יום רביעי , אוקטובר 17 2018
Home / טלויזיה / נעורים
נעורים, באדיבות הוט8

נעורים

 

נעורים

 

 

 

הסדרה "נעורים", על שמונת פרקיה, מתעדת את סיפורם של נערים ונערות החיים בפנימייה שבכפר הנוער "הדסה נעורים". במשך שלוש שנים תעדו היוצרים את החיים המשותפים בקבוצה אחת בפנימייה תוך חשיפת השלבים והתהליכים הרגשיים והנפשיים שעוברים ילדים החיים בה: מהפרידה מהבית, דרך ההתאקלמות בפנימייה, ההסתגלות לחוקים הנוקשים של הכפר, התחברות עם ילדים ממגזרים שונים, הקשיים וההצלחות. 
 

הסדרה מתמקדת במספר נערים ונערות שהגיעו לפנימייה מרקעים שונים ומסיבות שונות: ארקדי בן 14, ילד שמנמן רגיש ופגיע, שאמא שלו, אשר שקועה בחובות, דחפה אותו לצאת מהבית בכדי להתפתח ולהיות עצמאי. מעיין, בת 15, נערה חכמה בעלת נפש סוערת, הגיעה מיבנה בכדי להתרחק מהבעיות בבית ובשכונה; מתן, בן 16 ממעלה אדומים, "ארס" כריזמטי ומרתק, הגיע בגלל בעיות סמים והסתבכויות עם המשטרה; אללין, בן 16, נער אתיופי, מקסים ועצלן, מירושלים, הגיע לאחר שאף בית ספר בסביבת מגוריו בירושלים לא קיבל אותו; ולנטין, בן 15 וחצי מבת ים, נער עצמאי וחזק, יצא מהבית מרצונו, בכדי להתרחק מהריבים עם אמו, ומהקשיים מול אביו הנרקומן; יעקב, מצפת, נער אינדיבידואליסט ועדין בן 16, רשם את עצמו לפנימייה לבד וללא ידיעת הוריו, אחרי שחזר בשאלה וחיפש מפלט מהבית הדתי הנוקשה שבו גדל.

לקבוצת "צפרירים", שני מדריכים אשר מחנכים ומגדלים את הילדים 24 שעות ביממה, ומתגוררים אף הם בכפר: אמריקה, בחורה אתיופית בת 30, בוגרת פנימייה דתית בעצמה. אמריקה היא דמות כריזמטית, קשוחה, שמשקיעה את כל חייה בגידול בילדים שבקבוצה.  היא הגיעה לתחום החינוך בכדי לסגור מעגל, ולייצר שינוי של ממש במסלול חייו של כל ילד וילד.

ליאור, בן 28, בחור נונקונפורמיסט, בלי תעודת בגרות, פעיל חברתי אידאליסט שבא לעשות שינוי בעצמו ובחברה. הגישה של ליאור אל הילדים ייחודית, הוא מדבר איתם בגובה העיניים ובצורה כנה ופתוחה, חושף אותם למוזיקה, לספרים, ולשאלות חברתיות ופוליטיות. כל זאת  תוך שהוא מפגין כלפי הילדים חום ואהבה בצורה ישירה וחמה.

בסדרה מוצגים גם הורי הילדים, והקשר המיוחד שיש להם עם הילדים ועם צוות הפנימייה, וגם הבתים, והשכונות מהם הגיעו הילדים.
ישראל 2018

יוצרים: שרון אלוביק, מויש גולדברג

 


שני-רביעי, החל מה-12.02, בשעה 21:00 ב-HOT8 וב- HOTVOD

בדוק גם

לבד ביחד 2

בהפקתו של זוכה "גלובוס הזהב" אנדי סמברג     פראן דרשר וכרמן אלקטרה מגיעות לעונה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.