יום שני , יולי 4 2022
פרא, אוריאל סיני

הוכרזו הזוכים בדוקאביב 2018

הוכרזו הזוכים בפסטיבל דוקאביב ה-20

הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע דוקומנטרי בתל-אביב

 

"משפחה בטרנס", סרטו של אופיר טריינין, זכה בפרס הווארד גילמן לסרט הטוב ביותר בתחרות הישראלית

 

"אישה של בית", סרטה של ג'יין ביבי, זכה בפרס חבר השופטים בתחרות הישראלית

 

"פרא", סרטם של אוריאל סיני ודנאל אל-פלג, זכה בפרס סרט הביכורים בתחרות הישראלית

 

"כלבים נובחים רחוק", סרטו של סימון לרנג וילמונט, זכה בפרס הסרט הזר הטוב ביותר בתחרות הבינלאומית

 

"משחקי גברים", סרטו של מתיאז' איוונשין, זכה בפרס החזון היצירתי בתחרות "עומק שדה"

 

"בעקבות אדאי", סרטה של אסתר נימייר, זכה בפרס הסרט הקצר הטוב ביותר

 

"אב ובנו", סרטו של הלל ראטה מבית הספר מעלה, זכה במקום הראשון בתחרות סרטי הסטודנטים

 

בפרס הבימוי מטעם פיפרסקי בתחרות הישראלית זכה אבנר פיינגלרנט על סרטו "במדבר بالصحرا – דיפטיך תיעודי "


 

הערב (23.5) הוכרזו הזוכים בפסטיבל דוקאביב ה-20, בטקס שנערך ב"מיינדספייס תל אביב". פסטיבל דוקאביב, הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע דוקומנטרי, אשר חוגג השנה 20, יימשך עד 26.5. השנה הוקרנו בפסטיבל מספר שיא של סרטים – 125 סרטים דוקומנטריים ישראלים ובינלאומיים, ולראשונה התקיימה תחרות לסרטים קצרים. קהל גדול מאי פעם ממשיך לפקוד את הפסטיבל ולרבות מההקרנות אזלו הכרטיסים. בשל הביקוש הרב נוספו הקרנות נוספות מעבר לתכנית המקורית.

להלן פירוט הזוכים בפרסים ע"פ קטגוריות:

 

התחרות הישראלית

בתחרות הישראלית שפטו:

 

יהונתן אינדורסקי

בוגר ישיבת פוניבז' ובית הספר לקולנוע סם שפיגל. כתב וביים סרטים קצרים ואת הסרט התיעודי "זמן פוניבז'". יוצר הסדרות "שטיסל" ו"אוטונומיות". "דרייבר", סרטו העלילתי באורך מלא, ייצא לאקרנים במהלך 2018.

אליס בורגין

מנהלת AIDC  – הכנס הבינלאומי ליצירה דוקומנטרית באוסטרליה – ובעבר אצרה את תכנית הכנס. בעלת ניסיון רב בניהול ובאוצרות של תכניות אמנותיות בפסטיבל הסרטים הבינלאומי של מלבורן, פסטיבל טרייבקה והתוכנית התיעודיתPOV .

גל גרינשפן

נולד בתל אביב ב-1981. כשסיים את לימודיו בבית הספר סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה, הקים את חברת ההפקות "גרין פרודקשנס". מאז יצאו בהפקת החברה סרטים רבים, ביניהם "פיגומים", "מנשה", "הנוער", "לב שקט מאוד" ו"חופש גדול". סרטים חדשים בהפקת החברה עתידים לצאת במהלך 2018.

