יום שישי , דצמבר 2 2022
אלדן ארנרייך ו-אמיליה קלארק, סולו: סיפור מלחמת הכוכבים, 24 במאי בקולנוע

בואו נדבר על זה: "סולו סיפור מלחמת הכוכבים" SOLO: A STAR WARS STORY

   "סולו: סיפור מלחמת הכוכבים" הוא סרט האנתולוגיה השני בתולדות "מלחמת הכוכבים", אחרי "רוג אחת" שניפץ את הקופות אבל נחשב שנוי במחלוקת אצל המעריצים המושבעים.

 

ול"סולו" , בניגוד ל"רוג אחת", יש כנראה גם תוכניות להמשכונים, כי הסיום שלו ממש זועק לשמיים מרוב תעלומות שדורשות פתרון, ומרמזות על המשכונים בקנה.

 

אין לכך כל אישור רשמי, אבל ניתן להעריך שחוזי כוכבי הסרט כוללים אופציות לסרטים נוספים.

 

יש רק בעיה אחת, מבחינת פופ טארטס: הוא כל כך התאכזב מ"סולו", עד שהוא בספק אם סרטי המשך, עם הצוות הנוכחי, יעניינו אותו במיוחד.

 

עכשיו, לפני אזהרת הקלקולונים, כדאי מאוד גם לקרוא את המשפט הבא: פופ טארטס אינו מתכנן לגרום לכם שלא ללכת לצפות ב"סולו". כידוע, על טעם ועל ריח אין להתווכח. כמה מחבריו הטובים של פופ טארטס, מעריצי סדרת "מלחמת הכוכבים" גדולים ובקיאים יותר ממנו, אומרים שהם אהבו מאוד מאוד את הסרט.

 

פופ טארטס לא סבל, אבל התאכזב לרוב.

 

ואת רשמיו הוא יביא כאן, אבל אתם תחליטו לבד אם ללכת לצפות אם לאו.

 

וכן- הפוסט עשוי להכיל קלקולונים, אז כדאי מאוד לצפות קודם בסרט לפני שממשיכים בקריאתו.

 

אוקיי?

 

אוקיי.

 

המשימה הגדולה ביותר שניצבה בפני אנשי לוקאספילם הייתה כמובן לאתר את השחקן הנכון להיכנס לנעלי הריסון פורד, לגלם את האן סולו הצעיר ולהשכיח מאיתנו את הופעותיו המבריקות, נוטפות הנון-שאלאנט והכריזמה של פורד בטרילוגיה המקורית, וכן ההופעה הכיפית במיוחד שלו ב"הכוח מתעורר".

 

בחירת השחקן הנכון היא קריטית, כי האן סולו הוא הריסון פורד ולהיפך.

 

דמיינו לעצמכם למשל כיצד בעוד כמה שנים יחליטו אנשי מארוול להחזיר לחיים את איירון מן, ברימייק , זה הרי לא מופרך שזה יקרה. ואז יצטרכו למצוא שחקן שייכנס לנעליים הענקיות של רוברט דאוני ג'וניור. יהיה קשה למצוא מישהו כזה.

 

לוקאספילם החליטו בחוכמה ללכת על שחקן צעיר ולא מוכר, בדומה למעמדו של פורד ב-1977.

 

יש רק בעיה אחת- הם בחרו באלדן ארנרייך.

 

יכול להיות שמדובר בטיפוס חביב בחיים האמיתיים, אולי אפילו בשחקן טוב מאוד שעוד יוכיח את עצמו בהופעות עתידיות בקולנוע, אבל כהאן סולו הוא פשוט לא זה.

 

לא מספיק מצחיק, לא מספיק כריזמטי, לא משכנע. רק מעורר געגועים להריסון בכל פעם שהוא על המסך.

 

והוא המון על המסך, כי הוא כוכב הסרט, ואנשי לוקאספילם כנראה היו משוכנעים שבחרו נכון.

 

אגב, אחת השמועות הזדוניות בהוליווד היא שצמד הבמאים המקוריים של הסרט עזבו את הפרויקט בין היתר אחרי שהתריעו מראש כי לדעתם ארנרייך אינו מספק את הסחורה, והציעו ברצינות רבה להחליף אותו, אחרי תחילת הצילומים.

 

קתלין קנדי, הבוסית של לוקאספילם, כנראה התנגדה, ועל הרקע הזה ומחלוקות נוספות הודחו השניים והובא הבמאי המקצוען הוותיק רון הווארד לסיים את העבודה.

 

לא שאפשר לראות במהלך הסרט שמדובר ביצירה שהחלה את דרכה עם צמד במאים וסיימה עם במאי שלישי. אין ב"סולו" מקוריות יותר או עלילה מחדשת או מחודשת.

התמות שלו ברורות ומוכרות לעייפה, אבל זה היה יכול להיות בסדר, לו התמות האלה קיבלו טיפול מוצלח.

 

במקום זה אנחנו שוב עם סיפור על האן ואהובתו, שגדלים כעבדים בכוכב מחריד, נאלצים לפשוע ולגנוב עבור בוסית בשם ליידי פרוקסימה , וחולמים על בריחה מהכוכב.

