יום שלישי , ספטמבר 22 2020
נובמבר 2018 ב-יס דוקו

נובמבר 2018 ב-יס דוקו


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2018_NOVEMBER_DOCU_page-1.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2018_NOVEMBER_DOCU_page-2.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2018_NOVEMBER_DOCU_page-3.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2018_NOVEMBER_DOCU_page-4.jpg

בחודש נובמבר נשדר 3 סרטים ישראלים חדשים –

W:\Yes Docu\היילייטס\לוגו משבצות חדשות להיילייטס\yes-Docu_Israeli_Black_for-hilights.png

הקללה של פניקס | Phoenix

בכורה: יום רביעי, 14.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

הבחירה הרשמית – פסטיבל דוקאביב 2018, פסטיבל לייפציג 2018

פניקס, בן 32, נולד וגדל בקהילת האפריקאים העבריים בדימונה.

כשהיה בן 3 אביו גורש מהקהילה לאחר שניסה לחשוף כמה מהסודות הכמוסים שלה, ומאז מספרים בדימונה שפניקס קיבל את הקללה של אביו. דוד קרוב מתוך הקהילה ניצל את בדידותו ובמשך שנים רבות אף אחד לא ידע מה עובר על הילד הקטן.

פניקס חי בפוסט טראומה. פיסול וכתיבת שירים שומרים עליו שפוי ברגעים בהם הזיכרונות שוב משתלטים. הוא מחליט לחזור אל הקהילה שהפנתה לו גב ואל הוריו שלא הצילו אותו בזמן, הוא רוצה להבין איך כל זה קרה לו ולהניח את הסיפור הזה מאחור. פניקס יודע שמגיע לו להיות מאושר.

 

בימוי, הפקה ותסריט: ענת תל מנדלוביץ' | צילום: עמנואל מאייר | עריכה: נעם עמית | פסקול: רותם דרור | מוזיקה: אלברטו שוורץ.

הסרט הופק עבור yes דוקו  (70 דק', ישראל, 2018)

W:\Yes Docu\היילייטס\לוגו משבצות חדשות להיילייטס\yes-Docu_Israeli_Black_for-hilights.png

להסיר את הפאה  | Covered Up

בכורה: יום רביעי, 21.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

הבחירה הרשמית – פסטיבל דוקאביב 2018

רחל, בוגרת בית יעקב, נישאה בשידוך לאברך וכל רצונה היה להיות "אישה כשרה עושה רצון בעלה", אך נישואיה לא צלחו. היא התגרשה וביקשה להוריד את הפאה, מהלך חריג בחברה החרדית.

התנגדותם של הוריה, ההלכה והחברה מציבים בפניה קונפליקט. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\תמונה לקידום.jpg

בעקבות הסרת הפאה, היא יוצאת למסע אישי, משפחתי וחברתי בעולמן של נשים חרדיות ונוגעת בשאלות של כיסוי וגילוי, נשיות מודחקת, יופי וצניעות, נישואים וגירושים, מוסכמות החברה, גיל נישואים מוקדם וריבוי הילודה, פרנסה וקריירה.

 

בימוי, תסריט ותחקיר: רחל אליצור | צילום והפקה: אביגיל שפרבר – "פרדס הפקות" | עריכה: טלי זוהרה חייט |  מוזיקה: רונית רולנד

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ומפעל הפיס

(52 דק', ישראל, 2018)

W:\Yes Docu\היילייטס\לוגו משבצות חדשות להיילייטס\yes-Docu_Israeli_Black_for-hilights.png

סיבת המוות | Cause of Death

בכורה: יום רביעי, 28.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

התחרות הרשמית – פסטיבל ירושלים 2018, פסטיבל IDFA 2018

בליל 5 במרץ 2002 נפתחה אש חיה מגשר "מעריב" אל עבר שתי מסעדות תל-אביביות: סי-פוד מרקט ומפגש הסטייק. אל תוך הכאוס הגיע במהירות השוטר סלים ברכאת, וניטרל את המחבל. אלא שהמחבל, בכוחותיו האחרונים, הרג אותו.

