יום רביעי , דצמבר 12 2018
Home / כללי / משפחה גרעינית
משפחה גרעינית, מאת סוזנה פוגל

משפחה גרעינית

רומן מכתבים קומי על משפחה יהודית אמריקאית, מאת הקולנוענית סוזנה פוגל, שמביימת בימים אלה סרט בכיכובן של מילה קוניס וקייט מקינון

משפחה גרעינית מאת סוזנה פוגל

חדש בהוצאת פן וידיעות ספרים | מאנגלית: אילן פן

משפחת פלר היא משפחה יהודית לא מתפקדת מבוסטון. אב המשפחה, טיפוס נרקיסיסטי שהיה בעברו ילד פלא, החל בגילו המתקדם לכתוב שירת הייקו; אשתו החדשה, סינית מסורתית, שולחת לבתה החורגת והרווקה ג'ולי חלוקי משי מחנות מציאות כדי לסייע לה למצוא גבר; סטיוארט, בנם בן השש, לובש חליפות במיטה והתבלין האהוב עליו הוא שמן כמהין; אמה של ג'ולי, פסיכולוגית שלא נישאה מחדש ואולי התאהבה ברב בית הכנסת השחצן, משתפת את בתה בכל מה שקורה לה (כולל סקס בשלישייה שקיימה עם שני סטודנטים הולנדיים ב-1972); כל הטיפוסים האלה הם רק חלק ממגוון הקולות המפתיעים שממטירים על ג'ולי עצות שונות ומשונות בנוגע לאהבה ולקריירה.

באמצעות מכתבים ומיילים הממוענים לג'ולי – שאינה נוכחת ברומן באופן ישיר  – מגולל משפחה גרעינית את קורותיהם של בני משפחת פלר על פני שלושה עשורים. מכתבי תודה, מכתבי ניחומים, רכילות משפחתית ועוד – חלקם ציניים, אחרים אבסורדיים או נוגעים ללב – משרטטים תמונה קומית, כנה ומוכרת עד כאב של בני משפחה מודרנית מאוד המשתדלים, ובמקרים רבים נכשלים, להפגין דאגה ואכפתיות זה כלפי זה.

סוזנה פוגל, במאית סרטים ילידת ארצות הברית, בוגרת סדנת הכתיבה של סאנדנס ואוניברסיטת קולומביה, וכותבת ל-New Yorker ול-TIME Magazine. בימים אלה היא עובדת על סרטהThe Spy Who Dumped Me  בכיכובן של מילה קוניס וקייט מקינון.

***

"פוגל פותחת חלון – מצחיק ומרגש – לחייה של אישה לא נשואה המוקפת במשפחה בעלת כוונות טובות, אם כי חסרת כל מושג"  Publishers Weekly                                     

"חסר כל תקינות פוליטית, אבל זה בוודאי לא יפריע לקוראים מאחר שכל כך הרבה חלקים כל כך מצחיקים" Kirkus Reviews       

"חד, מצחיק וכואב. בדיוק כמו המשפחה שלך" סיימון ריץ' ("אלוהים מה זה צריך להביע")

"הפורטרט המבריק הזה של דינמיקה של משפחה מודרנית, העשוי מעשה טלאים של מכתבים וטקסטים, מהדהד אמת כואבת בעידן הדיפלומטיה המשפחתית שלנו. למזלנו, זה גם קורע מצחוק" ניק אופרמן ("פארגו")

199 עמ' | 98 ש"ח

 

בדוק גם

הפרשה – שמות

לאחר ההצלחה המסחררת של הכרך הראשון ממשיכים עם ספר שני בסדרת "הפרשה" של אמילי עמרוסי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.