יום שלישי , אוקטובר 23 2018
Home / כללי / חותמו אמת ודגלו אהבה
חותמו אמת ודגלו אהבה, מאת מירה קדר

חותמו אמת ודגלו אהבה

זוכת פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים ופרס שר החינוך לתרבות יהודית בספר חדשידיעות ספרים שאוהבים

 

מירה קדר

חותמו אמת ודגלו אהבה

"מירה קדר היא אמנית הלשון… מההישגים המרשימים ביותר בסיפורת הישCopyראלית של ימינו"

(רבקה שאול בן צבי, מקור ראשון)

 

תמי, גיבורת הרומן חותָמו אמת ודגלוֹ אהבה, מתלבטת אם ואיך לסלוח לגמרי לאחִיה, ומגלה בתוך כך סודות משפחתיים נוספים שהוחבאו מפני שניהם במשך יותר משלושים שנה. כאנשי אמת הם נאלצים להתמודד עם חשדות, עם חצאי אמִתות, עם שקרים ועם העמדת פנים. תמי, המודעת לרגישות-היתר של עצמה, מנהלת את חייה בזהירות, ועם זאת בהתחשבות בזולת, באהבה ובמסירות. העלילה, המתרחשת בעיקרה בקיץ 2015, מפגישה אותה עם מגוון דמויות של קרובי משפחה ושל חברים מן ההווה ומן העבר.חותמו אמת.jpg

 

חותָמו אמת ודגלוֹ אהבה הוא סיפור על כיסוי ועל גילוי, על שקר מושלם ואמת יחסית, על ריבוי הנרטיבים לעומת בירור האמת האחת האובייקטיבית, ועל ההבדל בין הדבר האמִתי המקורי לבין צִלו החיוור והחיקוי שלו.

 

מירה קדר נמנתה עם הזוכים בפרס ראש הממשלה לסופרים עבריים ע"ש לוי אשכול, 2016; ועם הזוכים בפרס שר החינוך לתרבות יהודית ע"ש אורי אורבך, 2017; מנימוקי השופטים:

 

"יצירתה של מירה קדר שוזרת את הפרטי והכללי במארג ייחודי. גיבורי ספריה הם אנשים מן השורה, על מעלותיהם וחסרונותיהם, אך עלילות ספריה אינן נשארות ברובד הפרטי אלא מחוברות תמיד לרבדים עמוקים יותר. קדר טווה ביד אמן דמויות מורכבות ומרתקות, רגישות ועדינות, ומפליאה בתיאור דיאלוגים גלויים ונסתרים. שפתה עשירה ומיוחדת, רבת גוונים ודקויות (…) כמשוררת וסופרת ותיקה המיטיבה לרקום בעדינות הווה ועבר, חול וקודש, פרט וכלל – קדר היא מודל והשראה לכותבים צעירים רבים המבקשים ליצור ספרות עברית עכשווית עם שורשים יהודיים עמוקים."

 

מירה קדר פרסמה שני קובצי שירה וחמישה ספרי פרוזה. שלושת ספריה האחרונים: אחד מאֶלף (תשס"ח), אהבה שמיים וריח הדרים (תשע"א) ותאֵנה ממתינה לשמיים (תשע"ד) יצאו לאור בהוצאת ידיעות ספרים. שניים מספריה זכו בפרס אקו"ם ליצירה המוגשת בעילום שם: קובץ השירים מֻרְבִּיּוֹת שֶׁל תְּאֵנָה בתשמ"ט ואחד מאֶלף בתשס"ה.


 

239 עמ' | 98 ₪
 


 

בדוק גם

טורפי הלילה

גבורה, נחישות ודבקות במטרה סיפורה של סיירת גולני טורפי הלילה כתיבה ועריכה: מירב הלפרין   …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.