יום שני , יולי 26 2021
ספרים חדשים לכבוד החגים, אייקאסט, iCAST

ספרים חדשים לקראת החגים באייקאסט

שנה טובה, שנשמע בה רק דברים טובים!

אייקאסט ספרים מוקלטים עם שלל ספרים חדשים לקראת החגים –

ג'וזף קונרד, יוכי ברנדס, שמי זרחין, אשכול נבו, דויד גרוסמן, ינץ לוי ורבים נוספים

 

ספרים חדשים באייקאסט:

 

לב האפלה | מוצב של קִדמה

   
 

מאת: ג'וזף קונרד

קריינות: רמי ברוך

שני סיפורים מפוכחים ורבי־עוצמה, עתירי טרגדיות, יצרים, שיגעון ומסתורין, פרי מסעו של ג׳וזף קונרד  אל לב אפריקה הקולוניאליסטית.

אל תרגום המופת של אברהם יבין ללב האפלה, שראה אור בסדרה קלאסי כיס בצירוף אחרית דבר מאת בתיה גור, מתווסף סיפור קדום יותר וידוע פחות של קונרד – מוצב של קִדמה, גם הוא בתרגומו של יבין, ולו אחרית דבר מאת יעל לוין.

מוצב של קִדמה לדברי קונרד, הוא ״החלק הקל של השלל שבזזתי במרכז אפריקה, והנתח העיקרי הוא, כמובן, 'לב האפלה'".

כארבעים שנה חלפו מאז הוקרן לראשונה 'אפוקליפסה עכשיו', סרטו של פרנסיס פורד קופולה על מלחמת וייאטנם, שהושפע מלב האפלה. כמאה עשרים שנה חלפו מאז פורסמו לראשונה הסיפורים הללו, ולמרבה הצער לא נס לחם. חמדנותם, טמטומם ואכזריותם של בני האדם נותרו כשהיו, ואפריקה טרם התאוששה מעוולות הקולוניאליזם.

 

אדל

מאת: יוכי ברנדס

קריינות: טלי פולג

הרומן החדש של יוכי ברנדס מגולל את סיפורו של הבעל שם טוב דרך עיניה של בתו, אדל, שאישיותה כובשת ומסעירה לא פחות מאישיותו של אביה.
יוכי ברנדס, שקנתה לה בספריה הקודמים מאות אלפי קוראים נלהבים, רתמה עצמה כאן למשימה קשה במיוחד, מלאת מכשלות ומהמורות, וצלחה אותה בהצלחה מסחררת. לראשונה אנו מבינים כיצד התפתחה תורת החסידות של הבעל שם טוב, שלב אחר שלב, מתוך הנפילות ומתוך העליות שחווה בחייו, וכיצד יצר מהפכה של אינדיבידואליזם שהקדימה את זמנה, כאשר קבע כי הגאולה תגיע בשעה שבני האדם יתקרבו אל הנשמה של עצמם.
אדל הוא ספרה החשוב והנועז ביותר של ברנדס, ועם זאת השוטף והקריא מכולם. הוא נקרא כמסע ברכבת הרים דוהרת. תחנה רודפת תחנה ואירוע רודף אירוע, ולעיני הקוראים מתגלים ההתרחשויות, הדמויות והכוחות ששינו את פניה של היהדות לבלי הכר.

 

