יום שישי , מאי 14 2021
חדשות עשר, לוגו 2017

סוסים טרויאנים

*סדרת כתבות חדשה של מאור צור:*

*״סוסים טרויאנים"*

*הסכנות והכוח בעולמם של החוקרים הפרטיים בישראל*

 

החל ביום ראשון, 25.2.18, נשדר במהדורה המרכזית בחדשות עשר את סדרת הכתבות החדשה של מאור צור, "סוסים טרויאנים". החוקרים הפרטיים יכולים לפרק משפחות, לסיים קריירות, להפיל חברות, לסכן יציבות קואליציונית של ממשלות ולהוביל לפתיחת חקיקות פליליות. במסגרת סדרת הכתבות נביא תיעוד מיוחד החושף את הסודות מאחורי התעשייה הזאת – שנמצאת רוב הזמן במחשכים. 

 

בפרק הראשון: נבדוק עד כמה קל לעקוב אחרי כל אחד מאתנו: צוות חדשות עשר מקבל הצצה נדירה לדרכי הפעולה, שיטות העבודה והמכשור הטכנולוגי המתקדם שמשמשים את החוקרים הפרטיים בישראל. במרכזו של הפרק תיעוד של המעקב שניהלה על פי החשד מפלגת "קדימה" אחר בנימין נתניהו בשנת 2008.

בפרק השני: כך הפכו החוקרים הפרטיים לאלטרנטיבה לרשויות האכיפה – בהיעדר מענה משטרתי, הציבור בעל האמצעים פונה למגזר הפרטי כדי לבצע חקירות תמורת תשלום על עבירות פליליות. בפרק יחשוף צור כיצד בלחיצת כפתור החוקרים יכולים להגיע לכל מצלמת רחוב, מחשב אישי או פרטיו של כל אזרחי.

בפרק השלישי: הרומן הלוהט או המשבר הכלכלי הנסתר שיכולים להביא לפירוק המשפחה. תיעוד מיוחד של הלקוחות שמזמינים חוקרים פרטיים שיעקבו אחר קרוביהם, כדי לגלות בגידות או מקרים מסתוריים אחרים.

בפרק הרביעי: נבחן את הדילמות המוסריות של החוקר הפרטי – האם כל משימה או בקשה של לקוח לגיטימית? מהם הגבולות שאותם לא חוצים? איך מרגיש חוקר פרטי בזמן עבודתו ובאילו דילמות הוא נתקל?  

 

"סוסים טרויאנים", סדרת הכתבות של מאור צור, א'-ד' במהדורה המרכזית בחדשות עשר

עורך: דניאל בשך | עורכת משנה: יעל דמארי | תחקיר: נועה באום | הפקה: איריס בסוק-ארליך | צילום: אמיר צעידי | קול: בן אלטיד, מיכה חזות | עריכת וידיאו: דרור בכר, פיליפ רוזנפלד | עיצוב גרפי: חן משה, גיא סוקולצקי

יש לבדוק גם

JAFFA

סדרת כתבות של דורון הרמן:* *״Jaffa"* *זוהי יפו החדשה: נדל"ן יוקרתי מול עוני, חיסולים מול …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.