יום שישי , יולי 10 2020
יוני 2019 בערוץ יס דוקו

יוני 2019 ב-יס דוקו

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2019_JUNE_DOCU_page-1.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2019_JUNE_DOCU_page-2.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2019_JUNE_DOCU_page-3.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2019_JUNE_DOCU_page-4.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2019_JUNE_DOCU_page-5.jpg

דיין: המשפחה הראשונהW:\Yes Docu\היילייטס\לוגו משבצות חדשות להיילייטס\yes-Docu_Israeli_Black_for-hilights.png

בכורה: ימי רביעי, החל מה-19.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

וב-STINGTV. כל הפרקים יעלו ל-yesVOD החל מיום רביעי, ה-19.6.

5 דורות, 4 פרקים, ושושלת אחת שחשבתם שאתם מכירים.

מההתיישבות, דרך הקמת המדינה, הדור הלוחם, הניצחונות, התבוסה וההתפכחות, עליית הבוהמה, בשדות, בצבא, בפוליטיקה, מעל המסכים ומעל הבמות – נדמה שלאן שלא תעיף מבט בתולדותיה של מדינת ישראל, תפגוש באור הזרקורים בבן או בת לשבט דיין.

בפעם הראשונה יוצג על המסך סיפורה של המשפחה, שיש שיראו בה את משפחת המלוכה הראשונה של ישראל: זהו סיפור השזור בקשר עבות באפוס של המדינה – מתחילתה של המשפחה בעמק ובהר במקביל להקמת ישראל; דרך בניית המשפחה ושרשרת הצלחותיה במקביל לנסיקתה של המדינה הצעירה עד מלחמת ששת הימים; ההיבריס שאחרי המלחמה, במקביל לסיפורי שערוריות משפחתיות והמפּלה במלחמת יום הכיפורים; ועד ההתפרקות מערכים לאומיים משותפים ומעבר לאינדיבידואליזם פרובוקטיבי. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\DAYAN_WHITEcredit francois pages.jpg

לא מעט נאמר ונכתב על כל אחד מבני משפחת דיין, אך הסדרה התיעודית האֶפּית שיצרה ענת גורן, מושיבה לראשונה אל מול המצלמה את כל גיבורי הסיפור החיים (רבים מהם מדברים בפעם הראשונה אחרי שנים שסירבו לכל שיתוף פעולה תקשורתי), ותוך שימוש בקטעי ארכיון נדירים שטרם נראו, בוחנת ומפרקת את המיתוס המשפחתי.

בהשתתפות: רות דיין, יעל דיין, ליאור דיין, עמליה דיין, אביב גפן, נורית גפן, יהונתן גפן, עוזי דיין, סער דיין, קרוליין לנגפורד, אורי אבנרי ז"ל, הדסה מור, אסיה דיין, ורד טנדלר-דיין, ועוד.  

 

פרקי הסדרה:


פרק 1:

שנות ה-30 עד שנות ה-50: ימי תחילת הישוב. דבורה ושמואל דיין עוזבים את דגניה ב' ומקימים את ביתם בנהלל. משה, אביבה וזוריק גדלים בעמק. משה נישא לרות, מאבד עין, ומתקדם במהירות בצבא עד שמתמנה לרמטכ"ל. בקרבות '48 נהרג זוריק אחיו הצעיר ואחותו אביבה מקימה את משפחתה ומתקשה לשאת בנטל החיים וצל אחיה.

 

פרק 2:

שנות ה-50 וה-60: הילדים של משפחת דיין גדלים לבד. ההורים עסוקים, הבנים בפנימיות. יעל בת ה-14 נקלעת לשערורייה פוליטית ומשה לאחת משערוריות הסקס הטובות שנראו פה. הילדים למשפחת דיין-גפן מתגייסים, עדיין נשמעים לאתוס הצבאי. משה והילדים מתחילים ליהנות מהילת דיין כל אחד בתחומו, כשמגיעה מלחמת ששת הימים ואתה התהילה האולטימטיבית. המדינה והמשפחה נוסקת ונכנסת לסחרור.

 

פרק 3:

שנות ה-60 וה-70: רות ומשה מתגרשים לאחר רומן בן 16 שנים בין משה ורחל רבינוביץ'. משפחתו של אודי מתפרקת בעקבות רומן. בקיעים מתחילים לצוץ בצו הלאומי והמשפחתי שבלחיות על החרב. יעל ניזונה ממהפכות עולמיות ותכנים ליברליים. אסי יוצא בפומבי נגד המדיניות של אביו ונקרע ביניהם קרע שלא ייאחה. דיין שר הביטחון כשפורצת מלחמת יום כיפור. יהונתן מגויס וחוזר מהמלחמה הלום קרב. ישראל והמשפחה בשעתה הקשה ביותר. הפגנות תחת הבית לפיטורי דיין. דיין עוד יספיק לכהן כשר חוץ ולהיות אדריכל הסכם השלום עם מצריים, אך צלקת כיפור תדבק בו עד יום מותו.

