שבת , נובמבר 28 2020
החיים החדשים של מיכאל, מאת אילן עמית

החיים החדשים של מיכאל

החיים החדשים של מיכאל

אילן עמית

 

בדרמה הפסיכולוגית החדשה של אילן עמית, מיכאל מנהל יחסי אהבה שנאה עם גרושתו, כורת בריתות חשאיות עם בתו, ונאבק בפרצי אלימות מודחקים. קריאת פתע לשירות מילואים מעמתת אותו עם צל מעברו.  האם יוכל להיחלץ מהמבוי שנקלע אליו לשנות את חייו? זהו ספר על גורל ובחירה, והיכולת, למעשה החובה, להשתחרר מאשמה, ולא פחות, זהו ספר על האתגר הגדול שנקרא הורות. למרות ייחודיותו של מיכאל, הדילמות שלו משקפות את הפחדים והמאוויים הסמויים של כולנו.

סיפור ישראלי מסעיר ונוגע ללב, מצחיק ועצוב, על גבר אחד באמצע החיים שחייב להתעמת עם הרגשות הסותרים שגועשים בו ולשנות את חייו.החיים החדשים של מיכאל.jpg

ביום חמסין של תחילת הקיץ קובר מיכאל את אמו. יתמות אמצע החיים הפתאומית, בשילוב עם הגירושים הטריים, מערערת את מנגנוני ההגנה שלו ומעוררת סוד אפל שהדחיק מאז היה נער. בעודו מנסה להתקרב לבתו המתבגרת ומנהל יחסי אהבה-שנאה עם האישה שעזב, הוא הולך ומאבד את דרכו. אך דווקא כשחייו עומדים על סף התהום מאלץ אותו מפגש מקרי להתמודד עם השדים הרדומים שבתוכו ואולי למצוא מחדש את האהבה.

סיפורו של מיכאל הוא סיפורה של הגבריות הישראלית החדשה, שזוכה כאן למבט חומל ואוהד.

אילן עמית למד מדעי החיים וקולנוע באוניברסיטת תל אביב. הוא אב לשתי בנות, מאיה ועדי, חי בתל אביב, מכור לשחייה וחובב נגינה בצ'לו ובגיטרה בס.

ספריו, "אישה אחת נפלה" (הקיבוץ המאוחד, 2009), "החתול של שרדינגר" (אריה ניר, 2012) ו"אהבותיו הכוזבות של יוחנן" (כתר, 2018), זכו לשבחי הביקורת.


230.jpg

 

296 עמ' |  98 ₪

 

Check Also

ארץ מובטחת

"ארץ מובטחת" הכרך הראשון של זיכרונותיו הנשיאותיים של ברק אובמה, הנשיא ה-44 של ארצות הברית, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.