יום שני , מאי 23 2022
זין יקר, מאת שרון כהן
זין יקר, מאת שרון כהן

רומן בשם בדוי

 

"זין שלי! 

הייתי רוצה שתגיד לי ששנינו נסתגל למצב החדש ושנמצא עדינות ורוך וחמימות גם בו. ומה שלא יהיה, שנינו נחיה, נישאר בחיים, חיים ופעילים, וכל אחד מאיתנו ילמד את התפקיד שלו במצב החדש ויעשה שיהיה לנו טוב. אני רוצה, מקווה, שאחרי שלימדת אותי חיים טובים מה הם, עכשיו אני אלמד אותך לחיות." 

"זין יקר," רומן מכתבים מאת שרון כהן
חדש בהוצאת פרדס

מיקי, רווק מושבע וחובב נשים, כותב מכתבים לאיבר מינו. במכתביו הוא מתרפק על הרפתקאותיהם המיניות הסוערות מהעבר, ומביע את פחדיו מהעתיד הקרוב לבוא: מיקי אובחן כחולה בסרטן והרופאים מכינים אותו לכך שייאלץ לעבור ניתוח להסרת הגידול הממאיר, שיפגע בוודאות בתפקודו המיני. מיקי משתמש בכתיבה כדי לערוך את חשבון חייו ולהתכונן לשינוי הדרמטי שעומד להתחולל בהם.

אל כתיבת המכתבים מצטרפת גם בת זוגו של מיקי, המנהלת עמו רומן מלא תשוקה ואף היא שוטחת בפניו את פחדיה וקשייה מפני השינוי הצפוי בגופו של אהובה ומפני השינויים שיתחוללו בעקבות זאת בדפוסי היחסים ביניהם.

המכתבים שזורים אלו באלו ומתארים לעיתים את אותה ההתרחשות עצמה בין שני בני הזוג, מנקודות מבט שונות. באמצעות ההתכתבויות עם הזין של מיקי, עולות שאלות נוקבות הנוגעות לזהות העצמית של בני הזוג ולתלות של מערכת היחסים בסקס.

 

***

 

שרון כהן הוא שמה הבדוי של סופרת, אשת אקדמיה שפרסמה מאמרים בכתבי עת אקדמיים וספרים אקדמיים וכן ספרי פרוזה ושירה. גדלה והתחנכה בבית דתי וכיום היא חוזרת בשאלה.

שרון כהן: "שלושה ספרים שיצאו בשנים האחרונות השפיעו עלי ועוררו את קנאתי באומץ של הכותבות לתאר סיטואציות מיניות בפתיחות גדולה. הספרים הם "ערות" מאת תמר מור סלע, "פתח גדול מלמטה" מאת אסתר פלד ו"ספר הגברים" מאת ננו שבתאי."


 

145 עמ' | 88 ₪ 

יש לבדוק גם

גורלות

"ספריה של זיו ממקמים אותה כסופרת בלתי שגרתית, עמוקה, פיוטית ומרתקת"          …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.