יום חמישי , דצמבר 13 2018
Home / טלויזיה / אפקט החיידק
ערן זהבי וגיא זהר, "חידת ערן זהבי", באדיבות ערוץ 10

אפקט החיידק

*"אפקט החיידק" – סרטו התיעודי של גיא זהר*

 

*מה אנחנו לא יודעים על גופנו ומהם הגורמים שמשפיעים על מצב בריאותנו*

 

*מיום שני 19.3.18 בשעה 21:15 בערוץ עשר*

 

 

 

סרטו התיעודי של גיא זהר ישודר ב-2 חלקים ויעסוק בין היתר בשאלות מדוע תינוקות שנולדו בניתוח קיסרי חולים יותר בבגרותם? מדוע כשאנחנו מצליחים בדיאטה אנחנו בסופו של דבר חוזרים לאותו משקל? מהן השתלות צואה ואיך הן מצילות חיים? האם הפרוביוטיקה שאנו מקפידים לצרוך עובדת?

 

בסרט תשכחו את כל מה שחשבתם שאתם יודעים על גוף האדם ועל מה שנדמה לכם  על בריאותנו ותגלו שהגנטיקה האנושית היא אמנם עניין דומיננטי שקובע את מצב בריאותנו אבל מה שבאמת מכוון את התנהגות הגוף שלנו הוא החיידקים שמתאכסנים אצל כל אחד ואחת מאיתנו בגוף כבר מרגע לידתנו.

 

לכן בשאלות על בריאות הגוף שלכם אל תשאלו מה הגוף שלכם צריך אלא תשאלו מה החיידקים שמצויים בגופכם צריכים: איזה מזון טוב להם? מתי הם יעדיפו מנוחה ומתי הם יעדיפו דווקא פעילות? מה צריך לעשות כשהחיידקים סובלים ולא מאוזנים?

 

גיא זהר צולל אל עולם החיידקים ומתלווה אל צמד החוקרים המוביל בעולם פרופ' ערן סגל ופרופ' ערן אלינב – ישראלים ממכון ויצמן שעומדים מאחורי מחקר שיטיל ספק גדול על יעילותה הבריאותית של כל תעשיית הפרוביוטיקה העולמית… 

 

*אפקט החיידק – חלק א' שישודר ביום שני *19.3.18* יתמקד באופן שבו החיידקים משפיעים על בריאותנו הגופנית והנפשית. גיא זהר יצא לבדוק איך אפשר להתאים את התזונה שלנו לחיידקים שבגופנו, נראה כיצד פירמידת המזון המסורתית איבדה את הרלוונטיות שלה. נבחן איך מתאימים את השעון הביולוגי שלנו לחיידקים המצויים בגופנו ואיך החיידקים יוצרים אצלנו מצבי רוח דיכאוניים, חרדה, אלימות ולחץ נפשי ותופעות רבות ומגוונות שרק כעת המדע מתחיל לזהות אותן.

 

*אפקט החיידק – חלק ב' שישודר ביום שני *26.3.18* יתמקד באופן שבו אפשר להסדיר את מערכת החיידקים שבגופנו באמצעות השתלות צואה שמחדירות לגופנו חיידקים חסרים או באמצעות חשיפה מכוונת לחיידקים בילדות כדי לבנות מערכת חיסונית חזקה. במהלך הסרט ניחשף לבעיות שנוצרות אצל תינוקות שנולדו בניתוח קיסרי הגורם לשיבוש איזון מערכת החיידקים בגוף ועלול לגרום לתינוקות אלה אלרגיות ומחלות אוטואימוניות שונות בבגרותם. כמו כן נבחן את שאלת יעילותה של הפרוביוטיקה המלאכותית וזו שנמצאת במזוננו ונבדוק אם מדובר  בהטעיה הגדולה ביותר של העידן המודרני.           

 

במאי: *דובי קרויטורו*, צילום: *עינב גיאת ג'קסון*, עורך וידאו: *נדב בן צור*,

 

חברת הפקה: *"טושוט סרטים"*.

בדוק גם

לכל אישה יש שם

סדרת כתבות חדשה של מיה איידן בחדשות עשר*: *״לכל אישה יש שם"*  *מי תהיה האישה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.