יום שלישי , אפריל 7 2020
Home / טלויזיה / מאה אחוז
מאה אחוז, כאן 11

מאה אחוז

 

בכורה טלוויזיונית בכאן 11: 'מאה אחוז'- זוכה הסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע ירושלים

סיפור ההצלחה של הכפר הדרוזי בית ג'אן, שניצב בשנים האחרונות בחוד החנית של מערכת החינוך עם 100% זכאות לבגרות

 

 

 "מאה אחוז", סרטם של יעל קיפר ורונן זרצקי, מביא את סיפורו של ביה"ס התיכון היחיד בכפר הדרוזי בית ג'אן, שכנגד כל הסיכויים ונתוני הפתיחה הדמוגרפיים, ניצב בחוד החנית של מערכת החינוך, וכל תלמידיו זכאים לבגרות בישראל. כל בתי הספר שכיכבו ברשימות המצטיינים של משרד החינוך שנים, נותרו מאחור משתאים ולא מאמינים.

אחד ממחוללי השינוי המרכזים הוא המורה ג'לאל סעד, גיבור הסרט והאחראי לכיתות ה"סטארט" שבהן לומדים התלמידים המתקשים. הוא מבהיר בתחילת שנת הלימודים: "רק מי שמאושפז בטיפול נמרץ ומחובר למכונת הנשמה, יקבל שחרור. מי שלא, צריך להגיע לבית הספר", ומתווה לתלמידיו את הדרך להצלחה.

סעד יוצר מערכת יחסים מיוחדת ורגישה עם כל תלמיד ותלמידה, מערכת שבה שני הצדדים מחויבים להצלחה ולאחריות אישית, מערכת שבה התלמידים מבינים שעתיד ה-100% מונח על כתפיהם. אם אחד מהם יעזוב, יטעה או ייכשל – לא יגיעו ל100%.

הסרט מתפרש על פני שלוש שנים שבהן ניסו יוצרי הסרט להבין את פשר ההצלחה ואת מרכיביה ובעיקר ניסו להבין איך כל תלמיד, בלי יוצא מהכלל, מסיים את לימודיו עם תעודת בגרות מלאה. בעזרת סעד נכנסו יוצרי הסרט אל תוך הכפר, אל הבתים, אל הכיתות ואל חייהם וליבותיהם של התלמידים. הסרט חושף את כל הקשיים וההתלבטויות אל עבר ה-100%.

האם ההצלחה אכן משנה ומשפרת את חיי הצעירים הדרוזים ומובילה אותם אל עתיד טוב יותר? ויותר מכול, מה על המסורת והשמרנות הדרוזית שרק הולכת ומתחזקת אל מול הערכים הליברליים שאליהם שואף בית הספר?

כל אלה מתערבבים בתוך חברה סגורה שמנסה למצוא את דרכה במציאות הולכת ומשתנה.

"מאה אחוז" – יום ראשון, 1 בספטמבר  2019, בשעה 21:05 בכאן 11 ובדיגיטל

Check Also

מרדף עד הבית

  מרדף עד הבית איתי הרמן ודודו ארז יגישו את "המרדף עד הבית", גרסה יומית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.