יום שני , יולי 13 2020
תמיד בזמן, מאת חגית פולק

תמיד בזמן

תמיד בזמן

מאת חגית פולק

 

את חוויותיה מהחיים ביפן הרחוקה, הפכה חגית פולק לסיפור משפחתי ישראלי מקסים ובמרכזו שלושה דורות של נשים סקרניות ומלאות תשוקה, שאוהבות לחיות ואוהבות לכתוב. ספרה החדש מצליח להכיל יחד את המתח שבין דמיון ושוני, מרחק וקירבה, נאמנות ובגידה ואת השתקפותם של מהלכים נפשיים בטבע, בעונות השנה, בפריחה ובקמילה ומרחבים גיאוגרפים שאפשר לנוע בהם וביניהם, כמו במרחבי הנפש.

 

בתחילת שנות התשעים מוצאת את עצמה נטע שדה באוסאקה שביפן, לאחר טיול שהתארך. במפגש אקראי ברחוב היא מכירה את קיושי, רופא יפני צעיר, ואט-אט נרקם ביניהם קשר עדין, מופלא ומלא סתירות.

החיים ביפן מזמנים לישראלית הצעירה מפגש עם תרבות זרה, לצד יחסים עם דמויות חדשות וחברות חדשות, ישראליות ויפניות, אך גם התמודדות לא פשוטה עם אמו של קיושי, המתנכרת לקשר בין נטע לבנה.

 

המכתבים שנטע מקבלת מישראל מביאים אליה, עד ליפן הרחוקה, את קולותיהם האהובים של אבא יורם שכותב בהומור; אמאּ נעמה שממעטת לספר על עצמה אך מרחיבה על אודות אחרים; סבא יצחק שמפליא לכתוב בחום ובחוכמה וסבתא רבקה שמתמודדת עם כאב ושכול; אחותה הצעירה נועה שמייחלת לבן זוג; והחבר הכי טוב אלון, שאינו מכביר מילים אבל גורם לה לתהות בינה לבינה מה היה מייעץ לה ברגעים מסוכנים. כולם מתגעגעים ודואגים וממתינים בקוצר רוח שנטע תחזור לישראל, אבל גם יודעים שהלב משאיר אותה הרחק ביפן.

 

תמיד בזמן פורש לפנינו מסע התבגרות עדין ורחב יריעה של צעירה ישראלית, במרחק הגיאוגרפי שבין יפן לישראל, ומתגלה כתהליך חשיפה מחדש של חייה וחיי משפחתה, שבו לא פעם מי שנחשבו לקרובים מתגלים קצת כזרים, ומי שהתגלה כאהוב שמתקרב עוד ועוד עלול להתרחק עד בלי שוב.

 

ד"ר חגית פולק היא ביבליותרפיסטית ומנחת קבוצות. אם לשניים המתגוררת בטבעון. זהו ספרה הראשון.

 

408 עמ' |  98 ₪
 

Check Also

האחות האבודה

מחברת רבי-המכר הבינלאומיים "אשתו של מגדל התה", "בתו של סוחר המשי" ו"סודה של אלמנת הספירים" בספר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.