יום שלישי , מרץ 28 2023
מתוך הסרט לטעות זה אנושי, צלם_רן מנדלסון

וידאו: לטעות זה אנושי

'לטעות זה אנושי'

סרטו התיעודי של הבמאי יריב מוזר, עוסק בסיבת המוות השלישית בעולם המערבי, אחרי, מחלות לב וסרטן – הטעות הרפואית

***

במרכז הסרט – תיעוד בלעדי של מרכז ההדמיה (הסימולציה) לרופאים, הראשון מסוגו בעולם, שהקים פרופ' אמיתי זיו, המאפשר לרופאים לטעות ולתהות, לתחקר, להפנים, לצמוח מהטעות ולהפוך מקצועיים ואנושיים יותר

"סרטים מכאן", רצועת הדוקו בכאן 11, יום ד', 7 בפברואר 2018 , בשעה 21:00 וגם בדיגיטל

על פי ההערכות, בכל שנה מתים בישראל כ-8,000 אנשים בעקבות טעות רפואית. מחקרים שפורסמו בשנת 2016 מעידים כי מדובר בגורם המוות השלישי בעולם, אחרי סרטן ומחלות לב. הסרט התיעודי לטעות זה אנושי חושף את הפן האנושי, את החולשות ואף את הפחדים המסתתרים מאחורי החלוק הלבן. רופאים ואחיות מספרים בגילוי לב על ההתמודדות היום-יומית ועל הגורמים, שאולי אפשר "להתחסן" מפניהם. משפחות מספרות בגילוי לב על המקרה הפרטי שקרה להם.

מרכז סימולציה רפואית ישראלי, שהפך למודל בין-לאומי ייחודי

במרכז הסרט, פרופ' אמיתי זיו, טייס קרב לשעבר בחיל האוויר וסגן מנהל בית החולים שיבא תל השומר, הקים מרכז סימולציה רפואית ישראלי, שהפך למודל בינלאומי ייחודי. זיו מיישם למעשה, בעולם הרפואה, את מודל ההכשרה והאימון של הטייסים – הסימולציה. מקום בטוח לטעות בו בלי להזיק לחולים אמתיים. מצלמות הסרט מקבלות גישה בלעדית ובלתי אמצעית למקום שבו רופאים נדרשים לטעות ולתהות; לתחקר, להפנים, לצמוח מהטעות ולהפוך מקצועיים ואנושיים יותר.

הסרט ישודר ברצועת הדוקו השבועית של כאן 11, "סרטים מכאן" , ביום רביעי, 7 בפברואר 2018, בשעה 21:00, ויועלה לצפייה מלאה גם בערוץ היוטיוב של כאן. משך הסרט: 52 דקות.

במאי: יריב מוזר | מפיקה ראשית: סיגל ראש | עורכת: יסמין נובק | צילום: שחר רזניק, מעין בלך, רן מנדלסון, יריב מוזר | אנימציה: סטודיו סילואטה | מוסיקה מקורית: איילת גבאי | מבוסס על רעיון מאת יעל פרלוב | הפקה מוזר פילמס בע"מ

יש לבדוק גם

מהיום בארה"ב: RENOVATION 911

סדרת שיפוצים חדשה? מי צריך? בערוץ HGTV בארה"ב משוכנעים, שיש מקום לעוד אחת. בואו נציץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.