אירית דולב

יוצרת, במאית ועורכת תוכן. יצרה יחד עם אלון מרום את  סדרת הדוקו פשע "האזרח ק'" המשודרת בימים אלה בyes דוקו , הפיקה את הסרט הדוקומנטרי "17 שניות" , מייסדת שותפה והעורכת הראשית של "המקום הכי חם בגיהנום", מגזין עיתונות עצמאי. סרטים ותכניות אחרות שיצרה: "נספח תרבות" בערוץ 2 , "הנבחרת", "החשפן, התנין ואשת השר" בערוץ 8

שיין סמית

שיין סמית הוא מנהל התכנית של פסטיבל "הוט דוקס", פסטיבל הסרטים ושוק הקולנוע התיעודי הגדול ביותר בצפון אמריקה. בעבר עבד סמית בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בטורונטו כמנהל הפרויקטים המיוחדים וכמנהל התכניות הציבוריות, והיה ממונה על תכנית הסרטים הקצרים בפסטיבל סאנדנס.

 

 

רשימת הסרטים הזוכים:

פרס הווארד גילמן לסרט הישראלי הטוב ביותר בסך 70,000 ₪

באדיבות קרן הווארד גילמן לתרבות ישראל

ובתמיכת: גליקסון השכרת ציוד ואולפני זינקו

 

הפרס לסרט הישראלי הטוב ביותר מוענק לסרט: "משפחה בטרנס" של אופיר טריינין

נימוקי חבר השופטים:

סרט זה משרטט בעדינות סיפור של זהויות שפוגשות זו את זו ואת עצמן מחדש, ומשתנות לנגד עינינו. חבר השופטים משבח את היוצר על האינטימיות והדינמיקה שיצר עם גיבורותיו ואת הדרך הבלתי אמצעית שבה הוא בוחר להשמיע את קולן. זהו סרט שמגיע בעיתוי נכון ומזכיר לנו את יכולתו של הקולנוע התיעודי לרענן את הדרך שבה אנו חווים את העולם ואת כוחו להציב סימני שאלה אל מול תפישות עולם מעוותות. התמסרותו של הבמאי לדמויות בסרט היא גם זו שמייצרת את הגשר בינן לבין הקהל ואת הקסם שנוצר במפגש בין שני אלו.


 

פרס חבר השופטים בסך 20,000 ₪

באדיבות קבוצת הראל ביטוח ופיננסים

הפרס מוענק לסרט "אישה של בית" של ג'יין ביבי

נימוקי חבר השופטים:

יוצרת הסרט, קול חדש ונועז בנוף הקולנועי, מגלה יחס חסר פשרות למלאכתה. בזה אחר זה, היא חוצה את גבולות הטאבו שהציבו לפניה ערכי המסורת, וסוללת דרכים קולנועיות חדשות ליצירת דיוקן בלתי נשכח של האהבה הגדולה שיכולה להתקיים בין שלושה דורות של נשים.


 

פרס ראש עיריית תל אביב-יפו לסרט ביכורים בסך 30,000 ₪

פרס ראש העיר לסרט הביכורים מוענק לסרט: "פרא" של אוריאל סיני ודנאל אל-פלג

נימוקי חבר השופטים:

במעברים עדינים מכאוס לשלווה, משירה להומור, מאדם לחיה, סרט זה מטלטל את צופיו בין קטבים, מתעלה מעל קלישאות הז'אנר ומציג עיון מעמיק ומרגש בשבריריותם ובערכם העצום של החיים.

 

פרס הצילום בסך 4,000 ₪

באדיבות משרד התרבות והספורט – מועצת הקולנוע

פרס הצילום מוענק לסרט: " במדבר بالصحرا – דיפטיך תיעודי". צילום: אבנר פיינגלרנט

נימוקי חבר השופטים:

ביצירה קולנועית זו הצילום המאופק והמכבד מבליט את חזונו של היוצר ומבעד לעדשה מצליח הצלם לייצר אלגוריה אפית של תקווה ולשזור בה נימה מקראית, הנעה מנופי המדבר הצחיחים ועד לרגעים האינטימיים ביותר של האינטראקציה האנושית.


