יום שלישי , אוגוסט 3 2021
אייקאסט, ICAST

ספרי מארס 2019 מבית ידיעות ספרים

הרומן של סלסט אינג שעמד יותר משנה בראש רשימות רבי המכר | התמודדות עם דיכאון וטראומה שמסופרת מנקודת מבט בלתי צפויה | אמריקאי ששב לרוסיה הקפיטליסטית כדי לטפל בסבתו החולה | קובץ סיפורים קצרים זוכי פרסים שכתב אדם שעזב את המרכז לטובת מצפה רמון | ספר חמישי בסדרת המתח המצליחה לנוערשליחות חשאית | שיטת טיפול באמצעות סטיילינג שתאפשר לך להיות האישה שאת רוצה להיות | ספרי שמע חדשים באייקאסט ועוד

 

ספרים חדשים שיגיעו בקרוב למדפים:

 

 

image001.jpg@01D4C91550 שבועות ברציפות ברשימת רבי המכר של הניו-יורק טיימס


שריפות קטנות בכל מקום

מאת סלסט אינג | מאנגלית: סמי דואניאס

הוצאת אחוזת בית

 

"שריפות קטנות בכל מקום" מספר על שתי משפחות שונות זו מזו – האחת עשירה והשנייה דלת אמצעים – שחיות בשייקר הייטס, עיר פרברית ליד קליבלנד, שהיא סמל לחיי מצוינות וסדר אמריקאיים. הריצ'רדסונים העשירים הם נצר למייסדי העיר. חייהם מתנהלים על מי מנוחות (למעט הצרות שמעוללת איזי מדי פעם), עד שיום אחד מגיעות אל פתח ביתם אם ובת, מיה ופרל וורן, שמבקשות לשכור דירת מגורים שבבעלות המשפחה. 

 

מיה היא אמנית מסתורית שספק בורחת ספק נודדת ברחבי ארצות הברית עם בתה המתבגרת. קשרים סבוכים ועזים – חלקם מפתיעים, חלקם סודיים – נרקמים בין המשפחות: קשרי תעסוקה, חברוּת, אהבה, הערצה, משיכה. אל פקעת הרגשות הסבוכה מתווספים במהרה סודות ומחלוקות, ואלה מובילים לזעזועים לא רק בקרב המשפחות, אלא גם בקהילה המקומית כולה.

 

 

 

 

image002.jpg@01D4C915שריקה באפלה

מאת אמה הילי | מאנגלית: שי סנדיק

הוצאת תמיר//סנדיק

 

גֶ'ן ויוּ מדוקס שרדו את הסיוט הכי גרוע של כל הורה. לאנה בתם בת החמש-עשרה נעלמה במהלך חופשה כפרית עם אמה ונמצאה לאחר ארבעה ימים מדממת, חבולה ומבולבלת. בשבתם ליד מיטתה בבית החולים הם חשים הקלה, אבל גם חרדה עצומה, שכן לאנה לא יכולה, ואולי לא רוצה, לספר מה קרה לה בימים שבהם נעדרה. גם כשהיא חוזרת הביתה ואל שגרת הלימודים, לאנה מספקת את אותה תשובה מתסכלת שוב ושוב: "אני לא זוכרת."

 

במשך שנים ניסתה ג'ן להרגיע את השדים שרודפים את בתה הצעירה ותמיד פחדה מהגרוע מכול. עכשיו אמנם הגיהינום שעברו הסתיים בשלום, אבל ג'ן לא יכולה להרפות מהצורך לגלות את האמת. בלי לספר ליו או לבתה הבכורה מג, יוצאת ג'ן למסע בעקבות לאנה, מסע שיוביל אותה להבנה עמוקה יותר של בתה הצעירה, של משפחתה ושל עצמה.

"שריקה באפלה" עוסק בקשרים ובקשיים בחיי משפחה ועל החיבור השברירי אך התמידי בין אימהות ובנות. זהו סיפור על אשמה, פחד, תקווה ואהבה, ועל תחושה של אובדן זהות והיכולת למצוא את עצמנו אצל אהובי לבנו.

