יום שני , יולי 4 2022
המשוררת, צילום: BrockhausWolff Films, דוקאביב 20

וידאו: דוקאביב חוגג 20

פסטיבל דוקאביב חוגג 20 שנה!
10 ימים של חגיגה חוצת גבולות
17-26 במאי

בימים אלו, בהם אנו מהלכים על חבל דק, כשהמציאות מצויה במערומיה ונדמה שהקרקע אינה יציבה, אנו מזמינים את הקהל, לבדוק את המציאות כפי שטובי היוצרים מתבוננים בה, בוחנים אותה ומאתגרים אותה. פסטיבל דוקאביב חוגג 20 שנה עם כ-120 סרטים דוקומנטריים חדשים ומעל 260 הקרנות. הפסטיבל יתקיים בסינמטק תל אביב ובעשרה מתחמים שונים ברחבי העיר בתאריכים 26-17 במאי.

את הפסטיבל יפתח הסרט "דודו טסה והכוויתים: אל תהיה כל כך צנוע, אתה לא כזה גדול" ולאחריו תתקיים הופעה של דודו טסה, שתועבר בשידור חי בפייסבוק של דוקאביב
בין הסרטים הבינלאומיים הבולטים אשר יוקרנו בפסטיבל: "שירקרז", זוכה פרס הבימוי בפסטיבל סאנדנס, "הנסיך והדיבוק", זוכה הפרס הדוקומנטרי בפסטיבל ונציה, "הדברים מהצד האחר", זוכה הפרס הגדול בפסטיבל אידפא, "מקווין", על מעצב האופנה השערורייתי אלכסנדר מקווין, "אריק קלפטון: החיים ב-12 תיבות", "ואלס לולדהיים", זוכה פרס הסרט הדוקומנטרי בפסטיבל ברלין, "המשוררת", של הבמאים אנדי וולף וסטפני ברוקהאוס, "פיית'פול", שביימה השחקנית סנדרין בונר, "אקס ליבריס – הספרייה הציבורית של ניו יורק", של הבמאי עטור הפרסים פרדריק וייזמן, "RBG", על רות ביידר גינסבורג, והסרט "5 גברים וקארוואג'ו אחד", של הבמאית והסופרת סיאולו גו, שיוקרן בבכורה עולמית.

החל מהשנה פסטיבל דוקאביב יקיים תחרות לסרטים דוקומנטריים קצרים. הסרט הזוכה בקטגוריית תחרות הקצרים בפסטיבל דוקאביב יהיה כשיר, באופן אוטומטי, להגשה לתחרות הסרטים הקצרים של האקדמיה האמריקאית (אוסקר).

חוזרים לדרייב-אין הישן: השנה לראשונה תתקיים הקרנה במתחם הדרייב-אין של תל אביב, בשיתוף חברת מוויקס בהקרנה בטכנולוגיה חדשנית.

לרגל 20 שנים לפסטיבל תתקיים בתדר בבית רומנו הקרנה של הסרט "סטודיו 54", על המועדון שחולל מהפכה בחיי הלילה של ניו יורק, ואחריה מסיבת דיסקו עם הפלייליסטים המקוריים של המועדון.

השנה סרטים גדולים יוקרנו גם באולם אסיה במוזיאון תל אביב בשבת האחרונה של הפסטיבל, 26.5 מהבוקר עד הלילה.

גליה בדור, מנכ"לית דוקאביב: "פסטיבל דוקאביב מקדם כבר 20 שנה את הקולנוע הדוקומנטרי בישראל, ומשמש כשחקן מרכזי בפריחתו של הז'אנר בארץ. הפסטיבל ה-20 משיק מהדורה מיוחדת וחגיגית במיוחד, אשר פורשת בפני הקהל את מיטב הקולנוע הישראלי והעולמי ב-11 מתחמים ברחבי העיר – מצפונה של העיר ועד יפו בדרום. הקהל הרחב והמגוון שפוקד את הפסטיבל יפגוש השנה תכנית מעודכנת במיוחד אשר מציגה, בין השאר, את המגמות החדשות ביותר בתחום הקולנוע הדוקומנטרי בעולם".

קרין ריבקינד סגל, המנהלת האמנותית של דוקאביב: "התכנית העשירה השנה מציגה קולנוע המגיב להלך הרוח העכשווי, ממחאת הנשים ועד עולם גברי השואל שאלות ובוחן את עצמו. קולנוע שבודק את גבולותיו, מפרק, בונה ומאתגר את העבר ואת המציאות מסביבנו".

ניתן לרכוש כרטיסים באתר:http://www.docaviv.co.il/

השנה יגיעו אורחים מיוחדים מחו"ל, ביניהם: רות בקרמן, במאית הסרט זוכה פרס הסרט הדוקומנטרי בפסטיבל ברלין "ואלס לולדהיים", הבמאים אלווירה ניוויארה ופיוטר רוסולובסקי עם סרטם "הנסיך והדיבוק", שזכה בפרס הסרט הדוקומנטרי על קולנוע בפסטיבל ונציה, מרקוס אימהוף, הבמאי השווייצרי המוערך שיציג את סרטו האחרון "אלדוראדו", לורנה טאקר שתציג את סרטה "וסטווד", שיפתח את תכנית האופנה דוק-קוטור, מרים איברהימי עם סרטה "חזק מקליע", ועוד.
בין השופטים הבינלאומיים בתחרויות השונות יהיו שיין סמית, מנהל התכנית של פסטיבל "הוט דוקס", ג'וש סיגל, אוצר במחלקת הקולנוע של המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק (MoMA), אליס בורגין, מנהלת הכנס הבינלאומי הדוקומנטרי האוסטרלי (AIDC), הבמאית אנה זמצקה, והמפיקים האנס רוברט אייזנהאואר וג'וליה נוטינגהם.

12 סרטים נבחרו לתחרות הבינלאומית וביניהם "שבויה", אשר חושף סיפור מטלטל של עבדות מודרנית בבית פרטי בהונגריה, "שולה המוקשים", על הקולונל פאח'יר שיוצא לפרק מטענים ומוקשים שנשארו במוסול אחרי נסיגת דעאש, "אי הרוחות הרעבות", על נדידת הסרטנים האדומים ומצבם של הפליטים באי כריסטמס האוסטרלי, "הרבה ילדים קוף וטירה", קומדיה דוקומנטרית על משפחה ספרדית צבעונית ועוד.

זו השנה החמישית שבה מתקיימת תחרות עומק שדה ומעניקה פרס לסרטים בעלי חזון יצירתי יוצא דופן. בין הסרטים יוקרנו "עור רך כל כך" של הבמאי אהוד הפסטיבלים דניס קוטה, "שלך, אחותי", סרטה של איירין לוסטיג אשר חוזר למכתבים שנשלחו לכתב העת הפמינסטי "Ms. Magazine", "משחקי גברים", קולאז' צבעוני ומשעשע שחוקר את הגבולות בין משחק לפולחן ועוד.
מייסדת הפסטיבל אילנה צור אצרה לכבוד חגיגות ה-20 תכנית מיוחדת של סרטים משנותיו הראשונות של הפסטיבל, במסגרתה יוקרנו "ההרוג ה-17", "יום הלחם", "עשר דקות מבוגר יותר", "פנס הקסם של באטו" ו"קראמב".
שישה סרטים יציגו במסגרת דוק-קוטור, תכנית האופנה החדשה של הפסטיבל, אשר מתבוננת מקרוב על האנשים שעושים אופנה, הדמויות האקסצנטריות שמחוללות את הסערות הגדולות ביותר, ועל מקורות ההשראה וההשפעה ההדדית בין אופנה ומוזיקה, אמנות פלסטית, תרבות וחיי לילה. בין הסרטים: "אנטוניו לופז: סקס, אופנה ודיסקו", "באהבה, ססיל" על ססיל ביטון, "הבשורה על פי אנדרה" על אנדרה ליאון טאלי עורך ווג הצבעוני, "וסטווד" שביימה הדוגמנית לורנה טאקר, "מרג'יאלה" על בית האופנה המסתורי ו"מקווין" על מעצב האופנה האגדי אלכסנדר מקווין.
תשעה סרטי מוזיקה יוקרנו בפסטיבל השנה בניהם: "גרייס ג'ונס: על הבמה", "קלייב דיוויס: פסקול חיינו" על מפיק המוזיקה האגדי, "פרלמן" על הכנר והמלחין יצחק פרלמן ועוד.
גם השנה נמל תל אביב יארח את הפסטיבל ויקרין בהקרנות חוצות סרטי מוזיקה שילוו בתקלוטים של שדרני רדיו הקצה: "באד רפיוטיישן" על הזמרת ג'ואן ג'ט, "קלפטון: החיים ב- 12 תיבות", ו"פיית'פול", סרט אישי על חייה המרתקים של מריאן פיית'פול.

12 סרטים יוקרנו במסגרת סרטי האמנות, "קוסמה – אינסוף" על האמנית היפנית המצליחה והמרתקת יאיוי קוסמה, "בום למציאות: ז'אן מישל בסקיאט" של הבמאית שרה דרייבר על חייו של האמן לפני הפריצה הגדולה, "ג'וליאן שנאבל: דיוקן פרטי", "ביג טיים", על האדריכל המשפיע ביארק אינגלס ועוד.
בנוסף יוקרנו סרטים שעוסקים באמנות הקולנוע: "חלקה 35" של הבמאי-שחקן הצרפתי אריק קרוואקה, "הנסיך והדיבוק", "עבדו הנאמן של קובריק", על ליאון ויטאלי יד ימינו של קובריק, ו"ערפל ירוק" של הבמאי המוערך גאי מאדין, שחבר לשני במאים נוספים כדי ליצור מחדש את "ורטיגו" של היצ'קוק דרך דימוייה הקולנועיים של העיר סן פרנסיסקו.

השנה יקרין הפסטיבל מחווה לדוקאדג' קולקטה עם שלושה מהסרטים ההודים המרגשים שנולדו בפורום האסייתי ליצירה תיעודית בהודו – והופקו בעזרתו. שני במאים מהודו יבקרו בפסטיבל במסגרת המחווה.

קולנוע 360VR ייפתח בחדר הניו מדיה של הסינמטק ויקרין שישה פרויקטים דוקומנטריים מיוחדים ומאתגרים מרחבי העולם, אשר נעים בין חוויות רגשיות קטנות לתנועות גדולות שמעצבות את העולם, כולם במשקפי מציאות מדומה, ובכניסה חופשית בהרשמה מראש.

דוקאביב 2018
התוכנית המלאה
http://www.docaviv.co.il/

תחרות ישראלית
אחיות
ישראל 2018, 80 דקות, עברית, אנגלית ורוסית, כתוביות בעברית ובאנגלית

צעירה יהודייה מחיפה יוצאת להתעמת עם אחותה שהפכה לנזירה. "אחות ירושלים" מתגוררת במנזר ביוון, ואחותה מרינה יוצאת למסע בתקווה להחזיר את לבה למשפחה.

בימוי, תסריט ותחקיר: דנאי אילון
הפקה: דנאי אילון ופול קאדיו
חברת הפקה: אתריא הפקות
עריכה: וינסנט גינארד ואלכסנדר לבלנק
צילום: דנאי אילון, איתמר מנדס פלור
פסקול: בנואה דאם
מוזיקה: פיטר ון

א', 20/5, 21:30, סינ' 3 || ו', 25/5, 16:00, סינ' 3

אישה של בית
ישראל 2018, 72 דקות, עברית וגאורגית, כתוביות בעברית ובאנגלית

כל חייה התנגדה ג'יין למוסכמות החברה הגרוזינית השמרנית. אחרי שנים של בריחה ורגע לפני שהיא הופכת לאמא, חוזרת ג'יין עם מצלמה כדי לנסות להבין את אמה ואת עצמה, בצל היחסים המורכבים עם הגברים במשפחה, ואולי לסלוח.

בימוי, תסריט וצילום: ג'יין ביבי
הפקה: אריק ברנשטיין
חברת הפקה: עלמה הפקות
עריכה: נואית גבע
מוזיקה: שי אלון

ו', 18/5, 16:30, סינ' 3 || ו', 25/5, 12:30, סינ' 4

אתה מת רק פעמיים
ישראל / אוסטריה 2018, 92 דקות, עברית, אנגלית, גרמנית וסרבו-קרואטית, כתוביות בעברית ובאנגלית

מי גנב את זהותו וסיפור חייו של ארנסט בכינסקי, סבו של הבמאי? מותחן דוקומנטרי חושף אדם שחי עם משפחת בכירים באס.אס והתמנה במרמה לנשיא קהילה יהודית באוסטריה, ומוביל למפגש טעון בין צאצאי יהודים ונאצים.

יוצרי הסרט: יאיר לב, דוד דרעי
בימוי: יאיר לב
הפקה: דוד דרעי, מרקוס גלזר
חברת הפקה: ד.ד. הפקות, Ngf – אוסטריה
תסריט: יאיר לב, דוד דרעי
עריכה: יניב רייז
צילום: דוד דרעי
תחקיר: ניקו הופינגר
פסקול: אבירם וילנסקי, אבי מזרחי
מוזיקה: יונתן בר גיורא

א', 20/5, 16:45, סינ' 3 || ו', 25/5, 10:00, סינ' 1

במדבר بالصحرا – דיפטיך תיעודי
ישראל / קנדה 2018, 210 דקות, עברית וערבית, כתוביות בערבית, באנגלית ובעברית (לדיאלוג בשפה זרה בלבד)

"חלומו של עומאר" ו"חלומו של אבידן" הם שני סרטים המתעדים באינטימיות את חייהם של רועי צאן פלסטינים ויהודים בדרום הר חברון. חייהם במדבר אכזריים והפוליטיקה קשה מנשוא, אולם נראה שחלומותיהם יוכרעו לבסוף מתוך הדרמה הפנימית של חייהם.

