יום שלישי , אוקטובר 23 2018
Home / כללי / נעשה אדם
נעשה אדם, מאת שלמה וילק

נעשה אדם

 


ידיעות ספרים שאוהביםאור תורה.png

הגות יהודית חדשה ואופטימית – הרב שלמה וילק לוקח את "אורות התשובה" צעד אחד קדימה

נעשה אדם

החיים על פי אורות התשובה

שלמה וילק

 

דמיינו לעצמכם חזרה בתשובה בלי איומים והטפות מוסר, ללא הבטחות של אחרי המוות או לחיים אחרים. דמיינו תשובה שאיננה קשורה בדיכאון ובנפש מיוסרת, או בקיצור, דמיינו תשובה בלי ספרות התשובה שקדמה לרב קוק.נעשה אדם.jpg

הרב אברהם יצחק הכהן קוק כתב את אחד הספרים המהפכניים ביותר בתולדות המחשבה היהודית: "אורות התשובה", ספר הניצב בשורה אחת עם ה"מורה נבוכים", סודות הקבלה וספרות החסידות. אלה נכתבו כהתמודדות עם אתגרי השעה, וכולם לימדו כי הדרך היחידה להתמודד היא הכלה והמתקה ולא חלילה שלילה והתנגחות. הרב קוק נענה לאתגר שזימן עידן הנאורות, ההשכלה והאסתטיקה, ששבר את הכלים כולם ולא הותיר אבן אחת על תלה. זהו עידן שבו האדם החליף את האלוהים, והתשובה והכפרה עברו מהיכלות התפילה אל בתי הכלא או אל ספות הפסיכולוגים.

אורותיו הבוהקים של "אורות התשובה" מהווים ניסיון רב הוד ואומץ לשרטט מחדש את עולם התשובה לעת שכולה אהבה ורצון וחירות. בדומה ל"אורות התשובה" ובעקבותיו, גם נעשה אדם הוא מסע פנימה, לא אל מעבר לאדם, אלא אל תוכו. זהו מסע חודר לב ונפש, גוף ונשמה, מסע אל העם היהודי ובעיקר – מסע אל העתיד במקום אל העבר. ספר זה מבקש להיות למורה דרך, ליטול את המפה ששרטט הרואה הגדול, לנווט בעזרתה אל החיים הממשיים ולחלץ ממנה משנה סדורה לדורנו.

 

הרב שלמה וילק הוא רב בית הכנסת "עמק רפאים" בירושלים וראש ישיבת ההסדר "אור תורה מחניים" מבית רשת "אור תורה סטון" בגוש עציון. נשוי לפרופ' שושנה רבל-וילק, אב לחמישה וסב לאחת.

 

239 עמ' | 98 ₪
 

בדוק גם

טורפי הלילה

גבורה, נחישות ודבקות במטרה סיפורה של סיירת גולני טורפי הלילה כתיבה ועריכה: מירב הלפרין   …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.