יום ראשון , אוגוסט 14 2022
הבטחת הנחש, מאת סטיב ג'ונס

הבטחת הנחש

" בימי התנ"ך אנשים שאלו הרבה שאלות טובות על החיים, על הגיאולוגיה, או על שמי הלילה, ונתנו להן תשובות שגם כן נראו טובות. כמעט כולן היו שגויות, אבל בגלל הפילוסופיה שלהם, לא היתה שום סיבה לשנות אותן. יראת שמים – עם הבטחתה לחיי נצח – מתאימה לאוֹפּטימים, ואילו המדע הוא ביתם של הפֶּסימים, שמחפשים נבָלים מכוערים כדי להרוס בעזרתם את התיאוריות היפות שלהם (או לפחות של יריביהם). הם הביאו לעולם את הָספֵק, והעולם יצא מכך נשכר."

 

הבטחת הנחש

התנ"ך בעיני איש מדע

מאת סטיב ג'ונס

מאנגלית: ניר רצ'קובסקי     ספרי עליית הגג וידיעות ספרים

 

האם כולנו צאצאים של איזשהם אדם וחווה אמיתיים? האם בחלק מאיתנו – או בכולנו – מוטבעת המקבילה המולקולרית של החטא הקדמון? ואם כן, מה נוכל לעשות בעניין? האם המבול היה בעצם זיכרון של סיום עידן הקרח? ומה המדע יכול לספר לנו על מקורות האמונה?

 

בספר הבטחת הנחש הגנטיקאי והסופר הנודע סטיב ג'ונס מנסה לענות על השאלות האלה ועל הרבה מאוד שאלות מסקרנות אחרות, ולספר את סיפורי התנ"ך מנקודת מבט מדעית. הדרך שבה הוא מספר את הסיפורים היא פשוט מרתקת.

 

ישנם אנשים שמסרבים להכיר בכוחה של האמונה הדתית, אחרים מסרבים לקבל הוכחות מדעיות. בספר החלוצי הזה ג'ונס לא נכנס לעימות האינסופי בין מאמינים ללא-מאמינים; הוא גם לא מנסה "להפריך" באופן פשטני את מעשי הניסים המסופרים בתנ"ך ולהסביר אותם באופן מדעי. לעומת זאת הוא מראה איך השאלות שמעסיקות אותנו היום הן במידה רבה אותן שאלות שהעסיקו את בני-האדם בתקופת התנ"ך – אלא שהיום יש למדע תשובות לרבות מן השאלות האלה. הבטחת הנחש, בסגנון הבהיר והקולח שלו, הוא תוספת צלולה ומבריקה לסיפור המדעי הגדול ביותר שסופר אי-פעם.

 

"כתוב כל-כך יפה, מלא עד להתפקע ברעיונות גדולים, משובץ באנקדוטות נפלאות – ספר מלא ידע!" Mail on Sunday

"ברגישות כלפי הדת, ובשנינות עוקצנית, סטיב ג'ונס מספק פרשנות מדעית מרתקת לאירועים תנ"כיים". Nature

"קשה למצוא מדריך מבריק יותר מסטיב ג'ונס". The Guardian

 

סטיב ג'ונס הוא פרופסור לגנטיקה וגם מחבר מצליח של ספרות מדעית פופולרית, המאפשרת גם למי שאינם מדענים לזכות בהצצה אל הישגי המדע המודרני. ספרו כמעט כמו לווייתן: מוצא המינים נכון לעכשיו ראה אור בעברית והיה ללהיט (ספרי עליית הגג וידיעות ספרים). ג'ונס הוא זוכה המדליה על שם פאראדיי להנחלת המדע לקהל הרחב.

 

הבטחת הנחש – התנ"ך בעיני איש מדע / סטיב ג'ונס 390 עמודים. מחיר: 98 ₪

 

יש לבדוק גם

תיירי הזמן

תיירי הזמן     עדי ענבי בזמן שהפיזיקאית הצעירה והמבטיחה בטי אוליברי מתאבלת על מותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.