יום שישי , דצמבר 3 2021
יס, yes, לוגו, 2017

אפריל 2018 ב-יס דוקו


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2018_APRIL_DOCU_page-1.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2018_APRIL_DOCU_page-2.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2018_APRIL_DOCU_page-3.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2018_APRIL_DOCU_page-4.jpg
C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2018_APRIL_DOCU_page-5.jpg

70 לישראל ב-yes דוקו –

סופ"ש עצמאות עם חגיגת תכנים ישראליים אהובים, כולל בכורות:

 

לאחר סבב הקרנות בבתי הקולנוע בישראל, yes דוקו מציג בבכורה טלוויזיונית את סרטו החדש של הבמאי רן טל ("ילדי השמש", "גן עדן")  – G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\ישראלי\yes-Docu_Israeli_רקע-לבן.jpg

 

המוזיאון | The Museum

בכורה: יום רביעי, 18.4, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 21.4, בשעה 21:00  


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\צילום דניאל קדם תמונה מובילה.jpg

התחרות הרשמית – פסטיבל הקולנוע ירושלים 2017

קולאז' תיעודי, מרהיב ביופיו ומרגש, שלוקח אותנו לסיור מרתק ומשעשע מאחורי הקלעים של אחד ממוסדות התרבות החשובים בארץ – מוזיאון ישראל.

על רקע יצירות המופת מעוררות ההשראה, הסרט חושף את הלב הפועם של המוזיאון – הדמויות והפעילות הרוחשת מתחת לגלריות, במחסנים, במעבדות וסביב שולחן הדיונים.

במבט חד ומלא באהבת אדם, מתבונן הסרט באנשים ומזמין את הצופים להציץ מבעד לקירות המוזיאון, לבקר את המבקרים, להתבונן במתבוננים ולהאזין למספרים: מנהל המוזיאון האמריקאי, השומר שהוא גם חזן, משגיח הכשרות, המדריך הפלסטיני והמבקרת העיוורת – כולם יוצרים פסיפס מרגש ומגוון של צוות המוזיאון  ושל החברה הישראלית כולה.

"המוזיאון" – סרטו החדש של הבמאי המוערך רן טל ("ילדי השמש", "גן עדן") הוא סרט חובה לכל חובב אמנות ותרבות בישראל.

בימוי ותסריט: רן טל | צילום: דניאל קדם | צילום נוסף: איתי מרום, אוריאל סיני, זיו ברקוביץ', צבי לנזמן | עריכה: נילי פלר | סאונד: תולי חן | עיצוב פסקול: אביב אלדמע | מוסיקה מקורית: אשר גולדשמידט | הפקה: איילת קייט, אמיר הראל – "למה הפקות".

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ומועצת הפיס לתרבות ולאמנות. (72 דק', ישראל, 2017).Image result for ‫ילדי השמש רן טל‬‎

"יצירת אמנות בפני עצמה", הארץ

"סיפור אנושי מרגש", ynet

"סרט תעודה מצויין", מעריב

"גלריה עשירה של דמויות. סגנון מופשט ופיוטי", וואלה!

לצפייה בטריילר

לרגל בכורת סרטו החדש של הבמאי הישראלי המוערך ועטור הפרסים

רן טל, נשדר במהלך יום העצמאות את סרטיו הקודמים "גן עדן" ו-"ילדי השמש", שהופקו גם הם עבור yes דוקו.  

