יום שלישי , דצמבר 6 2022
SEEDO , צילום יח"צ

יח"צ: SEEDO גייס שני מיליון דולר

הסטארטאפ Seedo קיבל השקעה של 2 מיליון דולר מחברת קנאביקס

Seedo פיתחה רובוט ביתי לגידול קנאביס משלב הזרע, הפועל באופן אוטונומי ללא צורך במעורבות אדם בתהליך הגידול.

הסטארטאפ Seedo מודיע על גיוס השקעת סיד של 2 מיליון דולר מחברת קנאביקס. Seedo הישראלית פיתחה רובוט ביתי לגידול קנאביס, הפועל באופן אוטנומי ללא צורך במעורבות אדם או ידע בחקלאות. המערכת מגדלת את השיח החל משלב הזרע, כל סיבוב גידול נמשך כ- 90 יום ומניב בממוצע תוצרת במשקל של 100 גרם נטו של תפרחת יבשה מצמח אחד. מחיר הרובוט הוא 2,440 דולר והיקף הייצור שהוא מניב מחזיר את עלותו תוך פחות משנה, עד כה נמכרו 3,500 יחידות בשלב הזמנה מוקדמת (Pre order).

תהליך הגידול מנוהל על ידי אלגוריתם המפענח את מצב וצורכי השיח בעזרת טכנולוגיות ניתוח תמונה. טכנולוגיה נוספת של לימוד מכונה מאפשרת לרובוט לשפר את ביצועי הגידול על ידי הסקת תובנות ממחזורי גידול קודמים. המערכת נשלטת מרחוק על ידי אפליקציית מובייל המאפשרת לקבל מידע על הצמח ואף לצפות בו בוידאו בזמן אמת.

קנאביקס המתמחה בהתאמה אישית של טיפול בקנאביס רפואי עבור חולי סרטן, השקיעה ב- Seedo כדי לפתח את פעילות הרובוט לגידול זני קנאביס בהתאמה אישית לצורכי החולים. מה שיאפשר אספקה ביתית רציפה של התרופה לאורך השנה, ללא שימוש בחומרי הדברה בתהליך הגידול. הדבר מהותי מאחר ולחולים רבים יש מערכת חיסונית חלשה והימצאות חומרי ההדברה אינה מטיבה עימם.

לדברי זוהר לוי, מנכ"ל Seedo: "כיום המוצר פועל שהוא מגדל קנאביס לצריכה אישית, פיתוח מכשיר האב טיפוס לגידול קנאביס רפואי ביתי לפי הנחיות מהרופא המטפל יחל ברבעון הראשון של שנת 2019. אנו מצפים ליישם את טכנולוגיית הליבה שלנו גם באפיקים חדשים נוספים, כמו מערכת לגידול אוטונומי-מסחרי במכולות ענק."

יש לבדוק גם

היי שלום, קירסטי אלי R.I.P. KIRSTIE ALLEY

השחקנית קירסטי אלי מתה ממחלת הסרטן והיא בת 71 בלבד. אלי זכתה באמי על משחקה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.