יום שני , יולי 13 2020
בשר, מאת אוריה שביט

בשר

ידיעות ספרים שאוהבים

בשר

אוריה שביט

ישראל בעוד חמישים שנה: אכילת הבשר הוצאה מחוץ לחוק. האזרחים ניזונים מתחליפים, ורק הישישים זוכרים במעומעם זמנים אחרים. מערכת הבחירות הסוערת בעיצומה, ובסיומה עלולה הצמחונות לפנות את מקומה לגרסה רדיקלית במיוחד של טבעונות.בשר.jpg

כך נפתח ספרו החדש של אוריה שביט, "בשר", שיגיע לחנויות בחודש יולי. במרכזו סיפורה של בוהקת בת השבעים ותשע, שמחליטה לקחת את נכדתה האהובה רות למועדון מחתרתי של אוכלי בשר כדי להחיות את הטעם ישן של קציצות אמיתיות. אבל המסע של השתיים זוכה לתפנית בלתי צפויה.

"בשר" הוא "אוטופיה דיסטופית", המעלה שאלות מרתקות על עתידה של המגמה הצמחונית הגוברת בעולם ובארץ במיוחד. האם תיתכן חברה שבה אכילת בקר תיאסר, אבל מותר יהיה לקטול יתושים? האם אפשר לתמוך בהפלות ובצמחונות בעת ובעונה אחת? האם ערכי המוסר מוחלטים, או לעולם יחסיים? והאם אפשר לקדם אידיאות מבלי להידרדר לאלימות?

צמחונות היא אחת התופעות הבולטות של דורנו, אבל ייצוגיה הספרותיים מועטים: לדוגמא, ג'ונתן ספרן פוייר ו"לאכול בעלי חיים", רות אוזקי ו"שנת הבשרים שלי", ו"הצמחונית" של האן קאנג. "בשר" הוא תרומה ספרותית דרמטית ועוצרת נשימה שמבטיחה לעורר סערה.

אוריה שביט הוא מחברם של 17 ספרים, ובהם הרומן "האיש המת", שהיה לרב-מכר. פרופ' שביט הוא חוקר הלכה ותיאולוגיה מודרניות, ראש החוג ללימודי הערבית והאסלאם וראש התכנית למדעי הדתות באוניברסיטת תל-אביב. הוא מרואיין מבוקש בתכניות אקטואליה והרצאותיו זוכות לפופולאריות רבה ברשתות חברתיות.

 

Check Also

האחות האבודה

מחברת רבי-המכר הבינלאומיים "אשתו של מגדל התה", "בתו של סוחר המשי" ו"סודה של אלמנת הספירים" בספר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.