יום רביעי , מאי 19 2021
תיק נעדר, כאן 11

תיק נעדר – הסדרה

 

הפקה משותפת של כאן – תאגיד השידור הישראלי וקשת 12: תיק נעדר סדרת דרמה בלשית בת שמונה פרקים, המבוססת על ספריו של דרור משעני "תיק נעדר" ו"אפשרות של אלימות"

את תפקיד הבלש אברהם אברהם מגלם מוריס כהן, ולצידו צחי גראד, אורנה בנאי, עוז זהבי, מלי לוי, לירית בלבן, גולן אזולאי, שאול מזרחי, ענת מגן-שבו, עירית קפלן ועוד יוצרים: דרור משעני, נעם קפלן, ארז קו אל ועודד דוידוף תסריטאי: ארז קו אל בימוי: עודד דוידוף הפקה – יואב רועה, אורית זמיר הפרק הראשון ישודר ביום ראשון, 19 במאי, בשעה 22:00 בכאן 11 ובדיגיטל בהמשך השנה תשודר הסדרה גם בקשת 12

 

 

כאן – תאגיד השידור הישראלי ישדר מ-19 במאי, בשעה 22:00 בכאן 11 ובדיגיטל, את הסדרה "תיק נעדר". דרמה בלשית בת שמונה פרקים המבוססת על שני ספריו הראשונים של הסופר דרור משעני: "תיק נעדר" ו"אפשרות של אלימות".

 

את דמותו של הבלש אברהם אברהם מגלם השחקן מוריס כהן. לצידו משתתפים בסדרה צחי גראד, אורנה בנאי, עוז זהבי, מעיין בלום, שאול מזרחי, מלי לוי, עירית קפלן, ענת מגן-שבו, אורי גבריאל, לירית בלבן והשחקנית הבלגית קרול ואירס. את הסדרה ביים עודד דוידוף, שביים בין היתר את הסרט והמיני-סדרה "מישהו לרוץ איתו" (על פי ספרו של דוד גרוסמן) ואת הסדרות "הכול דבש" ו"תמרות עשן".    

 

הסיפור:

עופר בן ה-16 נעלם ולא הותיר עקבות. הבלש, אברהם (אבי) אברהם, נחוש למצוא את הנער, אבל ככל שהוא יודע יותר עליו ועל משפחתו, האמת מתרחקת ממנו. האם עופר ברח? האם מישהו רצח אותו? מה עולל לו השכן שלימד אותו שיעורים פרטיים? כל השאלות האלה מנקרות במוחו ולא נותנות לו מנוח. אבל נדמה שהתשובה להן כל הזמן רק הולכת מתרחקת, כי משהו בחקירה הזאת, הפשוטה במהותה, מסתבך. אבי מתקשה לחשוף את האמת הבלתי נסבלת מבחינתו, אף שהיא מונחת ממש מתחת לאפו.

 

אבי מרגיש שהוא לא במיטבו, שהחושים החדים שלו אינם מובילים אותו נכון הפעם. נקודת האור היחידה בתוך המשבר האישי והמקצועי שלו היא מריאנקה, שוטרת בלגית שהגיעה עם משלחת שוטרים בלגית לביקור בארץ.

 

הדמויות:

פקד אברהם (אבי) אברהם (מוריס כהן) – חוקר במשטרת חולון. הוא שוטר מקומי, מעין "אנדרדוג". הוא בחור טוב וקצת ביישן ומסוגר, שרגיל להיות לבד. קל לזלזל בו, ויש שיאמרו עליו שהוא אפור, אבל זה לא נכון: הוא מלא תשוקה, בעיקר לעבודה שלו, אבל לא רק אליה. הוא רווק מתבגר, ואף שהוא רוצה מאוד להקים משפחה, הוא אינו עושה שום דבר בנדון. הוא מחכה שזה "יקרה לו". בינתיים הוא גר בדירת שני חדרים קטנה מעל הוריו, בבניין שבו גדל. עד היום רוב החקירות שלו היו מקומיות, שגרתיות ולא-זוהרות. הוא אולי חולם על פשעים מסעירים וחקירות גדולות, אבל גם יודע שהסיכוי שמשהו כזה יקרה בחולון קטן מאוד. 

