שבת , יולי 20 2024
לוק קייג' ואיירון פיסט, לוק קייג' עונה 2, באדיבות נטפליקס

בואו נדבר על זה: לוק קייג' עונה 2

   זמן רב לפני "הפנתר השחור", הציגו במארוול את "לוק קייג'", במסגרת היקום הטלוויזיוני שבראו יחד עם נטפליקס.

 

הגיבורים של מארוול בנטפליקס עסקו באיומים נפרדים, קטנים יותר, מהאיומים של חייזרים וכוחות מיסטיים שראינו על המסך הגדול בסרטי "הנוקמים" ובסרטים הנלווים אליהם.

 

נכון, מדי פעם הזכירו בסדרות של מארוול ונטפליקס את "התקרית בניו יורק" או  את קפטן אמריקה ות'ור בשמם, אבל הם התנהלו להם די במנותק מהיקום הקולנועי.

 

לכן, אולי, כשבתחילת השנה כולם היללו את "הפנתר השחור" כסרט שמחזק את הזהות האפרו-אמריקנית בפרט והשחורה בכלל, זה היה די מוזר לגלות שאנשים אינם זוכרים את "לוק קייג'" , גיבור העל בעל העור הבלתי חדיר, שעונתו הראשונה נחתה עלינו בשיאה של מחאת BLACK LIVES MATTER בארצות הברית.

 

כעת, אחרי שהכרנו כבר את כל גיבורי מארוול בנטפליקס, כולל המיני סדרה שאיחדה אותם יחד – המגינים- הגיעה העונה השנייה של עלילות לוק קייג'.

 

זו עונה פשוט נהדרת.

 

ובשלב הזה פופ טארטס ידגיש שהוא ממש ממליץ לכם לצפות בה, ומיד יזכיר שהפוסט הזה עלול לכלול קלקולונים, אז אנא במטותא , היזהרו.

 

מדוע זו עונה נהדרת?

 

קודם כל, כי מפלס ההומור בה עלה משמעותית. קודם כל, נדמה שלוק קייג' בתחילת העונה לוקח את עצמו פחות ברצינות. בקטע הפותח אנחנו רואים את חייו החדשים, כגיבור על שכל הארלם מזהה אותו ומתה עליו. הוא מסרב להרוויח ממעמדו החדש, למעט כוס קפה בחינם פה ושם.

 

מהר מאוד אנחנו מגלים, שלוק לא יישאר שלו לאורך זמן.  איום חדש, בדמות גנגסטר מג'מייקה המכנה עצמו "בושמאסטר", עולה לפתע על הארלם, ועל אף שמדובר באויב של מריה סטוקס דילארד, הוא גם מפנה את מאמציו כלפי קייג', כדי להוכיח שהוא חזק ממנו.

 

שנית, היחסים של לוק וקלייר, שהיו בשיאם בתחילת העונה, מידרדרים מהר מאוד, ככל שלוק שב אל הזעם הגדול שבתוכו, ואל האגרסיביות האדירה שכוחו הפיזי מאפשר לו.

 

קלייר, בגילומה המוצלח של רוסאריו דוסון, נוסעת למשפחתה בקובה, ויוצאת מחייו של לוק, מה שכמובן מוסיף להלך הרוח העגמומי שלו.

 

ומה שלום גיבורי המשנה? מיסטי מנסה להתרגל לחייה בלי היד, תולדת התקרית בסיום "המגינים", חבריו הקרובים של לוק מנסים להשאיר את המספרה של פאפ בחיים, ואביו צץ לפתע מהאוב ומגלה עד כמה בנו נוטר לו טינה.

 

את האב מגלם השחקן הנהדר רג' אי. קת'י, שמת לפני כמה חודשים ממחלה קשה, אחרי שהספיק להשלים את צילומי הפרקים בהשתתפותו.

 

מריה סטוקס דילארד, לעומת זאת, מנסה לצאת מחיי הגנגסטרים ומעסקי הנשק, ומנסה לחזור לבמה הציבורית כפילנתרופית.  כדי לעשות זאת היא מסתבכת בעסקה פיננסית לא חוקית, אבל אין טוב בלי קצת רע.

 

למרבה התדהמה, מסתבר שהיא טיפחה רומן עם שיידס, השותף של קורנל סטוקס אחיינה, ו"חברו" של לוק מימי בית הכלא סיגייט.

 

שיידס עובר בעונה הזאת מהפך משמעותי. הוא מקבל זמן מסך רב יותר, ובהתאם לכך הכותבים מעניקים לו חומר רב יותר, גם כרקע וגם בתסריטי "ההווה", מה שמאפשר לשחקן הנהדר שמגלם אותו לפתח את הדמות לכיוונים שלא חשבנו עליהם בעבר, ולהפוך אותה כמעט, כמעט, לסוג של גיבור.

