יום רביעי , פברואר 26 2020
Home / כללי / מנהיגות שאקטי
מנהיגות שאקטי, מדריך מעשי ליישום מודל מנהיגות קשובה

מנהיגות שאקטי

מנהיגים רבים מדי, גברים ונשים כאחד, יצקו אל מושג המנהיגות תכונות המזוהות במובהק כתכונות "גבריות"- היררכיוּת, מיליטנטיוּת ושאיפה לניצחון בכל מחיר. העיוות המושגי הזה הוביל לתופעות של שחיתות שלטונית, לפגיעות קשות בסביבה, למשברים חברתיים, למתח ודיכאון ולבעיות רבות אחרות.

אולם ישנה דרך אחרת – דרך שיקום שמשיבה את האיזון למושג המנהיגות.

חדש בהוצאת לִילה
מנהיגות שאקטי
מדריך מעשי ליישום מודל מנהיגות קשובה

נילימה בהאט | ראג' סיסודיה
תרגום: דבורה בושרי וליה די-נור

מנהיגות שאקטי פורס בפנינו חזון בנוגע לשלב הבא של התפתחות המנהיגות העסקית בעולם המודרני. לשיטתם של מחברי המדריך, שורשי המשבר של הקפיטליזם בעת הנוכחית נעוצים בעובדה שתכונות מגדריות גבריות כגון "לנצח בכל מחיר" דומיננטיות מאוד בהתנהלות העסקית הרווחת, ואילו תכונות מגדריות "נשיות" כמו שיתוף פעולה ואכפתיות אינן מתבטאות די הצורך. על פי החזון המוצע במדריך, עולם העסקים מתקדם לשלב ההתפתחותי המאופיין באיזון בין תכונות מגדריות, בגמישות וביכולת בחירה מודעת מתוך ארגז כלים מורחב, בהתאמה למצב הדברים הנתון. שדרוג זה ירומם את רמת תפקודם של אנשי עסקים לטובתם האישית, לטובתם העסקית וכן לטובת הזולת. (ד"ר יעל אלמוג זכאי, יו"ר קפיטליזם קשוב ישראל – מתוך הקדמת הספר.)

ספר זה מתווה נתיב חדש המבוסס על תבונה נצחית בחיפושנו אחר דרישה מחודשת
והשבה לעולם של הכוח הנשי ויחד איתו שיקום האיזון האבוד בין אנרגיות נשיות
לגבריות, אצל גברים ונשים כאחד. דרך העמקה בתורות רוחניות ומיתיות עתיקות אנו
מחיים מחדש ארכיטיפ נשי של מנהיגות: משקמת, משתפת פעולה, יצירתית ואמפתית. על פי המסורת היוגית ההודית, איכויות אלו מזוהות עם שאקטי: מקור הבריאה, ההזנה וכוח השינוי שמניע את מחזור החיים. כולנו זקוקים לאנרגיה של הכוח הקדמון, זוהי שאקטי – יצירתית, בלתי נלאית ומשקמת.

מנהיגים שמבינים שאקטי ומתרגלים מנהיגות שאקטי פועלים במודעות ובתשומת לב לחיים, ליצירתיות ולהזנה, כדי להשיג שליטה עצמית פנימית. מנהיגות שאקטי היא מודל מנהיגות מעשי ורב עוצמה, הממנף במודע אנרגיות גבריות
ונשיות כדי לרפא את כדור הארץ ולהמשיך לפתח אותו. תורת מנהיגות
זו מציעה מיזוג של כמה ממיטב הדרכים והפרקטיקות לשליטה עצמית שהתפתחו בעולם. היא מתמקדת בפיתוח תכונות נשיות מוּלדות, שזה עידנים נוטים להתעלם מהן, ובשילובן בדרך מאוזנת עם משאבים שבאופן מסורתי נחשבים גבריים.

 

בספר זה נילימה בהאט וראג' סיסודיה מדריכים כל אחד מאיתנו באחריות ובזהירות, בתבונה ובמקצועיות, צעד אחר צעד, בעזרת תרגולים, דוגמאות ועדויות מעוררות השראה כיצד להתחבר אל משאב אנרגיה עוצמתי ואין סופי זה, וכיצד להגיע אל העצמי השלם.

"האדם שאתה הוא המנהיג שאתה".  כשם שהמאה ה־ 19 עסקה בביטול העבדות, והמאה ה־ 20 עסקה בביטול השלטון הטוטליטרי, כך ללא ספק, הסיפור הגדול של המאה ה־ 21 יעסוק בהבאת הקץ לביטול המעמד המשני של האישה ושל הערכים הנשיים.

כשמנהיגים חוצי מינים ומגדרים לומדים לאמץ ולחבוק אליהם את דפוסי החשיבה ש"מנהיגות שאקטי" מטמיעה בהם, הם יכולים לשקם את נפשם ולשמור על איזון בכל מצב, להעלות את רמת התודעה שלהם ולעזור בריפוי הפלנטה שלנו.

***

נילימה בהאט היא מרצה בין-לאומית ומאמנת בתחומים הקשורים לתרבות ארגונית, עסקים קשובים, מנהיגות נשים והגברת המודעות לאיזון בין העבודה לחיים, מנחה ומלווה תהליכי שינוי והתפתחות, מאמנת יחידים וקבוצות במסע אישי להתפתחות מודעת וכן מרצה על חוכמת הודו ועל רפואה הודית מסורתית.

בעבר שימשה בהאט ראש תחום תקשורת ויחסי ציבור בתאגידים גדולים כמו  ITC -Welcomgroup, פיליפס (Philips India) וערוץ הספורט ESPN STAR Sports.

נילימה הוכשרה כמורה ליוגה במרכז שיבאננדה ליוגה ונדאטה, וכיום מתרגלת ומורה ליוגה אינטגרלית בשיטת שְׁרי אאורובינדו. מתמחה בעיקר בפיתוח אינטליגנציה גופנית ואינטליגנציה רוחנית  (BQ ו- (SQ.

ראג' סיסודיה הוא חוקר עסקים ידוע בעולם בזכות מחקריו פורצי הדרך בתחום ניהול עסקים, אסטרטגיות שיווק, אתיקה ויצרנות, ניהול תיקי השקעות ומנהיגות.

ראג' הוא פרופסור לעסקים בין-לאומיים בבית הספר הגבוה למינהל עסקים (FW Olin)  ועמית מחקר במרכז לקפיטליזם קשוב במכללת באבסון Babson)). מייסד שותף ויו"ר שותף של איגוד "קפיטליזם קשוב" העולמי וכן מייסד ומנהל המרכז לטכנולוגיות שיווק באוניברסיטת בנטלי (Bentley) בעל תואר מוסמך ממכון באג'אג'(Bajaj)  ללימודי ניהול במומבאי ותואר דוקטור לשיווק מאוניברסיטת קולומביה.

ספרו "קפיטליזם קשוב" שנכתב בשיתוף עם ג'ון מקיי, ויצא לאור בהוצאת אוניברסיטת הרווארד, נמצא ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס והוול סטריט ג'ורנל.

186 עמ' | 98 ₪

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.