יום שישי , יולי 10 2020
מאי 2019 ב - yes דוקו

מאי 2019 ב-יס דוקו


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2019_MAY_DOCU_page-1.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2019_MAY_DOCU_page-2.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2019_MAY_DOCU_page-3.jpg

ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה 2019

ב-yes דוקו עם סרט ישראלי חדש בבכורה:

 

אליפלט, דוד שלי גיבור | My War Hero Uncle

בכורה: יום שלישי, 7.5, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

זוכה פרס הבימוי פסטיבל ירושלים 2018

"החלטתי להתחיל בשילוח מכתבים… עד לשחרורי המיוחל". את המילים הללו כתב עמי מרידור כשהיה בן 18, לפני שנהרג במלחמת ששת הימים. דרך המכתבים שהותיר, טקסי הזיכרון השנתיים והסיפורים, הוא תמיד היה נוכח-נפקד בחיי שקד, יוצר הסרט ואחיינו של עמי. כשמצבה הבריאותי של סבתו, אמא של עמי, מידרדר, שקד פונה למשרד הביטחון בבקשה לקבל סיוע סיעודי. הוא מקבל תשובה שלילית – היא אינה זכאית לסיוע. מבולבל, הוא יוצא לחקור ומגלה אמת שתשנה אותו ואת משפחתו לעד.

 

בימוי ותסריט: שקד גורן | צילום: נדב בן-צור | עריכה: דנאל אל-פלג | עיצוב פסקול: ארז עיני-שביט | מוסיקה: אופיר ליבוביץ' | הפקה: איילת קייט, אמיר הראל – "למה הפקות".

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה.

(52 דק', ישראל, 2018).


 

ערב יום השואה 2019 ב-yes דוקו:

 

אשקן, הכלא הסודי | Aschan

בכורה: יום רביעי, 1.5, בשעה 20:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל ביאריץ 2018

ב-8 במאי 1945, כשהסתיימה מלחה"ע ה-2 באירופה, ריכז הצבא האמריקאי את המנהיגים הנאצים הבכירים, עוזריו של היטלר, במלון "פאלאס", ששינה את שמו ל"אשקן", בלוקסמבורג. הרמן גרינג, מפקד הזרוע האווירית של הוורמאכט ,קרל דניץ, מפקד צי הצוללות הגרמני, רוברט ליי, ראש ארגון הרייך, וילהלם קייטל, ראש הפיקוד העליון של הוורמאכט ואחרים הוחזקו במלון ונחקרו לראשונה, עד העברתם ב-10 באוגוסט לנירנברג. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\MV4IPC4N.jpg

על חמישה חוקרים אמריקאים, ששלטו גם באנגלית וגם בגרמנית, הוטלה המשימה לחקור אותם ולנסות ללמוד מהם על המנגנון של המשטר הנאצי לטובת הוועדה לפשעי מלחמה והמודיעין הצבאי האמריקאי.

הסרט מביא את עדותו של ג'ון דולבוי, ששירת כקצין צעיר בצוות החקירה (והיחיד מבין החוקרים שעדיין בחיים) וראיונות עם היסטוריונים שמספרים על תנאי השבי של השבויים הנאצים. במקביל, מוצגות בסרט ההכנות להעלאת ההצגה –  "שם קוד: אשקן", שחשפה לראשונה את הסיפור לציבור הרחב.

בימוי: ווילי פרלסטיין (52 דק', גרמניה/צרפת/לוקסמבורג)

לצפייה בטריילר


W:\Yes Docu\היילייטס\לוגו משבצות חדשות להיילייטס\yes-Docu_Israeli_Black_for-hilights.png

אתה מת רק פעמיים | You Only Die Twice

יום רביעי, 1.5, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

זוכה פרס הקהל – פסטיבל דוקאביב 2018; פרס התחקיר הטוב ביותר – פרסי הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי 2018

שיחת טלפון מפתיעה מבשרת לאמו של במאי הסרט כי היא היורשת החוקית של בית, בצפון היקר של לונדון. כל שיהיה עליה לעשות הוא להוכיח שהיא בתו של ארנסט בכינסקי. אלא שכמה ימים מאוחר יותר מתגלה באוסטריה מידע שמדהים את בני המשפחה: תעודת פטירה נוספת חושפת אדם עם אותו שם ומספר זהות, שנולד באותו יום ובאותו מקום בהם נולד ארנסט בכינסקי. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\104011-1140x610.jpg

מי גנב את זהותו ואת סיפור חייו של סבא ארנסט? מאיזה גורל ניסה להימלט?