 

פרס העריכה בסך 4,000 ₪

באדיבות: המכללה למינהל – בית הספר לתקשורת

פרס העריכה מוענק לסרט: "המרפא הפצוע". עריכה: יצחק סברדלוב

נימוקי השופטים:

בסרט זה ניכרת מיומנות ורגישות בטוויית הסיפור ובאופן בה העורך מוביל אותנו ביד בטוחה ובטבעיות בין הסצינות. העריכה מוליכה אותנו בדרך פתלתלה ורבת תפניות, ואגב כך חושפת בחמלה וברגישות דמות מורכבת שלומדת להשלים עם עברה הטרגי.

 

 

פרס התחקיר בסך 4,000 ₪

באדיבות: הקתדרה לזכויות אדם ע״ש אמיל זולא

פרס התחקיר מוענק לסרט: "אתה מת רק פעמיים". תחקיר: ניקו הופינגר

נימוקי חבר השופטים:

התחקיר הוא לב לבו של הסרט הזה והוא מהווה את אבן היסוד שלו, זהו סרט שבו הבמאי מגלם את תפקיד החוקר וצולל אל תוך תעלומה אישית והיסטורית ומגלה אגב כך אמת עמוקה על משפחה, על אחווה ועל מחילה.

 

 

פרס המוזיקה המקורית בסך 5,000 ₪

באדיבות אקו"ם

הפרס מוענק לסרט "אחיות", מוזיקה: פיטר ון

 

נימוקי חבר השופטים:

הפסקול המקורי והמסעיר הזה שוזר את המימדים הדואליים, המתחרים זה בזה, גם ברובד הקולי של הסרט. המוטיבים המוזיקליים מצליחים לשקף את הסיפורים האישיים המובאים למסך ולהמחיש את המיזוג בין שני העולמות ובין קודש לחול.

 

פרס AIDC לעשייה קולנועית חדשנית

באדיבות AIDC – הכנס הדוקומנטרי האוסטרלי הבינלאומי

הזוכה תקבל כרטיס טיסה, שהייה וכניסה לכנס שיתקיים במרץ 2019.

הפרס מוענק לסרט "אחיות" של דנאי איילון

נימוקי חבר השופטים:

הפרס הזה מוענק לאות הוקרה על חזונה האמיץ של יוצרת שמראה הבנה מעמיקה ומדויקת של המבע הקולנועי ומותירה את חותמה בכל רובד מרובדי הסרט. התוצאה היא טקסט קולנועי שמביע משמעויות שונות, מעורר מחשבה ופועל כמסע מדיטטיבי שנמשך הרבה לאחר שהסרט מסתיים.

 

פרס הבימוי בתחרות הישראלית מטעם פיפרסקי – ההתאחדות הבינלאומית של מבקרי הקולנוע

 

מטעם פיפרסקי שפטו:

 

בנימין טוביאס (ישראל)

עופר ליברגל (ישראל)

מריאטה שטיינהארט (אוסטריה)

 

פרס הבימוי מטעם פיפרסקי מוענק לאבנר פיינגלרנט על סרטו "במדבר بالصحرا – דיפטיך תיעודי"

נימוקי חבר השופטים:

מבט אינטימי והומאני לשני צדדים באחד המקומות המתוחים ביותר במזרח התיכון. במאי "במדבר"

מוצא שתי שפות פואטיות נפרדות לסיפורים המובאים בסרט, באופן המשרת את הדומה והשונה בין

הצדדים. מדובר בפרויקט תובעני ומאתגר, אך לעולם לא מתנשא, לא על הצופים ולא על גיבורי

הסרט. בעלות, משפחה, רוחניות וייעוד – כל המושגים הגדולים מיתרגמים לרגעים אנושיים בסרט קשוח ועדין.

