יום חמישי , נובמבר 26 2020
ילדה קטנה אבודה, מאת קרול וייר

ילדה קטנה אבודה

מה קורה כשהסודות והשקרים מאיימים להתגלות?

ילדה קטנה אבודה מאת קרול וייר

מאנגלית: דפנה ברעם     ספר חדש בסדרת 'עברית/ מתח'!

 

כוכב קולנוע לשעבר יוצא לריצת בוקר ולא שב. מורה למוסיקה נעלם ומותיר עקבות חשודים על המחשב שלו. אם צעירה מאוימת על ידי אלמוני שמנסה להחריב את חייה ולהרוס את נישואיה. ילדה פגועה, שידידה היחיד הוא ארנב צעצוע, מתמודדת עם הידרדרותה של אמה ועם צלקת נפשית מכאיבה.

ילדה קטנה אבודה הוא המותחן הראשון בסדרת הבלשית רובין קרטר, שחוזרת למשטרה אחרי טרגדיה אישית, מנסה לפענח את הרמזים שקושרים בין המקרים – ואל פני השטח צפים ועולים סודות מן העבר, פרשת אונס אכזרית וקשר של שתיקה. האם קרטר תצליח להתיר את סבך הראיות לפני הרצח הבא?

המותחן הפסיכולוגי עוצר הנשימה של קרול וייר מוביל אותנו למחוזות הלא מוכרים של העיירות והכפרים במרכז אנגליה, ומגולל סיפור אלים ומקומם ששזור בה בעת בהבנה עמוקה ובחמלה אמיתית.

ילדה קטנה אבודה נכתב מנקודת המבט של מספר דמויות ועוסק בסודות ושקרים שסופם להחשף. יש בו נקמנות, שאלות של אמון בין בני זוג, הצצה לעולמם של חוקרים פרטיים ולתככים משטרתיים. הבלשית רובין קרטר, שמתמודדת עם שדים משלה, היא דמות בלש מרעננת – היא אמיצה וחזקה אבל לא נטולת פגמים. לאט לאט נחשף הקורא לכל אחת מהדמויות ולמהלך חייהן ועובר איתן מסע שלם – מאמפטיה וחמלה לסלידה או להפך.

ילדה קטנה אבודה הוא הראשון בסדרה הרואה אור עכשיו בעברית. הספר זכה להצלחה אדירה, כיכב ברשימות רבי המכר בבריטניה וגם בארצות הברית, וכמוהו גם שלושת הבאים אחריו.

 

קרול וייר היתה מורה לאנגלית וצרפתית בקזבלנקה, עובדת מכבסה לניקוי יבש ומאמנת איגרוף, לפני שפנתה לכתיבה במשרה מלאה. הספרים הראשונים שפרסמה היו ספרי ילדים ללימוד צרפתית ואחרי שבנה עזב את הבית היא הפכה את חדרו לחדר הכתיבה שלה והתחילה לכתוב למבוגרים. עשרת הספרים הראשונים שכתבה היו קומדיות רומנטיות מצליחות שעסקו בהתמודדות עם ההתבגרות באמצע החיים. סדרת סיפורים שלה עם סופים מפתיעים ואפלים ששודרה ב BBC זכתה לתגובות נלהבות ווייר החליטה לשנות כיוון ולכתוב ספרי מתח.

קרול וייר מאמינה שלמי שכותב בהומור או עושה סטנד אפ יש גם צד אפל, ובכך מסבירה את המעבר החד שלה מכתיבת קומדיות רומנטיות לספרי מתח אפלים. היא רצתה להתנסות בכתיבה של עלילה מפותלת, מורכבת ולא צפויה בז'אנר שאהבה כקוראת. היא משקיעה חודשים של תחקיר לקראת כתיבת הספרים והבסיס של העלילה, ואחר כך מקלידה, אבל בשתי אצבעות בלבד… ברגע שהיא מתחילה לכתוב היא לא יכולה להפסיק ותוך כדי כתיבת ספר אחד היא מפתחת את עלילות המשנה של הספרים הבאים.  

 

ילדה קטנה אבודה / קרול וייר  384 עמודים. מחיר:  98ש"ח בכל חנויות הספרים    

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.