כל התשובות המפתיעות – במותחן הדוקומנטרי שכבש את לב הצופים והמבקרים בפסטיבל דוקאביב האחרון.   

בימוי: יאיר לב (92 דק', ישראל/אוסטריה, 2018)

ארבע המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png
 

בלב הזהב: שערוריית המתעמלות האמריקאיות   

At The Heart of Gold: Inside the USA Gymnastic Scandal

בכורה ב-VOD: משבת, 4.5 זמין לצפייה ב-yesVOD.

שידור ביום שני, 6.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.  

כיצד הצליח ד"ר לארי נאסר להתעלל מינית במאות ילדות ונערות כרופא ספורט לאורך יותר מ-30 שנה?

ד"ר לארי נאסר נחשב במשך יותר מ-30 שנה לאיש מקצוע מוערך, שהפך עם השנים לרופא האולימפי של נבחרת ההתעמלות הנשית האמריקאית. בין השנים 1997 ל-2015 הועלו נגדו תלונות על הטרדות מיניות אך אוניברסיטת מישיגן, שבמסגרתה עבד, ביצעה בדיקה פנימית, ניקתה אותו מהחשדות והתלונות טואטאו מתחת לשטיח.

רק בשנת 2016, כשאחת המתעמלות פנתה לעיתון ה"אינדיאנפוליס סטאר" החל כדור השלג להתגלגל ומתלוננות רבות הצטרפו לתביעה נגדו. בינואר 2018 הודה נאסר בהתעללות ובהטרדות המיניות שביצע ונידון למאסר עולם עד סוף ימי חייו. הבמאית ארין לי קאר ("אמא נרצחה לי") מביאה את הסיפור המצמרר הזה בסרטה החדש באמצעות ראיונות בלעדיים עם הקורבנות לצד סיקור משפטו של נאסר. היא חושפת את החוויות הקשות שחוו רבות מקורבנותיו של נאסר וחוקרת את נקודות התורפה במערכת הספורט האמריקאית שאפשרה לטורף להתעלל בנשים צעירות לאורך שנים למרות טענות עקביות שעלו כנגדו.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Chelsea-in-gym-07.jpg

בימוי: ארין לי קאר (91 דק', ארה"ב, 2019)

 

 

לציון 3 שנים למותו של אגדת הספורט –


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

מוחמד עלי: מהו שמי! | What's My Name: Muhammad Ali  

בכורה ב-VOD: מיום רביעי, 15.5, זמין לצפייה ב-yesVOD.

שידור בימים שני ושלישי, 20-21.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.  

סיפור חייו ומורשתו של אגדת הספורט: מוחמד עלי

קאסיוס קליי, או בשמו המוסלמי – מוחמד עלי, נחשב לאורך כל הקריירה שלו לא רק כספורטאי גדול אלא גם כאישיות יוצאת דופן. לצד זירת האגרוף הוא נלחם לקדם נושאים חשובים כמו מלחמה בגזענות וחופש הדת.

