יום ראשון , יוני 20 2021
מתוך הסרט "אקשה", פסטיבל קולנוע אפריקאי בסינמטק תל אביב, 2019

פסטיבל קולנוע אפריקאי בסינמטק תל אביב

מתוך הסרט "אקשה", פסטיבל קולנוע אפריקאי בסינמטק תל אביב, 2019

ATESIB! 2

פסטיבל קולנוע אפריקאי בסינמטק תל אביב – 26-31.3.19

פסטיבל אטסיב! ("אל תדאג!" באמהרית) חוזר בשנית ומביא אל המסך הגדול את מיטב העשייה הקולנועית העדכנית ביבשת ובפזורה, עם מגוון קולות חדשים ועושר קולנועי שיתאים לאוהבי כל ז'אנר. הקרנות חד פעמיות של עשרות סרטים, הרצאות ואירועים יתקיימו במהלך הפסטיבל. אורח הכבוד לשנה זו: הבמאי עטאף בן באוזיד שישתתף בהקרנת סרטו "איש הג'אז מקהיר"

פסטיבל הקולנוע האפריקאי מבית עמותת ATESIB! וסינמטק תל אביב יתקיים זו השנה השנייה בסינמטק תל אביב בתאריכים 26-31.3.2019. הפסטיבל הוא חגיגה קולנועית בת שישה ימים שנותנת במה ליצירה מרחבי היבשת שלרוב אינה זוכה לחשיפה ראויה במחוזותינו. התוכנית כוללת מבחר איכותי של סרטים עלילתיים ותיעודיים המציגים שפה אמנותית וסגנון קולנועי מגוון ומבטאים את העושר התרבותי, החברתי והערכי של הקולנוע האפריקאי ושל יוצריו במדינות היבשת ובפזורה.

כ-30 סרטים שנוצרו ברחבי אפריקה או על ידי אפריקאים ואפריקאיות בתפוצות יוקרנו לאורך ימי הפסטיבל, ובהם סרטים מקונגו, רואנדה, סנגל, גאבון, ניגריה, זימבבואה, סודן, קניה, דרום אפריקה ועוד. מרבית הסרטים מוקרנים בבכורה ארצית ומופצים בישראל באופן בלעדי במסגרת הפסטיבל. הקרנות הסרטים ילוו בהרצאות ודיונים אשר יעסקו בסוגיות חברתיות העולות מהסרטים ויעודדו את הקהל לקחת חלק בשיח עם מומחים מתחומים שונים, אנשי אקדמיה ויוצרים. בין היתר יתקיימו דיונים והרצאות על המהפכה הדמוקרטית של צעירי קונגו, זימבבואה אחרי מוגבה, קומיקס אפריקאי, מהפכות ביבשת, דמוקרטיה והמכשולים שעומדים בפניה ועוד.  

אורח הכבוד של הפסטיבל הוא הבמאי עטאף בן באוזיד, בן למהגרים תוניסאיים אשר חי בברלין ועוסק שם בעיתונות ובקולנוע. בן באוזיד יגיע לישראל וישתתף בהקרנת סרטו התיעודי "איש הג'אז מקהיר" (גרמניה 2017) באירוע בהנחיית אפרת ירדאי, מרצה, חוקרת ופעילה חברתית.

בזי גטה, היוזם והמנהל האמנותי של הפסטיבל: "השנה הפסטיבל עוסק במאבק על חופש התנועה במרחב הציבורי והאישי ביבשת ובפזורה. הבמאיות והבמאים מפרקים לדימויים וקולות את המאבק. הפירוק הזה מבטא לא רק שינוי עמוק בתפיסת חופש התנועה, אלא בכלל בתפיסת הקשר שבין תנועה, קולנוע ופוליטיקה למצבו של היחיד בעת הנוכחית."

דינה פלד, מנכ"לית סינמטק תל אביב: "פסטיבל הקולנוע האפריקאי הוא הזדמנות ייחודית עבור הקהל הרחב להתבונן ביבשת דרך עיניים אחרות ולא רק דרך העיניים המערביות בהן אנו רגילים. סרטי הפסטיבל והרצאותיו משמיעים קולות חשובים ממגוון מדינות ואנו מקווים ששוחרי הקולנוע יבואו לגלות את אפריקה על המסכים הגדולים, לראות ייצוגים נוספים ולהיחשף לתרבויות אחרות ביצירות מרתקות שלא יופצו בישראל במסגרת אחרת. סינמטק תל אביב גאה לקחת חלק בפסטיבל האפריקאי גם בשנה השנייה שלו ולהמשיך לפתחו כעת ובשנים הבאות."

 

פסטיבל הקולנוע האפריקאי הינו יוזמה משותפת של עמותת אטסיב! וסינמטק תל אביב. במהלך חודש אפריל סרטי הפסטיבל יוקרנו בסינמטק שדרות ובסינמטק הרצליה. מנהל אמנותי: בזי גטה. מפיקה: ענבל כהן. מנחת הפסטיבל וחברת צוות ההיגוי: אפרת ירדאי.

הפסטיבל מתקיים בתמיכת מפעל הפיס, קרן ויטל, סינמטק תל אביב, המכון הצרפתי בישראל, עמותת אפריקה 2030, הגלריה ללימודי אפריקה.


https://lh4.googleusercontent.com/amltId6tnpnojp1WcmUhVwW0y9t-B_XCJJo2h8liXezexq7bFsoZbUUPxxYiz9iC0qL94X8vT9ZGChg2JNGSOiR62zVNeLYpvhUss8t-ABk1z8kwo9AOIEcYOetyIarhcvsbeuPbIA

יש לבדוק גם

“הברך” יעלה בארץ ביולי

סרטו של נדב לפיד “הברך” יצא לאקרנים בישראל ב-15/7 סרטו של נדב לפיד, שיוקרן בבכורה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.