 

פרק 4:

שנות ה-70 ועד היום: בני הדור הרביעי נולדים להורים בבוהמה, באלכוהול ובסמים. אסי ואהרונה מתגרשים, אבנר ועמליה מגדלים זו את זה, כשאהרונה סובלת מדיכאון. מלחמת לבנון פורצת, יהונתן מוחה על הבמות, אסי בקולנוע, קרוליין לנגפורד נכנסת לתמונה, וליאור נולד. כעבור שנתיים יימסר ליאור התינוק למשפחת אומנה עד נעוריו. בשנות התשעים אביב הופך לכוכב. בערב רצח רבין הוא איתו על הבמה בכיכר מלכי ישראל. אסי מתמכר לסמים, ומאבד את הקשר עם אבנר ועמליה. אסיה בתו האיטלקייה מחדשת קשר, וליאור חובר אליו לדינמיקה של הרס עצמי. בני הדור הרביעי מקימים את משפחותיהם, ובורחים נפשית ופיסית מהמשפחה ומשם המשפחה לעבר קץ השושלת.


\\filesrv.yesdbs.co.il\ProductionsMedia\דוקו\הפקות 2019\דיין המשפחה הראשונה\תמונות נוספות יחסצ\60אלבום פרטי___.jpg

בימוי: ענת גורן | צילום: אוריאל סיני | עריכה: אפי כהן, ארז לאופר, עידו מוכריק ורוני קלימובסקי | תחקיר ויזואלי: דניאלה רייס ויונתן אברהמי | ע. עריכה והפקת פוסט: סהר וייזל | עיצוב ואריזה גרפית: עינת בלום | ייעוץ מוזיקלי: קובי בן עטר | הפקה: עופרי בר אילן – "דרוקר גורן תקשורת".

הסדרה הופקה עבור yes דוקו בתמיכת משרד התרבות והספורט, המועצה הישראלית לקולנוע וקרן רבינוביץ – פרויקט קולנוע. ישראל, 2019

 

 

 

* * *

W:\Yes Docu\היילייטס\לוגו משבצות חדשות להיילייטס\yes-Docu_Israeli_Black_for-hilights.png

לתפוס את יהושע |  Chasing Yehoshua

בכורה: יום רביעי, 5.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

התחרות הרשמית – דוקאביב 2019\\filesrv.yesdbs.co.il\ProductionsMedia\דוקו\הפקות 2019\לתפוס את יהושע\תמונה נבחרת לקידום ניר קידר הארץ.jpg

מותחן תיעודי פוליטי, שמתחיל ב-2004, כאשר יהושע אליצור, מתנחל מאיתמר, יורה למוות בנהג מונית פלסטיני. אליצור נשלח למעצר בית, אך לפני שהוא מובא להקראת גזר דינו, הוא נעלם כאילו בלעה אותו האדמה.

כאשר מבין העיתונאי שי פוגלמן, שיוצא לסקר את ילדיו של ההרוג, שהמשטרה לא מתכוונת לעשות דבר כדי ללכוד את אליצור, גומלת בליבו ההחלטה לצאת בעצמו ולתפוס את יהושע כדי להביאו לדין.

המסע של פוגלמן למציאתו של אליצור המסתורי ייארך חמש שנים, במסגרתו תיחשפנה תגליות מסמרות שיער על קורותיו ועל קורות משפחתו, תוך שהַטבעת על מקום מחבואו מתהדקת כל העת, עד לסוף המפתיע.

 

בימוי ועריכה: שי פוגלמן | צילום: שי פוגלמן, אבנר שחף | תחקיר: שי פוגלמן, ארמין הירש, אמלי דישה בקר | מוזיקה מקורית: אבי בללי | עיצוב פסקול: אביב אלדמע | הפקה: אסף אמיר – "נורמה הפקות".

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ומפעל הפיס. ישראל, 2019


 

ולציון 37 שנים למלחמת לבנון הראשונה – W:\Yes Docu\היילייטס\לוגו משבצות חדשות להיילייטס\yes-Docu_Israeli_Black_for-hilights.png

 

האברך מהחיזבאללה | The Rabbi from Hezbollah

בכורה: יום רביעי, 12.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\IMG_7363.jpg

התחרות הרשמית – דוקאביב 2019  

איברהים יאסין נולד בכפר קטן בלבנון ונועד ללכת בדרכו של אביו ולהיות איש אדמה ורועה צאן, אבל החיים זימנו לו גורל אחר. כשעלילת חייו מסתבכת ומתהפכת עליו, הוא מתקשה לשאת בעול ומבקש את מותו. אך בדיוק כשנדמה שכאן מסתיים הסיפור, מתחיל סיפור חדש שנשמע כמו עלילת מתח בדיונית, הממקמת את יאסין במרכזן של פעולות חשאיות, מהנועזות והמסוכנות שביצעה ישראל בשנות ה-80 וה-90 בלבנון. כששוב רועדת הקרקע מתחת לרגליו, הוא נאלץ להתחיל הכל מחדש.

הסרט משרטט דיוקן אינטימי של מי שתלאות חייו, יד המקרה והבחירה, הביאו אותו להיות לאחד מבכירי הסוכנים והמרגלים שהפעילה ישראל בעולם.