ב-1967, לאחר שסירב להתגייס לצבא ארה"ב במהלך מלחמת ווייטנאם נלקח ממנו תואר אלוף העולם מ-1964 ורק לאחר 4 שנים הורשה לחזור לזירה. הוא זכה שלוש פעמים באליפות העולם, במדליית זהב באולימפיאדת רומא וניצב בראש רשימת "קרבות האיגרוף הגדולים בהיסטוריה" בזכות סגנון האגרוף הייחודי שלו. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\cq5dam.web.1200.675.jpg

הסרט החדש, בן שני החלקים, "מוחמד עלי: מהו שמי!", בהפקתם של לברון ג'יימס, מאבריק קרטר ו-HBO SPORTS מביא את סיפור הניצחונות והקאמבק של המתאגרף במשקל כבד הטוב בכל הזמנים, בעזרת ארכיונים שטרם נראו, ומשרטט פורטרט אינטימי של אדם שכנגד כל הסיכויים חלם והשיג את הבלתי אפשרי בכל פעם מחדש.

בימוי: אנטוני פוקוואה (84 דק' + 79 דק', ארה"ב, 2019)

לצפייה בטריילר  

 

המעילה הגדולה בעולם | Kleptocrats

בכורה: יום חמישי, 30.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל NYC 2019

מסע מצמרר בעקבות הכסף הגנוב ששימש, בין השאר, להפקת הסרט "הזאב מוול סטריט"

ב-2013 צילם מרטין סקורסזה את סרטו שובר הקופות "הזאב מוול סטריט" בכיכובו של לאונרדו דיקפריו. 5 שנים מאוחר יותר מתברר שהסרט המצליח הופק למעשה מכספים שנגנבו באחד מהפשעים הפיננסים הגדולים ביותר שנעשו אי פעם בעולם. 3.5  מיליארד דולר נגנבו מקרן ממשלתית במלזיה ושימשו, דרך תיווכו של אלמוני בשם ז'ה וו, למימון עסקאות של נכסי נדל"ן יוקרתיים, מסיבות מפוארות של מיטב הסלבס בהוליווד ואף להפקת הסרט.  C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Kelptocrats_KEY_IMAGE.jpg

סרט הדוקו "המעילה הגדולה בעולם" מביא את החקירה המסועפת שביצעו מספר עיתונאים חוקרים מ"הניו יורק טיימס", "הוול סטריט ג'ורנל" ו"ההוליווד רפורטר" בעקבות המסע שעבר הכסף הגנוב ממלזיה לרחבי הגלובוס.

סיפור לא יאומן של פשע צווארון לבן הכולל מעילה, הונאות, זוהר הוליוודי ותאוות בצע שלא ידעה גבולות.

בימוי: סם הובקינסון (85 דק', בריטניה, 2018)

 

לרוץ עם בטו | Running With Beto  C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

בכורה ב-VOD: מיום רביעי, 29.5, זמין לצפייה ב-yesVOD.

שידור ביום שני, 3.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.  

מאחורי הקלעים של מסע הבחירות יוצא הדופן של הכוכב הצעיר, בטו אורורק, במירוץ לסנאט בטקסס.

הפוליטיקאי בטו אורורק, חבר להקת רוק לשעבר, בן 46 שגדל באל-פאסו ושולט בשפה הספרדית, מתנגד בולט למדיניות ההגירה של טראמפ, תומך בהגבלת נשיאת נשק ובהתרת שימוש במריחואנה. לקראת הבחירות לסנאט הוא נחשב לכוכב העולה של המפלגה הדמוקרטית ולאחרונה אף הכריז שיתמודד על המועמדות לנשיאות ארה"ב, מטעם הדמוקרטים, ב-2020. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\MV5BNTc0NWQ5ZjgtOTBlOC00ZWFhLWJhYzMtMDMwNTM2OGQ1YTQzXkEyXkFqcGdeQXVyMjE3MTA1Mw@@._V1_SY1000_CR0,0,1259,1000_AL_.jpg

בנובמבר 2018 מצאה עצמה לראשונה מדינת טקסס, שלאורך ההיסטוריה נחשבה תמיד למדינה רפובליקנית מובהקת, בקרב פוליטי צמוד כשהכוכב הדמוקרטי הצעיר בא לעשות היסטוריה ולנצח את הסנאטור הרפובליקני הותיק טד קרוז.