דוד גרוסמן, עמוס עוז, א.ב יהושע, מאיר שלו, אשכול נבו, רונית מטלון ז"ל, צרויה שלו, אלונה קמחי, אתגר קרת ובני ברבש – פורשים את תובנותיהם והשקפותיהם הפרטיות על מדינת ישראל בסרט חדש –


 

ישראל בעיני סופריה | Israel:  Stories of Modern Days

בכורה: יום חמישי, 19.4, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

 שידור נוסף: שישי, 20.4, בשעה 19:35  

 

70 שנה לאחר הקמת מדינת ישראל, עשרה סופרים ישראלים ידועים שמים את אור הזרקורים על המדינה שבה הם חיים, ביניהם הזוכה הטרי בפרס ישראל לספרות ושירה לשנת 2018, דוד גרוסמן.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Still - David Grossman.jpg

לצידו של גרוסמן, שורת סופרים ישראלים מצליחים ומוּכּרים פותחים את ליבם מול המצלמות – מהסיפור האישי שלהם ועד להוויה הישראלית, הכוללת שכול, מיליטנטיות, עדתיות, מאבקי שמאל-ימין או כפי שאשכול נבו מכנה את ישראל – "גן עדן למספרי סיפורים".

לכבוד חגיגות ה-70, אנחנו מציגים סרט שמביא דיוקן מקורי וסובייקטיבי של המדינה – כפי שמשתקף דרך סופריה.

בימוי: וויליאם קארל, בלאנש פינגר (52 דק', צרפת/ישראל, 2018)


 

עוד ישודרו במהלך יום העצמאות ובסופשבוע – הסדרות הכי ישראליות:

אריק איינשטיין: שיר אהבה סטנדרטי – ביוגרפיה מוסיקלית של ענק התרבות הישראלי;

זוכה פרס סדרת התעודה הטובה של השנה – האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה

הטייסות – תיעוד אינטימי של שש צעירות בקורס הטיס היוקרתי של צה"ל;  

הנובליסטים – חייהם ומשנתם של זוכי פרס הנובל הישראליים;

ועוד שפע של סרטים ממיטב היצירה הדוקומנטרית הישראלית שהופקה עבור yes דוקו.


 

* * *

 

ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל 2018 נשדר בבכורה את הסרט-


G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\ישראלי\yes-Docu_Israeli_רקע-לבן.jpg

גלי הדף | Shockwaves

בכורה: יום שלישי, 17.4, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 20.4, בשעה 22:00

 

בכל אירוע בטחוני מדמם, תשומת הלב הכמעט מוחלטת מופנית  לנפגעים עצמם – בין אם מדובר בלוחמים שנפצעו, או בנפגעי פעולות טרור. \\filesrv.yesdbs.co.il\ProductionsMedia\דוקו\!!!מקור עתידי - לא לשימוש\גלי הדף\תמונה מובילה.ריבקי, קרדיט צילום מיכאל אורקין.jpg

אלא שליד הנפגעים עצמם, נמצאים קרוביהם, שגם חייהם שלהם התהפכו לבלי שוב.

הסרט "גלי הדף" מפנה לראשונה את המצלמה לאתגרים המטלטלים העומדים לפתחם של אנשים אלה, לאחר שהאדם הכי קרוב אליהם נפגע. בזמן שהחברה מצפה מהם להפגין תמיכה, תעצומות נפש, ולא לקרוס – הם נאלצים להתמודד עם התסכול והסבל מהשינוי הדרמטי שעבר אהובם לצד התקווה להחלמה:

בעלה של ריבקי הישראלי, יהודה, הוא הפצוע הקשה ביותר של "צוק איתן". במשך חודשים ארוכים היה מחוסר הכרה, במהלכם ילדה ריבקי את בנם השני. כשהתעורר לבסוף, עם פגיעה קוגניטיבית, הוא מצא אותה לצידו, והיא המשיכה ללוותו במסע השיקום הארוך. אלא שלאחר שנתיים וחצי של שיקום, החליטה ריבקי להתגרש מיהודה, החלטה שקוממה עליה רבים בישראל .