בימוי: איתמר חן | צילום: רן אביעד |  עריכה: שרון יעיש | מוסיקה מקורית: אופיר ליבוביץ' | עיצוב פסקול ומיקס: גיל תורן, אביב אלדמע | עריכת און ליין: יואב רז | הפקה: יואב רועה, אורית זמיר – "גם הפקות".

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן רבינוביץ'-פרויקט קולנוע והקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה. ישראל, 2019

 

* * *

לכבוד חודש הגאווה –

מבחר סרטים מהארץ ומהעולם יעלו בערוץ yesRAINBOW ב-VOD, החל מה-12.6, וישודרו בערוץ במהלך הסופשבוע – מיום חמישי ה-13.5 ועד שבת ה-15.5, כולל בכורות מרתקות:

 

קראו לה גנדה | Call Her Ganda

בכורה ב-VOD: יום רביעי, 12.6. שידור ביום חמישי, 13.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.

פסטיבל hotDocs 2018, פסטיבל טרייבקה 2018

הרצח האלים של הטרנסית הפיליפינית ג'ניפר לאוד ("גנדה") בת ה-26, על ידי חייל המארינס ג'וזף סקוט פמברטון במוטל באולונגפו סיטי הצית סערה תקשורתית נרחבת והביא להפגנות רחוב סוערות. Call_Her_Ganda_1

החוק שמסדיר את הנוכחות הצבאית האמריקאית בפיליפינים ודואג לחסינות של החיילים מפני עונשים, מאפשר ל"טורפים" האמריקאים להתחמק מתוצאות פליליות.

שלוש נשים משלבות כוחות יחדיו ויוצאות להילחם  למען הצדק של ג'ניפר: וירג'י סוארז, עו"ד אקטיביסטית, מרדית' טאלוסאן, עיתונאית טרנסג'נדרית ואמה של ג'ניפר, ג'וליטה.

הסרט, שהוא סוג של סיפור "דוד וגוליית" מודרני, מציג חקירה גאו-פוליטית רגישה, שראשיתה בסיפור טרגי אישי אך המשכה בהעלאת נושאים של אלימות מגדרית,  אפליה טרנסג'נדרית והסכמים היסטוריים מעוותים בין הפיליפינים לארצות הברית, שהגיע הזמן לעשות בהם שינוי.

בימוי: פ. ג'י. רוואל (93 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר

גיבורות נסתרות | Quiet Heroes  

בכורה ב-VOD מיום רביעי, 12.6. שידור ביום שישי, 14.6, בשעה 22:00

ב-yes דוקו וב-STINGTV.

פסטיבל Sundance 2018Utah_filmmakers_to_premiere__Quiet_Heroe_0_31950215_ver1

ד"ר כריסטן ריס, מומחית למחלות זיהומיות, הגיעה לסולט לייק סיטי ב-5 ביוני 1981 – באותו יום בו פרסמו המרכזים לבקרת מחלות בארה"ב דו"ח על המחלה החדשה שתיקרא בהמשך AIDS. שנה לאחר מכן תיפגש ריס עם הפציינט הראשון שלה שחולה במחלה.

בגלל הסטיגמה והפחד סביב האיידס וההומוסקסואליות, ריס והעוזרת שלה מגי סנידר הפכו במהרה לצוות המומחה היחיד ביוטה שמוכן לטפל במספר ההולך וגדל של נשאי HIV וחולי האיידס. פציינטים אלה נאלצו בד"כ להסתיר את מצבם מפני משפחותיהם, מקומות העבודה והקהילות הדתיות שבהם חיו.

ספרי ההיסטוריה מספרים על התפשטות האיידס בעיקר באזורים העירוניים בהם היתה אוכלוסיה נרחבת של הומוסקסואלים, כמו סן פרנסיסקו וניו יורק, אך הסרט שלפנינו חושף את ההשפעה של המחלה על המקומות הפחות ברורים מאליו, היותר קונסרבטיביים, ומשקף בכך את הסיפור האמיתי של התפשטות מחלת האיידס, כפי שהתחולל באותה תקופה בכל המדינה.

בימוי: ג'ני מקנזי (69 דק', ארה"ב, 2017)

לצפייה בטריילר

 

טרנסים בצבא | Transmilitary

בכורה ב-VOD מיום רביעי, 12.6. שידור במוצ"ש, 15.6, בשעה 22:00

ב-yes דוקו וב-STINGTV.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\GVFLQVA1_400x400.jpg

פסטיבל SXSW 2018

מאז מלחה"ע ה-2 טרנסג'נדרים לא יכולים לשרת, באופן רשמי, בצבא האמריקאי מ"סיבות רפואיות". עם זאת, יש כיום בצבא ארה"ב כ-15,500 טרנסג'נדרים, מה שהופך את הצבא האמריקאי למעסיק הגדול ביותר של טרנסג'נדרים בארה"ב.

ב-2013 הוקם איגוד "ספרטה" המייצג מאות חיילים טרנסים והוא פועל מול גורמים בכירים בפנטגון במטרה להפסיק את מדיניות "Don’t Ask Don't Tell" ולתבוע את זכויותיהם. פעולתו הפכה רלוונטית עוד יותר לאחר שטראמפ הורה, לפני כחודש וחצי, על שינוי התקנות ואיסור שירות בצבא לטרנסג'נדרים, בטענה שעלויות הטיפול הרפואי בהם גבוהה מהרגיל.