 

 

 

 

 

image003.jpg@01D4C915ארץ איומה

מאת קית גסן | מאנגלית: רחל פן

הוצאת פן וידיעות ספרים

 

כאשר אנדריי קפלן נדרש על ידי אחיו הבכור דימה לחזור מניו יורק למוסקבה כדי לטפל בסבתם החולה, זה נראה לו כמתנה משמים. החברה שלו הפסיקה לענות לו להודעות, למנחה שלו לדוקטורט יש ספקות בנוגע לעתידו האקדמי וחשבון הבנק שלו הולך ומתרוקן. אולי כמה חודשים במוסקבה הם בדיוק מה שהוא צריך. אנדריי מסבלט את החדר שבו הוא מתגורר בברוקלין וחוזר לעיר שבה נולד ובה גדל עד גיל שש, לדירה שסטלין עצמו נתן לסבתו. סבתא סֵבה – יהודייה ששרדה את הימים האפלים של הקומוניזם ואת אובדנם של רוב יקיריה – בין שמתו ובין שעלו לישראל – מכניסה את אנדריי לביתה, אף שלא תמיד היא זוכרת מי הוא. ימיו של הבחור הצעיר ברוסיה מזמנים שרשרת של מפגשים אנושיים, שופעי חן והומור בין מי שהיגר למערב לבין אלה שנשארו במולדת ומנסים לבנות את חייהם ברוסיה הקפיטליסטית.

"ארץ איומה" הוא רומן חכם ורגיש, המפגיש את הקורא עם רוסיה של פוטין, הנאבקת ליצור מבנה חברתי-כלכלי חדש, ובמרכזה מוסקבה – מפוארת ומתפוררת, מרתיעה וקוסמת. בכתיבה רגישה וחכמה קית גסן מעניק לקוראים רומן מבריק ובוגר, שעתיד לסמן אותו כאחד הכותבים המוכשרים בדורו.

 

 

 

 

 

image004.jpg@01D4C915תקווה 9
מאת עדי לויתן
הוצאת צפרא

עדי לויתן עזב את מרכז הארץ ואת תחילת קריירת המשחק והחל ללמד תיאטרון במצפה רמון. מאז עברו 25 שנים, לויתן עדיין במצפה רמון, ומהחיים שם נובעים הסיפורים יוצאי הדופן שבספר.

"לו הייתם ציפור שמתעופפת במרחבים המדבריים הדרומיים, ייתכן שהייתם מבחינים בעיירתנו. תלוי כמובן בכיוון התעופה ובמשטר הרוחות באותו היום. בתחילה הייתם אולי מבחינים בכיפות הרדאר הלבנות במרכזו של המחנה הצבאי הסמוך. לאחר שהייתם חולפים על פני כרמי גפנים ומטעי זיתים, הייתם מבחינים במגדל המים הניצב כשומר מעל טורי השיכונים הנושנים. כעת, לאחר שנחתתם על שולי המגדל ושאפתם נשימה עמוקה מן האוויר הנקי, אתם מתפנים למבט מדוקדק יותר". פֶסֶל אבן שנוסע מן העיירה הדרומית לעיר ליידן שבהולנד וחוזר על עקבותיו, נגר הטס בחלומותיו לאמריקה, בדואי הרואה במפעל הציוני את הזדמנות חייו ותקווה המשוטטת ברחובות ומצפה לאהובה החייל בעל העיניים הסגולות הן חלק מן הדמויות המאכלסות את "תקווה 9". הסיפור "גבר-גבר ואיש-שטח" המופיע בקובץ זכה בפרס מטעם ידיעות אחרונות ו"עברית"

 

 

 

 

 

 

image005.jpg@01D4C915מבצע טוקיו

מאת דנה אלעזר-הלוי

הוצאת אחוזת בית

 

ספר חמישי בסדרת המתח המצליחה "שליחות חשאית".

 

החופש הגדול כבר התחיל, ושלושת לוחמי המוסד הצעירים מקבלים משימה: לבחור ילדה חדשה שתצטרף אליהם לצוות. גיא ורועי לא מאושרים מכך, ונועם ממש כועסת. אבל אין ברירה, ההוראה הגיעה משולמית, ראש המוסד. חנן, איש המוסד שמפעיל אותם, מתכונן בינתיים לנסיעתו לוועידת השלום הבינלאומית שתתקיים בטוקיו, בירת יפן, שאליה הוזמן יחד עם שולמית וראש ממשלת ישראל. ואז קורה משהו נורא. טרוריסטים משתלטים על אולם הוועידה בטוקיו ולוקחים כבני ערובה את כל מנהיגי העולם החשובים, כולל שולמית וראש ממשלת ישראל.

 

"מבצע טוקיו" ייקח את הקוראים למבצע מסוכן ומורכב במיוחד בבירת יפן. הפעם יאלצו הגיבורים להתמודד עם משימה מורכבת ומסוכנת במיוחד. אם הם ייכשלו, לא רק שייגרם אסון בינלאומי כבד, אלא שהדבר עלול לעלות בחייהם.

 

 

 

 

 

 

cid:image009.jpg@01D4CCFE.1019E900התרחבות
מאת דנית גולד
הוצאת פרדס

 

אחרי חצי שנה של הסתגרות בבית, מחליטה המספרת לחזור לחיים ויוצאת אל העולם שבחוץ כדי לקנות מסמר שישמש אותה לתליית דיוקנו של עמנואל, האפוטרופוס שלה, שנמצא מת בביתם. אלא שעם היציאה מהבית המציאות משתנה. הסובב אותה הולך ומתרחב וסוחף אותה למסע פנימי אל מעמקי הזיכרון ואל השאלות הגדולות של המציאות וייצוגיה.

