יום רביעי , דצמבר 12 2018
Home / טלויזיה / זכות הצעקה
זכות הצעקה, באדיבות הוט 8

זכות הצעקה

 

זכות הצעקה – פרקים במחאה ישראלית

 

 

 

לא באנו למפות את כל תולדותיה של המחאה הישראלית באנו לשאול שאלה; מה מקומה של המחאה בישראל? מתי צלחה? מתי נכשלה? ומה הוביל לידי שתי האפשרויות הללו.

קיים קשר הדוק בין מחאה לתהודה, בין הזעקה לתיעוד שלה. האם הגיעו קולות המפגינים לכותרות הראשיות או למהדורות הערב וכיצד סוקרו.  בפער הזה מתמקמת לה הסדרה "זכות הצעקה" כאשר היא מנסה לתעד מחאות מרכזיות בישראל דרך עיניהם של אלה שסיקרו אותן או תיארו אותן. מכאן נובעת ההחלטה להשתמש אך ורק בחומרי ארכיון. קולאז' נרטיבי ענק ממדים שמאפשר ריחוק והתבוננות מחודשת ברגעים הקשים והמרגשים של המחאות בארץ. מגיליונות "העולם הזה", יומני הקולנוע וארכיון הטלוויזיה הישראלית ועד פייסבוק ודפי היו-טיוב. כולם היו הכלים שעליהם עברה המחאה אל הציבור הרחב במטרה לרכוש את אהדתו להוציא מפגינים מביתם החמים אל הרחובות.

פרק 1

בין מוסררה לסבסטיה- שתי תנועות מחאה מרכזיות נולדו בראשית שנות השבעים, בימי שלטון מפלגת העבודה, תנועת הפנתרים השחורים ותנועת גוש אמונים. מדוע רק אחת הצליחה.

פרק 2

נביא האלימות- איך קרה שהשפעתו של הרב מאיר כהנא קונה לה מידי שנה יותר ויותר אוהדים ברחוב הישראלי יותר משני עשורים  אחרי מותו ?

פרק 3  

הגל ששטף- שנת 2011 תיזכר כשנה בה צעירים בכל העולם כבשו את הכיכרות והרחובות, תובעים לעצמם את חלקם במרחב הפוליטי ובניהול חייהם גם ישראל כידוע הייתה חלק מאותו הגל. מה נותר מכל זה? האם דור המחאה של 2011 מימש את תקוותיו?

 

יוצר הסדרה : אורי רוזנווקס | תחקיר : איליה אמיר, נועה אלפיה, רחל נחושתאי, איה שושן | עריכה: בועז ליאון, טלי גולדנברג, מוסיקה אבי בללי | עיצוב פס קול: אופיר לוקיי.

בדוק גם

שידורים ישירים בערוצי ספורט1 בשבוע הקרוב

לוח שידורים ערוצי ספורט1 לשבוע: 14.12 – 8.12   שבת 8.12 ספורט1 + ספורט1HD 11:55 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.