בימוי וצילום: אבנר פיינגלרנט
הפקה: הגר סעד שלום, שלומי אלקבץ, פול קאדיו, דנאי אילון, גלית כחלון
חברת הפקה: סקינה – בורדר, מגה פאן, דו בו גרסו
תסריט: אבנר פיינגלרנט, הגר סעד שלום
עריכה: מרים מאגסובה, לב גולצר (עריכה נוספת)
תחקיר: אבנר פיינגרלנט, הגר סעד שלום
פסקול: פיליפ בנואה
מוזיקה: פיטר ווינה

ג', 22/5, 17:00, סינ' 3 || ה', 24/5, 12:30, סינ' 2

דודו טסה והכוויתים: אל תהיה כל כך צנוע, אתה לא כזה גדול
ישראל / ארצות הברית 2018, 64 דקות, עברית, ערבית ואנגלית, כתוביות בעברית ובאנגלית

דודו טסה והכוויתים, הרכב יהודי-ערבי, מצטרף אל להקת "רדיוהד" האגדית למסע הופעות בארה"ב. שם הם מנסים לכבוש את הקהל עם מוזיקה עיראקית שיצרו סבו ואחיו לפני מאה שנה וכמעט נשכחה. זהו סרט על החלום, ההתרגשות, המסע והמרחק.

בימוי, תסריט ועריכה: טל הייק
הפקה: אור דוידסון
צילום: דודו טסה, אור דוידסון, ברק קרם, אריאל קסיס, ניר מימון, איתן חתוכה, טל הייק
פסקול: רועי נשיא
מוזיקה: דודו טסה והכוויתים

ג', 15/5, 19:00, נמל ת"א || ה', 17/5, 22:00, סינ' 3 || ג', 22/5, 20:30, מרכז קהילתי "בית דני" || ה', 24/5, 20:30, כיכר התרבות || שבת, 26/5, 15:15, סינ' 4

דער-נסתר
ישראל 2018, 85 דקות, עברית, כתוביות בעברית ובאנגלית

"דֶער-נִסְתֶּר", כך קראה קולין שבתאי לבית בו חלמה להקים משפחה מאושרת. עם המשורר אהרֹן שבתאי ילדה שישה ילדים, יחד גידלו אותם בבית ירושלמי מוקף ברושים, עד שהכל נהרס בגירושין. לאורך עשרים שנה, בנם תיעד את המתרחש.

בימוי, תסריט, עריכה, צילום ותחקיר: נהר שבתאי
הפקה: אלעד פלג, חגי ארד
חברת הפקה: דרומהפקות

א', 20/5, 19:15, סינ' 3 || ג', 22/5, 10:00, סינ' 3 || שבת, 26/5, 14:00, סינ' 1

ישורון 6 פרקי אבות
ישראל 2018, 55 דקות, עברית, כתוביות בעברית ובאנגלית

כדי להפוך לאבות ישורון, יחיאל פרלמוטר שבר לעצמו את הבית ונולד מחדש בתל אביב כמשורר. דיוקנו של שובר שתיקה, מהפכן בודד, שכתב עברית מהולה ביידיש וערבית ונע במסע מתמיד בין נידוי להכרה.

בימוי, תסריט ותחקיר: עמיחי חסון
הפקה וחברת הפקה: יאיר קדר
עריכה: רון גולדמן
צילום: טוליק גלאון
פסקול: אביב אלדמע
מוזיקה: תום דרום ואסא רביב

ב', 21/5, 21:45, סינ' 3 || ג', 22/5, 14:15, סינ' 1 || ו', 25/5, 12:30, סינ' 1

מבול
ישראל 2018, 60 דקות, עברית, ערבית, אנגלית ורוסית, כתוביות בעברית ובאנגלית

בצלו של מבול שהתרחש לפני אלפי שנים, ארבע דמויות מרחפות בין אדמה לאמונה, בהתמודדות יומיומית עם השתנותו של הטבע.

בימוי, הפקה, תסריט, עריכה וצילום: אוהד מילשטיין
פסקול: שחף וגשל
מוזיקה: ישי אדר

שבת, 19/5, 14:15, סינ' 1 || ה', 24/5, 21:30, סינ' 4

המועמד
ישראל 2018, 65 דקות, עברית, כתוביות באנגלית

הסרט מלווה את משה כחלון והצוות הקרוב אליו – מקמפיין הבחירות ב-2015 ועד לכניסתו ללשכת השר. האיש החידתי ביותר בפוליטיקה הישראלית אישר להכניס מצלמה אל תוך המטה שלו, המורכב משחקני מפתח בזירה הפוליטית של היום.

בימוי, הפקה, תסריט, עריכה וצילום: טלי שמש, אסף סודרי
חברת הפקה: טליאסף הפקות
תחקיר: טלי שמש

ב', 21/5, 19:45, סינ' 3 || ו', 25/5, 14:30, סינ' 4

המחתרת היהודית
ישראל 2017, 91 דקות, עברית, כתוביות בעברית ובאנגלית

מותחן בלשי-פוליטי, המתחיל בחקירת השב"כ שהובילה למעצר המחתרת היהודית – שחבריה תכננו לפוצץ את כיפת הסלע בהר הבית – וחושף באמצעות חומרים נדירים, ראיונות ותיעוד מבפנים איך הפכו חברי המחתרת למושכים בחוטי השלטון הנוכחי בישראל.

בימוי ותסריט: שי גל
הפקה: ליסה שילוח-עוזרד, עידית מיסטריאל, עמית סטרטינר, יוסי עוזרד, גיא יקואל
חברת הפקה: יולי אוגוסט תקשורת והפקות בע"מ
עריכה: ארז לאופר
צילום: דניאל קדם, אייל בן יעיש, רם שוויקי, אוריאל סיני
תחקיר: שי גל, מיטל שבתאי, חגית בן יעקב, איה בק
פסקול: תולי חן
מוזיקה: שמואל נויפלד, רועי נויפלד

ו', 18/5, 12:15, סינ' 3 || ג', 22/5, 12:15, סינ' 3 || שבת, 26/5, 12:00, סינ' 3

המרפא הפצוע
ישראל 2018, 54 דקות, אנגלית וגרמנית, כתוביות בעברית ובאנגלית

הקרימינולוג דן פיליפ מתמחה בטיפול בעברייני מין. ידידותו עם הבזויים שבפושעים וחוסר שימת הגבולות בין הנורמלי לסוטה, מרחיקות אותו מקהילת המטפלים וממשפחתו הקרובה. בגיל 87, "רגע לפני שהוא מחזיר ציוד", הוא מתייצב מול האירוע שמעולם לא פתח.

בימוי ותסריט: יוחאי רוזנברג
הפקה: רון עופר
חברת הפקה: סרטי רון עופר
עריכה: יצחק סברדלוב
צילום: דנור גלזר
פסקול: אבי מזרחי
מוזיקה: אשר גולדשמידט

ב', 21/5, 18:00, סינ' 3 || ה', 24/5, 17:30, סינ' 4

משפחה בטרנס
ישראל 2018, 65 דקות, עברית, כתוביות באנגלית

משפחה מנהריה נאלצת להתמודד עם הפיכתו של אב המשפחה לטרנסג'נדרית. גלית, עמית וארבעת ילדיהן מאמינים שהאהבה תנצח את כל הקשיים, אך כשנדמה שהמסע המגדרי של עמית הגיע ליעדו בשלום, מאיים המסע האישי של גלית על הזוגיות.

בימוי, חברת הפקה, תסריט ותחקיר: אופיר טריינין
הפקה: אופיר טריינין, מפיקה שותפה: טל ברדה
עריכה: רועי בן עמי
צילום: אופיר טריינין, צילום נוסף: אורי לוי, רואי רוט
פסקול: רותם דרור: מיקס סאונד
מוזיקה: אופיר ליבוביץ

שבת, 19/5, 12:15, סינ' 3 || ד', 23/5, 10:30, סינ' 5 || ה', 24/5, 20:15, סינ' 1

מתנחלת
ישראל / בריטניה 2018, 70 דקות, עברית, כתוביות באנגלית

הבמאית איריס זכי נוחתת בלב ההתנחלות תקוע כדי לשוחח עם המקומיים. הם חוששים מהפולשת השמאלנית, אך אט אט מתיישבים מתנחלים מרקעים שונים לשיחות כנות, מפתיעות, לעתים משעשעות, המביאות מבט רענן על המציאות הישראלית משני צדי הקו הירוק.

בימוי ותחקיר: איריס זכי
הפקה: איריס זכי, אסנת סרגה
חברת הפקה: נאטס פרודקשן
תסריט: איריס זכי, אורן יניב
עריכה: אורן יניב
צילום: אור אזולאי

ה', 17/5, 20:00, סינ' 3 || שבת, 26/5, 18:30, סינ' 1

פרא
ישראל 2018, 60 דקות, עברית, כתוביות בעברית ובאנגלית

מבט אינטימי אל החיים של צוות המטפלים הקטן בביה"ח לחיות בר, עולם מקביל עם חוקים משלו. הסרט עוקב אחר השאלות הקשות איתן מתמודדים גיבוריו – האם שווה לחיות בכל מחיר, ואיך יודעים מתי הרגע הנכון לשחרר.

בימוי: אוריאל סיני, דנאל אל-פלג
הפקה: שלום גודמן
חברת הפקה: אנמוס הפקות
תסריט: דנאל אל-פלג, אוריאל סיני
עריכה: נילי פלר
צילום: אוריאל סיני
פסקול: אביב אלדמע
מוזיקה: אופיר ליבוביץ

ו', 18/5, 14:30, סינ' 3 || ב', 21/5, 10:15, סינ' 1 || שבת, 26/5, 16:15, סינ' 3

שיר למעלות
ישראל 2018, 75 דקות, עברית, כתוביות בעברית ובאנגלית

הסרט מלווה את רינת, אלעד ועינב. אלעד נכנס בעבר לניתוח פשוט, שלאחריו הוא נותר נכה. ביחד עם רינת, אשתו, הם חוברים לעינב בדרכם להליך פונדקאות. הסרט מתעד את מסעם המרגש ואת הבחירות הדרמטיות שעשו בחייהם.

בימוי: דוד אופק, גד אייזן, יוצרת: סיגל רוסק גיסין
הפקה: ענב שנהר – מפיק ראשי, אילנית באומן – עורכת ראשית, מוריה מויאל – מפיקה בפועל
חברת הפקה: שנהר הפקות
תסריט: דוד אופק, סיגל רוסק גיסין
עריכה: עודד טבק
צילום: גד אייזן
פסקול: נין חזן אולפני סאונד – אולפני די.בי
מוזיקה: ברוך בן יצחק

ה', 17/5, 18:00, סינ' 3 || ה', 24/5, 18:00, סינ' 1

תחרות בינלאומית
אי הרוחות הרעבות
ארצות הברית 2018, 93 דקות, אנגלית, סינית, פרסית וצרפתית, כתוביות בעברית ובאנגלית

תושביו הספורים של אי חג המולד, הפראי והמרהיב, מתגייסים לסייע למיליוני סרטנים אדומים ומקיימים טקסי פיוס לרוחות רפאים. בג'ונגל המסתורי שבלב האי כלואים מאות מבקשי מקלט, והפסיכולוגית הצעירה האמורה לסייע להם כורעת תחת הנטל הרגשי.

בימוי ותסריט: Gabrielle Brady
הפקה: Alexander Wadouh
עריכה: Katharina Fiedler
צילום: Michael Latham
מוזיקה: Aaron Cupples

ב', 21/5, 19:45, סינ' 1 || ו', 25/5, 10:00, סינ' 3

אלדוראדו
שווייץ / גרמניה 2018, 90 דקות, אנגלית, גרמנית ואיטלקית, כתוביות בעברית ובאנגלית

ג'ובאנה, הילדה-הפליטה שמשפחתו אספה לביתה בתום מלחמת העולם השנייה, הוכרחה לחזור לאיטליה. הטרגדיה, שאינה מרפה מן הבמאי השווייצרי מרקוס אימהוף, מכריחה אותו להישיר מבט אל גורלם של פליטים שמגיעים היום לאירופה, הרחוקה מלהיות גן עדן.

בימוי ותסריט: Markus Imhoof
הפקה: Thomas Kufus, Pierre-alain Meier, Markus Imhoof
עריכה: Beatrice Babin
צילום: Peter Indergand
תחקיר: Marion Glaser, Antonella Falconio, Giorgia De Coppi, Franziska Arnold
מוזיקה: Peter Scherer

ו', 18/5, 12:00, סינ' 1 || ב', 21/5, 12:30, סינ' 4 || שבת, 26/5, 16:30, מוזיאון: אסיא

הדברים מהצד האחר
סרביה / צרפת / קטאר 2017, 100 דקות, סרבית, כתוביות בעברית ובאנגלית

זוכה הפרס הראשון בפסטיבל IDFA. דלת שננעלה לפני 70 בלבהּ של דירה בבלגרד מסתירה מאחוריה היסטוריה סוערת, משפחתית ולאומית. הבמאית ואמהּ, פעילה פוליטית שסייעה בהדחת מילושביץ', מנסות לפענח ביחד את עברן האישי ומגלות שלא ניתן לנתק אותו מההווה הלאומי המאיים.