 

נדמה שהם רגע לפני ההצלחה, ואז הוא מצליח לברוח והיא נתפסת.

 

כעבור שנים אחדות הם נפגשים בהפתעה- הוא מסתפח לחבורת גנבים ועדיין לא מוצא את מקומו, היא בכירה בארגון פשע בין-גלקטי.

 

מוכר, נכון?

 

אמיליה קלארק, חאליסי בשבילכם, מגלמת את האהובה קירה, שהייתה אהובתו של סולו, והיום היא כבר מישהי אחרת, על אף שהוא כמובן עדיין מביט בה בעיני אוהב.

 

מה נאמר לכם? לקלארק לא ממש הלך עד כה בתפקידיה הקולנועיים, זכורה במיוחד הבחירה האומללה שלה להיכנס לנעלי שרה קונור ב"שליחות קטלנית ג'ניסיס" הכושל.

 

כאן היא כנראה תראה סוף סוף הצלחה קופתית אדירה, והיא גם נראית נהדר, ואומרת את השורות שלה בלי בעיה, אבל ניכר שהיא מתגעגעת לחומר גלם תסריטאי מוצלח ומקורי יותר.

 

ויש את לנדו קלריסיאן הצעיר- מגלם אותו דונלד גלובר שמשום מה נחשב לדבר הכי לוהט כעת בהוליווד.

 

פופ טארטס מעולם לא "נפל מהכיסא" כשחזה בהופעות משחק קודמות של גלובר, וגם כאן כלנדו הוא מתקשה לשכנע, ובעיקר נראה מתאמץ להיראות נון-שלנטי ומגניב. 

 

ובכן, הוא לא.

 

אבל הבעיה העיקרית של הסרט, על אף שהיא נפתרת במהירות רבה, היא בעיית האנדרואיד התורן. הפעם מדובר ב-L3 , אנדרואיד ממין נקבה, בלתי נסבלת, עם נאומים נוראיים על זכויות האנדרואידים ודיכויים בידי מעבידיהם האורגניים, הומור מביך ועבש, וטרחנות בלתי פוסקת.

 

נדמה שמי שיצר את ג'אר ג'אר בינקס הגיע לכאן ל"מילואים" כדי ליצור עוד דמות בלתי נסבלת.

 

פשוט שערוריה, אחרי BB8 המצוין וכמובן החברים החמודים מ"רוג אחת".

 

באופן לא ממש מפתיע, הוותיקים שבשחקנים הם אלה שעושים את העבודה המוצלחת: תנדי ניוטון הנהדרת, שלמרבה הצער נעלמת מהר מדי, ו-וודי הרלסון, שהוא כל מה שאלדן ארנרייך הוא לא.

 

פול בטאני, ויז'ן מ"הנוקמים", קופץ להופעת אורח כרשע והבוס של קירה, ונותן הופעה מלוטשת גם אם חסרת מעוף, והתוצאה היא סרט בינוני, לא מספיק "קול", וממש לא מספיק "סטאר וורי".

 

וזה חבל מאוד.

 

פופ טארטס התנצל רבות בפתיחת הפוסט הזה וחש צורך להתנצל גם כעת, כי כאמור בהקרנה שבה הוא נכח היו שלל אנשים, חלקם מוכרים עבורו, שיצאו מהאולם מרוצים, אפילו מרוצים מאוד.

 

אבל פופ טארטס פשוט לא מצליח להבין כיצד תאגיד הענק דיסני, שמאגד תחת כנפיו גם את "מארוול" וגם את "לוקאספילם",  לא השכיל לקחת מעט מהקסם וההומור האדירים של "מלחמת האינסוף", ולצקת אותם על הראש של "סולו", כדי להפוך את התוצאה הסופית למוצלחת יותר.

 

ועדיין- אם אתם מדקלמים דיאלוגים של מלחמת הכוכבים מאז ילדותכם, כדאי שתבחנו את הסרט הזה בעצמכם.

 

אתם מוזמנים להסכים עם פופ טארטס, או לחלוק עליו בתוקף, אבל אנא היו מנומסים.

 

שתי הערו/הארות לפני פרידה:

 

1.   הברקה – הוספת השם "סולו" לשם הפרטי האן מקבלת הסבר מגניב למדי.

 

2.   תמיהה- מיהו רשע-העל שעימו דיברה קירה לקראת סיום הסרט? אם זה אכן מי שאנחנו אמורים לחשוב שזה, הרי שמדובר בהתחכמות לגבי הטיימליין של העלילה, שהרי אותו נבל אמור היה כבר בשלב הזה להיות בין המתים, אחרי שאובי וואן הצעיר הרג אותו ב"אימת הפאנטום".

 

 

שבוע טוב ומוצלח, וניפגש בסרטים מוצלחים יותר .

יש לבדוק גם

בואו נדבר על זה: "אפלה" מאת רגנאר יונאסון

אם אתם חובבי ספרות מתח איסלנדית, הגיע הזמן לשחקן חדש במגרש.   במגרש הישראלי, הכוונה. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.