הסרט "טרנסים בצבא" מלווה ארבעה חיילים טרנסג'נדרים, נשים וגברים,  במהלך שירותם הצבאי באפגניסטן ובארה"ב בעודם נלחמים הן למען המדינה והן למען זכויותיהם.

בימוי: גבריאל סילברמן, פייונה דוסון (92 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר

 

כמו כן ישודרו:


 

אליפלט, דוד שלי גיבור

יום שבת, 15.6, בשעה 20:55 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

זוכה פרס הבימוי פסטיבל ירושלים 2018

"החלטתי להתחיל בשילוח מכתבים… עד לשחרורי המיוחל". את המילים הללו כתב עמי מרידור כשהיה בן 18, לפני שנהרג במלחמת ששת הימים. דרך המכתבים שהותיר, טקסי הזיכרון השנתיים והסיפורים, הוא תמיד היה נוכח-נפקד בחיי שקד, יוצר הסרט ואחיינו של עמי. כשמצבה הבריאותי של סבתו, אמא של עמי, מידרדר, שקד פונה למשרד הביטחון בבקשה לקבל סיוע סיעודי. הוא מקבל תשובה שלילית – היא אינה זכאית לסיוע. מבולבל, הוא יוצא לחקור ומגלה אמת שתשנה אותו ואת משפחתו לעד.

בימוי: שקד גורן (59 דק', ישראל, 2018).

 

טרנסקידס

שישי-שבת, 14.6-15.6, בשעה 17:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ארבעה בני-נוער ישראליים עוברים תהליך מְשנֶה חיים ובלתי-הפיך; ארבע משפחות ישראליות מתמודדות עם התהליך המטלטל שעובר ילדן בגיל ההתבגרות האכזרי ממילא, כל אחת בדרכה.

ארבע שנים של מעקב דוקומנטרי אינטימי וחשוף משרטטות תמונה מרגשת, דרמטית ופוקחת עיניים, שבבסיסה שאלות הרות גורל: מה זה אומר להיוולד בגוף שאינו תואם את מגדרך? כיצד היינו נוהגים כהורים כאשר הילד או הילדה שגידלנו אינם מי שחשבנו שהם? והאם האהבה שלנו לילדינו היא אכן אהבה ללא תנאי?  C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2646237023.jpg

בימוי: הילה מדליה (5X55 דק', ישראל, 2019)


 

מלך הקרח | The Ice King

יום שישי, 14.6, בשעה 23:15 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבלDOC NYC   2018

ג'ון אנתוני קארי נחשב עד היום למחליק הקרח הגדול ביותר בכל הזמנים. למעשה, הוא היה הספורטאי שהפך את ההחלקה על הקרח מעוד ספורט מוערך לאמנות נעלה. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\image.jpg

לצד כישרונו הרב, נרשם קארי בדפי ההיסטוריה גם כספורטאי האולימפי הראשון ש"הוצא מהארון" בצורה פומבית, כשבליל הניצחון שלו באולימפיאדת אינסברוק ב-1976 פורסמה כתבה על חייו האישיים, בתקופה שבה הומוסקסואליות אפילו לא היתה לגמרי חוקית.

צילומים מרהיבים מהופעותיו לצד מכתבים שכתב, ראיונות ארכיוניים שלו ושיחות עם בני משפחתו, חבריו ושותפיו מביאים את סיפורו יוצא הדופן של אייקון הספורט הבריטי.

סיפורו של אמן שלא פחד להציג לעולם את האני האותנטי שלו – בעולם שבו הקיום שלו בכלל היה טאבו.

בימוי: ג'יימס ארסקין (90 דק', ארה"ב, 2018)

 

מקווין | Mcqueen

יום שבת, 15.6, בשעה 19:05 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

חייו הסוערים, המרדניים והיוצאים מן הכלל של מעצב האופנה – אלכסנדר מקווין.

מקווין, הפרחח הבריטי, עשה את הבלתי אפשרי בכל הקשור לאופנה: הוא עיצב מעילים עם בטנה עשויה שיער אדם, הציג על המסלול רובוטים, שמלות ניילון דרוסות ושחזורים של זירות פשע. גם חייו האמיתיים היו לא פחות רבי השראה, כאב ותיאטרליות. מקווין צמח מלמטה: בתצוגת האופנה הראשונה שלו קנה בדים בדמי האבטלה והתראיין בגבו למצלמה כדי שלא יזהו אותו. התשוקה, הנחישות והגאונות שלו הובילו אותו לעמוד בראש בית האופנה ג'יבנשי, ולהמשיך לעצב במקביל את המותג שלו – הפראי, הבלתי צפוי והתמיד שערורייתי.  הסרט "מקווין" מציג את סיפור חייו הקצרים של אייקון האופנה הגדול בעזרת קטעים מיומניו, ראיונות איתו ועם קרוביו, צילומי אופנה נדירים ופסקול מרשים של המלחין הנודע מייקל נימן.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\alexander-mcqueen-1528122134.jpg

בימוי: איאן בונהוט (101 דק', ארה"ב, 2018)

 

וסרטים רבים נוספים.