בימוי, תסריט וצילום: Mila Turajlić
הפקה: Mila Turajlić, Carine Chichkowsky
עריכה: Sylvie Gadmer, Aleksandra Milovanović
מוזיקה: Jonathan Morali

ג', 22/5, 18:30, סינ' 1 || ו', 25/5, 18:15, סינ' 1

הרבה ילדים, קוף וטירה
ספרד 2017, 88 דקות, ספרדית, כתוביות בעברית ובאנגלית

חולייטה היא האם הגדולה, המנהלת את משפחת חלומותיה: זו שיש בה הרבה ילדים, קוף וטירה. אלא שהחיים מזמנים לה הפתעות, שאיתן היא ומשפחתה הצבעונית מאוד מתמודדים בהומור עצמי ובמיטב כשרונם הדרמטי.

בימוי, הפקה וצילום: Gustavo Salmerón
חברת הפקה: Sueños Despiertos
תסריט: Gustavo Salmerón, Raúl De Torres, Beatriz Montañez
עריכה: Raúl De Torres, Dani Urdiales
פסקול: Mastretta

שבת, 19/5, 14:15, סינ' 3 || ב', 21/5, 10:30, סינ' 4 || ה', 24/5, 18:45, סינ' 3

ואלס לולדהיים
אוסטריה 2018, 94 דקות, אנגלית, צרפתית וגרמנית, כתוביות בעברית ובאנגלית

הסערה העולמית שליוותה ב-1986 את בחירתו של קורט ולדהיים לנשיאות אוסטריה מעולם לא שככה. סרטה של הבמאית רות בקרמן, זוכה פרס הסרט התיעודי בפסטיבל ברלין, משחזר ומאיר את התקופה הדרמטית, הספוגה ב"פייק ניוז".

בימוי, הפקה ותסריט: Ruth Beckermann
עריכה: Dieter Pichler
פסקול: Manuel Grandpierre, Rudolf Pototschnig

א', 20/5, 19:00, סינ' 1 || ג', 22/5, 16:00, סינ' 1 || ה', 24/5, 15:00, סינ' 4

חורף שמח
איטליה 2017, 91 דקות, איטלקית, כתוביות בעברית ובאנגלית

הקהילה המתכנסת מדי שנה בחוף בפלרמו מנסה לחיות שם קיץ אסקפיסטי. המצלמה, העוקבת אחרי הנופשים במרחבי הנוף המרהיבים, משרטטת בעדינות דיוקנאות של מי שמצליחים להתעלם לרגע מן החורף שיגיע בסוף העונה.

בימוי: Giovanni Totaro
הפקה: Simone Catania, Francesca Portalupi
חברת הפקה: Indyca, Zenit Arti Audiovisive
עריכה: Andrea Maguolo
צילום: Paolo Ferrari, Nunzio Gringeri
פסקול: Adriano Alampi
מוזיקה: Giordano Corapi

א', 20/5, 12:15, סינ' 1 || ה', 24/5, 14:15, סינ' 1 || ו', 25/5, 16:00, סינ' 1

כל מה שעובר מבעד לחלון שלא נפתח
ארצות הברית / קטאר 2017, 70 דקות, רוסית, ארמנית ואזרית, כתוביות בעברית ובאנגלית

הפועלים הבונים את מסילת הרכבת החוצה את אסיה חיים בקצב המראות הנחשפים מן החלון והחלומות, שבהם שקשוק הקרונות נשמע "מרגיע ומבעית גם יחד". סרט עדין ומרהיב המלווה את קהילת הגברים המבלים במשך חודשים בעבודה הרחק מן הבית.

בימוי וצילום: Martin Dicicco
הפקה: Martin Dicicco, Kakha Macharashvili
חברת הפקה: Production Aesthetics
עריכה: Iva Radivojevic

ו', 18/5, 14:15, סינ' 4 || א', 20/5, 19:15, סינ' 2

כלבים נובחים רחוק
דנמרק 2017, 90 דקות, אוקראינית, כתוביות בעברית ובאנגלית

הילדוּת בשולי מלחמת אוקראינה-רוסיה מלווה בקולות נפץ וצרורות ירי בלתי פוסקים. סבתא ושני ילדים שנותרו בכפר נטוש כמעט, בתוככי הקרבות, מצליחים לנהל שגרה שיש בה חום ולא רק פחד. זוכה פרס ביכורים בפסטיבל IDFA.

בימוי וצילום: Simon Lereng Wilmont
הפקה: Monica Hellstrom
חברת הפקה: Final Cut For Real
עריכה: Michael Aaglund
מוזיקה: Uno Helmersson Erik Enocksson

שבת, 19/5, 16:15, סינ' 1 || שבת, 26/5, 16:30, סינ' 2

הקללה
ארגנטינה 2017, 67 דקות, ספרדית, כתוביות בעברית ובאנגלית

בכפר ארגנטינאי, שבו מרבית התושבים מרפאים בשיטות מסורתיות שונות, כולל שפשוף צפרדעים על הלחי, רק קשיש מסתורי אחד יודע לרפא את המחלה הנוראה: Espanto, הקללה. לשכניו בכפר יש הרבה מאוד מה לומר על כך.

בימוי ותסריט: Pablo Aparo, Martin Benchimol
הפקה: Mayra Bottero
חברת הפקה: Machita
עריכה: Anita Remón
צילום: Fernando Lorenzale

ב', 21/5, 18:00, סינ' 1 || ד', 23/5, 17:30, סינ' 4 || שבת, 26/5, 22:00, סינ' 4

שבויה
הונגריה 2017, 89 דקות, הונגרית, כתוביות בעברית ובאנגלית

אחרי 11 שנה שבהן היא מוחזקת כשפחה בבית משפחה הנוהגת בה בגסות ובאלימות, מאריש מעזה לבטוח בבמאית ולספר את סיפורה. האינטימיות המיוחדת הנוצרת בין השתיים מובילה אותן למעשה שאין ממנו חזרה.

בימוי, תסריט, עריכה וצילום: Bernadett Tuza-ritter
הפקה: Julianna Ugrin, Viki Réka Kiss
חברת הפקה: Éclipse Film
מוזיקה: Csaba Kalotás

א', 20/5, 16:30, סינ' 1 || ב', 21/5, 18:30, סינ' 4

שולה המוקשים
שוודיה 2017, 81 דקות, כורדית, כתוביות בעברית ובאנגלית

אחרי נסיגת דאע"ש ממוסול נותרו רוב בתי העיר ממולכדים. הקולונל פאח'יר יוצא לפרק את המטענים והמוקשים במו ידיו. הסרט, המבוסס על ארכיון הווידיאו האישי שלו ועל צילומי עבודתו במוסול, מותיר את הצופים דרוכים ומתוחים יותר מכל סרט פעולה בדיוני.

בימוי: Hogir Hirori, Shinwar Kamal
הפקה: Antonio Russo Merenda, Hogir Hirori
חברת הפקה: Lolav Media, Ginestra Film, Sk Production
תסריט ועריכה: Hogir Hirori
צילום: Shinwar Kamal, Firas Bakrmani, Erik Vallsten
מוזיקה: Mohammed Zaki

ה', 17/5, 17:15, סינ' 1 || ד', 23/5, 15:00, סינ' 4 || ו', 25/5, 18:15, סינ' 3

שירקרס
ארצות הברית 2018, 96 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית ובאנגלית

סנדי טאן כתבה וביימה את סרט הנעורים פורץ הגבולות שאמור היה לשנות את הקולנוע הסינגפורי. 25 שנה לאחר שהסרט נעלם, היא חוזרת לאי כדי לחפש רמזים ולגלות מחדש את הסרט ואת עצמה.

בימוי ותסריט: Sandi Tan
הפקה: Sandi Tan, Jessica Levin, Maya Rudolph
חברת הפקה: Cinereach
עריכה: Lucas Celler, Kimberley Hassett, Sandi Tan
צילום: Iris Ng
פסקול: Lawrence Everson
מוזיקה: Ishai Adar

ה', 17/5, 21:30, סינ' 1 || ו', 18/5, 21:15, סינ' 2 || ו', 25/5, 18:30, סינ' 4

תחרות עומק שדה

ביזבי 17'
ארצות הברית 2018, 120 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

בין נופי המדבר הקסומים של ביזבי, אריזונה, מרחפות רוחות רפאים של 2,000 פועלי מכרות שגורשו משם באלימות לפני מאה שנה. הבמאי רוברט גרין משלב את התחקיר ההיסטורי בשחזורים דרמטיים מקוריים, המטלטלים את תושבי ביזבי הנוכחיים.

בימוי ועריכה: Robert Greene
הפקה: Douglas Tirola, Susan Bedusa, Bennett Elliott
צילום: Jarred Alterman

ה', 17/5, 19:30, סינ' 2 || ו', 25/5, 21:00, סינ' 4

בית אפור
ארצות הברית 2017, 75 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

בכל רחבי אמריקה אנשים חיים ועובדים בסוגים שונים מאוד של כלובים – חלקם מעיקים, אחרים מעוררי קנאה. הבמאים אוסטין לינץ' ומתיו בות' מבקרים בהם, בסרט יוצא דופן שעיקרו חוויה חושית רבת עוצמה.

בימוי: Austin Jack Lynch, Matthew Booth
הפקה: Elda Bravo, Sabrina S. Sutherland, Jeremy Alter, Austin Lynch
תסריט: Austin Lynch
עריכה: Matthew Booth, Austin Lynch
צילום: Matthew Booth
פסקול: Cameron Reed
מוזיקה: Alvin Lucier

ה', 17/5, 17:45, סינ' 2 || ב', 21/5, 16:00, סינ' 2

ממלא מקום
ישראל / בלגיה / פולין 2018, 52 דקות, פולנית, כתוביות בעברית ובאנגלית

"ממלא מקום" הוא סיפורו של רוברט ז., שגנב ממוזיאון בפולין יצירת אמנות על ידי החלפתה בעותק מזויף. באמצעות שילוב של חומרי ארכיון משטרתיים וציורים חדשים, הסרט בונה מציאות מתעתעת שנעה בין העתקים לבין חיפוש אחר האמת.

בימוי: אמיר יציב, גי סלאבינק
הפקה: Kaat Camerlynck
חברת הפקה: Czar Film
תסריט, עריכה ותחקיר: אמיר יציב
צילום: Hyun De Grande, Łukasz Konopa
פסקול: נתי זיידנשטדט
מוזיקה: אוריאל הרמן

ו', 18/5, 12:30, סינ' 4 || ו', 25/5, 18:30, סינ' 2

משחקי גברים
קרואטיה / גרמניה / איטליה / סלובניה 2017, 61 דקות, קרואטית, איטלקית וסלובנית, כתוביות בעברית ובאנגלית

גברים לעולם אינם מפסיקים לשחק, והמשחקים האלה, גם כשנדמה שהם שטותיים לגמרי, הם עניין רציני מאוד. הבמאי מתיאש איוונישי יוצר קולאז' צבעוני, ארוטי, משעשע ומעורר שאלות על הגבולות בין משחק לפולחן.

בימוי ותסריט: Matjaž Ivanišin
הפקה: Marina Gumzi
חברת הפקה: Nosorogi
עריכה: Matic Drakulič
צילום: Gregor Božič

א', 20/5, 19:00, סינ' 4 || ד', 23/5, 21:30, סינ' 2

הנעלם
ישראל / גרמניה 2018, 46 דקות, עברית, כתוביות באנגלית

"הנעלם" הוא סרט דוקו-ניסיוני המגולל, באמצעים קולנועיים מינימליים, את סיפור הפקתו של סרט אקשן עלילתי באורך מלא, שהופק בשנת 2000 על ידי יחידת ההסרטה של דובר צה"ל ונגנז זמן קצר לפני יציאתו לאקרנים.

בימוי: גלעד ברעם, אדם קפלן
הפקה: גלעד ברעם / Nowhere Films, אדם קפלן
פסקול: סבסטיאן מורש, הארלד אנסורגה (מיקס)
מוזיקה: אלדד לידור

א', 20/5, 21:45, סינ' 1 || ג', 22/5, 21:30, סינ' 2

סאלריום
ישראל / בריטניה 2017, 43 דקות, עברית, אנגלית ורוסית, כתוביות באנגלית

"סאלריום" מתעד את הכוחות הכלכליים, הצבאיים והגיאולוגיים שמתקבצים סביב רבבות הבולענים שנפערים ברצועת החוף של ים המלח. "סאלריום" קושר בין קולוניזציה ואסון אקולוגי, בין כיבוש צבאי וניכוס כלכלי, ובין היסטוריה אנושית וזמן גיאולוגי.

בימוי: דניאל מן, סשה ליטבינצבה
הפקה: דניאל מן, סשה ליטבינטצבה
עריכה: סשה ליטבינצבה, דניאל מן
צילום: סשה ליטבינצבה
פסקול: מיכאל גורביץ׳
מוזיקה: גראם ארנפילד

שבת, 19/5, 12:30, סינ' 4 || ג', 22/5, 18:15, סינ' 4

עור רך כל כך
קנדה 2017, 93 דקות, צרפתית, כתוביות בעברית ובאנגלית

כמו באגדות, הענקים בעלי השרירים המנופחים והכוח העצום מתגלים כחבורה של גברים רגישים, עדינים וכמעט חולמניים. סרט יוצא דופן העוקב אחרי קבוצה של בודי-בילדרס בכל הרגעים והמקומות האנושיים והלא צפויים.

