שבת , פברואר 22 2020
Home / כללי / הרשימה ו”סם שפיגל”
ביה"ס לקולנוע סם שפיגל, צילום יח"צ

הרשימה ו”סם שפיגל”

 

"סם שפיגל" ברשימת 15 בתי הספר לקולנוע הבינלאומיים הטובים בעולם לשנת 2019 של Hollywood Reporter

"הוליווד ריפורטר" – מגזין תעשיית הבידור והקולנוע האמריקאי, בחר בסם שפיגל כאחד מ-15 בתי הספר לקולנוע המובילים בעולם, זו השנה השלישית ברציפות 

 

סם שפיגל" הוא ביה"ס לקולנוע היחיד מישראל הנכלל ברשימה היוקרתית 

של ה"הוליווד ריפורטר", כמו גם ברשימת בתי הספר לקולנוע הטובים בארה"ב וברחבי העולם של מגזין "וראייטי" לשנת 2019, שפורסמה מוקדם יותר השנה 

 

הוליווד ריפורטר התמקד ב"טרילוגיה הירושלמית" של בוגרי סם שפיגל, 

שתוקרן במרץ 2020 במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק-MOMA ובמרכזי קולנוע מרכזיים נוספים ברחבי העולם 

 

Hollywood Reporter  – מגזין התעשייה האמריקאי המוביל בעולם, פרסם בסוף השבוע את הבחירה השנתית שלו ב-15 בתי הספר לקולנוע הטובים בעולם, מחוץ לארה"ב. ביה"ס סם שפיגל ליצירה קולנועית, נמצא זו השנה השלישית ברציפות ברשימה היוקרתית  הכוללת בין השאר בתי ספר נחשבים בעולם, כמו: לה פמיס (צרפת), ביה"ס של מינכן (גרמניה) ביה"ס הלאומי לקולנוע וטלוויזיה (אנגליה), ביה"ס הלאומי בלודז' (פולין) והאקדמיה לקולנוע בייג'ינג (סין).

 

המגזין האמריקאי מתמקד באירועי 30 שנה לבית הספר בעולם ב- 2020, במרכזן תעמוד "הטרילוגיה הירושלמית של בוגרי סם שפיגל" – 3 סרטי תעודה ועלילה שאצר והפיק מייסד ביה"ס ומנהלו רנן שור עם בוגריו בין השנים 2013-2019: "עקבות בירושלים" – מחווה ל"בירושלים" של דוד פרלוב, "VOICE OVER"  – מחווה לסרטו של אברהם הפנר "לאט יותר" ו – "קולו של אחמד". שלושת הסרטים יוקרנו במשך 5 שעות עם הפסקות ב- MOMA במרץ 2020 ובהמשך השנה, במרכזי קולנוע מובילים בכל רחבי העולם. 

 

"קולו של אחמד" (בעקבות "אני אחמד" של אבשלום כץ ורם לוי) הוקרן כאירוע מיוחד בפסטיבל דוקאביב 2019 וזכה לביקורות מהללות. הסרט ייצא להקרנות מסחריות בישראל בספטמבר 2019,  בסינמטקים של ירושלים, תל אביב ובפרמיירה באודיטוריום אום אל פאחם, בית הקולנוע היחידי במגזר הערבי, בנוכחות גיבור הסרט אחמד מסרוואה.

רנן שור מייסד ומנהל ביה"ס סם שפיגל ליצירה קולנועית, מסר: "טרילוגיית סרטי הבוגרים ובראשן "קולו של אחמד" מרגשת אותי. 140 בוגרי ותלמידי בית הספר עבדו ב-8 שנים האחרונות בשלושת הסרטים בהצדעה לסרטים  הקצרים הגדולים של שנות ה-60 בישראל. האירוע במוזיאון לאמנות מודרנית בניו-יורק ( MOMA ), הוא הצדעה כפולה – לקולנוע הישראלי הקצר פורץ הדרך של שנות השישים, ולבית הספר סם שפיגל. ה-MOMA , ערך לבית הספר, מחוות עומק כבר בשנת 1996, מיד כשיצאנו לעולם וסימן אותנו כבית הספר שמספר סיפורים קולנועיים קצרים אחרת מהקולנוע הישראלי שקדם לנו. עכשיו, בפרספקטיבה של זמן – הוא מאשש את אמירתו."

 

לינק לרשימת בתי הספר הטובים בעולם של ה"הוליווד ריפורטר" 2019
hollywoodreporter – top 15 international-film-schools 2019   

 

 

 

Check Also

חדשות היום עם מירי נבו ואלי אילדיס

*"חדשות היום עם מירי נבו ואלי אילדיס"* *חדשות 13 משיקה תוכנית אקטואליה יומית בהגשת מירי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.