יום חמישי , יולי 9 2020
בארי כהן בדרכים, מאת גארי שטיינגרט

בארי כהן בדרכים

 

בארי כהן בדרכים

גארי שטיינגרט

 

 

ברומן עכשווי על הרקע הפוליטי הטעון שלפני הבחירות לנשיאות ארה"ב 2016, עוסק הסופר היהודי-רוסי-אמריקאי גארי שטיינגרט בפערים החברתיים והכלכליים העצומים בתוך החברה האמריקאית, הפערים שיוצרים את המציאות ומהווים כר נוח מאוד להסתה ולשנאה.
כהרגלו של שטיינגרט, זו סאטירה שנונה, מצחיקה ועוקצנית שהולכת עד הסוף בלי לייפות את אותה המציאות או את הדמויות, ובלי לוותר להן.

 

 

בארי כהן, נרקיסיסט בהכחשה, מנהל קרן גידור בעלת הון של 2.4 מיליארד דולר ומנותק מן העולם האמיתי כפי שרובנו מכירים אותו. לחץ קשה בגלל חקירת רשות ניירות ערך ובגלל שבנו בן השלוש אובחן כאוטיסט גורם לו לברוח מניו יורק באוטובוס גרייהאונד בחיפוש אחר חיים פשוטים ורומנטיים יותר עם אהבתו הישנה מימי הקולג'.

אשתו המתוחכמת, סימה, בת מהגרים שאפתנית שהתמסרה לחיים המושלמים של העשירים, מתמודדת בינתיים עם שֵדים משלה. שתי הדמויות הפגומות האלה מפלסות דרכן בכאוס השטיינגרטי שהן עצמן יצרו, בסיפור נוקב על האלפיון העליון ועל כמיהה למשפחה. על רקע הבחירות לנשיאות ארצות הברית 2016, שיר הלל נטול סנטימנטליות למה שבאמת מחולל את גדולתה של אמריקה.

 

"נוסטלגיה ודיסאוריינטציה תרבותית מתניעות את הרומן השנון הזה… חריף, נוקב ונחוש לחקור את הדיסוננסים ואת האשליות – הן במישור האישי והן במישור הקולקטיבי – האוחזים בארץ הזאת שהולכת ונעשית מוזרה יותר."

The New York Times Book Review 

 

שטיינגרט, אולי יותר מכל סופר אמריקאי בן דורו, הוא… קל, צורב, חצוף ומלנכולי… הרעיון לחצות בעקבות שטיינגרט את אמריקה בימי עלייתו של טראמפ מבטיח מאוד וגם לא מאכזב."

The New York Times

 

גארי שטיינגרט נולד בלנינגרד בשנת 1972 והגיע לארצות הברית בגיל שבע.

ה"ניו יורק טיימס" הכתיר אותו כ"אחד הסופרים המקוריים והמלהיבים ביותר של דורנו".

שטיינגרט נכלל ברשימת "עשרים הסופרים הטובים ביותר עד גיל ארבעים" של ה"ניו-יורקר" וברשימת הסופרים הטובים של המגזין "גרנטה". ספריו נבחרו ברשימות עשרת הספרים הטובים של המוספים הספרותיים ותורגמו לעשרים וארבע שפות.


 

376 עמ' |  98 ₪
 

Check Also

הדרך להצלחה

אומרים שסיפורים קורים לאנשים שיודעים לספר אותם. בספרו הראשון והחדש – "הדרך להצלחה" – חולק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.