מסע הבחירות יוצא הדופן זכה לכותרות ועורר השראה בכל רחבי ארה"ב. אורורק הגיע אל כל 254 המחוזות בטקסס, כולל לאלו השמרנים ביותר, לא חשש להעלות מעל פני השטח נושאים ליברלים מעוררי מחלוקת וקבע שיא של 70 מיליון דולר בגיוס כספים למירוץ לסנאט. אפילו ביונסה פרסמה ערב הבחירות תמונת תמיכה במועמד.  

הסרט שלפנינו מביא את סיפור עלייתו (וכמעט ניצחונו) של הפוליטיקאי הצעיר שעדיין לא אמר את המילה האחרונה בפוליטיקה האמריקאית.

בימוי: דיוויד מודיגליאני (60 דק', ארה"ב, 2019)


 

* * *

1 במאי – 11 במאי

 

אשקן, הכלא הסודי | Aschan

בכורה: יום רביעי, 1.5, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 5


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png
 

אספרגר זה אנחנו | On Tour With Asperger's Are Us

בכורה ב-VOD: כל פרקי הסדרה יעלו ל-VOD מיום שישי, 3.5  

שידור בימים ראשון-שלישי, 12.5-14.5 בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.  C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\bestpromophoto.jpg

ארבעת חברי ההרכב הקומי "אספרגר זה אנחנו" נפגשו במהלך מחנה שנועד לאנשים הסובלים מאספרגר. לאחר שגילו שאנשים כמותם יכולים גם מאד להצחיק, החליטו לצאת במופע מערכונים המביא את ההתמודדויות היומיות שלהם לקדמת הבמה. הסדרה החדשה בת 6 הפרקים, מבית HBO, מלווה את ההרכב הקומי "אספרגר זה אנחנו" במסע ההופעות שלה ברחבי ארה"ב.

(6X30 דק', ארה"ב, 2019)

 

 

התיק נגד עדנאן סעיד – פרק 2

בכורה: יום ראשון, 5.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה הילייטס אפריל

 

בלב הזהב: שערוריית המתעמלות האמריקאיות   

At The Heart of Gold: Inside the USA Gymnastic Scandal

בכורה ב-VOD: משבת, 4.5 זמין לצפייה ב-yesVOD.

שידור ביום שני, 6.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.  

ראה עמ' 6

 

אליפלט, דוד שלי גיבור | My War Hero Uncle

בכורה: יום רביעי, 7.5, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 4

 

12 במאי – 18 במאי


 

התיק נגד עדנאן סעיד – פרק 3

בכורה: יום ראשון, 12.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה הילייטס אפריל

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

לגדול במשפחת אומנה | Foster  

 

בכורה: יום שני, 13.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל AFI Docs  2018

בארה"ב יש כיום יותר מ-400 אלף ילדים המטופלים במשפחות אומנה ומספרם רק ממשיך לגדול מדי שנה. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\foster-documentary.jpg

הבמאים זוכי האוסקר®, מארק ג'ונתן האריס ודבורה אופנהיימר ("Into the Arms of Strangers: Stories of the Kindertransport") יוצאים למסע בין בתי המשפט, בתי משפחות האומנה, מוסדות לעבריינים צעירים ולאורך רחובות לוס אנג'לס, כשבדרך הם מנפצים לא מעט מיתוסים רווחים לגבי האומנה, ומביאים את סיפורם האישי של האנשים העומדים מאחורי "הסוכנות להגנת הילד" (ה-DCFS) בלוס אנג'לס, הסוכנות הגדולה ביותר בארה"ב.

