יום שני , יולי 13 2020
חיים קטנים - הָאניָה יָנָגיהָארָה

וידאו: חיים קטנים

חדש בהוצאת מחברות לספרות
חיים קטנים
הָאניָה יָנָגיהָארָה
מאנגלית: אמיר צוקרמן

״מדהים… יצירת מופת – אם כבר, הביטוי הזה אפילו קצת קטן מדי בשבילו.״
סן פרנסיסקו כּרוניקלר
״רומן בלתי נשכח על החסד שבחברוּת.״ npr
“ימלא אתכם השראה וימוטט אתכם.” הוושינגטון פוסט

“הוא ידע שלא אפשרי לשכנע מישהו לחיות למען עצמו… [צריך] לתת לאנשים להרגיש ביתר דחיפוּת את ההכרח שבחיים למען אנשים אחרים: בשבילו זו תמיד היתה הטענה הכי משכנעת. אם חבריו רוצים שהוא יישאר בחיים, אז הוא יישאר בחיים… הוא מכיר בכך שהוא עושה את זה בשבילם, וחוסר האנוכיות הנדיר הזה הוא בסופו של דבר משהו שהוא יכול להתגאות בו. בסופו של דבר הוא גילה את שביעות הרצון, ואפילו שמחה. אבל זה לא התחיל ככה.”
עמ’ 611-612

“… לו ולחבריו אין ילדים, ובהיעדרם העולם נפרש לפניהם, כמעט מחניק באפשרויות שבו. בלעדיהם, המעמד שלהם בתור מבוגרים לעולם אינו מובטח; מבוגר בלי ילדים יוצר את הבגרות לעצמו, וכל כמה שלעתים קרובות זה מלהיב, זה גם מצב של חוסר ביטחון וספק תמידיים.”
עמ’ 278

ארבעה חברים ללימודים בקולג’ קטן במסצ’וסטס עוברים לניו יורק כדי להתחיל את מסלול חייהם: וילֶם טוב הלב ויפה התואר, משתוקק להיות שחקן; גֵ’יי־בּי, שנון ולעתים אכזרי, מבקש למצוא את דרכו אל עולם האמנות; מלקולם, ארכיטקט מתוסכל במשרד יוקרתי; וג’וּד החידתי, המופנם, וגם, מתברר, מרכז הכובד של החבורה. עם השנים היחסים בין הארבעה מעמיקים ומקדירים, נצבעים בהתמכרות, בהצלחה ובגאווה. ובכל זאת האתגר הגדול שלהם, כפי שכל אחד מהם מבין לבסוף, הוא ג’וד עצמו, שבאמצע הדרך של חייו הוא עורך דין צמרת מוכשר להחריד, ועם זאת אדם שבור שנפשו וגופו מצולקים בעקבות ילדוּת שאין מילים לתאר אותה, נרדף בידי טראומה, פוחד שמא לא יצליח להתגבר עליה – והיא תגדיר את חייו לעולם ועד.
בפרוזה עשירה ומלאה ברק מעצבת ינגיהארה המנון טראגי ונאצל לאהבה בין חברים, תיאור מעשה אמן של לב שנשבר, ובחינה קודרת של רודנות הזיכרון ושל גבולות כוח הסבל האנושי.

״הספר הופך בהדרגה מדיוקן של דור למשהו אפל וענוג יותר: כל כמה שהוא אפל ומטריד, יש בו יופי.”
הניו יורקר
“יש כאן אמיתות קשות כמעט לבלי שאת — שתקווה היא דבר מוגבל, ושאפילו אהבה לא תמיד מספיקה.”
לוס אנג’לס טיימס
“ספר שקובע את מעמדה של ינגיהארה כסופרת אמריקאית מרכזית… מחקר אֶפּי של טראומה ושל חברוּת.”
הוול סטריט ז’ורנל
“אם תראו אותנו יושבים על שפת הים עם ספר עבה, בוכים, תדעו למה.” הגרדיאן

הָאניָה יָנָגיהָארָה בת לאב מהווי ואם קוריאנית, גדלה בעיקר בהווי וגרה היום בניו יורק. היא העורכת הראשית של מגזין הסגנון של הניו-יורק טיימס. חיים קטנים הוא ספרה השני.

641 עמ’ 116₪

Check Also

עדכוני קורונה: טראמפ במסכה

לראשונה מאז פרוץ מגפת הקורונה לחיינו הסכים נשיא ארצות הברית להיראות עוטה מסכה. לא בהחבא, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.