 

הסרטים הזוכים בתחרות הבינלאומית

 

בתחרות הבינלאומית שפטו:

 

הנס רוברט אייזנהאואר

מנהל חברת הפקות הקולנוע והטלוויזיה Ventana-Film בברלין. מאחוריו עשרים שנות עבודה בערוצי ARTE  ו-ZDF. בין הקופרודוקציות שבהן היה שותף הסרטים “Return to Homs” ו- “Of Fathers and Sons” , זוכי פסטיבל סאנדנס.

אנה זמֶצקה

אנה זמֶצקה היא במאית, תסריטאית ומפיקה, חברת האקדמיה האירופית לקולנוע. סרט הביכורים שלה "קומיוניון" (שהוקרן בשנה שעברה ב"דוקאביב") זכה בשלל פרסים, ובהם פרס האקדמיה האירופית ופרס שבוע המבקרים בפסטיבל לוקרנו.

אבידע ליבני

יליד לונדון ובוגר בית הספר לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב, ביים סדרות טלוויזיה תיעודיות וסרטים תיעודיים רבים, ביניהם "בלדרים" (2008), "לאן נעלם משה גז" (2011), "שם וכאן" (2014), "רון ארד – רק עם כפפות לבנות" (2017) ו"אריק איינשטיין: שיר אהבה סטנדרטי".


 

פרס הסרט הבינלאומי הטוב ביותר בסך 20,000 ₪

באדיבות משרד התרבות והספורט – מועצת הקולנוע

הפרס מוענק לסרט "כלבים נובחים רחוק" של סימון לרנג-וילמונט

נימוקי השופטים:

הסרט המשובח הזה, שסיפורו מתרחש בכפר הצמוד לחזית המלחמה בין רוסיה לאוקראינה, הוא מבט ייחודי על ילדות טראומטית בשכנות לשדה קרב, ילדות המלווה בירי טנקים מהדהד. הפרס הראשון בתחרות הבינלאומית מוענק ל"כלבים נובחים רחוק" של סימון לרנג וילמונט.

 

ציון לשבח

הציון לשבח בתחרות הבינלאומית מוענק לסרט "ואלס לולדהיים" של רות בקרמן

נימוקי חבר השופטים:

ציון לשבח מוענק לסרט העוסק באמת ובשקרים בפוליטיקה. היוצרת עוקבת אחר החקירה של הקונגרס היהודי העולמי על אודות עברו הצבאי של מזכיר האו"ם ונשיא אוסטריה לשעבר קורט ולדהיים, שניסה להסתיר את מעורבותו בפשעי מלחמה ביוגוסלביה וביוון במלחמת העולם השנייה. היוצרת משתמשת בחומרי תיעוד פירטיים שצילמה בעצמה, בשילוב קטעי ארכיון מכל העולם ומתארת את ניסיונם של ולדהיים ותומכיו לשמר את המיתוס שאוסטריה הייתה רק קורבן של הרייך השלישי.

"ואלס לוולדהיים" של רות בקרמן הוא מחאה נגד הפופוליזם ונגד והאנטישמיות (שלעתים כבר אינה סמויה) התופסים תאוצה בימים אלו.

 

תחרות עומק שדה

 

בתחרות עומק שדה שפטו:

 

מאיה ז"ק

אמנית ויוצרת סרטים. מרצה בכירה בבצלאל, שעבודותיה עטורות הפרסים הוצגו במוזיאונים וגלריות ברחבי הארץ והעולם, ביניהם: המבורגר בנהוף בברלין,  Galleria MLFבריסל, מוזיאון תל אביב לאמנות, מוזיאון ישראל, המוזיאון היהודי וינה, המוזיאון היהודי ניו יורק ועוד.

איתי מרום

צלם, אמן ויוצר קולנוע. צילם סרטים עלילתיים ודוקומנטריים רבים. בתחום הדוקומנטרי עבד עם במאים מרכזיים כמו נורית אביב ורן טל. עבודות הווידאו שלו נמצאות בדרך כלל על התפר בין אמנות וידאו לקולנוע דוקומנטרי.