 

וכולם כולם מנסים ללמוד איך "לאכול" את בושמאסטר, שהשחקן שמגלם אותו מצליח להעביר דמות מאיימת בצורה בלתי רגילה.

 

פיזית וגם באמצעות המשפטים שבפיה, בתיבול המבטא הג'מייקני.

 

מהר מאוד, לוק קייג', חבריו ויריביו נכנסים ל"סלט" שמעלה את מפלס האלימות בהארלם לגבהים חדשים.

 

גם הגחה לזמן קצר של איירון-פיסט וקולין ווינג נרשמת כאן, אולי כדי לסייע בהשקת העונה השנייה של "איירון פיסט" בהמשך השנה.

 

על פני שלושה עשר פרקים ארוכים ארוכים, נפרסים חייו של לוק קייג' כגיבור מתוסבך, עם יריבים לא קלים בכלל, עם בעיות זהות והערכה עצמית, ועם מאבק בלתי פתור בין המצוי לרצוי, בין הטוב ביותר לפשרה .

 

עונה פשוט מעולה, פשוט מעולה.

 

 

עוד כמה הערות והארות על עונה 2 של "לוק קייג'":

 

1.   לא רק שיידס מקבל כאן זמן מסך ארוך יותר. גם השחקנית שמגלמת את מיסטי נייט שיחקה אותה העונה הזאת עם דיאלוגים ארוכים יותר, ושלל סצינות קרב מגניבות לצד הרהורים עגמומיים.

 

2.   בוודאי ישעשע אתכם לדעת, שהשחקן שמגלם את "קוקרואץ'" הוא בעלה בחיים של סימון מיסיק, השחקנית המגלמת את מיסטי !

 

3.   כל הכבוד למוסטפא שאקיר, המגלם את בושמאסטר. יהיה קשה מאוד ללהק את הבחור לגלם דמויות חיוביות בעתיד.

 

4.   העזיבה של קלייר טמפל את לוק קייג' היא חלק ממהלך גדול יותר, שבו השחקנית רוסריו דוסון מפסיקה לגלם את קלייר, כנראה בשל תחושת מיצוי ורצון להתמקד בפרויקטים אחרים. עדיין לא ברור אם תלוהק שחקנית אחרת לתפקיד, או שהדמות תיעלם לחלוטין מחיינו.

 

5.   קל כל כך להכריז שלוק קייג' היא סדרה על חיי אפרו-אמריקאים באמריקה. אבל יש בה כל כך הרבה רבדים שונים, בוודאי בעונה השנייה. הנה רשימה חלקית בהחלט: חייו הקשים של אסיר משוחרר, מלחמות כנופיות, יחסים בין אישה מבוגרת לגבר צעיר בהרבה ממנה, המתח שבין פוליטיקה ועולם הפשע, האם הדרך לגיהינום באמת רצופה בכוונות טובות?

 

6.   הופעות האורח של דני רנד/איירון פיסט וקולין ווינג נועדו גם כדי לבשר על העונה השנייה המתקרבת של "איירון פיסט", אבל לא רק. במקור הקומיקסי קייג' ופיסט משתפים פעולה פעמים רבות, וכך גם קולין ומיסטי.

 

7.   אפרופו איירון פיסט- שימו לב לשינוי הדרמטי בדמותו של דני, שבוודאי נועד לקרוץ לנו: "תשכחו מהעונה הראשונה הבינונית מינוס של 'איירון פיסט', היכונו לעונה שנייה משופרת עם מפיק בכיר חדש".

 

8.   כמו כל יצירה של מארוול שמכבדת את עצמה, העונה השנייה של "קייג'" עמוסה בריפרורים למקור הקומיקסי , לתופעות תרבותיות, ולסדרות וסרטי מארוול מהעבר הקרוב והרחוק.

 

בלינק המצוין הזה תוכלו לעבור על כל הריפרורים על פי כל פרק.

 

9.   נשמעה הטענה , שהעונה השנייה של "קייג'" ארוכה מדי, ושיכולה הייתה להסתיים בעשרה פרקים במקום בשלושה עשר. גם אם לקראת סיום העונה נדמה כי העלילה נמתחת קצת יותר מדי, זו עדיין עונה נהדרת , מותחת ומרתקת.

 

10.   אין כמעט פרק שאינו מגיע לשישים דקות נטו. קחו בחשבון בחישובי הבינג'.

 

11.   נכון, שמרנו אותה לסוף, אבל חשוב שתזכרו מי אמר זאת ראשון- לאלפרי וודארד, הלוא היא מריה סטוקס דילארד, מגיע אמי על משחקה בעונה הזאת.

 

והכרה והוקרה גלובליים.

 

היא פשוט מדהימה.

יש לבדוק גם

יולי 2024 בנטפליקס ישראל

ישראל – יולי 2024  סדרות של נטפליקס ויקינגים: ולהאלה: עונה 3 Vikings: Valhalla: Season 3 שבע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.