 

* * *

ולציון "שבוע הספר" – נשדר בסופשבוע, 21-22.6, שני סרטים על שתי סופרות בולטות:


 

שגעון פרנטה | Ferrante Fever

בכורה: יום שבת, 22.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל ירושלים 2018 C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\ferrante_fever.jpg

אלנה פרנטה היא ללא כל ספק הסופרת האיטלקייה המצליחה ביותר בדורנו. מאז שהחלה לכתוב ספרים, בתחילת שנות ה-90, היא סחפה אחריה מיליוני קוראים נלהבים מכל רחבי העולם, שקראו באדיקות את ספריה – מ"אהבה מטרידה" ועד "הסיפור של הילדה האבודה".

עם זאת, למרות ההצלחה הגדולה, ולמעשה גם בגללה, זהותה של האישה שמאחורי שם העט נחשבת עדיין לאחת התעלומות הספרותיות המסעירות ביותר של העשורים האחרונים.

סרטו התיעודי של ג'יאקומו דורזי בוחן לעומק את  העשייה הספרותית של פרנטה, ובמילותיו של הבמאי, "מנסה לעורר מחשבות על הסיבות המיוחדות שהובילו להצלחתה של פרנטה מבלי להתפתות לפרובוקציה שבעשיית סרט רכילותי על זהותה העלומה".

הסרט, שצולם באיטליה ובארצות-הברית, כולל שורה ארוכה של ראיונות עם אישי מפתח, בהם הסופרים ג'ונתן פרנזן ואליזבת סטראוט.

בימוי: ג'יאקומו דורזי (74 דק', איטליה, 2017)

לצפייה בטריילר

 

סילביה פלאת': בתוך פעמון הזכוכיתC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\p06grb37.jpg

Sylvia Plath: Inside the Bell Jar

בכורה: יום שישי, 21.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

סיפורה של הסופרת והמשוררת האמריקאית זוכת פרס פוליצר.

סילביה פלאת' כתבה שירים וסיפורים כבר מגיל צעיר אך עיקר פרסומה הגיע בזכות הרומן האוטוביוגרפי שכתבה – "פעמון הזכוכית". הספר המצליח הביא את סיפורה של אסתר גרינווד, שדמותה התבססה על סיפורה האישי של פלאת', בתקופת ה"מקארתיזם" בארה"ב. גרינווד, נערה מרקע פשוט, מגיעה לניו יורק ב"קיץ מחניק ומוזר" במטרה להגשים את החלום האמריקאי. בתחילת הדרך עומדות בפניה המון הזדמנויות אך ככל שחולף הזמן חלומותיה הולכים ומתנפצים עד שהיא מנסה להתאבד ומאושפזת בבית חולים לחולי נפש. כמו גרינווד, גם חייה של סילביה פלאת' היו רצופים בניסיונות אובדניים עד שהצליחה לבסוף בגיל 30.

הסרט "סילביה פלאת': בתוך פעמון הזכוכית", משלב את הנרטיב האוטוביוגרפי של הספר לצד הביוגרפיה של פלאת' בעזרת ציטוטים ממנו ומשיריה, ארכיונים מרהיבים משנות ה-50 וה-60 וראיונות שטרם נשמעו עם בתה האמנית, פרידה יוז, וחבריה.

בימוי: טרסה גריפית' (59 דק', אנגליה, 2018)

לצפייה בטריילר


 

* * *

 

ארבע המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

 

סדרת פשע אמיתי חדשה:


G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\crime פשע אמיתי\On_White - Copy.jpg

כנסיית הרשע של טוני אלאמו  

 Ministry of Evil: The Twisted Cult of Tony Alamo  

בכורה: ימי שלישי, מה-4.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.

כל הפרקים יעלו ל-yesVOD החל מיום שלישי ה-4.6.

טוני אלאמו נחשב בשנות ה-70 לאחד המטיפים האוונגליסטים הפופולאריים ביותר באזור קליפורניה. הדרשות הפנאטיות שהשמיע ביחד עם אשתו סוזאן גרמו לאלפי מאמינים לנהור אחריו. חלקם עברו לגור ביחד איתו במתחם סגור המשתרע על פני 60 דונם בארקנסו.

למרבה התדהמה, רק שנים רבות לאחר מכן התברר גודל הזוועה שהתחוללה בכת של אלאמו. הוא נעצר ובנובמבר 2009 נידון ל-175 שנות מאסר בפועל לאחר שהורשע ב-175 סעיפי אישום של נישואין לקטינות, אונס, תקיפה מינית, סחר בקטינים למטרות מין והדחתם לדבר עבירה. הוא נשאר בכלא לרצות את עונשו עד מותו ב-2017. 04alamo-obit-1-articleLarge

סדרת הפשע האמיתי החדשה, בת 4 הפרקים, מביאה את סיפור עלייתה ונפילתה של הכת שהנהיגו טוני וסוזן אלאמו. היוצרים, זוכי האמי®, רנדי ברבטו ופנטון ביילי ("מייפלת'ורפ: להישיר מבט") מציגים עדויות מצמררות של חברי הכת לשעבר, המתארים את האלימות הקשה שהופנתה כלפיהם ועדויות של סוכני ה-FBI שעצרו אותו. לצד אלו מובאים קטעי ארכיון נדירים, ובהם תצהיר וידאו בלעדי בו מצולם אלאמו בעצמו, ושחזורים קולנועיים, הממחישים את השתלשלות האירועים.