בימוי ותסריט: Denis Côté
הפקה: Jeanne-marie Poulain, Joëlle Bertossa, Dounia Sichov, Denis Côté
חברת הפקה: 93386233/art & Essai
עריכה: Nicolas Roy
צילום: François Messier Rheault
פסקול: Fernand-philippe Morin-vargas, Frédéric Cloutier, Clovis Gouaillier

ו', 18/5, 16:00, סינ' 4 || ו', 25/5, 16:15, סינ' 2

הקרב הבודד של תומס ריד
אירלנד 2017, 85 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

תומאס ריד, חוואי אירי אקסצנטרי, מסרב להיכנע לתאגיד הנחוש לסלק אותו מאדמתו. הסרט נע בין שגרת חייו, שנדמה כי היא מתרחשת בעולם אחר, לבין הדרמה המשפטית המוצגת בדרכים מקוריות.

בימוי וצילום: Feargal Ward
הפקה: Luke Mcmanus For Fse Films
תסריט: Feargal Ward, Tadhg O'sullivan
עריכה ופסקול: Tadhg O'sullivan

שבת, 19/5, 16:00, סינ' 4 || שבת, 26/5, 21:00, סינ' 2

שלך, אחותי
ארצות הברית 2018, 101 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

נשים ברחבי ארה"ב פותחות כמוסת זמן: מכתבים שהן ואחרות שלחו לפני למעלה מ-40 שנה, למערכת כתב העת הפמיניסטי " Ms. Magazine". באמצעות שחזור של אותם נופים ואותן נסיבות, הן נכנסות לנעלי הנשים ההן, ומגלות את עצמן.

בימוי, הפקה, עריכה וצילום: Irene Lusztig
פסקול: Maile Colbert

א', 20/5, 12:45, סינ' 4 || ג', 22/5, 16:00, סינ' 4

פנורמה
RBG – רות ביידר גינסבורג
ארצות הברית 2018, 97 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

השופטת העליונה רות ביידר גינסבורג חתומה על פסקי דין נועזים ששינו את הנוף החברתי-מגדרי-גזעי של ארה"ב. בסרט אישי נדיר, רב"ג ומעריצים (ובהם נכדתה, צעירים שפניה מקועקעות על גופם וביל קלינטון) חושפים את דמותה האמיתית.

בימוי: Julie Cohen, Betsy West
הפקה: Amy Entelis, Courtney Sexton
חברת הפקה: A Cnn Films, Storyville Films Presentation
עריכה: Carla Gutierrez
צילום: Claudia Raschke
מוזיקה: Miriam Cutler

ו', 18/5, 10:00, סינ' 3 || ד', 23/5, 19:45, סינ' 3 || שבת, 26/5, 18:30, מוזיאון: אסיא

אנו הנוסעים בזמן
טורקיה / ארצות הברית / הולנד 2017, 80 דקות, אנגלית, ארמנית, צרפתית וטורקית, כתוביות בעברית ובאנגלית

דייריו האקסצנטריים של בית אבות בטורקיה חיים, לכאורה, על כוכב אחר. אלא שזיכרונותיהם מקימים לתחייה עולמות רחוקים וקרובים, שבהם העבר נמסך לתוך ההווה. סרט עדין, אנושי ומלא הומור על חיים שבהם לזמן יש משמעות אחרת.

בימוי וצילום: Shevaun Mizrahi
הפקה: Shelly Grizim, Deniz Buga
עריכה: Shelly Grizim, Shevaun Mizrahi

ה', 17/5, 19:30, סינ' 4 || ד', 23/5, 19:15, סינ' 4

הגרמני
ישראל / גרמניה 2018, 80 דקות, עברית, אנגלית וגרמנית, כתוביות בעברית ובאנגלית

מותחן דוקומנטרי. סיפור אהבה בין גרמני צעיר לנכדתה של ניצולת שואה יוצא משליטה בבית הסבתא הישן.

בימוי, חברת הפקה, תסריט וצילום: נגה נצר
הפקה: נגה נצר, רוברט סיביס
עריכה: נגה נצר, נואית גבע

ו', 18/5, 16:30, סינ' 1 || א', 20/5, 12:30, סינ' 2

חזק מקליע
שוודיה / צרפת / קטאר 2017, 74 דקות, פרסית, כתוביות בעברית ובאנגלית

סעיד סאדֶרי בילה שמונה שנים לצד החיילים האיראניים במלחמה עם עיראק. צילומיו, שהבליטו את שמחת הלוחמים-ילדים, משמשים עדיין כתעמולה לגיוס שאהידים. רדוף אשמה, הוא מחפש את מצולמיו בסרט המציע מבט אחר ונדיר על איראן.

בימוי ותחקיר: Maryam Ebrahimi
הפקה: Nima Sarvestani
חברת הפקה: Nimafilm
תסריט: Maryam Ebrahimi, Jesper Osmund
עריכה: Jesper Osmund
צילום: Zare Zahraie
מוזיקה: Stefan Levin

שבת, 19/5, 12:15, סינ' 2 || א', 20/5, 17:00, סינ' 4

חלקה 35
צרפת 2017, 67 דקות, צרפתית, כתוביות בעברית ובאנגלית

השחקן הצרפתי אריק קרוואקה מנסה לגלות מה קרה לאחות שלא ידע על קיומה. אמו שרפה את התמונות וזיכרונו של האב מהתל בו, ובניסיון להבין את הצורך למחוק ולשכוח הוא יוצר סרט מיוחד, החורג מעבר לסיפורו האישי.

בימוי: Éric Caravaca
הפקה: Laetitia Gonzalez, Yael Fogiel
חברת הפקה: Les Films Du Poisson, Niko Film
תסריט: Éric Caravaca, Arnaud Cathrine
עריכה: Simon Jacquet
צילום: Jerzy Palacz
מוזיקה: Florent Marchet

ה', 17/5, 15:15, סינ' 1 || א', 20/5, 15:00, סינ' 4 || שבת, 26/5, 10:30, סינ' 2

היער הקסום
ליטא / גרמניה / אסטוניה 2017, 83 דקות, ללא דיאלוג

ארבע שנות צילום ביער (שהוקדשו בעיקר למארבים והמתנה) הניבו תיעוד אינטימי מהפנט של בעלי חיים, שכמו יצא מספר אגדות. הנהמות, הצווחות והציוצים הם ההסברים היחידים המלווים את השיטוט ביער, שנדמה גם כמסע לאחור בזמן.

בימוי וצילום: Mindaugas Survila
הפקה: Gintė Žulytė, Mindaugas Survila, Radvilė Šumilė
חברת הפקה: Všį "sengirė"
תסריט: Gintė Žulytė, Mindaugas Survila
עריכה: Danielius Kokanauskis
תחקיר: Darius Stončius, Deivis Dementavičius, Saulius Rumbutis, Saulis Skuja, Bronius Šablevičius
פסקול: Saulius Urbanavičius

שבת, 19/5, 14:00, סינ' 4 || א', 20/5, 10:00, סינ' 1

מסכת פאה
ישראל 2018, 52 דקות, עברית, כתוביות בעברית ובאנגלית

רחל רוצה להסיר את הפאה שעל ראשה לאחר גירושיה. אקט זה אינו כשר הלכתית, ואינו מקובל על משפחתה והחברה החרדית. היא יוצאת למסע אישי, משפחתי וחברתי כדי להבין מהי הפאה, אותה חובשות נשים חרדיות עם נישואיהן.

בימוי, תסריט ותחקיר: רחל אליצור
הפקה וצילום: אביגיל שפרבר
חברת הפקה: פרדס הפקות-אביגיל שפרבר
עריכה: טלי זוהרה חייט
מוזיקה: רונית רולנד

ד', 23/5, 18:45, סינ' 1 || ה', 24/5, 13:15, סינ' 4

סרט בורקס
ישראל 2018, 74 דקות, עברית ובולגרית, כתוביות בעברית ובאנגלית

סיפורה של משפחת אלקולומברי, משפחת אופים בולגרית שעלתה לארץ עם קום המדינה והביאה ליפו את הבורקס. המוסד היפואי "בורקס סמי" הפך לרשת גדולה תחת השם "בורקס סמי ובניו", אך כשהכסף והכבוד החלו לזרום הדברים החלו להשתבש.

בימוי, תסריט ותחקיר: אורית אופיר רונאל
הפקה: יורם עברי, דיויד נוי
חברת הפקה: סינמקס הפקות
עריכה: תור בן-מיור
צילום: דוד זריף
פסקול: איציק כהן – ג'נגל סאונד
מוזיקה: קובי ויטמן

ו', 18/5, 14:30, סינ' 1 || ה', 24/5, 10:00, סינ' 1

עד קצה היכולת
פולין / גרמניה / פינלנד 2017, 71 דקות, רוסית, כתוביות בעברית ובאנגלית

המסע המפרך של מרגריטה ממון לאולימפיאדת ריו 2016 כולל אימונים אינסופיים אבל גם יכולת נפשית נדירה להתמודד עם שיטות האימון הקשוחות. צמד המאמנות שלה אינו מהסס לטלטל אותה בין השפלות ועלבונות לחיבוקים ונשיקות, כדי ליצור ממנה מתעמלת-על.

בימוי ותסריט: Marta Prus
הפקה: Maciej Kubicki, Anna Kępińska
חברת הפקה: Telemark
עריכה: Maciej Pawlowski
צילום: Adam Sebastian Suzin
פסקול: Maciej Pawłowski

ה', 17/5, 11:15, סינ' 1 || א', 20/5, 14:30, סינ' 1 || ב', 21/5, 20:00, גג בניין עיריית תל־אביב-יפו || ב', 21/5, 21:30, גג בניין עיריית תל־אביב-יפו || שבת, 26/5, 12:00, סינ' 1

פניקס
ישראל 2017, 70 דקות, עברית ואנגלית, כתוביות בעברית ובאנגלית

פניקס בן ה-32 גדל בקהילת האפריקאים העבריים בדימונה. כשהיה בן 3 אביו גורש לאחר שניסה לחשוף סודות מהקהילה, ומאז מספרים שפניקס קיבל את הקללה. הפוסט טראומה עדיין חזקה אבל פניקס יודע שמגיע לו להיות מאושר.

בימוי, הפקה ותסריט: ענת תל מנדלוביץ
עריכה: נעם עמית
צילום: עמנואל מאייר
פסקול: רותם דרור
מוזיקה: אלברטו שוורץ

ג', 22/5, 21:30, סינ' 1 || ו', 25/5, 16:00, סינ' 5

קינשסה מקאמבו
קונגו / צרפת / שווייץ / גרמניה / קטאר / נורווגיה 2018, 75 דקות, לינגלה, כתוביות בעברית ובאנגלית

נשיא קונגו ז'וזף קבילה נאחז בשלטון בציפורניים ומסרב לקיים בחירות. שלושה אקטיביסטים צעירים מחפשים את הדרך לשנות את דמותה של ארצם. המצלמה מלווה אותם ברחובות קינשסה, כשהפגנות המחאה נתקלות באלימות קשה מצד המשטר.

בימוי, תסריט וצילום: Dieudo Hamadi
הפקה: Dieudo Hamadi, Frédéric Féraud, Quentin Laurent
עריכה: Hélène Ballis

ב', 21/5, 16:30, סינ' 4 || ג', 22/5, 17:00, סינ' 2

קרא לי טוני
פולין 2017, 63 דקות, פולנית, כתוביות בעברית ובאנגלית

החיים לימדו את קונראד, בודי-בילדר פולני צעיר, להציג חזות קשוחה. הוא רוצה להיות כוכב בלתי נשכח, אבל בצומת מכריע בחייו הוא נחשף פתאום כגברבר רגיש, פגיע, חולמני וכובש לב.

בימוי ותסריט: Klaudiusz Chrostowski
הפקה: Klaudiusz Chrostowski, Michał Łuka
חברת הפקה: Look At Films, P.c. Forum
עריכה: Sebastian Mialik
צילום: Michał Łuka
מוזיקה: Wojtek Frycz, Mateusz Hulbój

ב', 21/5, 14:45, סינ' 4 || ד', 23/5, 13:30, סינ' 4

הרצח
ישראל 2018, 84 דקות, עברית, כתוביות בעברית ובאנגלית

לפני 85 שנים נרצח על חוף הים בתל אביב, מיריות של שני מתנקשים אלמוניים, מנהיג ומטאור פוליטי. הסרט חוזר אל אותן דקות ואל התעלומה שלא נפתרה מעולם: מי רצח את חיים ארלוזורוב.

בימוי, הפקה, תסריט ועריכה: אבי וייסבלאי
חברת הפקה: אמוראים פילמס
צילום: רותם ירון
תחקיר: אבי וייסבלאי, תחקיר ויזואלי: לילי יודינסקי
פסקול: ארז עיני-שביט
מוזיקה: עמית פוזננסקי

שבת, 19/5, 12:00, סינ' 1 || ד', 23/5, 20:30, כיכר ביאליק || ה', 24/5, 10:45, סינ' 4

שייקדאון
ארצות הברית 2018, 82 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

אזהרת תוכן בעל אופי מיני בוטה
"מלאכיות השייקדאון", קבוצה של רקדניות-חשפניות שחורות פרובוקטיביות, היו מלכות הלילה של סצנת הלסביות המחתרתית בלוס אנג'לס. הסרט האינטימי של לילה ויינראוב בוחן את האופן שבו הקהילה המיוחדת הזו גילתה את כוחה האמיתי.

