יום שלישי , נובמבר 29 2022
גבול הכאב, כאן 11

גבול הכאב

 

"גבול הכאב"-סרטה של רות ולק

סרט דוקומנטרי החוקר את קשרי הגומלין בין מערכת הבריאות הפלסטינית והישראלית ומביא את סיפורם של האנשים שמנסים לפלס את דרכם בתוך המבוך הזה, במאבקם להצלת חיי אדם

 

 

'גבול הכאב' הוצג בפסטיבל הקולנוע בירושלים 2019 וקיבל ציון לשבח בתחרות Other Israel.

בסרט מתוארים יחסי התלות ההדדיים בין מערכת הבריאות הפלסטינית וזו הישראלית.

ולק מלווה עם מצלמתה חולים מעזה, משלחת רופאים בהתלמדות ומתנדבים מכל חלקי הארץ שנרתמים לעזרה, וכן את מתאמת הבריאות של המנהל האזרחי ביחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים , האחראית למנגנון ולשיטת העבודה. התיעוד חושף מערכת סבוכה של קשרים, אינטרסים, אילוצים וחוקים, שיש המשלמים עליה גם בחייהם.

מבעד לעיניהן של הדמויות המתועדות בסרט מחפשת ולק תשובות לשאלות הקשות שעלו מתחקיר רחב היקף. היא משרטטת בבהירות את מסע הייסורים הארוך שחולה פלסטיני עושה מביתו אל בית החולים בישראל, אף שהמרחק בין הבית לבית החולים – פחות משעת נסיעה אחת.

ישראל מעניקה שירותי רפואה מתקדמים לתושבי הרשות הפלסטינית. בשנת 2017 אושרה כניסתם של יותר מ-200 אלף חולים ומלוויהם. תושבי הרשות המבקשים לקבל טיפול רפואי, נדרשים להשיג התחייבות כספית מהרשות ואישור ביטחוני מישראל. ההליך כולו כפוף לשיקולים ביטחוניים ופוליטיים של ישראל ולמאבקי הכוח הפנים-פלסטיניים. כל אחד מאלה עשוי לעכב ולעיתים אף למנוע את הגעתו של החולה לטיפול בהול ובזמן סביר.

מאז חודש מרס 2019 הפסיקה הרשות את שיתוף הפעולה עם ישראל. הדבר גרם למשבר הומניטרי חסר תקדים.  

בימוי: רות ולק | הפקה: סער יוגב,נעמי לבארי ואלונה רפואה (בלאק שיפ הפקות סרטים)| תסריט: סער יוגב, נעמי לבארי ורות ולק | צילום: רות ולק | עריכה: יעל פרלוב ואסף לפיד | עיצוב פסקול: אבי מזרחי

יש לבדוק גם

שידורי מונדיאל 2022 מקטאר

להיות כאן כשזה קורה | שידורי מונדיאל 2022 מקטאר     לראשונה: כל שידורי המונדיאל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.