כל אלו מנסים לענות על השאלה שנשארה תלויה באוויר – כיצד הצליח אלאמו להנהיג כת כה קיצונית במשך חמישה עשורים עד שנעצר?

(4X45 דק', ארה"ב, 2019)

 

המלך | The King

בכורה ב-VOD מיום שבת, 15.6. שידור ביום ראשון, 16.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.

פסטיבל קאן 2018, פסטיבל סאנדאנס 2018C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\The-King.jpg

כיצד השפיע אלביס פרסלי על התרבות האמריקאית?

40 שנה לאחר מותו של אלביס פרסלי, יוצא הבמאי זוכה שני פרסי פסטיבל סאנדנס, יוג'ין ג'רקי ("למה אנו נלחמים"), עם הרולס רויס של אלביס מ-1963 למסע מוזיקלי ברחבי אמריקה. ממפיס לניו יורק, דרך לאס וגאס והלאה, המסע עוקב אחרי עלייתו ונפילתו של אלביס ומשחזר את תחנות חייו מהלידה ועד המוות, כמטאפורה למדינה שהשאיר מאחוריו.

לצד הביוגרפיה, משרטט ג'רקי דיוקן חזותי של מצב החלום האמריקאי ומצביע על הסיבות שהביאו את האומה האמריקאית  למצב של מתחים בין גזעיים, רדיפה אחר כסף ותהילה, ירידה בערכים ומלחמות תרבותיות.

קבוצה מגוונת של אזרחי ארה"ב, חלקם מפורסמים חלקם לא, מצטרפת למסע, ביניהם, אלק בולדווין, רוזאן קאש, צ'אק די, אמילו האריס, איתן הוק, ואן ג'ונס, מייק מאיירס ודן ראתר.

בימוי: יוג'ין ג'רקי (120 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר

 

להתגבר על הפער | Minding the Gap

בכורה: יום ראשון, 30.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

מועמד לאוסקר 2019, פרס השופטים על בימוי פורץ דרך – פסטיבל sundance 2019, פסטיבל דוקאביב 2019

רוקפורד, אילנוי, היא עיירה אמריקאית שכוחת-אל, שכל מי שנולד בה מחכה לרגע שיוכל לעזוב אותה. במאי הסרט, בינג ליו בן ה-24 הוא יליד המקום. בסרטו החדש הוא חוזר כדי לפגוש מחדש את חבריו זאק וקייר, איתם העביר שעות על סקייטבורד בילדותו.

הסרט שמביא את סיפורם של שלושת הצעירים שהתחברו יחדיו כדי לברוח ממשפחותיהם האלימות, משלב צילומי ארכיון מתקופות ילדותם לצד ראיונות עכשוויים וצילומי סקייטבורד יוצאי דופן. החבורה מתבגרת אל מול עינינו כשחשיפות לא צפויות מאיימות להרוס את החברות ארוכת-השנים. מדובר בסרט פרובוקטיבי ששובר את הסטראוטיפ השלילי כלפי מחליקי הסקייטבורד, מספק הצצה מקרוב אל לב הגבריות המודרנית ובוחן את הגבול הדק שבין הקניית משמעת להתעללות של אבות ובנים.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Minding-the-Gap1.jpg

בימוי: בינג ליו (90 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר

דור המומנטום | Momentum Generation

בכורה: יום ראשון, 2.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל דוקאביב 2019, פסטיבל טרייבקה 2018

בסוף שנות ה-80, כשעולם הגלישה עדיין לא הגיע לרמת המקצוענות והפופולאריות של היום, התגבשה באואהו, בחופה הצפוני של הוואי, קבוצת גולשים בגילאי העשרה שזכתה לכינוי "דור המומנטום". הם חיו בבית קטן וצפוף בקרבת נקודת הגלישה הידועה – "הצינור". חלקם, כבר בנו קריירת גלישה בגלים קטנים יותר בפלורידה ובקליפורניה והגיעו לשם כדי להוכיח את עצמם מול הגולשים הטובים ביותר של הוואי, חלקם מקומיים צעירים שחיפשו גולשים  נוספים לגלוש איתם – וכולם חיפשו קהילה של אנשים שעליהם יכלו לסמוך. הם נהגו לצאת לסשנים של גלישה בגלים האימתניים כשעל החוף תיעד אותם הצלם האגדי טיילור סטיל עם מצלמת וידאו מגושמת. בסוף כל סשן צפו בעצמם וניתחו את ביצועיהם.  הסרט "דור המומנטום" מביא כעת, 30 שנה אחרי, באמצעות קטעי הארכיון שצולמו אז וראיונות עם הגולשים האגדיים (בינהם – קלי סלייטר, רוב מצ'אדו, שיין דוריאן, פט אוקונל, קלאני רוב) את סיפורה של החבורה שהעלתה את עולם הגלישה לגבהים חסרי תקדים והפכה ברבות השנים לגורם המשפיע ביותר על ענף הגלישה של היום.medium_MomentumGenerationNEW-1920x1080

בימוי: ג'ף ומייקל צימבליסט (103 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר

 

* * *

 

2 ביוני  – 8 ביוני

 

דור המומנטום | Momentum Generation

בכורה: יום ראשון, 2.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 17


 

כנסיית הרשע של טוני אלאמו  

 Ministry of Evil: The Twisted Cult of Tony Alamo  

בכורה: ימי שלישי, מה-4.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.