שיניים

מאת: רוני פלומן

קריינות: ירדן אורלובסקי

בגיל שלושים ושש יעל מגלה שחייה עומדים להשתנות באופן דרמטי, ולא בהכרח לטובה. אחרי שמונה שנים שבהן היא חיה בארצות הברית עם בעלה, איש הייטק שעדיין חולם להצליח בגדול, היא נפרדת ממנו ומגלה שאין לה ברירה אלא לחזור לישראל עם בנה – בלי בן זוג, בלי אקזיט, כמעט בלי כסף, עם מעט מאוד סיכויים למצוא עבודה. בארץ היא מגייסת את כל המשאבים שנותרו לה כדי להתחיל מחדש: למצוא מגורים זולים אך סבירים, לשחזר את הקריירה האבודה שלה ולגדל לבדה את בנה.
החזרה לארץ מכריחה אותה להתמודד עם המציאות מנקודת מבט חדשה, תלושה וחלשה אך גם חדה ומדוייקת יותר, ולבחון מחדש את מערכות היחסים ה סבוכות של נעוריה שהיא נתלית בהן ובמשמעותן.
בהתמודדות של יעל עם חייה החדשים יש לא מעט בדידות וכאב, אך לצידם גם הרבה הומור. היא מצליחה להתבונן בעולמם של המצליחים-כלכלית במבט נקי מאוד, שמעריך את כוחם אך גם מזהה היטב את חולשותיהם. התוצאה היא ספר חכם, שנע בין דרמה של התבגרות והתפכחות לבין קומדיה חברתית העוסקת בקשר בין כסף, מגדר ומעמד.
שיניים הוא הרומן הראשון של רוני פלומן.

 

אח שלי איוב

מאת: שמי זרחין

קריינות: זיו זוהר מאיר

את אמו איוב לא ראה מעולם. אולי ברחה, אולי מתה, נתנה לו את שמו וחתמה בו סוד גדול. עוד בטרם היה בן שבע החל לגנוב, קודם דברים קטנים ואחר כך חפצים יקרי ערך שנאספו לאוצר עצום.
עד שיום אחד הוא גונב את חפציהם של שרי הממשלה שבאו לביקור בבית הספר. אש של מרד ותשוקה פורצת ברחבי הארץ כולה, ומבעירה גם את אהבתו האסורה לצפנת, נערה סוערת ודחויה, מבלי שיֵדע כי היא נוצרת את חידתו.
זהו איוב, גיבורו שובר הלב והבלתי נשכח של הרומן החדש של שמי זרחין. נער יתום, גנב ומאוהב, הזורע את געגועיו בנשמותיהם של אלה שאת חפציהם הוא מעלים בנגיעה של חסד. כי לפעמים הגעגוע כל כ ך גדול עד שאין ברירה אלא לפזר אותו בחלל העולם.
הרומן המפעים הזה, הרוקם בחושניות את הפלאי אל היומיומי, הוא הרפתקה גדולה של נפש מתעוררת. בין סערות גוף לחיבוטי אמונה, בין מלחמה לחמלה, מסתבך איוב בחייהם של בני אדם הנקרים בדרכו, וכל אחד מהם אוחז חלק מתעלומת חייו. זהו סיפורו של איש אחד גנב בחיפושו אחר דבר אחד שיהיה באמת שלו – הדבר שאותו לא יוכל לגנוב.
אח שלי איוב הוא התפרצות וולקנית של כוח סיפורי הבוקע ממעמקי העברית המקראית אל לשון ימינו ומחבר עבר והווה למארג מעורר-השתאות, שעוד לא היה כמותו בספרות העברית.

ספרים מוקלטים שיגיעו לאייקאסט במהלך החגים:

 

הראיון האחרון

מאת: אשכול נבו

קריינות: תומר שרון ואלמה דישי

סופר מנסה לענות על ראיון שנשלח אליו מאתר אינטרנט. בדרך כלל התשובות שלו בראיונות כאלה מחושבות. זהירוֹת. אבל הפעם הלב שלו עומד להישבר, החיים שלו מאיימים להתפרק, והוא נחוש לכתוב את האמת העירומה. הפגומה

הוא רק לא בטוח שהוא זוכר איך עושים את זה.  

