יום שני , פברואר 17 2020
Home / כללי / תנ”ך רם לבתי הספר
תנ"ך רם לבתי הספר

תנ”ך רם לבתי הספר

תנ"ך רם לבית הספר

לשון התנ"ך בעברית בת ימינו – כל פסוק ותרגומו מולו

תרגם מלשון התנ"ך ללשון ימינו: אברהם אהוביה

רם הוצאה לאור ורכס פרוייקטים חינוכיים

 

תנ"ך רם הוא פרוייקט ייחודי של תרגום פרקי הלימוד בתנ"ך לעברית בת זמננו – כל פסוק ותרגומו מולו. לא מדובר בעיבוד של סיפורי התנ"ך או בקיצורם, אלא בתרגום ממש של כל פסוק ופסוק.

 

פרוייקט תנ"ך רם לבתי הספר מבקש לשמש לתלמידים מתווך בין העברית המודרנית לעברית המקראית, שעבור רבים מהם היא בבחינת "שפה זרה".

תיווך זה עשוי להסיר את המחסום המונע מתלמידים להבין, להכיר ולאהוב את ספר הספרים של עמנו, על עושר ביטוייו, על יפי לשונו ועל מגוון דימוייו, ועשוי גם לסייע בקירוב לבבות התלמידים אל אחד הנכסים הרוחניים הגדולים של עמנו, אם לא הגדול שבהם.

ספרי תנ"ך רם מחולקים לפי כיתות הלימוד, בהתאמה לתכנית הלימודים החדשה והעדכנית וכל הפרקים בהם מובאים בשלמותם.

 

לדוגמא:

ז. וַיִּשָּׂא מְשָׁלוֹ וַיֹּאמַר מִן-אֲרָם יַנְחֵנִי בָלָק מֶלֶךְ-מוֹאָב מֵהַרֲרֵי-קֶדֶם לְכָה אָרָה-לִּי יַעֲקֹב וּלְכָה זֹעֲמָה יִשְׂרָאֵל: 

ח. מָה אֶקֹּב לֹא קַבֹּה אֵל וּמָה אֶזְעֹם לֹא זָעַם יְהֹוָה:

  והתרגום:

7. וְהוּא נָשָׂא אֶת דְּבָרָיו בְּמָשָׁל וְאָמַר: "מֵאֲרָם הוֹלִיךְ אוֹתִי בָּלָק, מֶלֶךְ מוֹאָב הוֹלִיךְ אוֹתִי מֵהָרֵי קֶדֶם: לֵךְ, קַלֵּל לִי אֶת יַעֲקֹב, קַלֵּל בְּזַעַם אֶת יִשְׂרָאֵל!

 8. לֹא אֲקַלֵּל אֶת מִי שֶׁלֹּא קִלֵּל אוֹתוֹ הָאֵל, לֹא אֶזְעַם עַל מִי שֶׁלֹּא זָעַם עָלָיו ה'.

 

אברהם אהוביה חתום על מלאכת התרגום מלשון התנ"ך ללשון ימינו והוא ממליץ על עיון בתנ"ך רם לפי השיטה של "שניים מקרא ואחד תרגום": הקורא יקרא פסוק אחד או פסוקים אחדים בטקסט המקראי שבטור הימני, אחר כך יקרא את התרגום המקביל בטור השמאלי, ואז יחזור ויקרא את הטקסט המקורי. הוא מקווה שכך יהיו הנאתו והבנתו שלמות. אברהם אהוביה, איש חינוך וחוקר תנ"ך ושימש שנים רבות מורה, מנהל בית ספר ומפקח מטעם משרד החינוך. הוא חיבר עשרות מאמרים בחקר התנ"ך ולשונו, וכן את הפירוש לתנ"ך המלא, שחולק שנים רבות לחיילי צה"ל. אהבתו העזה לתנ"ך באה לידי ביטוי בתרגומו.

 

תנ"ך רם – לשון התנ"ך בעברית בת ימינו – כל פסוק ותרגומו מולו. תרגם מלשון התנ"ך ללשון ימינו: אברהם אהוביה.

 

פרוייקט תנ"ך רם מציין עשור להווסדו והמהדורה החדשה שמושקת כעת מעודכנת לתכנית הלימודים ומותאמת לכיתות הלימוד (ולא בחלוקה לספרי תורה נביאים כתובים כפי שנעשה בעבר).

 

תנ"ך רם מחיר: 35-51 ₪ להשיג בחנויות הספרים ובקנייה ישירה

לפרוייקט תנ"ך רם שותפים רפי מוזס מהוצאת "רם" ו"רכס – פרוייקטים חינוכיים"

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.