יום חמישי , אוקטובר 5 2023
חדשות עשר, לוגו 2017

המיתולוגיות

סדרת כתבות חדשה של*

*עמית אהרנסון בחדשות עשר*:

*״המיתולוגיות״*

*מסע קולינרי בעקבות המסעדות האגדיות של ישראל*

 

ביום ראשון, 16.12.18, נתחיל לשדר במסגרת המהדורה המרכזית בחדשות עשר, סדרת כתבות חדשה של *עמית אהרנסון – "המיתולוגיות"*– מסע קולינרי בעקבות המסעדות המיתולוגיות של ישראל, שבמסגרתו מנסה אהרנסון להבין כיצד, בעידן שבו מסעדות ובתי אוכל נסגרים חדשות לבקרים, עדיין ישנם מוסדות-קולינאריים, שהצליחו לשרוד את שינויי הטעם הישראליים ולהיות רלבנטיים גם היום: מהשניצל הכי טוב בנהריה זה כבר 78 שנה, הקבב הרומני של חיים נלו, שטעמו לא השתנה דורות, המעורב הירושלמי של "מסעדת חצות" בירושלים, ועד הגפילטע-פיש הכי ותיק בישראל, ברחוב הרצל בתל אביב.

– *במסגרת הפרק הראשון* נבקר במקומות שהפכו מוסדות, ולעיתים נדמה שהזמן עמד בהם מלכת: "הפינגווין" בנהריה, מוסד שנפתח עוד לפני קום המדינה, והשניצל שלו עדיין אהוב על ידי אלפי ישראלים, "מפגש האושר", שאליו עולים לרגל רק כדי לטעום את הפלאפל האגדי, או את הכבד קצוץ של שמוליק כהן, המסעדה הוותיקה בארץ שתחגוג בינואר 83 שנות פעילות.

– *הפרק השני* יעסוק באדם שעומד מאחורי מוסד-האוכל המיתולוגי: רינה פושקרנה, שהכניסה את האוכל ההודי לתודעה הישראלית, איציק ורותי עם הסנדוויצ'יה, שמציינת כבר 62 שנה, או חיים כהן, השף של מסעדת "דיקסי" שחגגה לאחרונה 25 שנות פעילות.

– *הפרק השלישי* יעסוק במטבח, שנשאר שנים עם אותו הטעם, זכה שאנשים ייקחו את ילדיהם לאכול בו, כאילו היה המטבח אצלם בבית: המסעדה של חיים נלו ביפו, שפתוחה כבר 58 שנה ו-"מעיין הבירה" בחיפה, שפועלת זה כבר דור שלישי עם אותו תנור עישון ישן, או "סמי וסוסו" בבאר שבע. 

– *הפרק הרביעי* יעסוק במנות המיתולוגיות, שבעבורן ייעשו הסועדים מרחקים  – חביתת ירק ב"פונדק ורדה", מעורב ירושלמי ב"מסעדת חצות", או עוגת פרג ב"קונדיטוריה של וייס".

 

*״המיתולוגיות״ – סדרת כתבות של עמית אהרנסון, א'-ד' ב-20:00*

*במהדורה המרכזית בחדשות עשר*

יש לבדוק גם

עד מתי נוב' 18?

החל מהערב בחדשות עשר – סדרת כתבות חדשה של אור הלר*: *"עד מתי נוב' 18?"* …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.