בימוי ותסריט: Leilah Weinraub
הפקה: Pilar Wiley, Michael Hekmat, Drake Burnette, Riel Roch-decter
עריכה: Matt Hollis
מוזיקה: Tim Dewit

א', 20/5, 21:15, סינ' 2 || ה', 24/5, 22:00, סינ' 2

שכנים
ישראל 2018, 74 דקות, עברית ואנגלית, כתוביות באנגלית

לאחר התרחקות ושנים של חיים במושב, חוזר הבמאי לעיר שבה גדל, לרחובות. הוא מחליף פרדסים וחממות במעלית וחדר מדרגות. פתאום, מעבר לקיר חיים אנשים אחרים – עולמות מקבילים, קרובים עד כדי מטרד.

בימוי, תסריט, עריכה וצילום: שי לוי
הפקה: יואב רועה, אורית זמיר
חברת הפקה: גם סרטים
פסקול: אולפני די.בי

א', 20/5, 20:45, סינ' 4 || ה', 24/5, 19:45, סינ' 2

שף פלין
ארצות הברית 2018, 82 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

פלין מקגארי הוא כנראה בן ה-15 היחיד שטורק את הדלת כדי להתבודד ולהמציא מנות מתוחכמות חדשות. הסופרסטאר של עולם המסעדות הניו יורקי מוצג בסרט-דיוקן מיוחד, שרובו צולם במצלמתה הדווקא-לא-משוחדת של אמו.

בימוי: Cameron Yates
הפקה: Laura Coxson
עריכה: Hannah Buck
צילום: Paul Yee
מוזיקה: Holy Ghost!

שבת, 19/5, 10:00, סינ' 1 || ד', 23/5, 15:15, סינ' 3 || שבת, 26/5, 10:00, סינ' 3

תיק חיי: אבא, איפה אמא וסבתא?
ישראל 2018, 90 דקות, עברית, כתוביות באנגלית

איתי בלייכמן היה בן 11 במאי 1996, כאשר אביו רצח את אמו ואת סבתו, וחטף אותו לשווייץ. שני פרקים בסדרת "פשע אמיתי" חדשה בהם משולבים שיחזורים וראיונות עם דמויות מפתח בפרשה, ביניהם איתי עצמו שמתראיין לראשונה.

בימוי, הפקה, תסריט ותחקיר: נילי טל
חברת הפקה: נילי טל הפקות
עריכה: ציפי רז
צילום: עינב גיאת, שלום רופאייזן, ארטיום דוביצקי
פסקול: עידן שמש
מוזיקה: אלדד לידור

ה', 24/5, 19:15, סינ' 4

תחרות סטודנטים

אב ובנו
ישראל 2018, 32 דקות, עברית ורוסית, כתוביות בעברית ובאנגלית

בתוך בית גרים שניים, אבא ובן. הבן טוב ועדין ותמים ואוהב את אביו. האב כריזמטי וסוחף ואוהב את בנו. בין הערצתו לאביו ושמירה עליו, מנסה הבן למצוא לעצמו מקום.

בימוי, הפקה, תסריט, צילום ותחקיר: הלל ראטה
חברת הפקה: בי"הס מעלה לקולנוע ולטלוויזיה ע"ש אורי אליצור
עריכה: ספיר רוקח
פסקול: מיטש קליימן
מוזיקה: דור מדמון

ה', 17/5, 17:00, סינ' 4

נשיקות בעברית
ישראל 2017, 45 דקות, עברית, כתוביות בעברית ובאנגלית

מניה, עולה חדשה מרוסיה, מנסה לבנות זוגיות ואהבה עם גבר יהודי ישראלי, אבל בשביל להיות עימו היא חייבת לעבור גיור.

בימוי, הפקה ותסריט: מניה לוזובסקי
חברת הפקה: המכללה האקדמית ספיר
עריכה: רוני פלדמן
צילום: יגור ברגובסקי
פסקול: יורי פרימנקי
מוזיקה: יהב סבן, גיא לנדאו

ה', 17/5, 14:30, סינ' 4

עץ הכלה
ישראל 2017, 18 דקות, ערבית, כתוביות באנגלית ובעברית (לדיאלוג בשפה זרה בלבד)

מורהף בן ה-12 מכונה "שומר הסוד של העץ". הוא מופקד על עץ אלון בן 400 שנה, אחריות שקיבל מאביו בירושה. תחת עץ האלון, בין מציאות של כיבוש ועוני לבין עולם מיתולוגי ופנטסטי, מורהף מוצא את הדרך לאהבה.

בימוי, הפקה, תסריט, עריכה ותחקיר: שאדי חביב אללה
חברת הפקה: סם שפיגל -בית ספר ליצירה קולנועית
צילום: שאדי חביב אללה, רזק נח'אש
פסקול: Neal Gibbs- Jungle Sound Ltd
מוזיקה: פיליפ הלון

ה', 17/5, 17:00, סינ' 4

קו 881
ישראל / גרמניה 2018, 29 דקות, ערבית, פרסית אפגנית, גרמנית וכורדית, כתוביות באנגלית

כולם נוסעים באינטימיות כפויה בקו אוטובוס 881 החוצה את כל העיר הגרמנית דורמאגן – מפליטים שזה הרגע הגיעו אל העיר ועד לגרמנים מקומיים. זהו מיקרוקוסמוס המספר את סיפורה של גרמניה שאחרי גל ההגירה העכשווי.

בימוי, תסריט ותחקיר: רון גולדין
הפקה: כריסטופר אלברוט, סדריק אנגלס
חברת הפקה: המחלקה לקולנוע, הפקולטה לאמנויות "המדרשה" – המכללה האקדמית בית ברל
עריכה: הדר וקסמן
צילום: יותם איתן
פסקול: רז עזרא
מוזיקה: רז עזרא, אלון גלזינגר

ה', 17/5, 14:30, סינ' 4

רכבת מרחיבת אופקים
ישראל 2017, 50 דקות, עברית, רוסית ומרוקאית, כתוביות בעברית ובאנגלית

בעקבות חלום על רכבת החוצה בסערה את חצר השיכון של סבתה שעלתה ממרוקו, מגיעה שרון אל "עיירה ציורית" בשם אופקים. בבואה אל הרכבת הארכיטקטונית, הלא היא הבלוק, מתגלה לעיניה מציאות מפתיעה, קשה ומרגשת.

בימוי, הפקה, תסריט, עריכה ותחקיר: שרון שאחאני
חברת הפקה: בצלאל
צילום: שרון שאחאני, אדי שוורץ

ה', 17/5, 17:00, סינ' 4

شودية שוּדיה
ישראל 2017, 23 דקות, עברית, כתוביות בעברית ובאנגלית

שוּדיה בת ה-95 מחכה בקוצר רוח למותה. כשבנה מאיר פותח פצע ישן – חטיפת בתה הבכורה – מתגלה פורטרט יוצא דופן מלא כאב והומור ונחשף קונפליקט בין-דורי מתמשך על ילדה וזהות אבודה.

בימוי, הפקה, עריכה, צילום ותחקיר: מעין קאפח
חברת הפקה: בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב
פסקול: הילה שהרבני

ה', 17/5, 14:30, סינ' 4

מוזיקה

Bad Reputation
ארצות הברית 2018, 95 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

אמרו לה שבנות לא מנגנות רוקנרול, אבל את ג'ואן ג'ט (“I Love Rock ’n’ Roll") זה לא הרתיע. אחרי שהקימה בשנות ה-70 הרכב כל-נשי מנצח, היא פנתה לכבוש את העולם בהמון כריזמה וכישרון.

בימוי וצילום: Kevin Kerslake
הפקה: Peter Afterman, Carianne Brinkman
תסריט ועריכה: Joel Marcus
פסקול: Margaret Yen
מוזיקה: Jacques Brautbar

ד', 23/5, 20:30, נמל ת"א || שבת, 26/5, 22:30, סינ' 1

איש מודרני
דנמרק / גרמניה 2017, 85 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

הכנר הצעיר והמחונן צ'ארלי סיאם נמצא בפרשת דרכים. יש לו קריירה מצליחה, הוא מדגמן לאופנאי צמרת וחשבון הבנק שלו מתפקע. מה גורם לו למרות זאת להיות חסר מנוחה? האם החיים המודרניים יאפשרו לו להיות מאושר?

בימוי ותסריט: Eva Mulvad
הפקה: Sigrid Jonsson Dyekjaer, Sidsel Lønvig Siersted, Stefan Kloos
חברת הפקה: Danish Documentaries, Kloos & Co. Medien
עריכה: Adam Nielsen
צילום: Eva Mulvad, Sebastian Bäumler, Balthazar Hertel, Konrad Waldmann, Maggie Olkuska, Ryan Gatt

ה', 17/5, 13:00, סינ' 1 || ג', 22/5, 15:00, סינ' 3 || שבת, 26/5, 18:45, סינ' 2

אריק קלפטון: החיים ב-12 תיבות
בריטניה 2018, 135 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

אריק קלפטון, מהגיטריסטים הטובים בכל הזמנים, מלווה בקולו את הסרט ומציע הערות והארות אישיות מאוד על הדרמות הגדולות שחווה בחייו המוזיקליים והאישיים.

בימוי: Lili Fini Zanuck
הפקה: John Battsek, Lili Fini Zanuck, Scooter Weintraub, Larry Yelen
חברת הפקה: Passion Pictures
תסריט: Scooter Weintraub, Larry Yelen
עריכה: Chris King
מוזיקה: Gustavo Santaolalla

ג', 22/5, 20:30, נמל ת"א || ד', 23/5, 12:15, סינ' 3 || שבת, 26/5, 20:45, מוזיאון: אסיא

גרייס ג'ונס: על הבמה
אירלנד 2017, 115 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

גרייס ג'ונס – כוכבת הענק של האייטיז – מהפנטת את הקהל באותה קלות כמו תמיד. בסרט דינאמי מאוד, המלווה אותה על הבמה ובביקור משפחתי טעון ומורכב בג'מייקה, מתגלים הצדדים הרכים, המפתיעים והמרשימים לא פחות של הדיווה האיקונית.

בימוי, עריכה ותחקיר: Sophie Fiennes
הפקה: Sophie Fiennes, Katie Holly, Shani Hinton, Beverly Jones
חברת הפקה: Blinder Films, Bfi Film Fund, Bbc Films, Bord Scannan Na Heireann / Irish Film Board, Roads Entertainment
צילום: Remko Schnor
מוזיקה: Ivor Guest

שבת, 19/5, 21:15, סינ' 1 || ו', 25/5, 20:45, סינ' 1

סטודיו 54
ארצות הברית 2018, 98 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

סטודיו 54 במנהטן היה סוג של גן עדן, מקדש של נהנתנות שמשך אליו בשנות השבעים את כל היפים והנוצצים. צמד המייסדים, איאן שרייגר וסטיב רובל, היו רעבים להצלחה, אך כשזו הגיעה הם לא ידעו איך לבלוע אותה.

בימוי והפקה: Matt Tyrnauer
חברת הפקה: Altimeter Films, Passion Pictures
עריכה: Andrea Lewis
צילום: Tom Hurwitz
מוזיקה: Lorne Balfe

ו', 18/5, 21:00, בית רומנו || ג', 22/5, 22:00, סינ' 3 || ה', 24/5, 22:15, סינ' 1

פיית'פול
צרפת 2017, 62 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

מריאן פיית'פול מתמסרת למצלמתה של השחקנית סנדרין בונאר, ומאפשרת לשחקנית-במאית ליצור דיוקן עדין ומורכב שלה. זו מצדה מצליחה לחשוף רבדים חדשים ומפתיעים בסיפור חייה המסעיר של הזמרת.

בימוי: Sandrine Bonnaire
הפקה: Fabienne Servan Schreiber, Laurence Miller
חברת הפקה: Cinétévé – Arte France, Babylon Irie, Ntr
עריכה: Svetlana Vaynblat
צילום: Thomas Jacquet, Naiche Caudron, Sandrine Bonnaire
תחקיר: Emmanuelle Nowak

ב', 21/5, 20:30, נמל ת"א || ה', 24/5, 12:30, סינ' 3 || ו', 25/5, 10:30, סינ' 2

פרלמן
ארצות הברית 2017, 82 דקות, עברית ואנגלית, כתוביות בעברית ובאנגלית

הכנר הנודע יצחק פרלמן כבר בן 70, אבל רחוק מאוד מלהניח את הכינור. בסרט אישי מאוד, אחרי קריירה ארוכה ומפוארת, הוא קרוב יותר להבין איך ולמה בוקעים מתוכו צלילים כל כך מרגשים.

בימוי והפקה: Alison Chernick
חברת הפקה: American Masters Pictures
עריכה: Helen Yum
צילום: Daniel Kedem, Christopher Gallo, Mikko Timonen, Chris Dapkins

ה', 17/5, 16:00, סינ' 3 || ב', 21/5, 12:00, סינ' 3 || שבת, 26/5, 12:00, מוזיאון: אסיא

הצליל המוזר של האושר
גרמניה / איטליה 2017, 90 דקות, איטלקית, כתוביות בעברית ובאנגלית

חלום מוזר מוביל מוזיקאי כושל ושבור לב למסע מסיציליה לסיביר. בין שני המקומות מחבר כלי נגינה מסורתי זעיר, נבל פה, שעל פי האגדה יביא את האושר. המסע בין דמיון למציאות מלווה באנימציה ובצילומי נופים מרהיבים להפליא.