אופק ביטון בן ה-18 הוא בנו של אורן, מעצב שיער מצליח שלקה בהלם קרב לאחר שירות ביחידת המסתערבים של מג"ב. אופק גדל בצלו של אב הלום קרב, וכעת, כשהוא עומד לפני גיוסו, השדים שטורפים את לילותיו של אביו מתחזקים, ועל אופק להחליט האם להתגייס לקרבי כמו אביו, כאשר כל יום בחייו הוא חווה את תוצאותיה של החלטה זו, או לבחור בדרך אחרת.    

בתה של אירנה שפורטוב, אלונה, נפצעה קשה בפיגוע בדולפינריום כשהיתה בת 14.  מצעירה יפה ומבטיחה, הפכה לאדם שחייב ליווי צמוד כדי לשרוד. אירנה, שכבר אינה צעירה, צריכה לגדל את בתה בת ה-30 כאילו נולדה מחדש, תוך מאמץ מתמיד להביא אותה למצב שבו היא מתפקדת באופן עצמאי. המטרה הנוכחית שלה – למצוא לה בן-זוג שיקבל אותה על מגבלותיה.

הבמאית כנרת חי גילאור, בעצמה בתו של פצוע צה"ל,  פותחת לנו צוהר מרגש עד דמעות אל עולמם של אנשים שחייהם השתנו באחת בעקבות פציעתו של האהוב עליהם מכל.

בימוי והפקה: כנרת חי גילאור | צילום: דניאל קדם |  עריכה: יניב רייז שפי | מוזיקה מקורית: יונתן בר גיורא | עריכת פסקול: נין חזן. הסרט הופק עבור yes דוקו. (71 דק', ישראל, 2018)

 

יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2018 ב-yes דוקו, בסימן נקמה ומשמעויותיה –  


G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\ישראלי\yes-Docu_Israeli_רקע-לבן.jpg

רק לאלוהים מותר | Should Only God   

בכורה: יום רביעי, 11.4, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 14.4, בשעה 22:30  

סבא הֶנֶק לא הוכר מעולם כניצול שואה, למרות שכל משפחתו נספתה בשואה והוא עצמו שרד את המלחמה ביערות מזרח פולין. נכדו, צפריר, רוצה לתקן את העוול ומתחיל לחקור את מעשיו של סבו באותה תקופה.

עדותו של הנק ביד ושם, שמתגלה לראשונה תוך צילומי הסרט, חושפת מעשה נקמה: הנק ואחותו הקטנה מירקה התחבאו באסם אצל איכרים פולנים, ונדמה היה שהם מצליחים להימלט מזרועות הנאצים. אלא שאז האישה שהחביאה את מירקה מכרה אותה בעבור כסף למשטרה. מירקה נלקחה ליער הסמוך ונורתה בראשה. בעודה גוססת מצא אותה אחיה הנק. במילותיה האחרונות היא בקשה נקמה ומתה.

על-פי עדותו, לאחר המלחמה חזק הנק לכפר ונקם: הוא הרג ביריות את האישה שהסגירה את אחותו, ואת בּיתה הקטנה.

העדות הזו לא נותנת מנוח לצפריר, ו-70 שנה אחרי האירועים הוא יוצא למסע בלשי.

תוך שהוא נעזר בשברי אינפורמציות שהוא מחלץ מאִמו, ובחוקרים פולנים, הוא מבקש לאתר את משפחת הנרצחת ולהעביר מסר שהשאיר הסב בעדותו: "הנקמה שמורה רק בידי אלוהים, ולא בידי אדם".

ברקע החקירה צפות ועולות כל העת גם שאלות מטרידות על יחס הפולנים ליהודים בשואה – והתשובות המתקבלות, כמו בחיים, מורכבות.

עד מהרה מתברר שסבא הנק שמר לא מעט סודות מתקופת המלחמה. כשהחוקרים הפולנים מגלים מסמך שמצביע על כך שהוא שהתגייס ל-NKVD – אז זרוע השלטון הרוסי רצחני בפולין – הטבעת מתחילה להתהדק על הסיפור האמיתי.     