 

התרחבות, ספר הביכורים של דנית גולד, הוא מותחן נפשי עוצר נשימה, חריף ולירי, סיפור מסע המטשטש את הגבולות בין הריאליסטי לפנטסטי וחוקר את ה"נורמאלי" וגבולותיו. זהו סיפורה של אישה הנלחמת על חייה בעולם ההולך ומתעוות לנגד עיניה ומאיים להכניעה; עולם המוצג כמציאות אלטרנטיבית לפוסט-טראומה אותה היא חווה בעקבות מות דודה, ושבעקבותיו הבחנותיה שבין הווה לעבר, ובין מציאות לעל-מציאות הולכות ומטשטשות. ככל שעולמה הפיסי של הגיבורה הולך ומתרחב, כך גם תודעתה הולכת ומתרחבת, והיא נזכרת בשנות ילדותה והתבגרותה. זיכרונות אלו מציפים אותה בשאלות וחושפים את הקורא לנסיבות מותו המסתורי של דודה.

 

 

 

 

 

 

 

image025.jpg@01D4C915סטיילינג תרפי

מאת ד"ר טלי סטולובי
הוצאה עצמית

 

נהוג לחשוב שמאחורי המילה סטיילינג מתחבא מהפך – כמו סינדרלה, לפני ואחרי. אבל סטיילינג תרפי זו שיטה שמנפצת את כל המיתוסים על סטייל. לא עוד מהפך, אלא התפתחות. לא עוד מאבק לשנות את הגוף, אלא רק את איך שאנחנו חושבות עליו. הספר מציג תיאוריה ומחקר על החיבור הרגשי אל הבגד וההשפעה של הבגד על תהליכי חשיבה, התנהגות ורגש.

דרך סיפור השינוי האישי שלה משתפת ד"ר טלי סטולובי כיצד פיתחה את שיטת סטיילינג תרפי, שנועדה להפוך משחק עם בגדים לתהליך של צמיחה והתפתחות.

הספר הזה נועד להעניק לכל אישה, בכל גיל ובכל מידה, כלי מעשי להעלאת מודעות עצמית, ביטוי עצמי, הגמשת גבולות פנימיים ותעוזה לפרוץ קדימה. זהו מדריך ברור ויישומי המוביל את הקוראת לתהליך סטיילינג תרפי עצמי תוך כדי הקריאה. 

 

ד"ר טלי סטולובי, מפתחת שיטת סטיילינג תרפי, עובדת סוציאלית קלינית, מרצה וחוקרת אקדמית. צמחה כאשת טיפול ומחקר במרכז לבריאות הנפש "לב השרון" וכיום מרצה בכירה במכללה לחברה ואמנויות. מעבירה סדנאות, הרצאות וקורסים של סטיילינג תרפי.

 

 

ספרים נוספים שראו אור לאחרונה:

 

 

אסתר ועדינה

מאת נגה אלבלך
הוצאת אחוזת בית

 

אסתר ועדינה הן שתי גיבורות בלתי נשכחות: נועזות, מצחיקות וחקרניות. שתיהן חורגות לפתע ממסלול החיים היציב ונדחפות לפעול בדרכים שמטלטלות את חייהן.

הן אמנם שונות מאוד זו מזו, אך הן חולקות נטייה דומה: להתבונן בספקנות על המובן מאליו ולהתעקש לספר את סיפורן בקולן שלהן, קול של אישה המצויה בעיצומו של מסע עיקש ומתמשך להכרת עצמה.

 

תישארי איתי
מאת איובאמי אדבאיו
הוצאת אחוזת בית

 

אקין ידע מהרגע הראשון שיג׳ידה תהיה אשתו, ויג׳ידה לא יכלה להסיר את עיניה מאקין. אבל אחרי שנתיים של נישואים יג׳ידה עדיין מחכה לנס, לילד. זה כל מה שבעלה רוצה, זה כל מה שחמותה רוצה, והיא כבר ניסתה הכול:רופאים, מכשפים, תפילות. דבר לא עזר. לכן עליה לציית לבקשת משפחתו של בעלה, ולהכניס אל ביתם אישה שנייה כפי שנהוג בחברה המסורתית שלה.