בכל שנה משתתף אחיו של סלים, ג'מאל, באזכרה שעורכים חברי היחידה לזכר עמיתם. עשר שנים לאחר התקרית מקבל ג'מאל מידע שלפיו אחיו לא נהרג על ידי המחבל. לאחר שאינו מוצא תשובות אצל חברי היחידה, הוא מחליט לצאת למסע בלשי פרטי כדי לגלות מי באמת הרג את אחיו. האם המשטרה הסתירה ממנו מידע על נסיבות מותו של סלים? זהו תהליך התפכחות של אח שכול אל מול מערכת הביטחון, אזרח דרוזי אל מול מדינת ישראל, ויותר מכל – של אדם אל מול עצמו.

 

בימוי, הפקה ותסריט: רמי א. כץ | תסריט ועריכה: אסף לפיד | צילום: איתי רזיאל, רמי קצב | פסקול: יוסי אפלבאום | מוזיקה: אופיר ליבוביץ'.

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, Other Israel Film Fund  

(79 דק', ישראל, 2018)

 

* * *

 

במשבצת דוקו Crime, מדי שלישי ב-21:00, נשדר, החל מה-13 בנובמבר, את סדרת ה"פשע אמיתי" החדשה מאת יוצר טרילוגיית "גן עדן אבוד" זוכת האמי®:

 

האיש הלא נכון | Wrong Man

בכורה: ימי שלישי, החל מה-13.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

בסדרת הפשע החדשה מתחקה הבמאי הדוקו-אקטיביסט,  ג'ו ברלינגר, כמו בפרשת "גן העדן האבוד", אחר סיפורם של שלושה אסירים, שככל הנראה הואשמו ברצח שלא ביצעו מעולם ונכלאו למשך עשרות שנים. תוצאת תמונה עבור ‪Wrong Man berlinger poster‬‏

אחרי הצלחתה המסחררת של טרילוגיית "גן עדן אבוד", שבה הוכיח ברלינגר את חפותם של שלושה צעירים שהורשעו ברצח שלא ביצעו – הגיעו אליו עוד עשרות מכתבים מאסירים שטוענים לחפותם. ברלינגר החליט לעקוב בסדרה החדשה "האיש הלא נכון" אחר סיפורם של שלושה מתוכם.

לצורך בדיקה והוכחת חפותם הרכיב ברלינגר צוות חקירה מיוחד הכולל את רולנד קובי, עוה"ד מומחה לזכויות האדם, סו אן רובינסון, תובעת לשעבר, ג'ו קנדי, חוקר NCIS בדימוס, ז'אנל ווגנר, חוקרת פרטית ואירה טוד, בלש מקרי רצח. כל אלו חושפים במהלך 6 פרקי הסדרה ראיות חדשות, מציעים חשודים חלופיים ומעלים תאוריות אפשריות שיוכיחו כי שלושת האסירים שהושמו בכלא לשנים רבות – כלל אינם אשמים.

שני הפרקים הראשונים מביאים את סיפורו של אווריסטו סאלאס, שהיה בן 14 כשהואשם ברצח נערה צעירה בנובמבר 1995 בעיירה "סאניסייד" בוושינגטון. כל פשעו היה השתייכותו לכנופיות רחוב. הצוות יוצא לחקור את המקרה ומקבל מידע על עד מרכזי בפרשה שהעיד כנגד סאלאס. המפגש המחודש מעלה מידע חדש ומדהים בנוגע לתיק החקירה.

הפרק השלישי והרביעי מתמקדים בסיפורו של קרטיס פלווארס: ב-16 ביולי 1996 נרצחו בחנות רהיטים בעיירה השקטה וינונה, מיסיסיפי, בעל חנות רהיטים ושלושה מעובדיו. כל הארבעה מתו מפצעי ירי בראשם. פלווארס, בן ה-26 הפך לחשוד מיידי לאחר שנודע לחוקרים שהוא פוטר מהחנות כמה ימים קודם לכן. אף כלי רצח לא נמצא מעולם ופלאוורס ממשיך להתעקש על חפותו.screen-shot-2018-05-04-at-11-51-52-am

הפרקים החמישי והשישי, הסוגרים את הסדרה, עוסקים בסיפורו של כריסטופר טאפ: אנג'י דודג', צעירה מאיידהו פולס, נרצחה באכזריות בדירתה לאחר שנדקרה והותקפה מינית. אחרי 6 חודשי חקירה אינטנסיביים חוקרי המשטרה חשבו שמצאו קצה חוט כשחברה של אנג'י נעצר על אונס. הם תחקרו את חבריו, ביניהם את כריסטופר טאפ, ולאחר 28 שעות של חקירה צולבת עם שאלות מנחות נשבר טאפ והודה ברצח. הוא נדון ל-30 שנות מאסר אך עדיין טוען לחפותו מאחר והודה בכפייה. צוות החקירה צופה בקלטות החקירה המקוריות ומנסה להגיע אל הרוצח האמיתי, שהדנ"א שלו נמצא בזירת הפשע.

