יום שני , אוגוסט 10 2020
לאונרד כהן: ציפור על תיל | Leonard Cohen: Bird on a Wire, באדיבות יס דוקו

וידאו + אודיו: שיר חדש ללאונרד כהן!

Leonard Cohen – “The Goal”

אלבום חדש ללאונרד כהן

שיר ראשון מתוכו רואה היום אור

“Thanks For The Dance”, אלבומו החדש של לאונרד כהן יראה אור בארץ ובעולם ב-22 לנובמבר

האלבום החדש כולל תשעה שירים חדשים והופק ע”י בנו של כהן, אדם, שהפיק גם את אלבומו הקודם, “You Want It Darker” שיצא לפני שלוש שנים זמן קצר לפני מותו.

שבעה חודשים לאחר פטירתו של לאונרד כהן, הסתגר אדם באולפן בחצר האחורית של ביתו, במורד הרחוב בו התגורר אביו, על מנת לעבוד איתו שוב ולשהות במחיצת קולו. שיתוף הפעולה הקודם ביניהם הותיר שירים והקלטות בשלבים ראשוניים שלאונרד ביקש מבנו להשלים.

לצורך השלמת האלבום גייס אדם כהן רשימה ארוכה של חברים ואמנים שחלקם שיתפו עם אביו פעולה בעבר וחלקם נמנים על מעריציו. רשימת המשתתפים הארוכה גוללת בין היתר את דמיאן רייס, פיסט, ריצ’ארד ריד פרי מארקייד פייר,

ברייס דזנר מהנשיונל, המפיק דניאל לנואה, מקהלת “שער שמיים” איתה שיתף פעולה גם באלבום הקודם, פטריק ווטסון, ג’ניפר וורנס, ו-בק.

אדם כהן: “כשכתבנו ועיבדנו את הלחנים למילים שלו, הקפדנו על המאפיינים המוסיקליים שכל כך מזוהים איתו. מה שכהי ריגש אותי היתה התגובה של כל אלה ששמעו אות האלבום שאמרו ‘לאונרד חי’.”

השירים באלבום הולחנו ע”י שותפיו הוותיקים ליצירה של לאונרד, פטריק לאונרד, שרון רובינסון, אנג’אני תומאס (שגם הלחינה ובצעה במקור את שיר הנושא), אדם כהן וכהן עצמו.

“The Goal”, השיר הראשון והקצר אשר נחשף מתוך האלבום, אינו הסינגל הרשמי מתוכו, אלא קטע המאפשר הצצה לכולו ומלווה בקליפ, הראשון מתוך סדרה.

צפו בקליפ

Check Also

וידאו: היום השלישי

THE THIRD DAY היא מיני סדרת מסתורין חדשה בכיכובם של ג’וד לואו ונעמי האריס. היא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.