ג'וליה נוטינגהם

מפיקה עצמאית לונדונית, שעבודתה מקיפה את כל תחומי היצירה הקולנועית. עמדה בראש המחלקה התיעודית בחברת Pulse Films. סרטים שהפיקה הוצגו בפסטיבלים רבים ובהם ונציה, טורונטו, טרייבקה ו-SXSW.

 

פרס החזון האמנותי בסך 10,000 ש"ח

באדיבות: משרד התרבות והספורט – מועצת הקולנוע

מוענק לסרט "משחקי גברים", בימוי: מתיאז' איוונשין

נימוקי חבר השופטים:

על השפה הקולנועית העוצמתית, החיה, הנשארת בזיכרון הצופים; על הבנייה הסיפורית המפתיעה והנועזת ועל הגישה האלטרנטיבית והיצירתית לגברים בראי החברה. ב"משחקי גברים" ההוויה הגברית זוכה לטיפול מרגש, רלוונטי ומלא הומור.

הזוכה בתחרות הקצרים

בתחרות הקצרים שפטו:

אורי לוין

אמנית וחוקרת קולנוע. הציגה תערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם, בהן גלריה מטרופוליס פריז, יריד הווידאו לופ בברצלונה, מוזיאון ישראל לאמנות, מוזיאון הרצליה, מוזיאון לאמנות אסן. מלמדת באוניברסיטת תל אביב, בבצלאל ובסם שפיגל. בין נושאי המחקר שלה: קולנוע מוקדם ויחסו לקולנוע דיגיטלי, קולנוע אילם, סלפסטיק ווידאו ארט.

אן לורן-דלאג'

העתיקה את חייה מצרפת לווינה. היא מנהלת את תחום היחסים הבינלואמיים ב– AFC

Austrian Films Commission, הגוף המוקדש לקידום הקולנוע האוסטרי בעולם.

מיקי פולונסקי

במאי, תסריטאי ומרצה לקולנוע. יצירותיו האחרונות, '"שממה" ו"בניין אחד וארבעים אנשים רוקדים", זכו בפרסים בפסטיבל לוקרנו, בפסטיבל דוקאביב ובתחרות פורום היוצרים הדוקומנטריים. סרטו הקצר "עשרה רחובות ומאה עצים" השתתף בתחרות "הסינפונדסיון" בפסטיבל קאן. בשנת 2017 התקיימו רטרוספקטיבות לסרטיו הקצרים במספר פסטיבלים בינלאומיים.

 

פרס הסרט הקצר הטוב ביותר

באדיבות: משרד התרבות והספורט – מועצת הקולנוע

מוענק לסרט "בעקבות אדאי", בימוי: אסתר נימייר

 

נימוקי חבר השופטים:

הזוכה בתחרות דוקאביב לקולנוע קצר הוא סיפור אמיתי על היעלמותו של בן ללא זכר או סימן. עדאי, בחור צעיר, עוזב את בית אמו, מצטרף לקבוצה סלפיסטית שפועלת בסוריה ונעלם לבלי שוב. הבמאית שוזרת יחדיו פסיפס של זיכרונות מקוטעים, עובדות ורגעים לכדי סיפור עדין, טעון רגשית אך חף מפאתוס. קווי הסיפור מתכנסים לכדי התבוננות כנה באבל, חרטה ותקווה אבודה.

 

הסרטים הזוכים בתחרות סרטי הסטודנטים ע"ש ולזכרה של רותי גוטסמן

 

בתחרות הסטודנטים שפטו:

מורן איפרגן

נולדה וגדלה בבאר שבע. בוגרת ביה"ס לקולנוע סם שפיגל. סרטיה הקצרים הוקרנו בפסטיבלים שונים בעולם. סרטה הארוך "הקיר" זכה בפרס הסרט הטוב בדוקאביב 2017 והשתתף בפסטיבלים ,Cinéma du réel במרכז פומפידו בפריז, DOK Leipzig בגרמניה ועוד. סרטיה עוסקים בנושאים חברתיים, פוליטיים ומגדריים בחברה הישראלית מנקודת מבט אישית.