בימוי: ג'ו ברלינגר (6X54 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר

ארבע המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

מלכת העולם | Queen of the World

בכורה: ימים ראשון ושני, 18-19.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, yesVOD וב-STINGTV.  

"הכתר" – הסיפור האמיתי.

70 שנה חלפו מאז מונתה המלכה אליזבת השנייה ל"ראש חבר העמים הבריטיים" (תואר מלכותי לעומד בראש 53 מדינות, שניתן לה באופן אישי). הסרט החדש "מלכת העולם" מביא את סיפור הקשר העמוק וארוך-השנים שבין משפחת המלוכה לנתיני חבר העמים.

הסרט מביא קטעי ארכיון נדירים של המלכה ובני משפחתה, מארכיון הקולנוע הפרטי המלכותי של הדוכס מאדינבורו, במהלך הביקורים ההיסטוריים שערכו לאורך השנים במדינות חבר העמים. אלו מוצגים לצד סצנות עכשוויות מרגשות עם בני הדור הצעיר של בית המלוכה, ביניהן – קבוצת צעירים ממדינות חבר העמים שנבחרו לעבוד בארמון לצד צוות העובדים הקבוע והדוכס הארי נתפס כשהוא מייעץ להם בחיוך -"אל תכנסו לפאניקה אם אתם נתקלים במלכה. למרות שכולנו נלחצים מכך…", או סצנה מיוחדת בה מספרת הדוכסית, מייגן מרקל,  על שמלת החתונה המפוארת ועל הסודות שלא גילתה להארי לפני החתונה. גם רגעים מההכנות הקדחתניות לקראת מפגש מיוחד בין הנסיך צ'ארלס לראש ממשלת קנדה, ג'ייסון טרודו, במעון המלכותי הרשמי בקנדה נחשפים בפנינו ומאפשרים לנו לקבל הצצה שעדיין לא ראינו כמוה אל בית משפחת המלוכה.queen-of-the-world

בימוי: מאט היל (2X45 דק', בריטניה, 2018)

לצפייה בטריילר

 

הזרם האנושי | Human Flow  

בכורה: יום ראשון, 4.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

פסטיבל ונציה 2017C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\3400_movie_poster.jpg

סרט בהיקף חסר תקדים של האמן הסיני  איי וייוויי, שלוקח את הצופים למסע ויזואלי עוצמתי. וייוויי מלווה את גיבוריו, שנעקרו מבתיהם בשל תנאים של רעב, שינויי אקלים ואזורי מלחמה, בין ייאוש, אומץ, כוח סבל ותקווה; בין ערגה לעולם שנשאר מאחור והפוטנציאל הלא ידוע שצופן העתיד.

התוצאה היא מסמך דוקומנטרי השופך אור על משבר ההגירה העולמי והשלכותיו. הסרט צולם במהלך שנה אחת, ב– 23 מדינות, והוא עוקב אחר שרשרת של סיפורים אנושיים מסביב לעולם: אפגניסטן, בנגלדש, צרפת, יוון, גרמניה, עירק, ישראל, איטליה, קניה, מקסיקו, תורכיה ועוד.

הסרט נותן קול לזעקתם של המהגרים ולחיפוש הנואש שלהם אחר ביטחון, מחסה וצדק. מעבר לכך הוא משמש עדות לחוסן הרוח האנושית. הוא רלוונטי בדיוק בימים אלה בהם סובלנות, חמלה ואמון נדרשים בחברה שלנו יותר מתמיד.