הגישה שלו כחוקר קצת לא שגרתית. הוא מתעמק בכל תיק, לפעמים מתעמק מדי. חשוב לו להבין את האנשים שאיתם הוא מתמודד לא פחות מלדעת את העובדות. החיבור שלו לכל תיק רגשי מאוד, ומשם נובעת המסירות שלו והצורך הכמעט קיומי לפתור כל חקירה. אך משם גם מגיע חוסר הביטחון והחרדה, ולעיתים גם עיוורון מסוים, שכן אברהם, למרות הניסיון הרב, עדיין מאמין בטוב שבאדם.

 

חנה שרעבי (אורנה בנאי) אימא של עופר. עקרת בית, שמגדלת כמעט לבדה את שלושת ילדיה, כי בעלה, רפאל, נמצא רוב הזמן מחוץ לבית בהפלגות. בתה האמצעית דנית, סובלת מפיגור קשה, אבל חנה אינה מוכנה לשלוח אותה למוסד. היא מגדלת אותה בבית במסירות אין קץ, כמעט בהקרבה. היא  אישה פשוטה מאוד, שקטה. יש בה משהו שנראה כנוע, חלש, מובס, אבל ככל שהסדרה מתקדמת, חנה מתגלה כלביאה, חזקה מאוד, שתעשה הכול כדי להגן על הילדים שלה. גם אם זה כבר בלתי אפשרי.

 

מריאנקה (קרול ואיירס) – חוקרת ממשטרת בריסל שמגיעה לחולון במסגרת השתלמות מקצועית. המפגש שלה עם אבי הוא כמעט מקרי, אבל היא נשאבת אל החקירה שלו. היא עוזרת לו ומאתגרת וגורמת לו להישיר מבט אל הדברים שלא העז לראות. משהו בפשטות ובישירות שלה שובר את המחסומים שבדרך כלל יש לאבי עם אנשים. הוא מצידו מסקרן אותה ומרשים אותה בדרכו הפשוטה וחסרת היומרה.

 

אילנה ליס (עירית קפלן) – סגן ניצב, מפקדת תחנת חולון והמפקדת הישירה של אבי. אשת משטרה ותיקה, משופשפת, מנוסה וחזקה. חלק מדרג הפיקוד הבינוני.

 

ברק (עוז זהבי) – רב-פקד. ברק הוא היריב של אבי וההיפוך המוחלט שלו. הוא חוקר מהולל ומבריק, כוכב, האיש למשימות מיוחדות של היחידה המרכזית של מחוז תל אביב. כשצריך לאתר מחבל שברח מזירת פיגוע וחטף אזרח, ברק הוא האיש. כשהשוטרים מחולון לא מצליחים למצוא נער שנעדר כבר כמעט שבוע, שוב ברק הוא האיש. הוא בדיוק כל מה שאבי לא. מלא ביטחון ומלא בעצמו, חתיך, מצחיק קליל, כובש, כריזמטי, פלרטטן. הוא איש שקל לאהוב, אבל לא פחות קל לשנוא, ומה שהכי מעצבן אצלו הוא שהוא צודק בדרך כלל.  

 

ליאת מנצור (ענת מגן-שבו) – שוטרת במשטרת חולון. אם יחידנית לילד בן שמונה. עובדת תחת אבי ברוב החקירות שלו. לליאת יש פה, והיא אומרת את מה שהיא חושבת. היא אוהבת את העבודה שלה, אבל היא לא ראש גדול במיוחד. העבודה לצידו של אבי גרמה לה להכיר אותו קצת טוב יותר ממה שרוב האנשים מכירים ולהיחשף לצדדים שהרוב לא רואים בו.

 

זאב אבני (מעיין בלום) – נשוי למיכל ואב לאילי הקטן. שכן של משפחת שרעבי, מורה לאנגלית בתיכון בתל אביב, היה מורה פרטי של עופר. זאב רוצה להיות סופר, והוא מעין משתתף סדרתי בסדנאות כתיבה. הוא רוצה לכתוב ספרות גדולה, וההיעלמות של עופר נותנת לו בדיוק את מה שהוא חיפש.