נפתלי גליקסברג

יוצר קולנוע וטלוויזיה, מנהל-מייסד של בית הספר לקולנוע מעלה, ירושלים. שימש כראש מסלול וידאו אנימציה באקדמיה לעיצוב ויצ"ו חיפה. זוכה פרס שרת התרבות ליצירה קולנועית. ביים והפיק שורה ארוכה של סרטים וסדרות. סרטו האחרון "אני שמעון פרס" (2015) הוקרן בלמעלה מ-40 מדינות ופסטיבלים.

וישנו דֶב האלדר

בוגר האקדמיה ההודית לקולנוע SRFTI, ובעל תואר בספרות אנגלית. סרטיו Bagher Bachcha, Pratyabartan, "נולדתי בדלהי" ו"יומנו של פליט" הוצגו בפסטיבלים בינלאומיים וזיכו אותו בשלל פרסים. וישנו הוא מנהל התכנית של דוקאדג' קולקטה.

 

פרס ראשון 10,000 ₪

באדיבות יואב גוטסמן

פרסים נוספים בתמיכת: אולפני זינקו וגליקסון השכרת ציוד

מוענק לסרט "אב ובנו", בימוי: הלל ראטה, מביה"ס מעלה לטלוויזיה, קולנוע ואמנויות

נימוקי חבר השופטים:

על דמויות חד פעמיות ומרגשות. על הצצה אל מערכת יחסים אינטימית וייחודית בין אב ובנו מנקודת מבט מלאת כבוד ואהבה. על שרטוט דיוקן גברי דתי בלתי שגרתי.

 

פרס שני בסך 6,000 ₪

באדיבות יואב גוטסמן

מוענק לסרט "עץ הכלה", בימוי: שאדי חביב אללה, מביה"ס סם שפיגל לקולנוע וטלוויזיה

נימוקי חבר השופטים:

על מבט פיוטי עדין וסבלני בטבע ובגרים בו. על העיסוק בהיסטוריה, בזהות ובמורשת דרך עיניהם של ילדים הגדלים אל תוך מציאות פוליטית עגומה.

 

פרס שלישי בסך 4,000 ₪

באדיבות יואב גוטסמן

מוענק לסרט "רכבת מרחיבת אופקים", בימוי: שרון שחאני אלעסרי, מבצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב

נימוקי חבר השופטים:

על הפניית זרקור אל החצר האחורית של החברה הישראלית, ברגישות ובהומור, ובשילוב בין האישי לחברתי, מביאה הבמאית אל המסך סיפורי חיים יומיומיים, המתארים מציאות אנושית מורכבת בדרום הגאוגרפי והתודעתי של ישראל.


 

פרס NEXT! לפרויקט חדשני

בסך 4,000 ₪, באדיבות

משרד התרבות והספורט – מועצת הקולנוע

מוענק לפרויקט "גן החיות של תל אביב", של: מאיה שקל ויובל קלע

מענקים בסך כולל של 76,000 ש"ח הוענקו לסרטי גמר מיועדים בפיצ'ינג דוקאביב לסטודנטים.

אירוע פיצ'ינג דוקאביב לסטודנטים של בתי הספר הגבוהים לקולנוע נערך זו השנה העשירית. 13 סרטים הוצגו בפני השופטים.

חבר השופטים מנה את שרון שמיר, סמנכ״ל קרן גשר לקולנוע רב תרבותי; אורלי מלסה, מנהלת אמנותית, קרן רבינוביץ – פרויקט קולנוע; רון גולדמן, מנהל אמנותי, הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה; גיא לביא, מנהל ערוץ yes דוקו; אביגיל שפרבר וארי דוידוביץ, יוצרי סרטי תעודה. עורכת ומנחה: רות לב ארי.

