יום חמישי , אוגוסט 13 2020
היסטוריה קצרה של האנושות, מאת טום פיליפס

היסטוריה קצרה של האנושות


ידיעות ספרים שאוהבים

מסע מרתק ומשעשע בעקבות הפשלות היצירתיות והנוראיות ביותר של המין האנושי

היסטוריה קצרה של האנושות

או: איך הצלחנו לדפוק את כל העסק

טום פיליפס

אנו, בני האדם המודרנים, מהלכים על פני כדור הארץ כבר 70 אלף שנה, ובהחלט אפשר לומר שהגענו רחוק. אמנות, מדע, תרבות, מסחר, פאבים – בשרשרת המזון האבולוציונית אנחנו מנצחים אמיתיים. אבל אם להודות על האמת, המסע שלנו עד הלום לא בדיוק התנהל על מי מנוחות ולפעמים – ממש בקטנה – הצלחנו לגמרי, בלי שום ספק ובאופן בל-ייאמן, לדפוק את כל העסק בגדול.היסטוריה קצרה של האנושות.jpg

מ"המסע נגד ארבעת המזיקים" – מלחמת החורמה שהכריז מאו דזה דונג נגד יתושים, זבובים, חולדות ודרורים – ועד ל"אגן האבק" בארצות הברית. מהצבא האוסטרי, שתקף את עצמו בלילה אחד של שכרות, ועד למעצמה הבינלאומית שבחרה כוכב תוכנית ריאליטי לנשיא… אפשר לומר די בביטחון שבתור מין, המין האנושי לא ממש הִרבה חוכמה עם השנים.

אז בפעם הבאה שאתם מרגישים שפישלתם בגדול, הספר הזה יזכיר לכם שהיה יכול להיות הרבה יותר גרוע…

טום פיליפס הוא עיתונאי והומוריסטן לונדוני. הוא שימש כעורך של BuzzFeed UK, שם חילק את זמנו בין דיווח רציני על נושאים חשובים לבין השתטות. כמו כן היה חבר בלהקה של קומיקאים שזכתה לתהילה קצרת ימים, עבד בטלוויזיה ובבית המחוקקים והקים עיתון כושל. פיליפס למד ארכיאולוגיה ואנתרופולוגיה בקיימברידג', ולהפתעתו הרבה הידע שרכש בלימודיו הביא לו תועלת בבואו לכתוב את הספר הזה.

 

216 עמ' | 112 ₪
 

Check Also

זיכרונות מפינת החדר הסגלגל

רב-מכר של "הניו יורק טיימס"! זיכרונות מפינת החדר הסגלגל בק דורי-סטיין סיפורה האמיתי של אישה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.