יום שישי , אוקטובר 19 2018
Home / כללי / באר שחת
באר שחת, מאת חיים שיין

באר שחת

"ספר מרתק. צעד גדול, חשוב, עמוק ומאיר עיניים במאבק בתופעת השחיתות." פרופ' אסא כשר

ידיעות ספרים שאוהבים

"ספר מיוחד ומרתק. קריאת כיוון גדולה לחברה הישראלית." פרופ' אביעד הכהן

 

חיים שיין

באר שחת

המקורות ההיסטוריים של השחיתות הישראלית

 

השחיתות במדינת ישראל מדאיגה ומטרידה. כמעט מדי יום האזרחים נחשפים לגילויים חמורים של שחיתות במוסדות השלטון: בממשלה, בכנסת, במשטרה וברשויות המקומיות. הדברים הגיעו לידי כך שהשיח הרווח בישראל הוא על תרבות של שחיתות שהיא מעין גזירה משמים שאין מה לעשות נגדה. האומנם?

באר שחת הוא מסע אינטלקטואלי והיסטורי אל עולמה של החברה היהודית המסורתית, שדרכו נעשה ניסיון להבנת הסיבות לזלזול בטוהר המידות בחברה הישראלית של ימינו. הספר מתחקה אחר אורחות חייה של הקהילה היהודית, מתעמק בכתביה ההלכתיים וההגותיים ומחלץ מהם תובנות חדשות ומפתיעות בנוגע לצרכיה הקיומיים שדחקו בה להקל ביחס לשוחד של שליטים ואנשי דת בעלי השפעה, בעיקר באירופה.

חשיבותו של הספר באה לידי ביטוי בהיותו מדריך רעיוני וחינוכי למלחמה בשחיתות ולעקירתה מהתרבות העכשווית. הספר משרטט חזון ציוני חיוני הדורש לשים קץ לגילויי ההבנה והסובלנות לפגיעה בטוהר המידות, כדי לכונן כאן חברת מופת.

ד"ר חיים שיין, רב, עורך דין ומרצה לפילוסופיה של המשפט. נכה צה"ל ממלחמת יום כיפור, מלחמה שבה גילה את הסכנות המשחרות לפתחה של החברה הישראלית עקב זחיחות דעת, כשל מנהיגותי ואובדן ערכים. בין ספריו: "מדינת היהודים שלב הסיכומים – הרב עובדיה יוסף והנשיא אהרן ברק", "פילוסופיה של המשפט – עיון ישראלי", "אדם חברה ומשפט בהגותו של רבי עובדיה ספורנו", "אור חדש" – עיונים בהלכה ובפרשיות השבוע (שני כרכים), "ולא נעזבנה" – איסור הירידה מארץ ישראל בספרות ההלכה ו"על הצדק במשפט".

286 עמ' | 98 ₪

בדוק גם

טורפי הלילה

גבורה, נחישות ודבקות במטרה סיפורה של סיירת גולני טורפי הלילה כתיבה ועריכה: מירב הלפרין   …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.