יום רביעי , ינואר 29 2020
Home / טלויזיה / 80 וארבע

80 וארבע

 

80 וארבע

בפעם הראשונה בישראל פרויקט מהפכני שעשוי לשנות את חייהם של אלפי ילדים וקשישים בישראל. גן ילדים בתוך בית דיור מוגן, בהשתתפות בני 4 ובני 80 או יותר

 

 

80 וארבע, פרק הבכורה: שני 28.10.2019, בשעה 21:15 בכאן 11 ובדיגיטל

כאן – תאגיד השידור הישראלי גאה להציג את "80 וארבע" – הגרסה הישראלית לסדרה הדוקומנטרית הבריטית המצליחה "Old people's home for 4 years old" שתעלה לשידור בעונת הסתיו הקרבה בכאן 11.
בשביל התוכנית הוקם גן ילדים מיוחד בבית הדיור המוגן "בית בכפר" בביתן אהרן. במשך שישה שבועות באו עשרה ילדים בני ארבע ועשרה דיירים בני שמונים או יותר בכל יום לגן לפעילות משותפת. מומחים בתחום החינוך והגריאטריה ליוו את המיזם ועקבו אחר השינויים בבריאותם של הזקנים ובהתפתחות הילדים בעקבות הפעילות. התוצאות מדהימות ומרגשות. 


"80 וארבע" היא סדרה דוקומנטרית המבוססת על מחקר רחב היקף המעיד על יתרונות השילוב הבין-דורי. המחקר שנעשה בארה"ב ובמדינות נוספות בעולם מצא כי שילוב כזה, של בני הדור השלישי עם ילדים בני ארבע וחמש באופן שגרתי מביא לשיפור פיזיולוגי, קוגניטיבי ורגשי בקרב קשישים, ובקרב הילדים אפשר לראות שיפור בהתפתחות רגשית, אינטליגנציה ואמפתיה. יתרונותיו של המפגש הבין-דורי הוכחו בעשרות רבות של מחקרים, ומשנה לשנה ערים רבות בעולם מאמצות מסקנות אלו כדי להביא למעורבות ערכית וחברתית בקהילה. 

 

על המומחים המשתתפים בתוכנית:

 

ד"ר יורם מערבי – רופא בכיר במחלקה לגריאטריה שיקומית בביה"ח "הדסה הר הצופים" בירושלים, מרצה בפקולטה לרפואה  באוניברסיטה העברית בירושלים, מייעץ וחבר בוועדות לאומיות על היערכות לזקנה בישראל. 

 

פרופ' ענת מירלמן – מן המערך הנירולוגי במרכז הרפואי תל אביב, איכילוב. היא מנהלת המעבדה לחקר סימנים מוקדמים למחלות ניווניות של המוח. ומרצה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב.

 

ד"ר אריק טאיב – פסיכולוג חינוכי-חברתי, מומחה בילדים, ראש המחלקה ללימודים רב-תחומיים במכללת ספיר. מרצה ומייעץ בחינוך, מחוננים, הדרכת הורים ועוד. פסיכולוג חינוכי בשפ"ח באר שבע.

בית הפקה:

יולי אוגוסט הפקות

Check Also

טיול אחרי צבא – עונה חדשה

  פבלו רוזנברג וגל תורן חוזרים בטיול אחרי צבא לעונה חדשה ומטורפת והפעם לארץ השמש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.