יום שלישי , ינואר 28 2020
Home / כללי / 100,000 צופים
החיוך האטרוסקי ,באדיבות סרטי נחשון

100,000 צופים

הסרט החיוך האטרוסקי

הסרט בבימויים של הבמאים הישראלים מיכל ברזיס ועודד בן נון

חצה את רף מאה אלף צופים בסוף השבוע האחרון

והפך לאחד הסרטים המצליחים ביותר של עונת הקיץ

 

 

החיוך האטרוסקי, הסרט בהפקתו של ארתור כהן, סרטם של זוג הבמאים הישראלים מיכל ברזיס ועודד בן-נון, חצה בסוף השבוע האחרון את רף מאה אלף הצופים. לפני יציאתו לאקרנים הוקרן הסרט בעשרות הקרנות טרום בכורה, מרביתן בנוכחות הבמאים וצבר לו קהל אוהבים נרחב. 

 

כשיצא לאקרנים ב-4 ביולי, מיד הסתבר שהסרט הופך להצלחה גדולה גם בקרב רוכשי הכרטיסים. מעל למאה אלף צופים צפו בסרט הקרנות הרבות שנערכו לו, וכך הפך הסרט לאחד הסרטים הצליחים ביותר של הקיץ המיועד לקהל בוגר. הסרט הצליח לחדור לליבם של הצופים, לרגש, להצחיק ולהדמיע. אלפים רבים התחברו לסיפור, למערכות היחסים המוצגות בסרט ולעיבוד המיוחד של הספר ולהופעה המרגשת והסוחפת של השחקן בריאן קוקס. 

 

על אף שהסרט דובר אנגלית, ומתרחש בסקוטלנד ובסן פרנסיסקו, וכל המשתתפים בו הם אמריקאים וסקוטים. זו גאווה ישראלית גדולה, אחרי הכל מדובר בסרטם העלילתי הראשון של מיכל ברזיס ועודד בן-נון. שלאחר המועמדות לאוסקר על סרטם הקצר "איה" קיבלו מן המפיק ארתור כהן הזדמנות לביים סרט בתקציב גדול יחסית למה שמוכר בקולנוע הישראלי עם כוכבים בינלאומיים כמו רוזנה ארקט, תורה בירץ' וטריט וויליאמס בנוסף לקוקס. בנוסף לזוג הבמאים עבדו על הסרט יוצרים ישראלים נוספים כמו התסריטאים שוקי בן-נעים ועמיטל שטרן ואת המוזיקה המקורית כתב חיים פרנק אילפמן. 

 

מיכל ברזיס ועודד בן-נון עובדים על סרטם הבא לפי תסריט שכתבו יחד עם עמיטל שטרן ותום שובל בהפקתו של גל גרינשפן. השניים הציגו בקצרה את הפרויקט לפני נציגים מתעשיית הקולנוע מישראל ומחו"ל ביום שישי האחרון באירוע הפיץ'-פוינט במסגרת פסטיבל הקולנוע ירושלים. 

 

הסרט החיוך האטרוסקי מופץ בארץ על ידי סרטי נחשון.

 

Check Also

יח”צ: סרטי הילדים של טוליפ ב-2020

    2020 היא שנת הילדים!     Tulip Entertainment,  המפיצה של סרטי וורנר ויוניברסל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.