יום רביעי , דצמבר 12 2018
Home / כללי / כיפה סרוגה, נשק בהצלב
כיפה סרוגה נשק בהצלב, מאת אילן כפיר ודני דור

כיפה סרוגה, נשק בהצלב

ידיעות ספרים שאוהבים

שר החינוך, נפתלי בנט: "המכנה המשותף של גיבורי ספר זה הוא
שהם היו גיבורים לא רק במותם, אלא גם, ובעיקר – בחייהם."

אילן כפיר | דני דור

כיפה סרוגה נשק בהצלב

סיפור גבורתם של 18 לוחמים, חללי הציונות הדתית


הספר מביא את סיפורם של 18 חיילים יוצאי דופן. 18 מפקדים ולוחמים שהמכנה המשותף שלהם אינו רק הגבורה בקרב שבו נפלו, אלא גם המורשת והערכים שהובילו אותם. סגן אלוף עמנואל מורנו התגבר על כל מכשול בזכות כוח הרצון והאמונה. רב סרן רועי קליין זינק על רימון בבינת ג'בייל כדי להציל את חייליו. רב סרן בניה ריין חירף את נפשו למען חבריו וקיבל צל"ש. סרן דוד גרנית הסתער קדימה מול האש בלילה ארוך בדרום לבנון. סגן אוריאל פרץ התעלם מעשרות הקוצים שננעצו בבשרו והמשיך במשימה, כי אלו הם קוצי ארץ ישראל. החובש שמואל וייס רץ לתוך סימטה חשופה בג'נין כדי לטפל בחבר פצוע. המורשת, הערכים והאמונה הובילו אותם. הם – וגיבורים נוספים, שגדלו בציונות הדתית.

 

כותבי הספר, אילן כפיר ודני דור, מתמחים בביוגרפיות פוליטיות וצבאיות. בין ספריהם: "החווה הסינית", "ברק. מלחמות חיי", "מסע חיים – אלוף חיים ארז" ו"ינוש".

 

"הם חיו על פי הערכים בהם האמינו, הם התנדבו לשרת ביחידות קרביות, התנהלו בענווה ולשם שמים, למדו תורה, שמרו על המצוות, כיבדו את הוריהם, חיזקו את חבריהם, טיילו בשבילי הארץ לנו והיו מוכנים למסור את חייהם למען קיום מדינה יהודית בארץ שלנו" (שר החינוך, נפתלי בנט)

בדוק גם

הפרשה – שמות

לאחר ההצלחה המסחררת של הכרך הראשון ממשיכים עם ספר שני בסדרת "הפרשה" של אמילי עמרוסי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.