שבת , יולי 20 2024
לימבו, מאת עודד נעמן

לימבו

 

חדש בהוצאת דביר

לימבו

עודד נעמן

 

בלימבו, ספר הביכורים של עודד נעמן, שתי נובלות שעלילתן מתרחשת בלונדון ובוונציה, אך גיבוריהן כבולים אל ישראל באותה המידה שהם גולים ממנה.

בשפה מאוּוררת ומרובדת, רווּיה בהקשרים תרבותיים, מלווה הרומן את גיבוריו ברדיפה אחרי הזמן והמרחב, בניסיונות השווא לאמוד את המרחק בינם לבין האהובה, בינם לבין ישראל, בינם לבין עצמם.

 

בנובלה לימבו, בחור צעיר שנולד וגדל בישראל, עוזב אותה לטובת חיים חדשים בבוסטון. הוא מבקר בלונדון, פוגש שם צעירה, ובעקבות תערוכת אומנות שהם רואים, בוחר להעניק לה את זהותה של אנט מסג'ה, ולקחת לעצמו את דמותו של גרהרד ריכטר. בביקוריו הבאים בלונדון יבקש לחפש את האהובה והאהבה שנעלמו ממנו.

 

גיבור הנובלה ונציה חש שאינו יכול עוד להישאר במקומו, ולכן, הוא מספר, "בדיתי אישה ונסעתי לבקרה בוונציה". חוסר היכולת שלו להישאר קשור באהבה שנגמרה ובזיכרונות מהשירות הצבאי. בוונציה הוא מבקש להיזכר ולהבין משהו על עצמו ועל זיכרונותיו שהיו ואולי לא היו.

 

לימבו הוא רומן מסחרר, המטשטש את הגבולות, הנזילים ממילא, שבין הפילוסופיה לספרות, בין מה שהיה ובין מה שהיה יכול להיות.

 

***

 

עודד נעמן נולד ב-1982 וגדל בנס ציונה. בעשר השנים האחרונות התגורר בארה״ב, למד שם לדוקטורט בפילוסופיה באוניברסיטת הרווארד ולימד באוניברסיטת סטנפורד. חוקר פילוסופיה של המוסר ופילוסופיה של הרגש.  

 

פירסם סיפורים ומאמרים במוסף הספרות של עיתון הארץ, בכתבי העת קשת החדשה, מסמרים ומעיין, ובכתבי עת דיגיטליים כאלכסון והמקום הכי חם בגיהנום. בשנת 2013 פירסם את ספרו הראשון, Journal of Absence (בהוצאת Bookieman), בשיתוף האומנית נינו ביניאשווילי. לימבו הוא ספרו הראשון בעברית.


 

מספר עמודים: 285; מחיר מומלץ לצרכן: 94 ₪


 

 

יש לבדוק גם

החוט המשולש

חדש בהוצאת דביר   החוט המשולש קיצור תולדות הציונות הדתית יאיר שלג   "ואם יתקפו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.