האם ימצא צפריר את משפחתה של הנרצחת שהסגירה את מירקה? האם 38 שנה לאחר מותו יוכר הנק שטלצר כניצול שואה?  וכיצד בכלל מתיישב סיפור הנקמה עם המסר שסבא הנק השאיר אחריו, שהנקמה שמורה רק בידי אלוהים?

 

בימוי ותסריט: גד אייזן | עורך: יונתן צור | יועצת אמנותית ועורכת תוכן: טלי שמיר וורצברגר | צילום: גד אייזן, מתאוס סיביק | עורך פס קול : שלום וינשטיין | מוסיקה: ברוך בן יצחק (רוקפור) | אנימציה: גיא גולדין | און ליין: ארט מדייה – ברוך חלק | תחקיר : חגית פורת. פיטר ג'אבור , ג'קוב צ'ופרינסקי.  הסרט הופק עבור yes דוקו.

(60 דק', ישראל, 2018).

 

היטלר: כרוניקה מצולמת

The Hitler Chronicles – Blueprint for Dictators  

בכורה: ימי ראשון, החל מה-8.4, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.


a0d3fb4b-c1b7-41dd-b6ba-1b648bc1b904

פסטיבל IDFA 2017

אדולף היטלר, כפי שלא נראה מעולם.

כרוניקה מרתקת של היטלר, מלידתו ועד מותו, נפרשת לפנינו בסדרה חדשה בת 4 פרקים מאת הבמאי הרמן פוקינג-איקן.

יותר מ-100 קטעי ארכיון  נדירים מרחבי העולם, יותר מ-900  קטעי ארכיון אישיים, מחציתם בצבע, רובם שוחזרו באיכות HD ו- 40% מתוכם לא נראו מעולם על גבי המסך!

הסדרה "היטלר: כרוניקה מצולמת" מספרת את סיפור חייו של היטלר לאורך תקופה של 50 שנה, מתוך ניסיון לספק את הבסיס להבנת האדם שמאחורי המנהיג. אם זה בכלל אפשרי. חייו של היטלר מובאים בסדרה, בהקשר לאירועים המתרחשים בחברה האוסטרית והגרמנית, בהקשרים פוליטיים לאומיים ובינלאומיים וביחס להיסטוריה של מחצית הראשונה של המאה ה-20.

לצד קטעי הארכיון הנדירים מוקראות עדויות מתוך כתביו של היטלר עצמו ושל אנשים שעבדו לצידו,  ביניהם, יוזף גבלס, שר התעמולה הנאצי, אלברט שפר, הארכיטקט שלו, כריסטה שרדר, מזכירתו ועדויות של סופרים, עיתונאים ופוליטיקאים מאותה תקופה, ביניהם ארנסט המינגווי, ווינסטון צ'רצ'יל, וג'ון פ. קנדי (כסטודנט צעיר).

בימוי: הרמן פוקינג-איקן (4X50 דק', גרמניה, 2017)

לצפייה בטריילר

 

פרקי הסדרה:

פרק 1 – 1920-1889

פרק הנפתח בילדותו באוסטריה כתלמיד בעייתי ובהמשך כצעיר רעב וחסר-בית. רק מות אביו והירושה שקיבל ממנו מצליחים להחזירו לחיים נורמליים במינכן.  באוגוסט 1914 הוא מתגייס לצבא ומשרת כשליח במלחה"ע ה-1. תוך זמן קצר הוא נשלח להכשרה פוליטית כדי לסייע במלחמה בקומוניזם בשורות הצבא ומתקרב להנהגת המפלגה. ב-1923 הוא מנסה לבצע מהפכה כושלת ונשלח לכלא. שם הוא כותב את "מיין קמפף" ומתכנן את הפיכת המפלגה לתנועה רבת עוצמה.