כל שאלה בראיון האחרון היא חור מנעול שקשה להתיק ממנו את המבט, וכל תשובה בו חושפת שהאמת היא הגרעין של השקר – ולהפך. זהו רומן מפתיע, מתעתע, מענג ונוגע ללב, שהאינטימיות שהוא יוצר עם הקורא נועזת ושוברת מוסכמות

ספריו הקודמים של אשכול נבו (שלוש קומות, המקווה האחרון בסיביר, נוילנד, משאלה אחת ימינה וארבעה בתים וגעגוע) הפכו לרבי־מכר וזכו לשבחים בארץ ובעולם

 

כשסבא אליהו היה קטן

מאת: ינץ לוי

קריינות: ינץ לוי

לאליהו אין שום דבר: לא טלויזיה, לא משחקים, לא מטה ואפלו לא שמיכה. אבל אם נדמה לכם שהוא אמלל, אתם ממש טועים! כי ילד חכם ושובב כמוהו עסוק בעקר בגלויים ובהרפתקאות. כשאמא שלו מפטרת מעבודתה, אליהו חיב למצא דרך להציל את משפחתו מרעב. לשם כך יש לו שני אוצרות מיחדים — תושיה ודמיון עשיר, ובעזרתם הוא יוכל להשיג הכל!

ספר ראשון בסדרה משעשעת, השואבת השראה מספורים ששמע ינץ לוי מאביו על ילדותו בתל אביב של שנות השלושים.

ינץ לוי הוא סופר, תסריטאי ומחזאי, חתן פרס הספריות הצבוריות ופרס דבורה עומר. סדרת הרפתקאות דוד אריה שיצר התקבלה בהתלהבות עצומה וזכתה בפרסים ובשבחי הבקרת. הספרים תרגמו לשפות שונות, עבדו לתאטרון והיו לרבימכר בארץ ובעולם.

 

המוות כדרך חיים- אסופת מאמרים (1993-2003) מאת דויד גרוסמן

קריינות: אסתי אדיבי שושן

 

כלבם של בני בסקרוויל

מאת: ארתות קונן דויל

קריינות: רמי ברוך

הנובלה הבלשית המפורסמת ביותר של ארתור קונן דויל, בצירוף שלושה סיפורים קצרים בסדרת הרפתקאותיו של הבלש הוויקטוריאני המפורסם, שרלוק הולמס, ועוזרו הנאמן, ד"ר ווטסון, זוכים לטיפול מושקע ושובה עין בסדרה המוערת של הוצאת אריה ניר. מלבד הערות רבות (של לזלי ס' קלינגר) החושפות חומר רקע ופרשנויות על היצירה הבלשית הקלאסית, מצורפים לספר איורים מקסימים מתוך מהדורות ישנות, צילומים מתוך סרטים שנעשו על פי הסיפורים, סוף דבר שפורש רקע היסטורי תמציתי על אבי הבלש הוויקטוריאני, וכן הקדמה מאירת עיניים מאת אשף מותחני הריגול, ג'ון לה קארה. מי צריך יותר מזה?
הקריאה בנובלה הבלשית המצמררת "כלבם של בני בסקרוויל" הופכת לפיכך לקלה ושוטפת יותר. הנובלה, שזכתה לפרסום הרב ביותר בסדרת הרפתקאותיו של שרלוק הולמס, מתארת תעלומה מסתורית אפלה שבמרכזה יצור אימתני מעורר חלחלה. דווקא השילוב הזה בין מפלץ גרוטסקי מעורר אימה והדמויות האנינות של הולמס ווטסון הוא שכובש את הלב בסדרת הבלש הקלאסית. ההומור הבריטי העוקצני אך המעודן כלול אף הוא בסיפור, כמו גם בשלושת הסיפורים הנוספים שמצורפים למהדורה: "אגודת אדומי השיער", "האיש בעל השפה המעוותת" ו"הכדכוד הכחול".

יש לבדוק גם

פסטביל הקולנוע ירושלים – הסרטים הישראלים

      פסטיבל הקולנוע ירושלים גאה להכריז על הסרטים הישראלים שיוקרנו בפסטיבל   פסטיבל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.