שבת , פברואר 22 2020
Home / כל מה שמסביב / רנן שור פורש
רנן שור , צילום: עינב גיאת גוטמן

רנן שור פורש

 

 

רנן שור פורש מתפקידו כמנהל-מייסד של בית הספר

סם שפיגל ליצירה קולנועית

 

רנן שור ביקש מיו"ר הועד המנהל של ביה"ס, אסף ויטמן, לסיים את תפקידו, לאחר כ- 31 שנות הקמה ועשייה. בחודשים הקרובים ימשיך במשימותיו, כולל ניהול חממת סם שפיגל  לקולנוע בינלאומי, ועד פתיחת שנת הלימודים 2019/20.

 

השנה, חוגג ביה"ס 30 שנה להיווסדו בשורה של מחוות והוקרות בפסטיבלים בארץ ובעולם:

בדצמבר 2018 בפסטיבל הקולנוע היהודי בירושלים; בפברואר 2019 –בפסטיבל ברלין הבינלאומי; במאי  2019 – בדוקאביב; ביוני  2019 – בפסטיבל דרום (מכללת ספיר) ובפסטיבל הלהט"בי (ת"א); באוקטובר 2019 – בפסטיבל הסרטים חיפה; בנובמבר  2019 – בפסטיבל צוקים בערבה.

 

ביולי 2019, יעלו מאות סרטי בית הספר לשתי שנות שידור בערוץ יס קולנוע ישראלי של משה אדרי וליאון אדרי ז"ל.

 

רנן שור ביקש לציין כי אינו מעוניין בהמשך חייו לנהל מוסד קולנועי אחר בישראל או בעולם: "עשיתי את שלי. אני רוצה לחזור לעצמי. שנות חיי היפות ביותר היו בסם שפיגל."

 

יו"ר  הועד המנהל של סם שפיגל , אסף ויטמן מסר: "הועד המנהל של בית הספר מודה לרנן שור, בכיר מהפכני הקולנוע הישראלי המודרני, על 30 שנות מנהיגות נועזת, יצירתית ועיקשת בהן הוביל את בית הספר סם שפיגל והקולנוע הישראלי לפסגת היצירה הקולנועית והטלוויזיונית הבינלאומית. רנן משאיר אחריו בית ספר עצמאי, מאוזן כלכלית, עם תוכנית מעבר למבנה חדש ומודרני במרכז ירושלים המתממשת לנגד עינינו, עם די. אן. איי ארגוני ייחודי ואוצר מרשים של נכסים רוחניים. הועד המנהל של בית הספר יגייס לקראת שנת הלימודים הקרובה מנהל/ת חדש שיחד עם מורי בית הספר ועובדיו המסורים יובילו את בית הספר לדרך חדשה."

 

 

Check Also

חדשות היום עם מירי נבו ואלי אילדיס

*"חדשות היום עם מירי נבו ואלי אילדיס"* *חדשות 13 משיקה תוכנית אקטואליה יומית בהגשת מירי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.