בימוי: איי וייוויי (140 דק', גרמניה, 2017)

לצפייה בטריילר

 

כלבים נובחים רחוק | The Distant Barking of Dogs

בכורה: יום ראשון, 25.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

פרס הביכורים – פסטיבל IDFA, הסרט הזר הטוב ביותר – פסטיבל דוקאביב 2018

מבעד לעיניהם של ילדים המלחמה נראית צבעונית ומסעירה לא פחות משהיא מאיימת. אולג ויאריק, החיים עם סבתם בכפר שרובו ננטש – צמוד לגבול שמשני עבריו נלחמים כוחות האוקראינים והרוסים – מצליחים לייצר לעצמם בועה משלהם. צלילי ההפגזות הפכו לפסקול המלווה את השגרה שלהם, ואילו בקולות ירי, מאגרי נשק נטושים ושיירות של חיילים הם מוצאים הזדמנות למשחק חדש.  C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\93401-1140x610.jpg

הסרט מציג את האופן שבו הילדים וסבתם מצליחים, כל אחד בדרכו, לדבוק בהנאות ובהתרגשויות הקטנות של החיים גם בצל המלחמה.

בימוי: סימון לרנג ווילמונט (90 דק', דנמרק, 2017)

לצפייה בטריילר

צייד הרוחות | Ghosthunter

בכורה: יום ראשון, 11.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל שפילד 2018MV5BODc2MDdiMjctNDZiOC00YWQ0LTk2NTktNzc3OWI4YjZiMDFhXkEyXkFqcGdeQXVyMjkxMDYxMjU@

סרט המתעד "צייד רוחות" מקבל תפנית מצמררת כשהאמת על עברו המשפחתי יוצאת לאור.

ג'ייסון קינג, מאבטח ממערב סידני, אוסטרליה, משלים הכנסה כ"צייד רוחות". כך לפחות נפתח הסרט הקשה הזה.

למעלה משני עשורים מחפש קינג את אביו הנעדר. זיכרונות ילדותו מעורפלים ושבורים והוא מבקש להזכיר לעצמו סופסוף את עברו. אך החיפוש אחר העבר מקבלת תפנית כשסוד משפחתי מחריד נחשף בפניו, מביא לפתיחת מצוד משטרתי ומכריח אותו להתמודד עם אירועים קשים שהביאו לקורבנות רבים.

בימוי: בן לורנס (100 דק', אוסטרליה, 2018)

לצפייה בטריילר

 

* * *

 

לציון 10 שנים למתקפת הטרור במומביי, שנמשכה 4 ימים והותקפו בה 10 יעדים בעיר, ביניהם – בית חב"ד ומלון טאג' מהאל – נשדר את הסרט:

 

בחזרה למלון טאג' מהאל | Back To Taj Mahal Hotel   

בכורה: יום שני, 26.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

פסטיבל IDFA 2017

עשרות אנשים איבדו את חייהם במהלך התקפת הטרור ב- 2008 על מלון "טאג' מהאל פאלאס" במומביי, הודו. b3426947-4e9e-4205-8b61-1c5a8cd02c28

כעת, 10 שנים אחרי אותו אירוע, חוזרים 5 אנשים שהיו עדים לאירוע, למקום ההתרחשות. עד אותו רגע נורא חייהם התנהלו באופן שונה לחלוטין, וכל אחד מהם הגיע למלון מסיבה אחרת לגמרי. כעת, הם חולקים את החוויה הטראומטית הזו בסרט. סיפורים אישיים, צילומים של מצלמות אבטחה וראיון עם אחד מהמפגעים יוצרים מחדש את הסיפור של אותו לילה נורא שבו הוחזקו עובדי המלון ואורחיו תחת אש במשך שעות. הצילום, העריכה והמוזיקה בסרט מעוררים תחושה של בשורה רעה שהולכת לקרות ומביאים את התחושה הקשה של להיות נעול בחדר במלון, במחבוא מתחת למיטה, מבלי לדעת היכן נמצאים הטרוריסטים החמושים.

לצד כל אלה מעלה הסרט את השאלה כיצד אירוע כה מפחיד משנה את השקפת העולם על החיים ומעורר שאלות קיומיות על חופש, דת, פגיעות מול שליטה ואשליה של ביטחון.

בימוי: קרינה מולייר (70 דק', הולנד, 2017)

לצפייה בטריילר


 

* * *

 

4 בנובמבר – 10 בנובמברC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

 

מייק ג'אדג': סיפורים מהאוטובוס – עונה 2

MIKE JUDGE PRESENTS: TALES FROM THE TOUR BUS – Season 2

בכורה: ימי שבת, החל מה-3.11, ב-yesVOD. בכל שבוע יעלה פרק חדש.