 

פרק 2 – 1938-1929

בתחילת שנות ה-30, לאחר המשבר הכלכלי בארה"ב שהביא למשבר כלכלי גם בגרמניה, התנועה הולכת ומתחזקת. בבחירות ב-1932 סוחפת המפלגה הנאצית את הבוחרים והיטלר מתמנה לקנצלר. השמרנים מצפים ממנו לעזור להם כנגד הקומוניסטים אך בעזרת מסכת שקרים ואלימות טהורה הוא נפטר ממתנגדיו, לאחר שאלו הביאו לעלייתו לשלטון. כוחו הופך לעצום ובלתי מוגבל.


 

פרק 3 – 1943-1938

אחרי כיבוש צ'כוסלובקיה העולם ממתין לראות אם היטלר יסכן את השלום האירופאי. ההסכם בין היטלר לסטלין מביא אותו להחלטה לפלוש גם לפולין. בריטניה וצרפת מכריזות מלחמה אך גם זה לא עוצר את היטלר. המדיניות הפאסיבית של המערב מובילה אותו לפסגת כוחו הצבאי. רוב אירופה כבר נמצאת תחת שלטון גרמניה אך קשיים מתחילים לצוץ בגלל המרחקים העצומים, כוח האדם המוגבל ומעל לכל – החורף הקשה ששורר ברוסיה.

 

פרק 4 – 1945-1938

בשנים הללו היטלר משכלל את השיטות לרצח היהודים ובמקביל מקבל החלטות צבאיות שמתבררות כאסון. החזיתות מתחילות להתפרק ובעלות הברית מביסות את הכוחות הגרמנים באיטליה ובאפריקה. הצבא הרוסי הודף את הגרמנים למזרח ובכל זאת היטלר מסרב להיכנע. רק כשהם מגיעים למרחק  500 מטר מהבונקר שלו הוא מבין שהפסיד…

 

מוצאי יום השואה 2018 –

הבריחה מחדר 18 | Escape from Room 18  

בכורה: יום חמישי, 12.4, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 14.4, בשעה 21:30

סיפורו הלא ייאמן של ג'ון דלי, צעיר יהודי אמריקאי, שאולץ להתגייס לארגון נאו נאצי ונותר בחיים לאחר שהותקף על ידי חברי הארגון כשגילו את יהדותו.

ג'ון דלי גדל במחוז מריון בפלורידה, שם התוודע לקבוצות צעירים נאו נאצים. לאחר שאלו פנו אליו להצטרף לשורותיהם, הוא נאלץ להצטרף אליהם מחשש שיבקשו ממנו הסבר מדוע לא ויגלו את דבר יהדותו. במהרה הפך לחלק מקבוצה נאו-נאצית שנקראה "אמריקן פרונט" ואף קיבל דרגה של קצין בארגון, שתמך בנאציזם ושאף להקמת מדינה אוטונומית ללבנים בארה"ב. תפקידיו היו בעיקר לגייס חברים נוספים ולעיתים להכות אנשים אחרים. 861209-250

בשלב מסוים נחשף סודו והוא הותקף קשות ע"י קבוצת גלוחי הראש עד אובדן הכרה. אחרי שהחלים והעיד נגד תוקפיו, הבין שחייו בסכנה והחליט לברוח לישראל.

כעת, 25 שנה לאחר התרחשות האירועים, מציע לו חבר "גלוח ראש" מהעבר לצאת יחדיו למסע במחנות ההשמדה במזרח אירופה בניסיון לחדש את הקשר ביניהם ולכפר על העבר שלהם.

