יום שלישי , נובמבר 13 2018
Home / טלויזיה / אלבום פרטי
אלבום פרטי, רשת 13

אלבום פרטי

"אלבום פרטי"

סיפור 70 שנות מדינת ישראל בתמונות

סרטם של קובי פרג' ומוריס בן מיור

הסרט ישודר ביום שני ה 16 באפריל ב"רשת 13"

 

ההיסטוריה הישראלית נכתבה בתמונות: הכרזת המדינה ודגל הדיו, הצנחנים בכותל, הפיגוע במעלות, הסכם השלום עם מצרים, רבין שר לשלום, גלעד שליט מצדיע – דימויים שנחרטו בתודעה הקולקטיבית ומעצבים את הזיכרון הלאומי יותר מכל ספר או מאמר.

אלא שלצד התיעוד הרשמי והמוכר, מתקיימת היסטוריה ישראלית אלטרנטיבית של מיליוני תמונות באלבומים מאובקים, בדיסקים ובסרטים לא מפותחים, בתיקיות ובכונני מחשבים נשכחים. אלו התמונות האישיות, האינטימיות, שתועדו לצד האירועים ההיסטוריים, אבל נועדו למבטם של קרובי משפחה וחברים בלבד, ולעתים רק לעינו הפרטית של המצלם. "היסטוריה של אנשים", עשירה, מגוונת וצבעונית לא פחות מהאלבום הלאומי החגיגי.

הסרט "אלבום פרטי" הוא סיפור 70 שנות המדינה, כפי שהן משתקפות בתמונות הפרטיות של 17 ישראליות וישראלים. כל תמונה מחזירה לחיים רגע היסטורי גדול או קטנטן – מלחמת יום הכיפורים וההתנתקות, רצח רבין והעלייה מאתיופיה, לצד הערב שבו לואי ארמסטרונג השתכר מיין פטישים בקיבוץ סאסא, ותור הזהב של הפועל פתח תקווה בכדורגל.

קובי פרג', שהתמונות מעלות בו זיכרונות ילדות מחנות הצילום של אבא שלו, יוצא למסע בין המצלמים והמצולמים. בסדרת ראיונות נוגעים ללב, משעשעים ולא צפויים, משחזרים הישראלים בתמונות את הרגעים ההיסטוריים, ויוצרים יחד פסיפס מקורי ועדין שנע על קו התפר שבין האישי ללאומי ובין הפנימי והאינטימי לחיצוני ולציבורי – אותו "מצב" שכל ישראלי חי בצלו.

 

הפקה : בן מיור & פרג'  סטודיו לסרטים

 

בדוק גם

משחקי השף – קונדיטור

מתוקה, מלוחה, טעימה ובעיקר צבעונית, תחרותית ומקצועית ! העונה הראשונה של "משחקי השף קונדיטור" בהנחיית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.