הסדרה תשודר בערוץ במהלך השנה.

 

עונה חדשה לסדרת האנימציה התיעודית מבית HBO מאת היוצר והמועמד לאמי® ("בייווס ובאטהד", "המלך היל", "עמק הסיליקון") מייק ג'אדג'. tales-from-the-tour-bus

בעונה החדשה, בת 8 הפרקים, חוזר שוב ג'אדג' אל שורשיו כאנימטור ומוזיקאי ומביא את סיפורם של מיטב זמרי הפאנק וה-R&B בעזרת קטעי ארכיון אותנטיים ובשילוב ראיונות עם האנשים שהכירו אותם ושחזורים של חייהם באנימציה. בעונה זו מובאים סיפורם של ג'ורג' קלינטון, ריק ג'יימס, ג'יימס בראון, בוטסי קולינס, ואחרים.

בימוי: מייק ג'אדג'

(8X30, ארה"ב, 2018)


 

הזרם האנושי | Human Flow  

בכורה: יום ראשון, 4.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

ראה עמ' 10

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

שתי אמריקות

Outside the Bubble: On the Road with Alexandra Pelosi

בכורה בערוץ: יום שני, 5.11  בשעה 22:00 ב-yes דוקו, וב-STINGTV.  

(ב-yesVOD מה-30.10)

הבמאית והמפיקה עטורת הפרסים וזוכת האמי®, אלכסנדרה פלוסי ("המילים שבנו את אמריקה", "לפגוש את התורמים", "הזדמנות שנייה") בוחנת בסרטה החדש את 10 השאלות החשובות ביותר איתן מתמודדים אזרחי ארה"ב כיום.

הסרט מציג פרופילים קצרים המאירים את נושאי היום לצד תגובות מנהיגי העולם, נבחרי ציבור, סלבריטאים ומגוון רחב של אזרחים בגילאים ומרקעים שונים.

בימוי: אלכסנדרה פלוסי (60 דק', ארה"ב, 2018)


 

הסיפור הרדיקלי של פאטי הרסט – פרק סיום

בכורה: יום שלישי, 6.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה היילייטס אוקטובר


 

בית. פזמון – פרק סיום – "געגוע"

בכורה: יום רביעי, 7.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה היילייטס אוקטובר

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

עדיין לא סיימנו  | We Are Not Done Yet

בכורה ב-yesVOD ביום שישי, 9.11. שידור ביום שני, 12.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו

וב-STINGTV.   

 

סרט חדש מבית HBO® המלווה וטרנים וחיילים אמריקאים, הלומי קרב, שנפגשים יחדיו כדי להילחם בטראומות שלהם בעזרת המילה הכתובה.

בסדנה שמתרחשת במרכז האומנויות שבחסות המרכז הצבאי הלאומי "וולטר ריד" הם משתפים בפומבי בפחדים, בפגיעות ובניצחונות והופכים את הכתיבה לתהליך של חיבור, העצמה וריפוי. השיא של הסדנא הוא מופע חי של  שיר משותף שהם מבצעים מעל בימת התאטרון בוושינגטון.

את הלוחמים-משוררים מלווים בתהליך השחקן ג'פרי רייט ("ווסטוורלד", "מלאכים באמריקה") והמשוררת סימה רזא ובעזרתם הם עולים לבמה לספר את האמת הנחבאת על ההשלכות של אינטימיות עם מלחמה ומוות.

בימוי: סרין הרייבדיאן (83 דק', ארה"ב, 2018)

G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\דוקו פאוור ESPN\לוגו רקע  לבן.png

ג'ורג בֶּסְט: בכוחות עצמו | George Best: All By Himself

בכורה בערוץ: יום שבת, 10.11, בשעה 14:00 C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\george-best.jpg

ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

עשר שנים לאחר מותו של הכדורגלן האירי האגדי ג'ורג' בסט מביא הבמאי, דניאל גורדון, את סיפור הפיכתו לאגדה בעזרת ארכיונים שטרם נראו וראיונות עם האנשים שליוו אותו.