כל הפרקים יעלו ל-yesVOD החל מיום שלישי ה-4.6.

ראה עמ' 15

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

אקסיוס: להציל את התקשורת – עונה שניה | Axios – Season 2

בכורה ב-VOD: פרק ראשון יעלה ב-4.6. שידור: ימי שני, החל מה-10.6,

בשעה 21:30 ב-yes דוקו וב-STINGTV.

עונה שניה, בת 4 פרקים, לסדרה מבית HBO המלווה את עורכי אתר החדשות האמריקאי "אקסיוס" ומציגה את האופן הייחודי בו מסקר האתר מגוון רחב של תחומים באופן שמותאם לקהל הטלוויזיוני והאינטרנטי כאחד.

אתר החדשות האמריקאי "אקסיוס" נוסד ב-2016 ע"י מייק אלן, רוי שוורץ וג'ים ונדהיי (ממייסדי אתר החדשות "פוליטיקו"). הייחוד שלו הוא ביכולתו לשלב חדשות בלעדיות עם כיסוי מאיר עיניים ותובנות אמינות באופן שנועד מראש לשיתוף. הכתבות, שנוגעות לתחומי הכלכלה, הפוליטיקה האמריקאית והעולמית, הבריאות, הטכנולוגיה והתקשורת, תמיד ממוקדות. בד"כ לא עולות על 300 מילה ונכתבות מראש כך שניתן יהיה להעלות אותן בפלטפורמות כמו פייסבוק, טוויטר וסנאפצ'ט לצד פרסומן בניוזלטרים של אקסיוס ובאתר עצמו.

הבמאים זוכי האמי® מת'יו או'ניל ("בגדד ER”) ופרי פלץ ("אזהרה: התרופה הזאת יכולה להרוג אותך") מביאים בסדרה ראיונות בלעדיים עם העיתונאים המובילים של אקסיוס לצד שילוב ייחודי של התוכן החדשותי שלו ובכך עוזרים לצופים להבין טוב יותר את המגמות הגדולות שמעצבות מחדש את אמריקה ואת העולם כולו.

בימוי: מתיו או'ניל, פרי פלץ (4X30 דק', ארה"ב, 2019)

 

לתפוס את יהושע |  Chasing Yehoshua

בכורה: יום רביעי, 5.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 8

 

9 ביוני  – 15 ביוני

 

כנסיית הרשע של טוני אלאמו – פרק 2   

בכורה: יום שלישי, 11.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.

ראה עמ' 15

 

האברך מהחיזבאללה | The Rabbi from Hezbollah

בכורה: יום רביעי, 12.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 8


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

קרח בלהבות | Ice on Fire  

בכורה ב-VOD מיום רביעי, ה-12.6. שידור ביום שני, 17.6, בשעה 22:00

ב-yes דוקו וב-STINGTV.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\MV5BOTAxYmJlODEtMTQ2ZS00YTQzLTliNzEtZDg2MWQyNWRlODBhXkEyXkFqcGdeQXVyMTQ5ODIxNTc@._V1_SX1777_CR0,0,1777,999_AL_.jpg

קיץ 2018 קבע שיאי חום חדשים, הסופות ברחבי העולם נהיו חזקות יותר, הבצורות ארוכות יותר והקרחונים באנטרקטיקה נמסים מהר מן הצפוי.

סרט חדש מבית HBO , בהפקתו של לאונרדו דיקפריו, יוצא למסע בין-יבשתי, מהקוטב הצפוני דרך חורשות מנגרובים ועד יערות הגשם וממחיש בפנינו את הסכנה הסביבתית החמורה שניצבת בפנינו. בעזרת מומחים אקולוגיים, מדענים ותיקים וצעירים ופוליטיקאים דן הסרט בפתרונות אפשריים למצב בתחומי המדע, הטכנולוגיה, החקלאות ומנסה לתת תקווה לגבי האופן בו נוכל להתרחק מהתהום שאליה אנו צועדים.  

בימוי: לילה קונורס (90 דק', ארה"ב, 2019)

 

סופשבוע גאווה

בכורה: חמישי-שבת, 13.6-15.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

וב-STINGTV.

ראה עמ' 9-12

 

המלך | The King

בכורה ב-VOD מיום שבת, 15.6. שידור ביום ראשון, 16.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.

ראה עמ' 16

 

16 ביוני  – 22 ביוני

 

אקסיוס: להציל את התקשורת – פרק 2

בכורה: יום שני, 17.6, בשעה 21:30 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 18


 

כנסיית הרשע של טוני אלאמו – פרק 3   

בכורה: יום שלישי, 18.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.

ראה עמ' 15

 

האפיפיור פרנסיס: במילים שלו

Pope Francis: A Man of His Word

בכורה ב-VOD מיום שלישי, 18.6. שידור ביום ראשון, 23.6, בשעה 22:00

ב-yes דוקו וב-STINGTV.