 

מענק קרן גשר לקולנוע רב תרבותי ו-yes דוקו בסך 21,000 ש"ח

 

הוענק לסרט "95 וחצי" של גיא הודס, בית הספר לקולנוע ע"ש סם שפיגל.

נימוקי השופטים:

פרויקט מבוסס ארכיון ייחודי, על תולדותיו של כנס מחולות העם בדליה שנערך בישראל משנות הארבעים ועד מלחמת ששת הימים, מנקודת מבטה של מארגנת הכנס, היא סבתו של הבמאי. במקביל לנקודת המבט של הסבתא, ולתיעוד השתלשלות הדברים מתחילת היוזמה, דרך ההצלחה הגדולה ועד להחלטה לבטל את הכנס, יעלה הסרט שאלות מעניינות – מפרספקטיבה של ימינו – על סולידריות חברתית, על זיכרון ונוסטלגיה, ועל הזהות הישראלית. 

 

מענק קרן רבינוביץ' – פרויקט קולנוע, בסך 20,000 ש"ח

הוענק לסרט "זרים" של טל ענבר, בית הספר לקולנוע ע"ש סם שפיגל.

נימוקי השופטים

הפרויקט מעניק פרספקטיבה ייחודית לאירוע טרגי שנחקק בזיכרון הלאומי של כולנו. הבחירות האמנותיות של היוצרת מבקשות להפוך אירוע בטחוני קר ומנוכר, לאירוע אנושי מותח ומורכב, כמו המציאות האנושית שהצמיחה אותו.

 

מענק קרן גשר לקולנוע רב תרבותי בסך 15,000 ש"ח

הוענק לסרט "פאטה מורגנה" של דניאלה בוקור וליאנה ברקוביץ, בצלאל, האקדמיה לאמנויות ועיצוב, המחלקה לעיצוב המסך – אנימציה.

נימוקי השופטים:

פרויקט המציג זווית נשית ייחודית ואמיצה, בעזרת אנימציה יצירתית המשלבת פסקול מרגש עם עיצוב אמנותי המבטא את עולמן הפנימי של הגיבורות. 

 

מענקי הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה בסך 10,000 ש"ח (כל אחד)

 

הוענקו לסרטים "היציאה מהמפעל" של אופיר פלדמן, ו"כסאות רפאים" של מיה קלר, בית הספר לקולנוע ע"ש טיש אוניברסיטת תל אביב.

נימוקי השופטים:

שני פרויקטים קולנועיים ייחודיים העוסקים, כל אחד מזווית אחרת, באספקטים של אסכולת הבאוהאוס. שני הפרויקטים נשענים על תחקיר מרשים וקונספט מרתק ובעל עומק קולנועי והיסטורי.

 

מענק עריכת און-ליין אופוס הפקות

הוענק לסרט "לחבר את אבא", סרטו של אבירם סוויסה, מנשר לאמנות.

 

מענק עריכת סאונד אולפני ג'אנגלסאונד

הוענק לסרט "המהפכות של אבא" של דורין גדולים, בצלאל האקדמיה לאמנויות ועיצוב, המחלקה לעיצוב המסך – וידאו.

 

 

 

פרס הקהל יוכרז עם תום הפסטיבל

 

הקרנות הסרטים הזוכים:

 

שישי 25.5

12:15– זוכה התחרות הישראלית

14:00– זוכי תחרות הקצרים והסטודנטים

 

שבת 20.5

14:15– זוכה תחרות עומק שדה

16:15 – זוכה התחרות הבינלאומית


 

יש לבדוק גם

עוד אירועים ותערוכות בבית ליבלינג

*השימוש בתמונות בקרדיט ולפרסום בפרויקט זה בלבד* אירועים ותערוכות בבית ליבלינג – יולי 2022 https://www.lieblinghaus.org/ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.