בימוי: דניאל גורדון (82 דק', ארה"ב, 2015)

C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

אקסיוס: להציל את התקשורת | AXIOS

בכורה: ימי שני, החל מה-12.11, בשעה 21:40 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

סדרה חדשה של HBO מלווה את עורכי אתר החדשות האמריקאי "אקסיוס" ומציגה את האופן הייחודי בו מסקר האתר מגוון רחב של תחומים באופן שמותאם לקהל הטלוויזיוני והאינטרנטי כאחד.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\axios1.jpg

אתר החדשות האמריקאי "אקסיוס" נוסד ב-2016 ע"י מייק אלן, רוי שוורץ וג'ים ונדהיי (ממייסדי אתר החדשות "פוליטיקו"). הייחוד שלו הוא ביכולתו לשלב חדשות בלעדיות עם כיסוי מאיר עיניים ותובנות אמינות באופן שנועד מראש לשיתוף. הכתבות, שנוגעות לתחומי הכלכלה, הפוליטיקה האמריקאית והעולמית, הבריאות, הטכנולוגיה והתקשורת, תמיד ממוקדות. בד"כ לא עולות על 300 מילה ונכתבות מראש כך שניתן יהיה להעלות אותן בפלטפורמות כמו פייסבוק, טוויטר וסנאפצ'ט לצד פרסומן בניוזלטרים של אקסיוס ובאתר עצמו.

הבמאים זוכי האמי® מת'יו או'ניל ("בגדד ER”) ופרי פלץ ("אזהרה: התרופה הזאת יכולה להרוג אותך") מביאים בסדרה בת 4 הפרקים ראיונות בלעדיים עם העיתונאים המובילים של אקסיוס לצד שילוב ייחודי של התוכן החדשותי שלו ובכך עוזרים לצופים להבין טוב יותר את המגמות הגדולות שמעצבות מחדש את אמריקה ואת העולם כולו.

בימוי: מתיו או'ניל, פרי פלץ (4X20 דק', ארה"ב, 2018)

 

11 בנובמבר – 17 בנובמבר

 

צייד הרוחות | Ghosthunter

בכורה: יום ראשון, 11.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 11


 

האיש הלא נכון – פרק 1

בכורה: יום שלישי,13.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

ראה עמ' 8


 

הקללה של פניקס | Phoenix

בכורה: יום רביעי, 14.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

ראה עמ' 5


 

ג'ורדן נוסע באוטובוס | Jorden Rides The BusG:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\דוקו פאוור ESPN\לוגו רקע  לבן.png

בכורה בערוץ: יום שבת, 17.11, בשעה 14:00 ב-yes דוקו, C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\859e02a2e08d511f37fc890d0ad753ec4b568f6c.jpg

 

ב-yesVOD וב-STINGTV.

 

אחרי שהוביל את נבחרת החלומות של ארה"ב לזכייה במדליית הזהב, אחרי 3 אליפויות עם שיקגו, בשיא הצלחתו, פרש מייקל ג'ורדן מכדורסל והלך לשחק בייסבול בליגות הנמוכות.

הבמאי רון שלתון עוקב אחריו בסרט בשנה וחצי שעברו, עד שחזר לשחק כדורסל.

בימוי: רון שלתון (52, דק', ארה"ב, 2010)

 

18 בנובמבר – 24 בנובמבר

 

מלכת העולם | Queen of the World

בכורה: ימים ראשון ושני, 18-19.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 9

 

אקסיוס – פרק 2 | AXIOS

בכורה: יום שני, 19.11, בשעה 21:40 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

ראה עמ' 14


 

האיש הלא נכון – פרק 2

בכורה: יום שלישי,20.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

ראה עמ' 8

 

להסיר את הפאה  | Covered Up

בכורה: יום רביעי, 21.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

ראה עמ' 6

 

נער הטבע | Nature BoyG:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\דוקו פאוור ESPN\לוגו רקע  לבן.png

בכורה בערוץ: יום שבת, 24.11, בשעה 14:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

 

אמיתי או מזויף? זו השאלה המהותית שמאחורי ההיסטוריה הארוכה של ההיאבקות המקצועית. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\espn-30-for-30-ric-flair-00.jpg

הבמאי רורי קרף מביא בסרט "נער הטבע" את סיפור החיים של המתאבק המקצועי האמריקאי ריק פלייר וחושף את הנשמה של האדם שמיליוני מעריצים רק חושבים שהכירו. באמצעות שני ראיונות נוקבים שנעשו עם פלייר בהבדל של 16 חודשים אחד מהשני וראיונות עם מקורבים לו – נחשף אורח החיים המטורף שלו שהסווה את בדידותו הרבה ואת חייו הטרגיים.