בימוי: Diego Pascal Panarello
הפקה: Elena Filppini, Stefano Tealdi, Edoardo Fracchia, Joerg Bundschuh
חברת הפקה: Stefilm, Kick Film, Arte, Yle
עריכה: Enrica Gatto, Carmen Kirchweger
צילום: Matteo Cocco
פסקול: Danilo Romancino, Michael Haesters, Sorin Apostol
מוזיקה: Bartolomeo Sailer

ו', 18/5, 18:15, סינ' 4 || א', 20/5, 10:30, סינ' 4

קלייב דייוויס: פסקול חיינו
ארצות הברית 2017, 123 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

קלייב דייוויס, המפיק הנערץ שיותר מכל אחד אחר עיצב את עולם המוזיקה במשך ארבעים שנה, מספר בכנות על חייו. אוזני הזהב שלו גילו בין השאר את ג'ניס ג'ופלין, פטי סמית, ברוס ספרינגסטין, ויטני יוסטון ובארי מנילו.

בימוי ועריכה: Chris Perkel
הפקה: Michael Bernstein
חברת הפקה: Rsa Films/ Scott Free
צילום: Kenny Stoff
מוזיקה: Paul Henning

ו', 18/5, 20:45, סינ' 3 || שבת, 26/5, 10:15, סינ' 4

אמנות

אימפולסו
צרפת / ספרד 2017, 103 דקות, ספרדית, כתוביות בעברית ובאנגלית

רקדנית הפלמנקו החדשנית רוסיו מולינה עובדת על יצירת מחול מקורית, "אימפולסו". בסדרה של ניסויים אוונגרדיים, אלתורים ושיתופי פעולה מרגשים, היא דוחקת את גבולות הז'אנר ויוצרת גרסה אישית מודרנית ויוצאת דופן של המחול המסורתי.

בימוי: Emilio Belmonte
הפקה: Nicolas Lesoult For Les Films De La Butte
חברת הפקה: Les Films De La Butte
עריכה: Matthieu Lambourion
צילום: Dorian Blanc, Thomas Bremond
פסקול: Javier Álvarez

שבת, 19/5, 16:15, סינ' 3 || ב', 21/5, 20:30, גינת הרציפים || ה', 24/5, 10:00, סינ' 3 || שבת, 26/5, 14:00, מוזיאון: אסיא

בום למציאות: ז'אן מישל בסקיאט
ארצות הברית 2017, 78 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

בשנים שלפני פרסומו הגדול, ז'אן מישל בסקיאט היה צעיר מוכשר ופרוע, נחוש להפוך לכוכב-על. מי שהכירו אותו בראשית הדרך מספרים על הדרך שהובילה אותו לכבוש את עולם האמנות הניו יורקי.

בימוי: Sara Driver
הפקה: Rachel Dengiz, Sara Driver
עריכה: Adam Kurnitz
צילום: Adam Benn

ה', 17/5, 21:45, סינ' 4 || ו', 18/5, 10:30, סינ' 4 || ד', 23/5, 22:00, סינ' 3

ביג טיים
דנמרק 2017, 90 דקות, אנגלית ודנית, כתוביות בעברית ובאנגלית

ביארק אינגלס, האדריכל הצעיר המשפיע ביותר כיום, הוא איש עם דחף אינסופי להצליח ודמיון פרוע. אחרי שכבש את דנמרק, הוא ממלא את מנהטן במבנים מעוררי השראה ומתכונן לכבוש את העולם. הסרט עוקב אחריו במהלך שבע שנים של הצלחה מסחררת.

בימוי ותסריט: Kaspar Astrup Schröder
הפקה: Sara Stockmann
חברת הפקה: Sonntag Pictures
עריכה: Kaspar Astrup Schröder, Bobbie Esra G. Pertan, Cathrine Ambus
צילום: Kaspar Astrup Schröder, Boris Bertram, Henrik Bohn Ipsen, René Johannesen
פסקול: Bobby Salomon Hess
מוזיקה: Ali Helnwein, Daniel Mccormick

ו', 18/5, 18:30, סינ' 3 || א', 20/5, 12:15, סינ' 3 || ה', 24/5, 16:30, סינ' 3

ג'וליאן שנאבל: דיוקן פרטי
איטליה 2017, 90 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

דיוקן אישי מאוד ויצרי מאוד של ג'וליאן שנאבל, המציג את עבודותיו המסעירות על הקנבס ועל המסך. שנאבל עצמו, ילדיו הכריזמטיים, קרובים וחברים מפורסמים מאוד מספרים על יצירותיו הפרועות וחייו הפרועים לא פחות.

בימוי, תסריט וצילום: Pappi Corsicato
הפקה: Riccardo Scamarcio, Valeria Golino, Viola Prestieri
חברת הפקה: Buena Onda Srl
עריכה: Tommaso Gallone
פסקול: Gabriele Roberto
מוזיקה: Gabrilee Roberto

א', 20/5, 10:00, סינ' 3 || ב', 21/5, 15:45, סינ' 1 || ו', 25/5, 10:15, סינ' 4

המשוררת
גרמניה / ערב הסעודית 2017, 90 דקות, ערבית ואנגלית, כתוביות בעברית ובאנגלית

גופה ופניה של חיסה הלאל אמנם מוסתרים תחת הבורקה, אבל המשוררת הסעודית הנועזת חושפת את הכל – בשיריה. האישה הראשונה בגמר תכנית הכשרונות הפופולרית ביותר בעולם הערבי, עומדת מול 75 מיליון צופים ומציבה מולם מראה אמיצה.

בימוי: Stefanie Brockhaus, Andy Wolff
הפקה: Andy Wolff For Brockhaus / Wolff
חברת הפקה: Hff Munchen
עריכה: Anja Pohl, Hansjoerg Weissbrich
צילום: Tobias Tempel, Stefanie Brockhaus
פסקול: Christoph Von Schönburg
מוזיקה: Sebastian Zenke

ה', 17/5, 11:15, סינ' 3 || שבת, 19/5, 18:15, סינ' 4 || ג', 22/5, 10:00, סינ' 1

הנסיך והדיבוק
פולין / גרמניה 2017, 79 דקות, אנגלית, גרמנית, איטלקית, פולנית וספרדית, כתוביות בעברית ובאנגלית

מי היה "הנסיך הפולני" שאלפי נכבדים ליוו את ארונו לאחוזת הקבר המפוארת ברומא? למה לא דיבר מעולם על עברו? תחקיר מרתק פורש את סיפור חייו המפותל של הקולנוען המסתורי, שפאר יצירתו הייתה גרסת "הדיבוק" ביידיש.

בימוי: Elwira Niewiera, Piotr Rosolowski
הפקה: Małgorzata Zacharko, Matthias Miegel, Ann Carolin Renninger
חברת הפקה: Film Art Production, Kundschafter Filmproduktion, Zero One Film
תסריט: Elwira Niewiera & Piotr Rosołowski
עריכה: Andrzej Dąbrowski
צילום: Piotr Rosolowski
פסקול: Marcin Lenarczyk, Franciszek Kozłowski

ו', 18/5, 21:00, סינ' 1 || שבת, 19/5, 10:00, סינ' 3 || ב', 21/5, 14:00, סינ' 3 || שבת, 26/5, 12:15, סינ' 2

סוכני הזיכרון
ישראל 2018, 52 דקות, עברית, כתוביות בעברית

עשור לאחר מותו של איש התקשורת השנוי במחלוקת אדם ברוך, ילדיו עידו ועמליה רוזנבלום מנסים להכיר אותו. הם מקימים "מוזיאון" זמני שמאגד כאלף פריטים מהארכיון העצום שלו, ומזמינים דמויות מפתח בחייו, המדריכות אותם בשבילי הזיכרון.

בימוי: עמליה רוזנבלום, עידו רוזנבלום
הפקה: מיטל כהן
חברת הפקה: עידו רוזנבלום הפקות בע"מ
תסריט: עמליה רוזנבלום
עריכה: גל גופר
צילום: איציק פורטל
תחקיר: עמליה רוזנבלום, ענבר ליבנה
מוזיקה: טל מטמור

ו', 25/5, 16:30, סינ' 4 || שבת, 26/5, 14:30, סינ' 3

עבדו הנאמן של קובריק
ארצות הברית 2017, 93 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

לא הרבה אנשים יכלו לעמוד בקצב ובעוצמה של סטנלי קובריק. לאון ויטלי הקריב הכל כדי לעבוד כעוזרו האישי. זיכרונותיו האישיים מלאים סיפורים מפתיעים, משעשעים, מפחידים ובלתי נשכחים ממש כמו סרטיו של הבמאי הגאון.

בימוי, עריכה וצילום: Tony Zierra
הפקה: Elizabeth Yoffe, Tony Zierra
מוזיקה: Luke Jennings, David Ben Shannon

שבת, 19/5, 20:30, סינ' 4 || ב', 21/5, 22:00, סינ' 1 || ד', 23/5, 12:15, סינ' 1

ערפל ירוק
ארצות הברית 2017, 63 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

דברים מוזרים מתרחשים בסן פרנסיסקו כשהבמאים מערבלים קטעים ממאה סרטים וסדרות טלוויזיה שצולמו בעיר, ויוצרים מהם תעלומת מתח חדשה, מסעירה, משעשעת, מתוחכמת, היצ'קוקית מאוד ושופעת אהבת קולנוע.

בימוי: Evan Johnson, Galen Johnson, Guy Maddin
הפקה: Evan Johnson, Guy Maddin
עריכה: Evan Johnson, Galen Johnson
פסקול: Jacob Garchik

שבת, 19/5, 20:30, סינ' 2 || ו', 25/5, 20:15, סינ' 2

קוסמה – אינסוף
ארצות הברית 2018, 80 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

בגיל 90 יש ליאיוי קוסמה מיליוני מעריצים באינסטגרם, חשבון בנק תפוח וסטודיו במוסד לחולי נפש שבו היא מאושפזת. סיפור חייה של האמנית היפנית המצליחה בעולם מורכב ומפתיע לא פחות מיצירותיה המיוחדות.

בימוי: Heather Lenz
הפקה: Heather Lenz, Karen Johnson, David Koh, Dan Braun
חברת הפקה: Goodmovies Entertainment, Submarine Entertainment
תסריט: Heather Lenz, Keita Ideno
עריכה: Keita Ideno, Shinpei Takeda, Carl Pfirman
צילום: Hart Perry, Hideaki Itaya
מוזיקה: Allyson Newman

ו', 18/5, 10:00, סינ' 1 || ד', 23/5, 10:00, סינ' 3 || ו', 25/5, 14:00, סינ' 2 || ו', 25/5, 20:30, סינ' 3 || שבת, 26/5, 10:00, מוזיאון: אסיא

קץ הפחד
הולנד 2018, 70 דקות, אנגלית והולנדית, כתוביות בעברית ובאנגלית

לפני 32 שנה התרחש במוזיאון סטיידלק באמסטרדם רצח. הקורבן היה "מי מפחד מאדום צהוב וכחול", ציור מופשט, מהפכני, המוערך במיליונים. האיש ששיסף את היצירה בסכין נתפס מיד, אבל הפרשייה הלכה והסתבכה, כמתחייב מסרט מתח בלשי משובח.

בימוי: Barbara Visser
הפקה: Monique Busman, Michiel Van Erp
חברת הפקה: De Familie Film & Tv
עריכה: Xander Nijsten
צילום: Niels Van Koevorden
תחקיר: Bart Haensel

ו', 18/5, 17:00, סינ' 2 || ב', 21/5, 14:00, סינ' 1 || ד', 23/5, 14:30, סינ' 1

ראגו ראי: מחוץ למסגרת
הודו / פינלנד / נורווגיה 2017, 55 דקות, הינדית, כתוביות בעברית ובאנגלית

ראגו ראי, הצלם ההודי הנודע, יוצא לצלם בקשמיר עם בתו, אוואני, המתעדת אותו. הסרט – החושף את צילומיו האיקוניים ואת יחסיו עם מושאי צילומיו (בהם הדאלי לאמה והאם תרזה) – הופך לדיאלוג אינטימי בין אב ובתו מבעד לשתי מצלמות.

בימוי וצילום: Avani Rai
הפקה: Iikka Vehkalahti
חברת הפקה: Iv Films, Crci, Piraya Film
תסריט: Avani Rai, Iikka Vehkalahti
עריכה: Menno Boerema, Archana Padhke
מוזיקה: Naren Chandavarkar, Benedict Taylor

ה', 17/5, 10:30, סינ' 4 || ב', 21/5, 16:15, סינ' 3 || ה', 24/5, 16:30, סינ' 1

מאסטרים

אקס ליבריס – הספרייה הציבורית של ניו יורק
ארצות הברית 2017, 197 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

בעידן שבו ספריות רבות אינן יותר ממחסני ספרים, הספרייה הציבורית של ניו יורק (92 סניפים, 53 מיליון פריטים) תוססת מתמיד. הבמאי פרדריק וייזמן נכנס אל מתחת לעורה של מפלצת הידע והמחקר, שאינה עוצמת עין לרגע.

בימוי, עריכה ופסקול: Frederick Wiseman
הפקה: Frederick Wiseman, Karen Konicek
חברת הפקה: Zipporah Films
צילום: John Davey

ו', 18/5, 13:00, סינ' 2 || ב', 21/5, 20:00, סינ' 2

בדידות נעורים
צרפת 2018, 100 דקות, צרפתית, כתוביות בעברית ובאנגלית

על סף הבגרות, כשסימני הילדוּת עדיין ניכרים בגופם, תלמידי תיכון בפרבר פריזאי משוחחים זה עם זה בכנות מרשימה מול המצלמה של קלייר סימון. הם נוגעים בנושאים המטרידים שעליהם הם מעזים לשוחח רק עם בני גילם.

