יום ראשון , ספטמבר 25 2022
הרשעה, מאת ג'וליה דאל

הרשעה

ספר מתח חדש למחברת רבי־המכר

"עיר בלתי־נראית" ו"אחד משלנו"

הרשעה מאת ג'וליה דאל
מאנגלית: אילן פן | הוצאת פן וידיעות ספרים

העיתונאית רבֶּקָה רוברטס עובדת בצהובון ניו יורקרי ושואפת לסקר אירועים משמעותיים יותר. כשהיא מקבלת מכתב מאסיר בשם דֶה־שוֹן פרקינס, רוצח מורשע הטוען לחפותו, היא מזהה סיפור שאינה יכולה להתעלם ממנו (אולי אפילו קרש קפיצה בשבילה) ומחליטה לחקור אותו.

עשרים ושתיים שנים קודם לכן, זמן קצר אחרי שפרצו מהומות קראון הייטס ברובע ברוקלין וחשפו את המתחים והמשקעים בין הקהילה היהודית לקהילה השחורה, הורשע פרקינס ברצח האלים של משפחת האומנה שלו. החתירה של רבקה לגילוי האמת נתקלת במחסום הזמן שחלף. אין עדים, הזיכרונות התעמעמו וכמעט אף אחד לא רוצה לדבר על התקופה האפלה והאלימה הזאת בניו יורק; אפילו לא סול כץ, שוטר לשעבר במשטרת ניו יורק והמקור של רבקה בקרב הקהילה החסידית הסגורה בברוקלין.

הרשעה, מותחן עכשווי נוסף מאת מחברת רב־המכר עיר בלתי־נראית, הוא רומן העוסק בכוחה של נאמנות ובכוחה של הכחשה, ובמחיר שאלו גובות. זהו הספר השלישי בסדרת המותחנים שבמרכזה עומדת רבקה רוברטס. ג'וליה דאל היא כתבת בתחום הפלילים, בת לאם יהודיה ואב לותרני.  

***

"דאל שומרת על מתח גבוה ומספקת גם רגע אדיר של 'וואו, לא ראיתי את זה מגיע'." – Publishers Weekly

"מצטרפים חדשים לסדרת ספריה עטורת הפרסים של דאל, יכולים בהחלט להתחיל בספר הזה ומשם ייפתח להם התיאבון לקרוא גם על חקירותיה הקודמות של רבקה. הנאה מובטחת לכל חובבי המותחנים." – Library Journal

"ספר מותח שקשה להניחו מהיד… חתירתה העיקשת של רוברטס לאמת ולצדק מאירה כזרקור באפלה, ודאל מוציאה אותה לפועל עם עומק וחן." – Boston Globe

"סיפור בנוי היטב עם פיתולים מהירים שמופיעים כמו פיצוצים קטנים לאורך העלילה." – Kirkus Review

 

317 עמ' | 98 ₪

יש לבדוק גם

תוכנת היצירתיות

  "מדריך טיולים מבריק למסע אל העולם הממשמש־ובא של הבינה המלאכותית". הסופרת ג'נט וינטרסון   …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.