יום שני , דצמבר 5 2022
רעב, רוקסן גיי

רעב

חדש בחנויות הספרים:

לאחר המתנה וציפייה, ספרה המטלטל של רוקסן גיי,

אחת הסופרות החשובות והמדוברות של ימינו, רואה אור בעברית.

 

 

רעב

רוקסן גיי

 

"אני חיה בגוף הסורר הזה כבר יותר מעשרים שנה. ניסיתי להתפייס עם הגוף הזה. ניסיתי לאהוב את הגוף הזה או לפחות להיות סובלנית כלפיו בעולם שאינו מפגין כלפיו אלא בוז. ניסיתי להתקדם הלאה מהטראומה שכפתה עליי ליצור את הגוף הזה. ניסיתי לאהוב ולהיאהב. שתקתי את הסיפור שלי בעולם שבו אנשים מניחים שהם יודעים את המדוע של הגוף שלי או של כל גוף שמן. ועכשיו אני בוחרת לא לשתוק עוד. אני מתחקה אחר הסיפור של הגוף שלי, מזמן שהייתי ילדה חסרת דאגות שיכלה לסמוך על הגוף שלה ושהרגישה בטוחה ומוגנת בגוף שלה, עד לרגע שבו הביטחון הזה נהרס ועד לתולדות של הרגע הזה, שנמשכות גם עכשיו, בעודי מנסה להשיב לתקנו את מה ששברו בי".

 

coverבכנות וישירות שחודרות מבעד לכל ההגנות, רוקסן גיי כותבת על תולדות הגוף שלה ועל מערכת היחסים שלה אתו,שבה משתקפות מערכות היחסים המסוכסכות שלנו עם הגופים שלנו.

גיי, בת להורים שהיגרו לארה"ב מהאיטי, מתארת את חוויותיה כאישה שחורה עם השמנת יתר בחברה שאינה חדלהלעסוק בגוף וממשטרת אותו ללא הרף. היא מספרת על התקיפה המינית שעברה בילדותה, תקיפה שבעקבותיההעלתה במשקל כדי להיות בלתי נראית, מוגנת. בצלילות היא בוחנת את הקיבעונות, את הבושה, מדברת על היסטוריהמינית ופגיעה מינית, על תפיסות חברתיות ועל האכזריות שבה הן מעצבות את הדימוי העצמי שלנו.

 

רוקסן גיי היא מחברת קובץ המאמרים  Bad Feminist, שהיה רב מכר של הניו יורק טיימס; הרומן An Untamed State, שנמנה עם המועמדים הסופיים לפרס דייטון לשלום; וקובצי הסיפורים הקצרים Diffcult women ו-Ayiti. היא כותבת טורי דעה בניו יורק טיימס, וכתבה גם לטיים, מקסוויניז, לוס אנג'לס טיימס, ועוד רבים. גיי היא מחברת הקומיקס World of Wakanda בהוצאת מארוול.

רעב הוא ספרה הראשון הרואה אור בעברית.

bc1dddedab96d72df5f980738f0ad587fa18c2c1_254x191

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.