בימוי וצילום: Claire Simon
הפקה: Michel Zana, Sophie Dulac, Aurelien Py, Lazare Gousseau
חברת הפקה: Sophie Dulac Productions, Carthage Films
עריכה: Lea Masson, Luc Forveille

ה', 17/5, 12:00, סינ' 4 || ב', 21/5, 17:45, סינ' 2

בעקבות הלדינו
ישראל 1981, 49 דקות, עברית ולדינו, כתוביות בעברית ובאנגלית

שפת הלדינו מכילה צלילים של עולם שלם: תרבות, זיכרונות ותקוות. דוד פרלוב מעיר את העולם הזה לחיים ומאפשר לדוברי הלדינו בארץ, בהם לראשונה גם ניצולי שואה, להציג את הסיפורים והשירים שלהם בשפה העשירה, שפה שהיא מרכיב מרכזי בזהותם.

בימוי ותסריט: דוד פרלוב
הפקה: ליאת בן חביב ויעל פרלוב
חברת הפקה: שירות הסרטים הישראלי
עריכה: ברכה קלצ'בסקי
צילום: יוסי ויין, גד דנציג
תחקיר: לוי זיני

ו', 25/5, 14:15, סינ' 1

בראשית 2.0
שווייץ 2018, 113 דקות, אנגלית, רוסית וקוריאנית, כתוביות בעברית ובאנגלית

אלפי שנים אחרי שנכחדה, גנטיקאים חדורי חזון מקווים להחיות את הממותה הצמרית וציידי שנהב מחפשים את שרידיה באיי האוקיינוס הארקטי. אלה וגם אלה מוכנים להרחיק לכת כדי לשנות את העולם ולזכות בתהילה.

בימוי: Christian Frei, Maxim Arbugaev
הפקה: Christian Frei
חברת הפקה: Frei Filmproduktion
עריכה: Christian Frei, Thomas Bachmann
צילום: Peter Indergand, Maxim Arbugaev
פסקול ומוזיקה: Max Richter, Edward Artemyev

ה', 17/5, 13:30, סינ' 3 || ד', 23/5, 17:15, סינ' 3 || שבת, 26/5, 17:15, סינ' 4

גברת פאנג
סין / צרפת / גרמניה 2017, 86 דקות, סינית ומנדרינית, כתוביות בעברית ובאנגלית

גברת פנג עומדת למות. היא שוכבת במרכז הבית, מוקפת בני משפחה וחברים. סרטו של הבמאי המוערך וונג בינג, שזכה בפרס נמר הזהב בפסטיבל לוקרנו, מציג את המוות כהמשך טבעי ונוכח מאוד של החיים.

בימוי: Wang Bing
הפקה: Pierre-olivier Bardet, Yang Wang, Kong Lihong
חברת הפקה: Idéale Audience, Wil Productions
עריכה: Wang Bing, Dominique Auvray
צילום: Wang Bing, Shan Xiaohui, Ding Bihan
פסקול: Wang Bing, Shan Xiaohui, Emmanuel Soland, Ding Bihan

שבת, 19/5, 18:15, סינ' 2 || ה', 24/5, 17:00, סינ' 2

חמישה גברים וקאראווג'ו אחד
בריטניה 2018, 72 דקות, אנגלית וסינית, כתוביות בעברית ובאנגלית

צייר, משורר, פילוסוף, צלם וסופר, בשולי משבר גיל הארבעים, מוצאים בדיוקן של יוחנן המטביל – שצויר על ידי קאראווג'ו לפני יותר מ-400 שנה – מקור השראה לשיחות, שאלות וחלומות.

בימוי וצילום: Xiaolu Guo
הפקה: Xiaolu Guo, Stephen Barker
חברת הפקה: Post Primitive Collective
עריכה: Lizi Hesling

ב', 21/5, 21:00, סינ' 4

טיטיקאט פוליז
ארצות הברית 1967, 84 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

במהלך חודש של צילומים במתקן כליאה לפושעים חולי נפש, הבמאי פרדריק וייזמן הצליח לחשוף את הקושי והאימה אבל גם את פניהם האנושיות של הכלואים. עם השלמתו ב-1967 הסרט נאסר להקרנה, והותר לפרסום רק אחרי מאבק משפטי ממושך.

בימוי והפקה: Frederick Wiseman
עריכה: Alyne Model, Frederick Wiseman
צילום: John Marshall

ד', 23/5, 19:15, סינ' 2

עונה ארוכה
הולנד 2017, 90 דקות, ערבית, כתוביות בעברית ובאנגלית

דרמות קטנות וגדולות מתחוללות כל העת במחנה פליטים (אחד מרבים) בבקעת הלבנון. הבמאי עטור הפרסים לאונרד רטל הלמריך ("מצב הכוכבים") מביט בהתרחשויות מזוויות הראיה המאוד יוצאות דופן שלו, המעניקות ליושבי המחנה פנים וקולות אישיים ומרתקים.

בימוי: Leonard Retel Helmrich
הפקה: Pieter Van Huystee
חברת הפקה: Pieter Van Huystee Film
תסריט: Leonard Retel Helmrich, Pieter Van Huystee
עריכה: Jos Driessen, Jelle Redeker
צילום: Leonard Retel Helmrich, Ramia Suleiman
תחקיר: Hans Dortmans
פסקול: Ranko Paukovic
מוזיקה: Khyam Allami

ד', 23/5, 16:30, סינ' 1 || שבת, 26/5, 19:45, סינ' 4

רצח במנספילד
ארצות הברית 2017, 87 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

קולייר לנדרי היה בן 12 כשאביו, רופא ידוע, רצח את אמו היפהפייה בביתם המפואר. 26 שנה לאחר מכן הוא חוזר לעיירה בחברת הבמאית זוכת האוסקר ברברה קופל, מבקר את אביו בכלא ומנסה לפענח את הסיפור.

בימוי: Barbara Kopple
הפקה: Barbara Kopple, David Cassidy, Ray Nowosielski
חברת הפקה: Cabin Creek Films
עריכה: Rob Kuhns
צילום: Gary Griffin

ו', 18/5, 18:45, סינ' 1 || ב', 21/5, 12:00, סינ' 1

דוק-קוטור

אנטוניו לופז: סקס, אופנה ודיסקו
ארצות הברית 2017, 90 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

אנטוניו לופז, מאייר האופנה הסוער, צייר את כל המי ומי ועם רובם גם שכב. ג'רי הול, גרייס ג'ונס, קרל לגרפלד, אנדי וורהול וביל קנינגהאם היו בין הרבים שנלחמו על הזכות להתקרב אליו בימי הבוהמה הסוערים של ניו יורק ופריז.

בימוי ותסריט: James Crump
הפקה: James Crump, Ronnie Sassoon
חברת הפקה: Summitridge Pictures
עריכה: Nick Tamburri
צילום: Robert O'haire
פסקול: Don Summer, Marvin Gaye, Isaac Hayes, Chic, Evelyn

ו', 18/5, 21:00, סינ' 4 || ה', 24/5, 14:15, סינ' 3 || שבת, 26/5, 20:30, סינ' 3

באהבה, ססיל
ארצות הברית 2017, 99 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

המבט של ססיל ביטון עיצב את האופן שבו כולנו חושבים על החברה הגבוהה הבריטית והאמריקאית. כמעצב וצלם עטור פרסים ביטון לא ירד לרגע מהבמה. יומניו האינטימיים וקטעי וידיאו נדירים מציגים דמות מורכבת ומרתקת, שהקדישה את חייה לחיפוש אחר היופי.

בימוי והפקה: Lisa Immordino Vreeland
חברת הפקה: Fischio Films, Matador Content, Hot & Sunny Productions
תסריט: Bernadine Colish, Lisa Immordino Vreeland, John Northrup
עריכה: Bernadine Colish
צילום: Shane Sigler
מוזיקה: Phil France

א', 20/5, 14:30, סינ' 3 || ג', 22/5, 12:00, סינ' 1 || שבת, 26/5, 13:00, סינ' 4

הבשורה על פי אנדרה
ארצות הברית 2017, 94 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

אנדרה ליאון טאלי גדל בדרום הגזעני של ארה"ב והפך לגיבור על. אנה וינטור, מנולו בלניק, קרל לגרפלד, טום פורד וטאלי עצמו מציגים תמונה חמה, משעשעת וכובשת של עורך "ווג" הצבעוני, הקולני והמרגש מכולם.

בימוי: Kate Novack
הפקה: Andrew Rossi, Josh Braun
חברת הפקה: Abstract Productions
עריכה: Andrew Coffman, Thomas Rivera, Montes
צילום: Bryan Sarkinen, Andrew Rossi
מוזיקה: Ian Hultquist, Sofia Hultquist

ה', 17/5, 22:00, סינ' 2 || שבת, 19/5, 18:45, סינ' 3 || ד', 23/5, 10:00, סינ' 1

וסטווד
בריטניה 2018, 80 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

שנים אחרי שהייתה ממובילי הפאנק וזעזעה את לונדון בתלבושות פרובוקטיביות, ויוויאן וסטווד נושאת תואר אצולה אבל ממשיכה להיות קוץ בישבנו של הממסד – מעצבת אופנה נועזת וחתרנית, ועכשיו גם אקטיביסטית שרוצה לשנות את העולם.

בימוי: Lorna Tucker
הפקה: Shirine Best, Eleanor Emptage, Nicole Stott, John Battsek
חברת הפקה: Finished Films Production, Tdog Productions, Passion Pictures
עריכה: Paul Carlin
מוזיקה: Dan Jones

ה', 17/5, 19:15, סינ' 1 || ב', 21/5, 10:00, סינ' 3 || ה', 24/5, 20:30, גן הפסגה, יפו העתיקה || שבת, 26/5, 10:00, סינ' 1

מקווין
בריטניה 2018, 111 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

בתצוגות האופנה השערורייתיות של אלכסנדר מקווין היו סקס, סמים ורוקנרול, אבל גם הרבה דברים מצמררים, מענגים או מכעיסים יותר. לצד יומניו וראיונות עם חברים וקרובים, הסרט מציג את שנות היצירה הפרועות והפוריות ביותר של מקווין.

בימוי: Ian Bonhôte, Peter Ettedgui
הפקה: Ian Bonhôte, Andee Ryder, Nick Taussig, Paul Van Carter
תסריט: Peter Ettedgui
עריכה: Cinzia Baldessari
צילום: Will Pugh
מוזיקה: Michael Nyman

שבת, 19/5, 21:00, סינ' 3 || שבת, 26/5, 18:00, סינ' 3

מרג'יאלה
הולנד 2017, 100 דקות, אנגלית, הולנדית וצרפתית, כתוביות בעברית ובאנגלית

בית האופנה Maison Margiela היה תמיד יוצא דופן ומסתורי. האנשים שמאחורי המותג המצליח, ובראשם ג'ני מיירנס, המייסדת השותפה, חושפים לראשונה את ההיסטוריה של אחת הקבוצות היצירתיות והמקוריות ביותר שנראו על המסלול.

בימוי, הפקה וחברת הפקה: Mint Film Office
עריכה: Albert Markus
צילום: David Spaans

שבת, 19/5, 10:15, סינ' 4 || ג', 22/5, 19:00, סינ' 2 || ה', 24/5, 12:00, סינ' 1

פנינים

ההרוג ה-17
ישראל 2003, 76 דקות, עברית, כתוביות בעברית

ב-2 ליוני 2002 התפוצץ אוטובוס בדרכו מתל אביב לטבריה – 17 בני אדם נהרגו, 16 מהם זוהו, אך איש לא הגיע לזהות את ההרוג ה-17. כמה שבועות לאחר מכן הוא נקבר כאלמוני.

בימוי: דוד אופק, רון רותם
הפקה: אלינור קוברסקי ועדנה קוברסקי
חברת הפקה: עדן הפקות
עריכה: אריק להב-ליבוביץ'
צילום: רון רותם

ה', 17/5, 15:45, סינ' 2

יום הלחם
רוסיה 1998, 55 דקות, רוסית, כתוביות בעברית ובאנגלית

ארגזי הלחם הספורים המגיעים אחת לשבוע לכפר, ברכבת, אינם מספיקים לקשישים הבודדים שנותרו שם, אבל זה כל מה שהמציאות הרוסית יכולה לספק. הבמאי סרגיי דבורטסבוי מצייר דיוקן של קהילה הולכת וכלה, בצל קריסתה של האידיאולוגיה.

בימוי, הפקה ועריכה: Sergei Dvortsevoy
חברת הפקה: Jane Balfour Films
צילום: Alisher Khamidhodjaev

ג', 22/5, 14:00, סינ' 4

עשר דקות מבוגר יותר
לטביה 1978, 10 דקות, ללא דיאלוג, ללא כתוביות

הבמאי הרץ פרנק עוקב אחרי הבעות פניהם של ילדים, הצופים במופע עלום, ומאפשר לנו להשתתף בחוויה הרגשית.

בימוי ותסריט: Herz Frank
הפקה: Herz Frank, Pauls Pakalns
חברת הפקה: Riga Film Studio
מוזיקה: Liudgard Gedravichius

ג', 22/5, 14:00, סינ' 4

פנס הקסם של באטו
פולין / גרמניה 1998, 59 דקות, פולנית, כתוביות בעברית ובאנגלית

במשאית צבעונית, עם מקרנה סובייטית ישנה וסדינים במקום מסך, נודדים מפעיליו של קולנוע נייד (אחד מאלפיים הפועלים בהודו) בין כפרים נידחים, כדי להקרין סרטים בפני צופים שכלל אינם יודעים מהו קולנוע. האם ירצו לדעת?