בימוי: דניאל ברה (60 דק', ארה"ב/ישראל, 2017)

לצפייה בטריילר                        ***

מיוחד! yes דוקו מציג שני סרטים חדשים וכבר מדוברים, על אייקונים יוצאי דופן שהותירו את חותמם על התרבות והחברה האמריקאית – אלביס פרסלי, שהלך לעולמו לפני כ-40 שנה, ומרטין לותר קינג, שנרצח לפני 50 שנה:

 

אלביס פרסלי: החיפוש | Elvis Presley: The Searcher

בכורה: ימים שני ושלישי, 23-24.4, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי-שבת, 27.4-28.4, בשעה 22:00Image result for Elvis Presley: The Searcher

פרויקט משותף ורחב יריעה של Sony Pictures Television ו-HBO מאת הבמאי זוכה פרסי האמי® והגרמי®, טום זימני ("ברוס ספרינגסטין: ההבטחה") המביא את סיפורו של האייקון המוזיקלי, אלביס פרסלי.

הסרט המרהיב בן ה-3 שעות, (שישודר בשני חלקים), מציג את אפוס חייו – מילדותו של "המלך", דרך הסשנים המדהימים שביצע ב-Jungle Room ב-1976, ועד מותו הטראגי שנה לאחר מכן.

הסרט מביא צילומים נדירים מתוך "אחוזת גרייסלנד", ביתו של אלביס, חומרי ארכיון ותמונות מאוספים פרטיים מרחבי העולם שטרם נראו על המסך, ויותר מ-20 קטעי ראיונות בלעדיים עם הנגנים, המפיקים, המקליטים והבמאים שעבדו לצידו ואמנים שהושפעו ממנו בעבודתם.

בהשתתפות הזמרים ברוס ספרינגסטין, טום פטי, אמילו האריס, אשתו לשעבר, פרסיליה פרסלי, המפיק המוזיקלי, דיוויד פורטר ורבים אחרים.

במקביל להשקת הסרט בעולם, יושק גם אלבום ייחודי שמשלב בין להיטיו של פרסלי בביצועים מקוריים ובביצועים מחודשים, לצד מוזיקה מקורית שנכתבה במיוחד לסרט ע"י גיטריסט להקת "פרל ג'אם", מייק מקרדי.

בימוי: טום זימני (2X90 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר

מרטין לותר קינג: השנים המכוננות  W:\Yes Docu\היילייטס\לוגו משבצות חדשות להיילייטס\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

King in the Wilderness  

בכורה ב-yesVOD, החל מיום שלישי, 3.4. שידור ביום רביעי, 4.4, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.


18443-2-1100

פסטיבל Sundance 2018

דיוקן אינטימי של המנהיג והפילוסוף, מהגדולים בתקופתנו – ד"ר מרטין לותר קינג – לציון 50 שנה להירצחו.

ספרי ההיסטוריה שמביאים את סיפורו של ד"ר מרטין לותר קינג ג'וניור, הכומר האפרו-אמריקאי, שלחם למען זכויות האדם של האפרו-אמריקאים בארה"ב וזכה על כך בפרס נובל לשלום, עוסקים בעיקר באירועים שהוביל: חרם האוטובוסים של מונטגומרי, המצעד לוושינגטון למען תעסוקה וחירות ושאר פעולות המחאה הלא-אלימות שהנהיג. מה שהושאר מחוץ לספרי ההיסטוריה אלה האירועים שקרו לאחר מכן, בשלוש השנים האחרונות לחייו.

כעת, 50 שנה לאחר הירצחו, מביא הבמאי זוכה 6 פרסי האמי® ופרס Peabody®, פיטר קנהרדט ("ניקסון: במילותיו שלו"),  בעזרת שיחות מרתקות עם מעגל האנשים שהיה הקרוב אליו ביותר, פרספקטיבה חדשה על דמותו של לותר קינג ועל תפיסת העולם הפילוסופית הרדיקלית שלו כלפי אי-אלימות בתקופה האחרונה שקדמה להירצחו ב-1968.

