יום חמישי , אוקטובר 18 2018
Home / כללי / מלחמת זכות השיבה
מלחמת זכות השיבה, עדי שורץ | עינת וילף

מלחמת זכות השיבה

 

לקראת יום הנכבה 2018 הוצאת דביר גאה להציג:

מלחמת זכות השיבה

מאת: עדי שורץ | עינת וילף

הקרב על בעיית הפליטים הפלסטינים ואיך ישראל יכולה לנצח בו


 

היא נולדה בסערת המלחמה, ועד היום מתווכחים על היקפה ועל נסיבות היווצרותה. היא מופיעה תמיד ברשימת נושאי הליבה בסכסוך הישראלי־פלסטיני, אבל איש כמעט אינו עוסק בה. מבחינה מספרית לפחות היא מסובכת פי עשרה מבעיית ההתנחלויות, אבל קהיליית עושי השלום נוטה משום־מה להתעלם ממנה.

 

בספרם המרתק מלחמת זכות השיבה מספרים עדי שורץ ועינת וילף את הסיפור המלא של בעיית הפליטים הפלסטינים — אחד הנושאים המרכזיים בסכסוך הישראלי־פלסטיני שנעדר כמעט מהתודעה הישראלית והעולמית.

 

זהו ספר ראשון מסוגו, שמנתח לעומק את בעיית הפליטים מראשיתה ועד ימינו, ומביא תיאור מקיף וממצה של האופן שבו נולדה תביעת השיבה הפלסטינית, של האופן שבו טופחה בידי הקהילה הבינלאומית, ושל התפקיד המרכזי, המוזר ואולי גם המטריד, שישראל ממלאת בהמשכה של המלחמה הזאת.

 

בתקופה של חיפוש אחר חשיבה פוליטית חדשה ביחס לסכסוך ולדרכים לפתרונו, פותחים המחברים צוהר למכשול הגדול ביותר והמושתק ביותר העומד בפני כל הסדר. כל עוד מלחמת זכות השיבה נמשכת — לא יהיה כאן שלום.


 

***

 

עינת וילף מרצה וכותבת על ישראל, הציונות, העם היהודי והמזרח התיכון. בשנותיה כחברת כנסת היתה ד"ר וילף ראש ועדת החינוך, וחברה בוועדת החוץ והביטחון. מלחמת זכות השיבה הוא ספרה השישי.

עדי שורץ הוא עיתונאי חוקר, שכותב ומרצה על הסכסוך הישראלי-ערבי.פרסם מאמרים בנושא בישראל ובעולם.


 

מספר עמודים: 300; מחיר מומלץ לצרכן: 96 ₪

 

 

בדוק גם

אני אחרים

חדש בהוצאת דביר   אני אחרים קובץ מסות מאת שמעון אדף   אל מול הטענות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.