בימוי, הפקה ותסריט: Andrzej Fidyk
חברת הפקה: Besta Film, E-motion Picture
עריכה: Jan Mironowicz
צילום: Mikolaj Nesterowicz

שבת, 19/5, 16:30, סינ' 2

קראמב
ארצות הברית 1994, 120 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

אמן הקומיקס הנודע רוברט קראמב הוא אנכריסט פרוע, מיזנטרופ, המונע בכוחן של פנטזיות מיניות. צמד קולנוענים גדולים, דייוויד לינץ' וטרי זוויגוף, מציגים דיוקן אינטימי מצחיק-עצוב שהפך, ובצדק, לסרט פולחן.

בימוי: טרי זוויגוף
הפקה: דיוויד לינץ', לין אודונל, טרי זוויגוף
עריכה: ויקטור ליונגסטון
צילום: מאריס אלברטי

א', 20/5, 16:45, סינ' 2

תחרות קצרים
אובון
גרמניה 2018, 15 דקות, יפנית, כתוביות בעברית ובאנגלית

היום של הפצצה בהירושימה היה גם היום שבו אקיקו טקאקורה חוותה אינטימיות גדולה עם אביה.

בימוי: Andre Hoermann, Samo/anna Bergmann
הפקה: Andre Hoermann, Christian Vizi
חברת הפקה: Hoermann-filmproduktion, Vizion
תסריט ותחקיר: Andre Hoermann
פסקול ומוזיקה: Daniel Regenberg

שבת, 19/5, 14:30, סינ' 2 || ה', 24/5, 10:30, סינ' 2

ביערות
שווייץ 2017, 13 דקות, גרמנית שווייצרית, כתוביות בעברית ובאנגלית

שלג, קרח, זיעה וקולות ניסור. עצי ענק נכרתים בתוך השקט המקפיא של יערות שווייץ.

בימוי: Corina Schwingruber Ilic, Thomas Horat
הפקה ותחקיר: Thomas Horat
חברת הפקה: Mythenfilm
עריכה: Corina Schwingruber Ilic
צילום: Luzius Wespe

א', 20/5, 14:45, סינ' 2 || ג', 22/5, 15:30, סינ' 2

בעקבות אדאי
גרמניה 2018, 30 דקות, גרמנית, כתוביות בעברית ובאנגלית

צעיר יוצא דופן מצטרף ללוחמים בסוריה ומותיר אחריו שובל של שאלות.

בימוי ותחקיר: Esther Niemeier
הפקה: Britta Strampe
חברת הפקה: Film University Babelsberg Konrad Wolf
תסריט: Esther Niemeier, Sarah-christin Peter, Britta Strampe
עריכה: Sarah-christin Peter
צילום: Omri Aloni
מוזיקה: Robert Pilgram

שבת, 19/5, 14:30, סינ' 2 || ה', 24/5, 10:30, סינ' 2

הזירה
פולין 2017, 14 דקות, פולנית, כתוביות בעברית ובאנגלית

כדי לבצע אקרובטיקה מסובכת על סוס, המתעמלות נדרשות לתפקד כחלק ממכונה חיה.

בימוי ותסריט: Monika Kotecka, Karolina Poryzała
הפקה: Ewa Jastrzębska
חברת הפקה: Munk Studio – Polish Filmmakers Association
עריכה: Izabela Pająk
צילום: Monika Kotecka

שבת, 19/5, 10:30, סינ' 2 || ו', 25/5, 12:15, סינ' 2

חשיפה כפולה
ארצות הברית 2018, 3 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

ארכיון הצילומים של סבא מציג את המשפחה כהתגשמות החלום האמריקאי, אבל מטשטש ומשכיח את השאר.

בימוי והפקה: Julie Buck
עריכה: Jaime Chapin
פסקול: Greg Mailloux

שבת, 19/5, 10:30, סינ' 2 || ו', 25/5, 12:15, סינ' 2

טונגרוס
הודו 2017, 14 דקות, אנגלית והינדית, כתוביות בעברית ובאנגלית

לא קל לגדל תרנגול מחמד בדירה, והמשפחה שוקלת למסור אותו לקצב.

בימוי והפקה: Rishi Chandna
עריכה: Neha Mehra
צילום: Deepak Nambiar
פסקול: Vinit D'souza

א', 20/5, 14:45, סינ' 2 || ג', 22/5, 15:30, סינ' 2

ידידות תלולה
פורטוגל / הונגריה / בלגיה / יפן 2017, 10 דקות, פורטוגזית, כתוביות בעברית ובאנגלית

ידידות בלתי צפויה נרקמת בין צעיר וקשישה, על גרם מדרגות אינסופי בליסבון.

בימוי, הפקה ועריכה: Atsushi Kuwayama
צילום: Anna Schlenker

שבת, 19/5, 10:30, סינ' 2 || ו', 25/5, 12:15, סינ' 2

לילה בגארדן
ארצות הברית 2017, 7 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

תיעוד נדיר של חגיגת ענק במדיסון סקוור גארדן בניו יורק, ב-1939, לרגל עליית הנאציזם.

בימוי, הפקה ועריכה: Marshall Curry
תחקיר: Rich Remsberg
מוזיקה: James Baxter

שבת, 19/5, 14:30, סינ' 2 || ה', 24/5, 10:30, סינ' 2

מיני מיס
ברזיל 2018, 15 דקות, פורטוגזית, כתוביות בעברית ובאנגלית

לבנות הארבע בתחרות היופי בברזיל יש מה לומר, והרבה.

בימוי והפקה: Rachel Daisy Ellis
חברת הפקה: Desvia
עריכה: Rachel Daisy Ellis, Pedro Melo, Eva Randolph
צילום: Pedro Urano

א', 20/5, 14:45, סינ' 2 || ג', 22/5, 15:30, סינ' 2

המתורגמן
הולנד 2017, 25 דקות, ערבית והולנדית, כתוביות בעברית ובאנגלית

הפליטים ונציגי הרשויות, שאת שיחותיהם הוא מתרגם מרחוק, לעולם לא יראו עד כמה סיפוריהם משפיעים על המתורגמן.

בימוי: Reneé Van Der Ven
הפקה: Eline Van Wees
חברת הפקה: Basalt Film
עריכה: Riekje Ziengs
צילום: Peter Lataster
פסקול: Tim Van Peppen

שבת, 19/5, 10:30, סינ' 2 || ו', 25/5, 12:15, סינ' 2

העננים
מקסיקו 2017, 20 דקות, ספרדית, כתוביות בעברית ובאנגלית

חוואי מקסיקני פותח צוהר אל אימת החיים בצל קרטל הסמים.

בימוי ועריכה: Juan Pablo González
הפקה: Makena Buchanan, Jamie Gonçalves
חברת הפקה: Sin Sitio Cine
צילום: Jim Hickcox

שבת, 19/5, 14:30, סינ' 2 || ה', 24/5, 10:30, סינ' 2

תל אביב – יומן מסע
שווייץ 2017, 6 דקות, ללא דיאלוג

יומן אנימציה רגיש, של זר ההולך ומסתגל ונטמע בתל אביב.

בימוי, תסריט, עריכה, צילום ותחקיר: Samuel Patthey
הפקה: Jürgen Haas
חברת הפקה: Hslu Design Und Kunst
פסקול ומוזיקה: Julien Gobet, Patrick Overney

א', 20/5, 14:45, סינ' 2 || ב', 21/5, 09:30, סינ' 2 || ג', 22/5, 15:30, סינ' 2

קולנוע 360VR

בית בין לבין
2017, 18 דקות, ללא דיאלוג, ללא כתוביות

"בית בין לבין" מתעד ב-360 מעלות את חיי הפליטים במחנה "קארה טֶפֶּה" שבאי היווני לֶסְבוֹס.

בימוי ועריכה: Maren Gedenk
הפקה: Maurice Schutte, Martijn Boomsma
צילום: Maurice Schutte
פסקול: Jeroen Goeijers

ב', 21/5, 12:00, חדר ניו מדיה || ג', 22/5, 12:00, חדר ניו מדיה

בלאדלס
ארצות הברית 2017, 12 דקות, אנגלית וקוריאנית, כתוביות בעברית ובאנגלית

"בלאדלס" הוא סרט מציאות מדומה על רצח של עוֹבדת מין קוריאנית בידי חייל אמריקאי ב-1992. כשאין מילים שיכולות לתאר, החוויה מדברת בעד עצמה.

בימוי ותסריט: Gina Kim
הפקה: Seonah Kim, Jiyoung Kang, Gina Kim
עריכה: Gina Kim, Kyusik Chang
צילום: Sam Jeon

ב', 21/5, 12:00, חדר ניו מדיה || ג', 22/5, 12:00, חדר ניו מדיה

הכיסא האחרון
2017, 15 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

"הכיסא האחרון" הוא פרויקט דוקומנטרי על התקופה האחרונה בחיים. החוויה, המשלבת אודיו, וידיאו ב-360 מעלות ואנימציה, מאפשרת הצצה מקרוב לחיי היומיום של פרד ואגברט.

בימוי ותסריט: Jessie Van Vreden, Anke Teunissen
הפקה: Pieter Van Huystee
חברת הפקה: Pieter Van Huystee Film
עריכה: Steve Van Damme
מוזיקה: Rik Elstgeest, Gerry Arling

ב', 21/5, 12:00, חדר ניו מדיה || ג', 22/5, 12:00, חדר ניו מדיה

מאה שמונים
2018, 11 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

סיפור מעורר השראה על ילד שנולד בכלא והצליח לטהר את שמה של אמו ולשחררה, אחרי שבילתה עשרים שנה מאחורי הסורגים על לא עוול בכפה.

בימוי: Eren Aksu
הפקה: Lauren Burmaster, Paula Cuneo, Eren Aksu, Devin Embil, Kevin Tsukii
עריכה: Greg Byers
צילום: Kevin Tsukii
מוזיקה: Haim Mazar

ב', 21/5, 12:00, חדר ניו מדיה || ג', 22/5, 12:00, חדר ניו מדיה

מקום
2018

"מקום" הוא מסע בזמן לחלל שכבר אינו קיים. החוויה משמרת פיסה נדירה מתרבותה העשירה של חַלַבּ שבסוריה, ומעמתת את הצופה עם קשיי ההווה שלה.

בימוי: A Project By:, Avi Dabach, Harmke Hazeen, Judith Manassen Ramon, Mike Robbins

ב', 21/5, 12:00, חדר ניו מדיה || ג', 22/5, 12:00, חדר ניו מדיה

נשות השמש
2017, 7 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

פרויקט ב-360VR. נשות השמש הן לוחמות יזידיות שמטרתן לשחרר את אחיותיהן מהשבי ולהגן על כבודן ועל כבוד הקהילה שלהן.

בימוי: Celine Tricart, Christian Stephen
הפקה: Maria Bello, Celine Tricart
עריכה: Mark Simpson
צילום: Celine Tricart
מוזיקה: Ed Harcourt

ב', 21/5, 12:00, חדר ניו מדיה || ג', 22/5, 12:00, חדר ניו מדיה

מחווה לדוקאדג' קולקטה

המלח הוא אני
הודו / שווייץ 2013, 92 דקות, גוג'ראטית, כתוביות בעברית ובאנגלית

אלפי משפחות נודדות מדי שנה אל המדבר בגוג'ראט כדי להפיק שם מלח לבן. אחרי שמונה חודשים של מאמץ בנוף קדמוני מהפנט, יבוא המונסון ויחרב את הכל, כמין פולחן מעגלי שיחל שוב בתום הגשמים.

בימוי ותסריט: Farida Pacha
הפקה: Farida Pacha, Lutz Konermann
חברת הפקה: Leafbird Films Gmbh (ch)
עריכה: Katharina Fiedler
צילום: Lutz Konermann
מוזיקה: Marcel Vaid

ו', 18/5, 19:00, סינ' 2

נולדתי בדלהי
הודו 2011, 93 דקות, הינדית, כתוביות בעברית ובאנגלית

האחיות ג'וסנה וחסינה עוזבות את הכפר הקטן שבו גדלו ועוברות לעיר הגדולה. המצלמה מלווה אותן במשך חמש שנים של תהפוכות רבות, ומתעדת מטווח אפס תהליך התבגרות צובט לב, משעשע ומורכב.

בימוי, הפקה וצילום: Bishnu Dev Halder
חברת הפקה: Bee Pee Motion Pictures
עריכה: Tamal Chakraborty

ו', 18/5, 10:30, סינ' 2

תנועת מגדלי האורז
הודו 2017, 83 דקות, צ'רוקי, כתוביות בעברית ובאנגלית

בשדות האורז של פֶאק, על גבול הודו-מיאנמר, השירה חשובה לא פחות מעבודת האדמה. שירת מגדלי האורז, ממש כמו עבודתם, מחייבת שיתוף קולות רבים ומתנהלת כשיחה מעגלית אינסופית מהפנטת, המהדהדת בנוף ההררי עוצר הנשימה.

בימוי, עריכה ופסקול: Anushka Meenakshi, Iswar Srikumar
הפקה: Manas Malhotra
צילום: Anushka Meenakshi, Iswar Srikumar, Tarun Saldanha

א', 20/5, 10:30, סינ' 2

יש לבדוק גם

וידאו: קדימון לעונה 3 של "סטארגירל"

אחת הסדרות הבודדות של "די סי" ו"סי דבליו", שעונתן החדשה הופקה לפני "הביטול הגדול". העונה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.