לאחר שבית המשפט העליון קבע כי ההפרדה הגזעית נוגדת את חוקת ארה"ב ונחקק ב-1964 חוק זכויות האזרח, מצא עצמו מרטין לותר קינג מתמודד עם סערה של ביקורות משני צדי המתרס של הקשת הפוליטית: תנועת "הכוח השחור" ראתה במאבק הלא-אלים שהנהיג צעד של חולשה ומן הצד השני הנשיא לינדון גונסון הגדיר את הנאום האנטי מלחמתי שלו נגד מלחמת ויאטנם כנאום "לא אחראי". האמונה העזה של קינג במחאה בדרכי שלום הפכה במהרה לנקודת מבחן לאומה שלמה, שניצבה באותן שנים כפסע אחד לפני התדרדרות לכאוס מוחלט.

בימוי: פיטר קנהרדט  (111 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר

8 באפריל – 14 באפריל

 

היטלר: כרוניקה מצולמת – פרק 1 |  The Hitler Chronicles – Ep. 1

בכורה: יום ראשון, 8.4, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

ראה עמ' 10

   

נולד לבן מדי | Born Too White

בכורה: יום שלישי, 10.4, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 13.4, בשעה 21:00

 

בטנזניה, מלוואי ושאר מדינות מזרח אפריקה אנשים לבקנים הם אנשים נרדפים ודינם, לרוב, הוא דין מוות. הם נחטפים, מותקפים ונרצחים. חלקי גופם אף נמכרים לרופאי אלילים תמורת סכום כסף גבוה למטרות כישוף ואפילו פוליטיקאים רוכשים אותם מתוך אמונה שיעזרו להם בבחירות.

ד"ר אוסקר דיוק, רופא בריטי לבקן יוצא למסע באפריקה כדי לנסות להבין למה יש שם סטיגמה קשה כל כך כלפי אנשים כמותו. סטיגמה שנטועה עמוק בשורשי התרבות האפריקאית לאורך דורות רבים. duke

דיוק מנסה להבין מהם שורשי התופעה ומיהם האחראים לפגיעה באנשים לבקנים. לשם כך הוא נפגש עם צעירים לבקנים שמספרים לו על היחס הקשה כלפיהם ועל האופן בו הם נאלצים לחיות בקהילות מבודדות. לאורך הסרט הוא גם אינו חושש להתעמת עם המקומיים ביחס לדעות הקדומות שלהם וביחס לפשעים שנעשים כלפי הלבקנים מתוך תקווה שאולי יצליח להביא לשינוי.

בימוי: קלייר ריצ'רדס (60 דק', בריטניה, 2017)

 

רק לאלוהים מותר   

בכורה: יום רביעי, 11.4, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 14.4, בשעה 22:30

ראה עמ' 9


 

15 באפריל – 21 באפריל

היטלר: כרוניקה מצולמת – פרק 2 |  The Hitler Chronicles – Ep.2  בכורה: יום ראשון, 15.4, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

ראה עמ' 10

 

להיאנס מחדש | I Am Evidence  W:\Yes Docu\היילייטס\לוגו משבצות חדשות להיילייטס\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

בכורה ב-yesVOD, החל מיום שלישי, ה-17.4.

הסרט ישודר ביום שני, 30.4, בשעה 22:00  ב-yes דוקו.

 

פסטיבל טרייבקה 2017

הגוף שלי הוא זירת הפשע.

בכל שנה אלפי ערכות בדיקה שלאחר אונס, המכילות ראיות DNA של התוקף, אינן  נבדקות ע"י גורמי המשטרה בארה"ב. יותר מ-175 אלף ראיות שהונחו בצד ולא נבדקו מהוות את הסיבה לכך שעשרות  אלפי פשעים לא פוענחו עד היום. מלבד 8 מדינות בארה"ב (ג'ורג'יה, קולורדו, אילינוי, קנטקי, טקסס, פנסילבניה, אוהיו וניו יורק) שבהן הועברו חוקים שמחייבים את המשטרה לבדוק את כל ראיות ה-DNA המגיעות אליהם, בשאר המדינות אלפי ראיות DNA, שהן הראיות החשובות ביותר לפענוח מקרי האונס, הוזנחו והונחו על המדפים מבלי שנבדקו. עבריינים נשארו חופשיים והקורבנות נשארו לבד בכאבם. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Kym_Mariska_Warehouse_3_756_426_s.jpg