 

 

אחכה לך במוזיאון

מאת אן יאנגסון
הוצאת תמיר//סנדיק

 

מותה של חברה קרובה מביא את טינה הופגוד לכתוב אל פרופסור גלוב, המכתב ממוען למוזיאון סילקבורג בדנמרק, אך החוקר מת מזמן, והמכתב מגיע לידיו של אנדרס לארסן, אוצר המוזיאון, אשר בהיעדר כתובת דוא"ל לשגר אליה תשובה תכליתית קצרה משיב לטינה במכתב משלו. חליפת המכתבים בין שני האנשים הבודדים הללו תצמיח ידידות אמיצה, ואף מעבר לכך.

 

 

הבוזזים
מאת ויליאם פוקנר
הוצאת פן וידיעות ספרים

 

בסיפור הרפתקאות קליל ומחויך מתאר פוקנר את מסע החניכה של לושס פריסט, ילד בן אחת-עשרה המתלווה אל עובד ותיק באורוות המשפחה ואל קרוב משפחה שחור-עור בנסיעה לבית בושת בטנסי על מנת למצוא את אהובתו של אחד מהם. זוהי יצירה קומית שגם בה נוגע פוקנר בסוגיות של מעמד האישה ויחסים בין-גזעיים, אך הפעם הוא עושה זאת בהומור וברוח טובה של אדם מפוכח בשנות חייו האחרונות.

 

 

 

ספרי שמע חדשים ומומלצים בקטלוג אייקאסט ספרים מוקלטים:

 

 

וולקשטיין

מאת עמיחי שלו

קריינות: אמיר בועז

 

וולקשטיין הוא מרצה במכללת ספיר, המלמד בה קורס על נאציזם ותרבות הפופ. וולקשטיין הוא אדם משונה ובודד: הוריו ניצולי השואה נפטרו זה מכבר, אחותו נעמה חיה בזוגיות אומללה וסתמית, והוא מתקשר בקושי רק עם שכנתו הקשישה, עם רופא המשפחה האקסצנטרי שלו ועם חבר ילדות אחד.
כשהוא מפוטר מעבודתו הוא מתגלגל לחיים בגרמניה, הופך להיות חלק מפרויקט מסתורי המבצע ניסויים בבני אדם, מתחיל לטוות כמה קשרים חברתיים, אך שוקע בהרהוריו ההרסניים, שהולכים ומכבידים עליו.

 

 

הכלום מנצח

מאת עודד כרמלי

קריינות: עודד כרמלי

 

בחנו את עצמכם: האם יש לכם פופיק? שאלון אישיות ענק ומדויק.
חוויה מכוננת מהחיים שלי. שמקנה לי את הזכות להגיד לכם מה לעשות עם החיים שלכם.
מה הייעוד שלכם בחיים – אם בכלל?
מה אתם יכולים ללמוד מסיפורו המדהים של אקיו מוריטה?
האם היקום נמצא בהתפתחות מתמדת לקראת תכלית גבוהה יותר? מה שוכן מעבר למציאות? ומה אכפת לכם?
נספח היסטורי: כיצד מוטטה הבהייה בפופיק את האימפריה הביזנטית?

 

בניניה מקיאוולי

מאת שרלוט פרקינס גילמן

קריינות: טלי פולג

 

בניניה מקיאוולי היא נוכלת. נוכלת טובה. בגיל צעיר היא מבינה ש"הטובים" בספרים מתוארים תמיד כתמימים, חסרי כל יוזמה, אנשים התולים את גורלם בידי ההשגחה העליונה, ואילו "הרעים" מפעילים את שכלם ושולטים בגורלם.

בניניה, בת לאב שתיין ורודן, מחליטה להשתמש בשכלה כדי להגשים את משאלותיה ולהבטיח לעצמה חיים מעניינים ועשירים. בניניה מקיאוולי, ילדה פיקחית ולימים אישה צעירה המפלסת את דרכה בעולם בתושייה נהדרת, מעמידה בסיפור חייה המעשי חזון חיוני ומלא השראה.

 

 

אלימיאו

מאת יהונתן גפן

קריינות: יהונתן גפן

 

בשבתות ובחגים, בקצה כפרמוזר, משתרך תור ארוך מאוד של ילדים ומשפחות, שהגיעו מכל הארץ לראות את הפלא: בבית בודד, בחדר האמבטיה, בעריסה, מכוסה שמיכה ישנה, שוכב יצור קטן ופרוותי עם רעמת שיבה ושפם זקור. מעל העריסה תלוי לוח שחור ומבריק, ועליו כתוב באותיות גדולות בצבע חלב: "אלימיאו- איש טוב עם זנב". ספרו החדש של יהונתן גפן הוא ספר על איש נחמד מאוד ובודד מאוד, על החתולים שבאו אל הגינה שלו ואל הבית שלו, ועל השינוי הגדול שהביאו עמם

 

יש לבדוק גם

החיים על פי ינון – ספר 3

במגזר החילוני הוא אנונימי לגמרי, אבל אין ילד דתי שלא מזהה את נדב נוה, כוכב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.