יום שלישי , דצמבר 18 2018
Home / טלויזיה / בואו נדבר על זה: מקמאפיה עונה 1 פרקים 1-3
מקמאפיה, באדיבות אמזון פריים וידאו

בואו נדבר על זה: מקמאפיה עונה 1 פרקים 1-3

מקמאפיה, באדיבות אמזון פריים וידאו
מקמאפיה, באדיבות אמזון פריים וידאו

 

"מקמאפיה", הסדרה היוקרתית החדשה של בי בי סי , שמשודרת בארץ בלעדית באמזון פריים וידאו, היא סדרה שנראית יקרה, מרגישה יקרה, מצולמת ברחבי העולם וכמה משחקניה בהחלט מוכרים.

 

שניים יהיו מאוד מוכרים לצופים הישראלים: יובל שרף, שמגלמת בת של מאפיונר יהודי ממוצא רוסי, שגם מכהן כחבר כנסת בישראל, ואושרי כהן שמגלם את יד ימינו של המאפיונר.

 

שמות שניהם מוזכרים בקליפ הפתיחה, ונראה על פי הפרקים הראשונים שלשרף התפקיד בעל "הבשר", אבל גם כהן לא מגיח כאן לדקות ספורות בלבד.

 

הסדרה נושאת את שם רב המכר הבינלאומי שחיבר מישה גלני, אבל כיוון שמדובר בספר עיון היא נאלצת לרקוח עלילה בידיונית, שמטרתה להמחיש לצופים, בדומה לספר, כיצד נראה הפשע המאורגן בכפר הגלובאלי עמוק במאה העשרים ואחת.

 

גיבור הסדרה הוא אלכס גודמן, גם כן יהודי ממוצא רוסי, שמשפחתו נמלטה מאימת השלטון הרוסי לבריטניה בהיותו ילד קטן. הוא גדל וחונך במוסדות הטובים ביותר בבריטניה ובארה"ב, ולכן הוא מדבר במבטא בריטי , ונראה כמו ג'יימס בונד בפוטנציה . אגב, לא במקרה מדברים על השחקן שמגלם את אלכס, ג'יימס נורטון, כאחד המועמדים העיקריים לרשת את דניאל קרייג בעתיד כסוכן 007.

 

אלכס לא רוצה שום קשר עם העסק המשפחתי. אומנם אביו אלכוהוליסט שמתגעגע למולדת ולא עושה יותר מדי, אבל הדוד שלו, האח של אביו, עדיין חזק בעסקים מפוקפקים.

 

כצפוי, אלכס נשאב בעל כורחו לעסקים חובקי העולם שהמבצעים אותם מעוניינים כי יישארו חשאיים ויניבו להם כמה שיותר רווחים.

 

בשלושת הפרקים הראשונים, אלכס, שמנהל קרן השקעות חוקית למהדרין, נאלץ לקבל השקעה מסמיון, חבר של דודו שמתגורר בישראל והצליח להיבחר לכנסת.

 

יש לו מועדוני לילה בתל אביב, ובת יפהפיה בדמות יובל שרף, שלטענתו גם עובדת במוסד.

 

אחרי טרגדיה משפחתית אלכס מהדק את קשריו עם סמיון, ומסתיר זאת כמובן מזוגתו, שעובדת גם כן אצל בנקאי השקעות אחר.

 

בתחילת הדרך אלכס לא מתעניין יותר מדי ב"ייבוא וייצוא" של סמיון, ואינו יודע שמדובר בסמים, כלי נשק, סחורות מזויפות ונשים שנחטפו לתעשיית הזנות.

 

אבל היו סמוכים ובטוחים שהוא יגלה זאת בהקדם, וגם ימצא את עצמו ואת הקרובים אליו בסכנת חיים.

 

שלושת הפרקים הראשונים מעניינים, ומספקים אקשן במידה לצד ביריונים דוברי רוסית והודית, וסצינות המצולמות היטב על מסלול הנשים החטופות שמוברחות לצורך תעשיית הזנות והדרך שבה משחדים פקידים ברחבי העולם.

 

זו אינה סדרה שמצטיינת בתחום הבימוי והמשחק, למרבה הצער, והיא לא עומדת לזכות בפרסים כנראה, אבל היא עושה את העבודה מבחינת הצופה ומספקת בידור טוב , ובמידה.

 

התחושה היא שאפשר היה לרקוח סיפור מוצלח יותר מ"מקמאפיה", או לפחות לכתוב אותו טוב יותר ולביים טוב יותר את השחקנים.

 

לא ברור אגב מדוע אי אפשר היה לאתר שחקן ישראלי מוצלח, למשל מרק איווניר, כדי שיגלם את סמיון.  מדוע היה צריך להכריח את דייויד סטראת'רן הוותיק והטוב לשבור שיניים בעברית כשהוא אומר "בתחבולות תעשה לך מלחמה".

 

נו, מילא.

 

יובל שרף ואושרי כהן בהחלט מביאים לנו כבוד.

 

 

 

 

על הסדרה:

 

 

מקמאפיה

מה-3 בינואר, המותחן הבינלאומי 'מקמאפיה' יהיה זמין באמזון פריים וידאו למנויים ביותר מ- 200 מדינות ואזורים בעולם. בסדרה מככבים ג'יימס נורטוןדיוויד סטראתיירן, וג'ולייט ריילנס, ומשלנו אושרי כהן ויובל שרף.  יוצרי הסדרה חוסיין אמיני וג'יימס ווטקינס, הושפעו עמוקות מספרו רב-המכר של מישה גלני. עם צוות בינלאומי מכובד, 'מקמאפיה' פורשת את סיפורו של אלכס גודמן (נורטון), בנו של גולה רוסי בעל עבר במאפיה שגדל באנגליה וניסה כל חייו להתחמק מצל עברו הפלילי של אביו. דוקא כשהוא מתחיל לבנות עסק חוקי ומשפחה עם חברתו רבקה (ריילנס) העבר של משפחתו חוזר באופן רצחני לאיים עליהם ואלכס נאלץ להגדיר מחדש את ערכיו המוסרים בכדי להגן על אהוביו. 

 

בסדרה בעלת שמונה פרקים, ישוחרר כל פרק בפריים וידאו ביום שאחרי שידורם ב BBC באנגליה.

 

בדוק גם

טריילרים לשבת

נפתח בקליפ חדש מ"מרי פופינס חוזרת", שיעלה בארץ ב-20 בדצמבר הנה שוב הטריילר ששוחרר אמש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.