בימוי: מארק ג'ונתן האריס ודבורה אופנהיימר (113 דק', ארה"ב, 2018)

G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\crime פשע אמיתי\On_White - Copy.jpg

לרצוח בצניחה חופשית | The Parachute Murder Plot

 

בכורה: יום שלישי, 14.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

בחג ההודיה 2015 צנחה ויקטוריה סילייס, אמא ל-2 ילדים וצנחנית מנוסה, ממטוס בגובה 4000 רגל אך למרבה האימה, שני המצנחים שלה, הראשי והרזרבי, לא נפתחו והיא התרסקה על הקרקע וספגה פציעות אנושות. המשטרה שחקרה את נסיבות המקרה, קבעה שאמיל, בעלה של ויקטוריה, אשם בתאונה ולמעשה הוא ניסה להרוג אותה לא פעם אחת אלא פעמיים. הניסיון הראשון שלו היה שבוע לפני תאונת הצניחה, כשביים פליטת גז בתוך ביתם. ניסיון הרצח הראשון נכשל לאחר שויקטוריה הריחה את הגז ועוד התבדחה עם בעלה על שהוא מנסה להרוג אותה. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Victoria-Cilliers-Sgt-Emile-Cilliers-954185.jpg

סרט הפשע האמיתי החדש מביא גישה נדירה אל קלטות חקירת המשטרה של אמיל, שטרם נחשפו, ומתאר את השתלשלות האירועים ואת המניעים שהביאו את הבעל לניסיון הרצח, ביניהם רומן צדדי שניהל, חובות כבדים והגדלת ביטוח החיים של אשתו סמוך לתאונה.

בימוי: פיאונה ברוס (48 דק', בריטניה, 2018)

 

 

מוחמד עלי: מהו שמי! | What's My Name: Muhammad Ali  

בכורה ב-VOD: מיום רביעי, 15.5, זמין לצפייה ב-yesVOD.

שידור בימים שני ושלישי, 20-21.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.  

ראה עמ' 7

G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\דוקושוק\yes-Docu_Shock_רקע-לבן.jpg

מלון לעשירים ולמפורסמים ביותר

Hotel for the Super Rich and Famous

בכורה: ימי חמישי, 16.5+23.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

הצצה אל מאחורי הקלעים של מלון קורינתיה היוקרתי בלונדוןC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\15891184.jpg

סרט חדש בן שני חלקים מבית ה-BBC מספק לנו הצצה חד פעמית לתוך המלון היוקרתי בלונדון ואל הצוות שלו, שמצליח לנווט בין האתגרים של ניהול מלון יוקרה ברמה עולמית ובין הדאגה ללקוחותיו התובעניים.

הצוות המסור, שמורכב מבני 54 לאומים שונים, יוצא מגדרו מדי יום כדי לספק לאורחים את התמורה הטובה ביותר עבור שהותם במלון וזה לא קל כשמדובר באורחים שיכולים לשלם עד שלושה מיליון ליש"ט.

בזכות גישה בלעדית לתוככי המלון, מביאה הבמאית ג'יין טריז את השגרה היומיומית במלון לצד האופן בו הוא מתחרה מול מלונות יוקרה אחרים בלונדון, שמנסים גם הם לפתות את העשירים ביותר עם חופשת החלומות.

בין האורחים המפורסמים שהתארחו במלון בזמן הכנת הסרט – השחקן קובה גודינג ג'וניור והראפר וויל. אי.אם.

בימוי: ג'יין טריז (2X60 דק', בריטניה, 2019)


 

19 במאי – 25 במאי

 

התיק נגד עדנאן סעיד – פרק הסיום

בכורה: יום ראשון, 19.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה הילייטס אפריל

 

26 במאי – 1 ביוני

 

לטיפה | Latifa  

בכורה: יום ראשון, 26.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

לטיפה אבן זיאתין איבדה את בנה, עימאד, כשנרצח בהיותו חייל בצבא צרפת באירוע טרור במרץ 2012. לאחר שעולמה התמוטט עליה, החליטה אבן זיאתין לקום מהמשבר האישי ולא לוותר על התקווה לשלום. היא הקימה עמותה על שמו של עימאד, הפועלת למען קידום השיח בין בני נוער מתרבויות, דתות, לאומים ורקעים חברתיים שונים ולמען שיקום אוכלוסיות של בני נוער הנמצאים במצוקה כלכלית-חברתית.LatifaMontmartre-2

הסרט "לטיפה" מלווה את האם השכולה שבחרה להילחם למען הדור הבא ולמען יצירת עולם טוב יותר, בו לא יהיה מקום לאלימות ולטרור.