הסרט בבימוין של גיטה גנדבהיר (עורכת "רולינג סטון: סיפורים מהקצה") וטריש אדלסטיק ובהפקתה של שחקנית הסדרה "חוק וסדר: מדור מיוחד", מרישקה הרגיטאי (מייסדת ארגון The Joyful Hearts למען סיוע לקורבנות תקיפה ופשע) מביא את סיפורן של ארבע נשים שערכות הבדיקה שלהן לא נבדקו, עוקב אחריהן במלחמה שלהן מול מערכת המשפט ומצביע על כישלונה של השיטה. לצידן מציג הסרט גם נקודת אור בדמותה של התובעת הראשית במחוז ווין, מישיגן, קים וורט'י, שנלחמת למען הקורבנות ובזכותה, המציאות לאט לאט משתנה, המודעות לחשיבות בדיקת הערכות הולכת וגדלה, עבריינים נעצרים והצדק יוצא סופסוף לאור.

בימוי: טריש אדלסטיק, גיטה גנדבהיר (86 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר

 

גלי הדף | Shockwaves

בכורה: יום שלישי, 17.4, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 20.4, בשעה 22:00

ראה עמ' 8

המוזיאון | The Museum

בכורה: יום רביעי, 18.4, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 21.4, בשעה 21:00  

ראה עמ' 6

 

ישראל בעיני סופריה | Israel:  Stories of Modern Days

בכורה: יום חמישי, 19.3, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

 שידור נוסף: שישי, 16.3, בשעה 20:30  

ראה עמ' 7

 

22 באפריל – 28 באפריל

 

היטלר: כרוניקה מצולמת – פרק 3 |  The Hitler Chronicles – Ep.3

בכורה: יום ראשון, 22.4, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

ראה עמ' 10

 

קים ג'ונג-און: האיש השולט בצפון קוריאה

Kim Jong-un: The Man Who Rules North Korea

בכורה: יום ראשון, 22.4, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 27.4,בשעה 21:00


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\71AaqKnd3mL._RI_.jpg

מי אתה, קים ג'ונג-און?

הוא הדיקטטור האניגמטי והמסוכן ביותר בעולם. הוא מטפח סביבו אוירה חשאית ולא מתראיין באף כלי תקשורת.  הוא שליט העל בממלכה שלו, שקרובה יותר מתמיד לפיתוח נשק גרעיני, אך מה אנו באמת יודעים על המנהיג הכל יכול – קים ג'ונג-און?

יוצרי הסרט "קים ג'ונג-און: האיש השולט בצפון קוריאה" הציגו עצמם כתיירים, יצאו למסע ברחבי פיונגיאנג, עיר הבירה של צפון קוריאה, ופגשו את האנשים שחיים תחת שלטונו. בסרט הם גם נפגשים עם האנשים שהכירו אותו בתקופת לימודיו בשוויץ כסטודנט אלמוני, דובר גרמנית שוטפת ומעריץ של תרבות הפופ המערבית, ועוסקים גם בפרשת הרצח של אחיו למחצה במלזיה.

בימוי: אלכסיס ברטון, קלייר ווקס ועלי ווטני (57 דק', 2017)

 

אלביס פרסלי: החיפוש | Elvis Presley: The Searcher

בכורה: ימים שני ושלישי, 23-24.4, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי-שבת, 27.4-28.4, בשעה 22:00

ראה עמ' 12

יש לבדוק גם

חדשות טלוויזיה: "רומן יכול, לא בטוח שהוא רוצה"

שלושה פרקים בלבד נותרו בעונה השלישית של "יורשים", וקירן קלקין, המגלם את רומן רוי, נהנה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.