לראשונה בהיסטוריה, האפיפיור פרנסיס פותח את דלתו בפני מצלמות הקולנוע ומביע את התייחסותו לשאלות הגלובליות של ימינו.

הבמאי עטור הפרסים, וים ונדרס ("בואנה ויסטה סושיאל קלאב") מלווה בסרטו החדש את מנהיג העולם הנוצרי הקתולי במסעותיו ברחבי העולם ומציג בפנינו את דאגתו העמוקה בסוגיות שונות – מאי שיוויון כלכלי דרך סוגיות הקשורות לסביבה, מצדק חברתי ועד לנושאי הפרט והמשפחה. האפיפיור נפגש עם מאמיניו פנים אל פנים וקורא לשלום עולמי. 251446H4

במהלך הסרט מתועד גם ביקורו של האפיפיור בארץ בשנת 2014 – ביד ושם, בכותל, בכנסיית הקבר ובפגישתו עם הנשיא שמעון פרס ז"ל.  

בימוי: וים ונדרס (96 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר


 

דיין: המשפחה הראשונה – פרק 1

בכורה: יום רביעי, ה-19.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

וב-STINGTV.  

ראה עמ' 6-7

 

סופשבוע של סופרות לכבוד "שבוע הספר"

בכורה: שישי-שבת, 21.6-22.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

וב-STINGTV.

ראה עמ' 13-14

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

וויג | Wig  

בכורה ב-VOD מיום חמישי, ה-20.6. שידור ביום שני, 24.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\cq5dam.web.1200.675.jpg

סיפורו של פסטיבל הדראג המיתולוגי והשפעתו על תרבות הדראג בעבר ובהווה.

פסטיבל וויגסטוק הראשון נוסד במנהטן ב-1984 ועם השנים הלך והתרחב. ב-2005 התקיים הפסטיבל הגדול האחרון שבו הופיעו מיטב אמני הדראג, ביניהם ליידי באני (ממייסדות הפסטיבל), רופול, בי-52, דבי הארי, די-לייט ואחרות.

הסרט החדש מבית HBO מביא את סיפור הקאמבק של פסטיבל "וויגסטוק" ב-2018, 13 שנים לאחר אותו פסטיבל בלתי-נשכח. הסרט מתעד את ההכנות לפסטיבל הנוכחי, לצד צילומים ארכיונים אותנטיים, קטעי "הום וידאו" בלעדיים ותיעוד רחב ונדיר של הדמויות הישנות והחדשות בסצנת הדראג.  

בימוי: כריס מוקרבל (93 דק', ארה"ב, 2019)


 

23 ביוני  – 29 ביוני

אקסיוס: להציל את התקשורת – פרק 3

בכורה: יום שני, 24.6, בשעה 21:30 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 18

 

כנסיית הרשע של טוני אלאמו – פרק 4   

בכורה: יום שלישי, 25.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.

ראה עמ' 15

 

דיין: המשפחה הראשונה – פרק 2

בכורה: יום רביעי, ה-26.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

וב-STINGTV.  

ראה עמ' 6-7


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

צדק אמיתי: המאבק לשוויון של בריאן סטיבנסון

True Justice: Bryan Stevenson's Fight for Equality

בכורה ב-VOD מיום חמישי, ה-27.6. שידור ביום שני, 1.7, בשעה 22:00 C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\66455a4c90519055b018f6d1b5b34e25--nyu-law-bryan-stevenson.jpg

ב-yes דוקו וב-STINGTV.

בריאן סטיבנסון הוא עורך דין אפרו-אמריקאי ואקטיביסט, שפועל למען קידום צדק חברתי בתחום הענישה הפלילית. במסגרת עבודתו הוא נלחם למען נשים, קטינים ומיעוטים אחרים דרך ביטול עונשי מאסר לכל החיים, ללא אפשרות שחרור. הוא מאמין שכל אדם ניתן לשיקום.

בסרט החדש מבית HBO, "צדק אמיתי", מנתח סטיבנסון את העוול שנעשה במערכת המשפט האמריקאית וקורא למגר תופעות ארוכות שנים של אפליה ודיכוי גזעי.

לדבריו, ההשקפה שעל כולנו לאמץ היא שיש להכיר בכל אדם כמכלול, לרבות נסיבות חייו, ולהתייחס אל בני האדם כאל דבר גדול יותר מהמעשים שביצעו –

"Each of us is more than the worst thing we’ve ever done".

(100 דק', ארה"ב, 2019)

 

30 ביוני  – 6 ביולי

 

להתגבר על הפער | Minding the Gap

בכורה: יום ראשון, 30.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 16

 

אקסיוס: להציל את התקשורת – פרק 4

בכורה: יום שני, 1.7, בשעה 21:30 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 18

 

דיין: המשפחה הראשונה – פרק 3

בכורה: יום רביעי, ה-3.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

וב-STINGTV.  

ראה עמ' 6-7

Check Also

יולי 2020 בעולם הסדרות של yes

  ערוץ yes Real, ערוץ הפופ אפ האהוב חוזר במהדורת קיץ גדולה יותר עם מיטב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.