בימוי: אוליביר פיון (97 דק', צרפת, 2018)


 

טיקי טאקה: בארסה של פפ | Take The Ball, Pass The Ball

בכורה: יום שני, 27.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\81x2aId7xeL._SY445_.jpg

במשך ארבע שנים הוביל מאמן ברצלונה, פפ גווארדיולה, את הכדורגל הגדול ביותר בהיסטוריה. קבוצתו הלהיבה מיליוני אוהדים מכל העולם ולא בכדי, זכתה לכינוי – "קבוצת החלומות".

הסרט "טיקי טאקה: בארסה של פפ" מלווה מקרוב את הזכיות הגדולות של הקבוצה בין השנים 2008 ל-2012, מספר על תהליך בחירתו של פפ והעדפתו על פני מוריניו ועל היריבות המרה בין השניים, מציג את הסיפור המרגש מאחורי מאבקו של אבידל במחלת הסרטן ואת שאיפתו להרים את גביע ליגת האלופות ועוקב אחר ההישגים המדהימים אליהם הגיע מסי, מלך השערים של הליגה הספרדית בכל הזמנים.

בימוי: דאנקן מקמאת' (110 דק', ספרד, 2018)

לצפייה בטריילר

 

 

לרוץ עם בטו | Running With Beto  

בכורה ב-VOD: מיום רביעי, 29.5, זמין לצפייה ב-yesVOD.

שידור ביום שני, 3.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.  

ראה עמ' 8

G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\crime פשע אמיתי\On_White - Copy.jpg
 

לברוח מדובאי: היעלמותה המסתורית של נסיכת דובאי

Escape from Dubai: The Mystery of the Missing Princess

בכורה: יום שלישי, 28.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

לאן נחטפה הנסיכה לטיפה, ביתו של שליט דובאי?

לשייח' מוחמד בין ראשיד אל מכתום, מלך דובאי, נוצרה תדמית בינלאומית של אדם מודרני ונאור, שבראש מעיניו היחסים הקרובים עם העולם המערבי. אך מסתבר שבתוך ארמונו המצב שונה. הסרט החדש "לברוח מדובאי" מביא צילומים אותנטיים של הנסיכה לטיפה בת ה-33, אחת מ-13 ילדיו של שליט דובאי, בעודה מספרת למצלמתה כיצד היא ואחיותיה חיות בארמון כבכלא. אסור להן לצאת בלי נהג צמוד, נאסר עליהן לטייל, ללמוד ולצאת מגבולות המדינה. אחותה שנזה, בת ה-18, שניסתה לברוח במהלך טיול משפחתי באנגליה נתפסה אחרי חודשיים, הוחזרה לדובאי, נכלאה בחדרה וסוממה. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\p06thznb.jpg

בפברואר 2018 מחליטה לטיפה לנסות לברוח בעצמה מדובאי. בעזרת סייענים היא עולה על סירה בדרכה להודו כדי  לפתוח בחיים חדשים באמריקה. אך תוך ימים ספורים הסירה נעצרת ע"י משטרת הודו והנסיכה נלקחת נגד רצונה בחזרה לדובאי. הסרטון המצולם שנשאר בידי הסייענים הוא העדות היחידה להיעלמותה. מאז איש לא שמע ממנה. שלטונות דובאי הסתפקו בהודעה  הרשמית – "לטיפה נמצאת במקום בטוח".

אז מה עלה בגורלה של הנסיכה מדובאי?

בימוי: ג'יין מקמולן (52 דק', בריטניה, 2019)

 

Check Also

יולי 2020 בעולם הסדרות של yes

  ערוץ yes Real, ערוץ הפופ אפ האהוב חוזר במהדורת קיץ גדולה יותר עם מיטב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.