 

יוסי שרעבי (גולן אזולאי) – דוד של עופר, סגן ראש העיר. עסקן פוליטי חזק ומקושר מאוד. כשהוא מגלה שאחיינו נעדר, הוא מרים טלפון ישירות ללשכה של השר לביטחון הפנים והופך את העולם. הוא עוזר לאבי בחקירה, דואג שיהיה לו כל מה שהוא צריך, אבל גם מסתיר ממנו מידע כשיש לו אינטרס. הוא אדם שומר חוק, אבל הוא גם קצת מעל החוק. הוא כוחני מאוד, שתלטן ומניפולטיבי, אבל הוא עושה את כל מה שהוא עושה מתוך מסירות אין קץ למשפחה שלו, ובעיקר לאחיו הבכור והאהוב רפאל. 

 

רפאל שרעבי (שאול מזרחי) – אבא של עופר. ימאי, קצין מכונות בכיר באוניית משא. נמצא רוב הזמן מחוץ לבית. מעין אב נוכח-נפקד, שמשאיר את גידול הילדים בידי חנה אשתו. כשהוא נמצא בבית הוא מנסה להיות מעורב, אבל לא ממש יודע איך.  

 

חיים שרה (צחי גראד) – נשוי לג'ני, צעירה יפהפייה ממוצא תאילנדי ואב לעזר ושלום הקטנים. הוא התחתן מאוחר יחסית כי רצה להתבסס לפני שהוא מקים משפחה, להיות מסודר. זה אחד הדברים שתמיד הנחו אותו, הצורך להיות מסודר בחיים. חוץ מזה הוא אף פעם לא היה כל כך טוב עם נשים. אין בו את הקלילות הנדרשת ועל חוסר הביטחון העמוק הוא נוטה לחפות במעין נוקשות לא נעימה.

 

לירז שרה (מלי לוי) – אחותו הצעירה של חיים. דודה אהובה ואימא לפעוט. היא ישירה ומצחיקה ומלאת אנרגיה. היא הראשונה שחושדת שיש משהו מוזר בנסיעה הפתאומית של ג'ני, אבל מאמינה לאחיה כשהוא מספר לה שאשתו עזבה אותו. היא נרתמת לעזרתו ומבלה יותר ויותר עם הילדים, והופכת למעין תחליף אם בשבילם. 

 

חוה כהן (לירית בלבן) – גננת ותיקה, כולם בשכונה מכירים אותה, ולטענתה, גם מוקירים. חוה היא אישה  קשה, לא נעימה וקשוחה. יכול להיות שפעם הייתה גננת נהדרת, אבל עם השנים והעבודה השוחקת היא הפכה לאדם מר וחסר סבלנות. אין לה סבלנות להורים ולילדים ולתלונות הבלתי פוסקות שלהם.

 

עמוס אוזן (רמי דוידוף) – מובטל. עבריין מקומי קצת עלוב, בעל הרשעות על עבירות סמים ורכוש, שמחפש את הדרך הקלה להתפרנס. מכיר היטב חדרי חקירות ואת הדרך שבה המשטרה מתנהלת. בחור קשוח, אלים, עצבני, אולי אפילו אכזרי.

 

 

הפרק הראשון בסדרה ישודר ביום ראשון, 19 במאי, בשעה 22:00 ב-כאן 11.

שאר הפרקים ישודרו בכל יום ראשון בשעה 22:00.

הסדרה תשודר בהמשך גם בקשת 12.

 

 

יוצרים: דרור משעני, נעם קפלן, ארז קו אל ועודד דוידוף

תסריטאי: ארז קו אל

בימוי: עודד דוידוף 

הפקה – יואב רועה, אורית זמיר

חברת הפקה: גם סרטים

יש לבדוק גם

ערב עם שי שטרן

  שי שטרן מגיע לכאן 11 "ערב עם שי שטרן" – תכנית אירוח חדשה תוכנית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.