יום רביעי , נובמבר 14 2018
Home / טלויזיה / ערי מלחמה
אלי לוי, חדשות עשר

ערי מלחמה

 

*סדרת כתבות חדשה של אלי לוי ומאור צור:*

"״ערי מלחמה

*פרוטקשן, חיסולים והצתות – כך הפכו ערים מרכזיות בישראל למוקדי פשע*

 

ביום ראשון, 8.7.2018, נתחיל לשדר במסגרת המהדורה המרכזית בחדשות עשר סדרת כתבות חדשה של כתבינו *אלי לוי ומאור צור*, *״ערי מלחמה".* בשלושת פרקי הסדרה יוצאים לוי וצור למסע לאורכה ולרוחבה של ישראל, בניסיון להבין כיצד ערים מרכזיות בישראל הפכו למוקדי פשיעה עם ארועי פרוטקשן, חיסולים והצתות שמותירים את התושבים חסרי אונים, ומה המשטרה עושה כדי להילחם בכך ולמגר את התופעה? 

 

*פרק ראשון – נהריה*: עיר החוף הצפונית, שנהנית בשנים האחרונות משקט ביטחוני יחסי, סובלת מ"טרור פלילי" של ממש שהשתלט עליה. רק בחודש שעבר סכסוך זניח לכאורה, על חנייה, הסתיים בהצתת בניין מגורים שלם. הכוחות החיוביים בנהריה מתקשים להרים ראש – נבדוק מה עושות העירייה, ויתר הרשויות, כדי לקחת את העיר קדימה? 

*פרק שני – אום אל-פאחם וכפר קאסם:* שתיים מהערים הגדולות במגזר הערבי שמסמלות את אחת הבעיות המרכזיות והמוכרות בחברה הערבית בישראל: מכת פשיעה, אינפלציה של אמצעי לחימה, תחמושת שנמצאת כמעט בכל פינה, ונוכחות קטנה במיוחד, כמעט לא מורגשת, של רשויות החוק. המשטרה אמנם החלה בחודשים האחרונים במבצע נרחב, בעיקר בתחום החזקת הנשק, אך האם ריכוז המאמץ יכול לחפות על שנים ארוכות של הזנחה? 

*פרק שלישי – לוד ובת-ים:* שתי הערים הללו יכולות דווקא להעניק נקודת מבט אופטימית לכך שבעזרת פעולות נכונות, גם ערים שנחשבו בעבר למוכות עוני ופשיעה – יכולות להיחלץ מהפשע והסטיגמה. לוד, סמל הסחר בסמים ומשפחות הפשע, מושכת אליה יותר ויותר צעירים ומשתחררת אט-אט מהתדמית הבעייתית. בת ים הפכה בעשור האחרון ליעד נדל"ני מבוקש, עם חוף ים יפהפה, שוקק משפחות ופסטיבלים. 

 

"ערי מלחמה" – סדרת כתבות של  אלי לוי ומאור צור, א'-ג' ב-20:00 במהדורה המרכזית בחדשות עשר

עורכת: תמר פיין | מפיקה: איריס בסוק-ארליך | תחקיר: שקד אורבך | צילום: יובל סייג ואיוון אלכסייביץ' | צילומי השלמה: מוחמד שינאווי וגלעד שושן | קול: מור בידר, בן אלטיד וירון יראל | עריכת וידאו: ערן כהן-עצמוני ורועי רשיש

בדוק גם

המכשול

* במהדורה המרכזית בחדשות עשר – פרויקט נרחב של אלמוג בוקר:* *”המכשול"* *תיעוד מיוחד: ביום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.