בימוי: רורי קרף   (78 דק', ארה"ב, 2017)


 

25 בנובמבר – 1 בדצמבר

 

כלבים נובחים רחוק | The Distant Barking of Dogs

בכורה: יום ראשון, 25.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 10

 

אקסיוס: להציל את התקשורת – פרק 3 | AXIOS

בכורה: יום שני, 26.11, בשעה 21:40 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

ראה עמ' 14

 

בחזרה למלון טאג' מהאל | Back To Taj Mahal Hotel   

בכורה: יום שני, 26.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

ראה עמ' 12


 

האיש הלא נכון – פרק 3

בכורה: יום שלישי,27.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

ראה עמ' 8


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

האמת על הרובוטים הרוצחים | The Truth About Killer Robots

בכורה ב-yesVOD ביום שלישי 27.11. שידור ביום שני, 3.12 בשעה 22:00 ב-yes דוקו

וב-STINGTV.   thetruthaboutkillerrobots_0HERO

פסטיבל טורונטו 2018

הסופר אייזיק אסימוב חזה כבר באמצע המאה ה-21 את השתלטותם של הרובוטים וכתב את החוק הדמיוני, לפיו לרובוט אסור לפגוע בבני האדם. היום, כ-60 שנה אחרי, המדע כבר לא בדיוני והתחזית שלו מתממשת למול עינינו.

ב-2015 במפעל של יצרנית הרכב פולקסווגן בגרמניה תפס לפתע רובוט את אחד העובדים שהיה אחראי על כיוונו ומחץ אותו למוות על לוח מתכת, ביולי 2016 המכונית עם בקרת הנהיגה האוטונומית טסלה הרגה את הנהג שישב בתוכה  ובאותו חודש חיסל רובוט לסיקול פצצות ממשטרת דאלאס את אחד החשודים בזירה. בכל אחד מהמקרים הללו עלו שאלות של אחריות, חוק ומוסר אך הם הוצגו, בסופו של דבר, כמקרים יוצאי דופן.

הבמאי מקסים פוזדורובקין בוחן בסרטו החדש את האופן בו הרובוטים כבר מהווים איום כלפינו. בעזרת נקודות מבט של מהנדסים, עיתונאים, פילוסופים, וקטעי ארכיון של אסימוב עצמו, הוא מוכיח לנו כיצד רובוטים מחליפים היום בני אדם, לא רק בתחום הייצור, אלא בכל תחום – ממזון מהיר, דרך חקלאות, ועד עבודה משפטית. באופן אירוני, גם הסרט עצמו מסופר בעזרתו של קול רובוטי.

אז האם התפתחות הבינה המלאכותית תסלול את הדרך לשגשוג של האנושות או שהשימוש ההולך וגובר בה רק יגדיל את הפערים החברתיים ויביא לקיצה המוסרי של האנושות?

בימוי: מקסים פוזדורובקין (83 דק', ארה"ב, 2018)


 

סיבת המוות | Cause of Death

בכורה: יום רביעי, 28.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

ראה עמ' 7

 

המשפט של אלן אייברסון G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\דוקו פאוור ESPN\לוגו רקע  לבן.png

No Crossover: The Trial of Allen IversonC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\MV5BMTQxNjU0ODQxOF5BMl5BanBnXkFtZTcwMjAwNzU2Mw@@._V1_.jpg

בכורה בערוץ: יום שבת, 1.12, בשעה 14:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.  

 

לפני שהפך לכוכב NBA, ועוד לפני שהגיע לג'ורג'טאון, אלן אייברסון עמד למשפט בעוון רצח. הבמאי שהיה מועמד לאוסקר, סטיב ג'יימס, חוזר אל עיר ילדותו של הכוכב ומתאר את הסיפור מאחורי אותו משפט.

בימוי: אלן אייברסון (82 דק', ארה"ב, 2010)

 

Check Also

חדשות טלוויזיה וקורונה: סטאמפטאון בוטלה!

   בתזמון אומלל מבחינת קובי סמולדרס ו- yes , הודיעה אמש רשת ABC על ביטולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.