שבת , יולי 2 2022
צופית גרנט, רשת 13 , צילום: אילן בשור

"אבודים" ברשת 13

 

"אבודים" עם צופית גרנט חוזרת לעונה חדשה  ה- 11!

עם חמישה פרקים מטלטלים שצולמו ברוסיה ובארגנטינה

החל מיום ראשון ה 24 בפברואר בשעה 21:00 ב"רשת 13"

 

הסדרה התיעודית הפופולרית בישראל , "אבודים" חוזרת לעונה חדשה – שצולמה ברוסיה, בארגנטינה ושתעלה לאוויר ביום ראשון הקרוב ב"רשת 13".

בעונה החדשה יחשפו צופית גרנט ומערכת "אבודים" בניצוחו של הבמאי דוד דרעי ("סאלח, פה זה ארץ ישראל") את המסעות הדרמטיים והמרגשים שתועדו בשלוש השנים האחרונות, ובהם הצליחו לאתר בני משפחה אבודים, שנותרו מאחור.

פרקי פתיחת העונה מגוללים את סיפורה הלא ייאמן של ליבי, שנולדה ברוסיה ונמסרה לאימוץ בישראל בגיל שש וחצי. אלא שכל הזכרונות שלה מילדותה, כולל השפה הרוסית אותה דיברה באופן שוטף – נמחקו כליל.  כשאותרה אחותה, שנמסרה אף היא לאימוץ בארה''ב, סיפרה על מציאות בלתי נסבלת בבית חסר אחריות שבו גדלו השתיים. אמן, ילנה, אלכוהוליסטית שהידרדרה לזנות, התעללה – כך על פי עדותה של האחות, בבנותיה עד שאלה הוצאו מביתן על ידי רשויות הרווחה ברוסיה. בזיכרונה של האחות נטועים רגעים קשים של הזנחה והתעללות מצד גברים ש"התארחו" בביתן. אבל החלק האניגמטי בסיפור, כרוך במעשה קשה שקרה – או לא קרה – בין ליבי ובין אביה הביולוגי. הזיכרון של אלינה, אחותה, מספר על גבר זר שהפשיט את ליבי בת ה-5 ופגע בה.

רצף הגילויים על ילדותה לא מרפה את ידיה של ליבי, שיוצאת, באומץ, למסע אל נבכי זיכרונה האבוד, שם היא מגלה, בין היתר, שני אחים נוספים שהוצאו מבית הוריה וגורלם נותר עלום. המציאות הבלתי נתפסת שהייתה נוף ילדותה צפויה לצוף מחדש ולעמת אותה עם השדים שקברה עמוק מדי. האם תזהה ליבי באביה את המפלצת שממנה נמלטה הכי רחוק שאפשר? האם יוביל המפגש עם אמה ל'אמת חדשה' ושונה מהזכרון שאיתו גדלה?

הסיפור השני מביא את סיפורה יוצא הדופן של סיגי ויינר, שיצאה למסע בעקבות שניים – אביה ואבי ילדיה – שהפכו את חייה לגיהינום עלי אדמות. זה התחיל בסיפור מייסר על היעלמותו של אביה, לוחם שנפל בשבי במלחמת יום הכיפורים. אלא שלקראת חתונתה של סיגי, חשפה אמה – שלא היה ולא נברא, וכי היא "תוצאה של סיפור אהבה" עם גבר ארגנטינאי שנעלם אך פתאום.

חקירה ממושכת של "אבודים", שמתמודדת עם עוד לא מעט שקרים שסיפרה אמה של סיגי בטרם נפטרה – מצליחה להוביל אל הגילוי הדרמתי, לפיו בחר אביה של סיגי – גבר נשוי ואב לשני ילדים – לשים קץ לחייו נוכח בגידותיה של אשתו. אלא שרגע לפני שסיגי פוגשת את אחיה החדשים, ילדיו של אביה, מסתבר שבשל טעות די נדירה, האיתור שלנו הוביל אל האדם הלא נכון. זה קרה משום שישנם, כך התברר, שני גברים ששמם הוא מריו, ושניהם התגוררו בבאר שבע ועבדו באותו מפעל. שניהם גם נולדו באותה עיר בארגנטינה ועלו באותה תקופה ארצה.

לראשונה באבודים הצופים נחשפים להצצה אל מאחורי הקלעים של עבודת החקירה שאורכת שנים ובתוכה לא מעט רגעים מתסכלים.  

במקביל לחיפושים אחר אביה, סיגי מתמודדת עם תרגיל עוקץ שרקח קלאודיו, בעלה ואבי ילדיה בטרם נמלט, ללא כל התראה, לארגנטינה. קלאודיו היה גבר בוגדני ואלים במיוחד – שהותיר אצל משפחתו צלקות וזכרונות קשים מנשוא. אחרי שברח – גילתה סיגי שהוא הותיר אחריו חובות כבדים, שאותם היא נאלצת לשלם ב15 השנים האחרונות. בשיאו של המשבר שחוותה המשפחתה, הוכרזה סיגי כפושטת רגל, והתמודדה עם כינוס נכסים וביקורים תכופים של ההוצאה לפועל. היא וילדיה הידרדרו לפת לחם.

 

סיגי וילדיה יוצאים למסע מסעיר שמעיר את כל השדים שמהם נרתעו ב15 השנים האחרונות, בניסיון לחשוף את זהותם האמיתית של אביה האמיתי של סיגי, ואת בעלה לשעבר ואבי ילדיה, ולבוא חשבון עם מי שזעזעו את חייהם.  

 

 

פרק הבכורה של "אבודים" החל מיום ראשון ה 24 בפברואר בשעה 21:00

תסריט ובימוי: דוד דרעי

הפקה: מעגלות הפקות, רוני מנור

 

יש לבדוק גם

יולי 2022 בסטודיו אנט

  סטודיו אנט. מופעים יולי  2022 שביל המרץ 2 תל אביב טלפון: 03-6201185 כרטיסים ומידע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.